
Справа № 353/315/18
Провадження № 3/353/145/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 квітня 2018 року м.Тлумач
Суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Лущак Н.І., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Управління держпраці в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2 райну Івано-Франківської області, жительки вул. 1 Травня, 41, м. Тлумач Івано-Франківської області, одруженої, працюючої на посаді директора Публічної бібліотеки Тлумацької міської ради ОТГ Тлумацького району Івано-Франківської області, гр. України, за ч. 1 ст. 41 КУпАП, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1, перебуваючи на посаді директора Публічної бібліотеки Тлумацької міської ради ОТГ Тлумацького району Івано-Франківської області, вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 41 КУпАП, оскільки порушила законодавство про працю, а саме:
Відповідно до вимог ч.ч.1, 2 ст115 КЗпП України виплата заробітної плати проводиться регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виробничим органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом (а в разі відсутності таких органів – представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом) не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.
Заробітна плата працівникам Публічної бібліотеки Тлумацької міської ради ОТГ Тлумацького району Івано-Франківської області у січня 2018 року була виплачена один раз на місяць (07.02.2018 року, платіжне доручення № 25), у лютому 2018 року – виплачена 28.02.2018 року та 12.03.2018 року (платіжні доручення №2 та 6), чим порушено вимоги ч.ч.1, 2 ст. 115 КЗпП України, та ч. 1 ст. 24 ЗУ «Про оплату праці»;
- відповідно до ч.1 ст.3-1 ЗУ «Про оплату праці» розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати;
Зокрема, технічного працівника ОСОБА_2 переведено на неповний чотирьох годинний робочий день з 02.01.2018 року. Згідно штатного розпису на 2018 рік ОСОБА_2 встановлено посадовий оклад 881 грн.. Враховуючи ч.3 ст.3-1 ЗУ «Про оплату праці» та п. ґ п.п.3 п.3 Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2000 р. №1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетнорї сфери» директор Публічної бібліотеки Тлумацької міської ради ОТГ Тлумацького району Івано-Франківської області ОСОБА_1 у січні та лютому 2018 року провела доплату до рівня мінімальної заробітної плати у розмірі 892,40 грн. та 88,10 грн. – надбавку за роботу з дезінфікувальними засобами, прибирання туалетів не враховується для забезпечення її мінімального розміру.
Беручи до уваги вищевказане, ОСОБА_2 у січні, лютому 2018 року потрібно було проводити доплату до рівня мінімальної заробітної плати у розмірі 980,50 грн. (проведено тільки 892,40 грн.) Станом на 13.03.2018 року ОСОБА_2 176,20 грн. не дораховано та не виплачено.
В судовому засіданні ОСОБА_1 роз’яснені права, передбачені ст.268 КУпАП, заяв та клопотань не надходило. Повідомила, що жодних заяв та клопотань поштою не направляла, до канцелярії суду не подавала, на адресу електронної пошти суду не надсилала.
При розгляді справи ОСОБА_1 свою вину у вчиненому правопорушенні визнала повністю та ствердила вищенаведене. Щиро розкаюється.
Крім визнання своєї вини самою ОСОБА_1, її вина за ч.1 ст.41 КУпАП доведена матеріалами справи, зокрема даними, що містяться у: протоколі про адміністративне правопорушення № 09-19-47/42 від 13.03.2018 року (а.с.4-6), складеним уповноваженою на те особою – інспектором праці Управління держпраці в Івано-Франківській області ОСОБА_3; копії акту інспекційного відвідування (невиїзного інспектування) юридичної особи (фізичної особи), яка використовує найману працю № 09-19-47/94 від 13.03.2018 року (а.с.7-9); копії наказу № 6-к від 03.10.2017 проку про призначення ОСОБА_2 на посаду технічного працівника Публічної бібліотеки Тлумацької міської ради ОТГ Тлумацького району Івано-Франківської області в порядку переведення з посади технічного працівника Тлумацької районної бібліотеки Тлумацької централізованої бібліотечної системи з 03.10.2017 року, згідно штатним розписом з 30-ти годинним робочим тижнем і оплатою праці пропорційно відпрацьованого часу (а.с 10); копією наказу №1-к від 02.01.2018 року про встановлення неповного робочого часу техпрацівнику ОСОБА_2 за її згодою з 02.01.2018 року 4-ох годинний робочий день (а.с. 11); копії довідки про нарахування заробітної плати ОСОБА_2 з жовтня 2017 р. по лютий 2018р. в Публічній бібліотеці Тлумацької ОТГ (а.с. 12); копією довідки про розмір виплаченої заробітної плати ОСОБА_2 з жовтня 2017 р. по лютий 2018р. в Публічній бібліотеці Тлумацької ОТГ (а.с. 13); копією табеля обліку робочого часу за лютий місяць 2018 року (а.с. 14); копією табеля обліку робочого часу за січень місяць 2018 року (а.с. 15).
Відповідно до ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.
Згідно вимог ст.33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом’якшує відповідальність ОСОБА_1 за вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП, є визнання вини, щире каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП, не встановлено.
Суд враховує також дані про особу винного, а саме те, що ОСОБА_1 негативно ставиться до вчиненного.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні доведена повністю, а тому із врахуванням характеру вчиненого правопорушення та особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, відносно неї слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 41 КУпАП.
Питання судових витрат суд вирішує у відповідності до ст. 40-1 КУпАП.
На підставі ч. 1 ст. 41 КУпАП та керуючись статтями 40-1, 283, 284, 294 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 510 (П’ятсот десять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 820019; р/р 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 352 (Триста п’ятдесят дві) грн. 40 коп.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Івано-Франківської області на протязі 10 днів з дня винесення постанови через Тлумацький районний суд.
Суддя Н.І. Лущак