
8.3.5
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
20 квітня 2018 року СєвєродонецькСправа № 812/1121/18 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Борзаниця С.В., перевіривши матеріали за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (вул. Карбишева, 133, м. Лисичанськ, Луганська область, 93100) до Головного управління ДФС України у Луганській області (ідентифікаційний номер 39591445, місцезнаходження: 93400, Луганська обл., місто Сєвєродонецьк, вулиця Енергетиків, будинок 72) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
ВСТАНОВИВ:
18 квітня 2018 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі – позивач) до Головного управління ДФС у Луганській області (далі – відповідач, ГУ ДФС у Луганській області), в якій позивач просить:
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення форми “С” від 29 вересня 2017 року № НОМЕР_1 про застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені, у тому числі за порушення строку розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності, у розмірі 1162907,82 грн;
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення форми “С” від 29 вересня 2017 року № НОМЕР_2 про застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені, у тому числі за порушення строку розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності, у розмірі 191917,82 грн;
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення форми “С” від 29 вересня 2017 року № НОМЕР_3 про застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені, у тому числі за порушення строку розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності, у розмірі 182527,38 грн;
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення форми “С” від 29 вересня 2017 року № НОМЕР_4 про застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені, у тому числі за порушення строку розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності, у розмірі 182990,18 грн;
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення форми “С” від 29 вересня 2017 року № НОМЕР_5 про застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені, у тому числі за порушення строку розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності, у розмірі 73870,97 грн.
Позовну заяву обґрунтовано тим, що 25.10.2017 листом з рекомендованим повідомленням про вручення № 9340101351570 позивачем отримано п'ять податкових повідомлень- рішень від 29.09.2017р. № НОМЕР_2, №0002664005, №0002614005, №0002644005 та №0002654005 про застосування фінансових санкцій за порушення ст.15, 17 ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», які підписано ОСОБА_2Ю від імені ГУ ДФС у Луганській області. Позивачем були оскаржені дані податкові повідомлення-рішення від 29.09.2017, оскільки вважає, що вони винесені на підставі очевидно підроблених протоколів.
Рішенням Державної фіскальної служби України №712/Д/49-99-11-05-01-25 від 18.01.2018 відмовлено у задоволенні скарг щодо скасування податкових повідомлень-рішень від 29.09.2017р. № НОМЕР_2, №0002664005, №0002614005, №0002644005 та №0002654005.
У зв'язку з цим вважає, що податкові повідомлення-рішення ГУ ДФС у Луганській області від 29.09.2017 за № НОМЕР_2, №0002664005, №0002614005, №0002644005 та №0002654005 незаконними і таким, що підлягають скасуванню
Згідно з частиною шостою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, участь у судовому засіданні щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, звільнення (відстрочення, розстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів, про забезпечення надання безоплатної правничої допомоги, якщо відповідний орган відмовив у її наданні тощо.
Позивач надав клопотання про витребування оригіналів доказів у відповідача та виклик свідків у судове засідання по справі.
Відповідно до частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Зазначена позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, підстав для повернення позовної заяви, відмови у відкритті провадження в адміністративній справі суд не вбачає, у зв’язку з чим вважаю за необхідне відкрити провадження у справі.
Щодо клопотання про витребування доказів у відповідача, а саме: протоколу №1 від 31.07.2017; протоколу допиту свідка ОСОБА_3 від 31.03.2017; протоколу №2 від 31.07.2017; протоколу допиту свідка ОСОБА_4 від 20.02.2017; протоколу №3 від 31.07.2017; протоколу допиту свідка ОСОБА_5 від 31.03.2017; протоколу №4 від 07.08.2017; протоколу допиту свідка ОСОБА_6 від 31.03.2017; протоколу №5 від 07.08.2017; протоколу допиту свідка ОСОБА_7 від 31.03.2017; протокол обшуку від 31.03.2017 у магазині «Бріг»; протоколу обшуку від 31.03.2017 у магазині «Смак»; протоколу обшуку від 31.03.2017р. у магазин «Світанок».
Частина четверта статті 9 КАС України закріплює, що суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з’ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу (частина третя статті 80 КАС України).
Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду (частина шоста статті 80 КАС України).
Згідно з частиною 9 статті 180 КАС України у разі неподання суб’єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з’ясування якої випробовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду.
З метою виконання обов’язку, покладеного на суд частиною четвертою статті 9 КАС України, щодо вжиття визначених законом заходів, необхідних для з’ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи, суд прийшов до висновку про необхідність витребування від відповідача письмових доказів, про витребування яких заявив клопотання позивач, також про необхідність витребування від позивача доказів здійснення підприємницької діяльності, а також рішення судів про відмову у притягненні до адміністративної відповідальності, на які позивач посилається у позовній заяві.
Щодо клопотання про виклик свідків.
Суд вважає за необхідне розглянути клопотання у підготовчому засіданні.
Відповідно до ч.1 ст.12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Частиною четвертої вказаної статті передбачено перелік справ, які розглядаються виключно за правилами загального позовного провадження.
Дана справа підпадає під критерій п.4 ч.4 ст.12 КАС України, а тому є всі підстави призначити справу до розгляду за правилами загального позовного провадження.
Відповідно до ст. 173 КАС України підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі. Завданням підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з’ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті. Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.
Відповідно до ст. 179 КАС України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначається судом з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Виходячи із вищевикладеного, суд вважає за необхідне призначити справу в підготовче судове засідання.
Керуючись статтями 5, 9, 77, 80, 160, 168, 171, 173, 174, 179, 175, 180 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Відкрити провадження у справі за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (вул. Карбишева, 133, м. Лисичанськ, Луганська область, 93100) до Головного управління ДФС України у Луганській області (ідентифікаційний номер 39591445, місцезнаходження: 93400, Луганська обл., місто Сєвєродонецьк, вулиця Енергетиків, будинок 72) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 29 вересня 2017 року №№ НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_5.
Призначити підготовче засідання у справі на 15 травня 2018 року о 13 год. 30 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18.
Справа розглядатиметься в порядку загального позовного провадження.
Зобов’язати позивача - надати оригінали документів, які додані до позовної заяви в копіях, - для огляду в судовому засіданні та засвідчення суддею копій письмових доказів, а також докази здійснення позивачем підприємницької діяльності, рішення судів про відмову у притягненні до адміністративної відповідальності, на які позивач посилається у позовній заяві.
Зобов’язати відповідача протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі надіслати (надати) суду відзив на позовну заяву (відзив) і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду) разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.
Запропонувати:
- позивачу подати до суду відповідь на відзив протягом семи днів з дня отримання копії відзиву та доданих до нього документів разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) відповідачу копії відповіді на відзив та доданих до неї документів;
- відповідачу подати до суду заперечення протягом п’яти днів з дня отримання відповіді на відзив та доданих до неї документів разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії заперечення та доданих до них документів.
Роз’яснити відповідачу, що відповідно до частини четвертої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України неподання суб’єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Зобов’язати ГУ ДФС України у Луганській області у строк до 10 травня 2018 року надати суду оригінали для огляду та належним чином засвідчені копії для долучення до матеріалів справи наступних документів:
протоколу №1 від 31.07.2017; протоколу допиту свідка ОСОБА_3 від 31.03.2017; протоколу №2 від 31.07.2017; протоколу допиту свідка ОСОБА_4 від 20.02.2017; протоколу №3 від 31.07.2017; протоколу допиту свідка ОСОБА_5 від 31.03.2017; протоколу №4 від 07.08.2017; протоколу допиту свідка ОСОБА_6 від 31.03.2017; протоколу №5 від 07.08.2017; протоколу допиту свідка ОСОБА_7 від 31.03.2017; протокол обшуку від 31.03.2017 у магазині «Бріг»; протоколу обшуку від 31.03.2017 у магазині «Смак»; протоколу обшуку від 31.03.2017р. у магазин «Світанок».
Справа розглядатиметься суддею Борзаницею С.В. одноособово.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі направити учасникам справи разом з витягом про їхні процесуальні права та обов’язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідачу разом з ухвалою про відкриття провадження в адміністративній справі направити копію позовної заяви з доданими до неї документами.
Повідомити сторони про можливість реєстрації в системі “Електронний суд” для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, для чого потрібно:
- зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua;
- подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду у випадку відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності.
СуддяОСОБА_8