
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
про витребування доказів
19 квітня 2018 року №810/4246/17
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнової А.О., за участю секретаря судового засідання Сакевич Ж.В., розглянувши у підготовчому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про скасування рішення,
за участю сторін:
- представник позивача: ОСОБА_2, довіреність від 20.02.2018 №НМХ №944167,
- представника відповідача: ОСОБА_3, довіреність від 15.12.2017 №5165/10-06-10,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про скасування рішення про анулювання свідоцтва платника єдиного податку №503 від 08.06.2016.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 24.01.2018 відкрито провадження в адміністративній справі, розпочато підготовку справи до судового розгляду та призначено підготовче засідання.
У підготовче судове засідання, призначене на 19.04.2018 з’явились представники сторін.
Присутній у підготовчому судовому засіданні представник позивача подав заяву про збільшення позовних вимог, у якій позивач просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про анулювання свідоцтва платника єдиного податку №503 від 08.06.2016;
- зобов’язати Броварську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Київській області поновити свідоцтво платника єдиного податку серії А №827974 від 13.03.2012 фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
Відповідно до ч.1 ст.47 Кодексу адміністративного судочинства України крім прав та обов’язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову. Позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п’ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Згідно із ч.7 ст.47 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання будь-якої заяви, визначеної частиною першою або третьою цієї статті, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає у судовому рішенні.
Розглянувши вказану заяву представника позивача про збільшення позовних вимог, суд дійшов висновку про необхідність її прийняття до розгляду.
Таким чином, подальший розгляд справи буде здійснюватись з урахуванням вказаної заяви.
Як зазначено вище, однією із вимог позивача є вимога про зобов’язання Броварської об'єднанної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області поновити свідоцтво платника єдиного податку серії А №827974 від 13.03.2012 фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, з приводу чого суд зазначає таке.
Відповідно до п.299.1 ст.299 Податкового кодексу України (в редакції до 01.01.2014) свідоцтво платника єдиного податку видається суб'єкту господарювання, який подав до контролюючого органу заяву щодо обрання або переходу на спрощену систему оподаткування.
Проте, Законом України від 24.10.2013 року № 657 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників та удосконалення деяких положень» було внесено зміни до Податкового кодексу України, які набули чинності з 01.01.2014.
Так, відповідно до п.299.9 ст.299 Податкового кодексу України (в редакції вказаного Закону) за бажанням зареєстрований платник єдиного податку може безоплатно та безумовно отримати витяг з реєстру платників єдиного податку. Строк надання витягу не повинен перевищувати одного робочого дня з дня надходження запиту. Витяг діє до внесення змін до реєстру
Відповідно п.299.1 ст.299 Податкового кодексу України реєстрація суб'єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку. Пунктом 299.2 ст.299 Податкового кодексу України визначено, що центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, веде реєстр платників єдиного податку, в якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих платниками єдиного податку.
Згідно із ст.19-2 Податкового кодексу України центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, в частині забезпечення формування та реалізації податкової та митної політики виконує такі функції:здійснює координацію діяльності контролюючих органів;затверджує нормативно-правові акти з питань, що належать до компетенції контролюючих органів; прогнозує, аналізує надходження податків, зборів, платежів, визначених Податковим та Митним кодексами України, Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", джерела податкових надходжень, вивчає вплив макроекономічних показників, законодавства, угод про вступ до міжнародних організацій, інших міжнародних договорів України на надходження податків, зборів, платежів, надає пропозиції щодо збільшення їх обсягу та зменшення втрат бюджету; узагальнює практику застосування законодавства з питань оподаткування, законодавства з питань сплати єдиного внеску, розробляє проекти нормативно-правових актів;видає узагальнюючі податкові консультації відповідно до цього Кодексу; виконує інші функції, передбачені законом.
Відповідно до п.1 Положення про ОСОБА_4 фіскальну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2014 №236, ОСОБА_4 фіскальна служба України (ДФС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску.
Згідно із пп.36 п.4 Положення ДФС відповідно до покладених на неї завдань здійснює в межах повноважень, передбачених законом, формування та ведення реєстрів, банків та баз даних, а також забезпечує ведення реєстру страхувальників єдиного внеску.
Отже, внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку належить до повноважень Державної фіскальної служби України як центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Відповідно до ч.3 ст.48 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача. Частиною 4 ст.48 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача. У разі відмови у задоволенні позову до такого відповідача понесені позивачем витрати відносяться на рахунок держави.
Під час вирішення питання про залучення співвідповідача чи заміну належного відповідача суд враховує, зокрема, чи знав або чи міг знати позивач до подання позову у справі про підставу для залучення такого співвідповідача чи заміну неналежного відповідача (ч.5 ст.48 Кодексу адміністративного судочинства України).
Отже, з урахуванням вищенаведеного, суд вважає, що належним відповідачем в частині заявленої позовної вимоги про зобов’язання поновити свідоцтво платника єдиного податку серії А №827974 від 13.03.2012 фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 є саме ОСОБА_4 фіскальна служба України.
У судовому засіданні 19.04.2018 у суду виникла необхідність витребування додаткових доказів по справі від Державної фіскальної служби України.
Згідно із ч.3 ст.80 Кодексу адміністративного судочинства України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
У зв'язку з цим, з метою повного та всебічного з'ясування обставин справи суд вважає за необхідне витребувати докази по справі від Державної фіскальної служби України.
Згідно із пп.2-3 ч.2 ст.181 Кодексу адміністративного судочинства України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження: залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни позивача, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача; в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 180 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
З урахуванням залучення до участі у справі в якості другого відповідача Державної фіскальної служби України та необхідності витребування доказів по справі, суд вважає за необхідне відкласти підготовче засідання на іншу дату.
Керуючись статтями 47, 48, 80, 181, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1.Прийняти до розгляду заяву представника позивача про збільшення позовних вимог.
2.Залучити до участі у справі в якості другого відповідача ОСОБА_4 фіскальну службу України (04053, м. Київ, Львівська пл., 8, ідентифікаційний код 39292197).
3. Направити ОСОБА_4 фіскальній службі України позовну заяву із додатками до неї.
4. Витребувати докази по справі від Державної фіскальної служби України:
- відзив на адміністративний позов;
- витяг з Реєстру платників єдиного податку на ФОП ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1) за весь період з моменту перебування на обліку як платника єдиного податку.
5. Відкласти підготовче засідання на 24.05.2018 о 12 год. 30 хв.
6. Копію ухвали надіслати (видати) учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Кушнова А.О.