Ухвала суду № 73508302, 19.04.2018, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.04.2018
Номер справи
810/339/18
Номер документу
73508302
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про зупинення провадження в адміністративній справі

19 квітня 2018 року м. Київ №810/339/18

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Басая О.В.,

за участю секретаря судового засідання Радевича В.О.,

за участю:

представника позивача – ОСОБА_1,

представника відповідача - ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження з власної ініціативи питання про зупинення провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_3 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання бездіяльність протиправною та зобов’язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_3 з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність щодо не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_3 починаючи з 01.01.2016, відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких Законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" №900 від 23.12.2015, статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", Постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції України" і №947 від 18.11.2015 "Про внесення змін до постанови КМУ від 09.03.2006 №268" та довідки Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Київській області про розмір грошового забезпечення ОСОБА_3 №П-922 від 06.06.2017 станом на 01 січня 2016 року;

- зобов'язати здійснити перерахунок пенсії починаючи з 01.01.2016, відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких Законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" №900 від 23.12.2015, статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", Постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції України" і №947 від 18.11.2015 "Про внесення змін до постанови КМУ від 09.03.2006 №268" та довідки Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Київській області про розмір грошового забезпечення ОСОБА_3 №П-922 від 06.06.2017, що становить, згідно довідки, щомісячно 4790,68 грн., станом на 01 січня 2016 року та провести виплату пенсії з урахуванням вже виплачених коштів.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 19 лютого 2018 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін. Вказаною ухвалою суду також запропоновано відповідачеві протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відзив на позовну заяву та витребувано докази по справі.

У строк встановлений судом відповідач надав на адресу суду відзив та докази по справі. Також відповідачем було заявлено клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 05.03.2018 клопотання Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін задоволено та призначено судове засідання.

З відзиву на позовну заяву та доповнень до нього встановлено, що 21 лютого 2018 року Кабінетом Міністрів України було прийнято Постанову "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяких іншим категоріям осіб" №103 (далі - Постанова №103), якою було визначено особливий порядок, процедуру та етапи здійснення перерахунку пенсії особам, відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІ (далі – Закон №2262-ХІ). Звертає увагу, що відповідно до вказаної Постанови №103, довідки про розмір грошового забезпечення, подані ліквідаційною комісією органам Пенсійного фонду України до набрання чинності Поставою №103, визнані такими, що були неналежним чином оформлені, у зв’язку з тим, що містили інформацію про розмір премії за грудень 2015 року.

Представником відповідача роз’яснено, що на виконання Постанови №103 були вчинені наступні належні дії:

- Міністерством внутрішніх справ листом від 27.02.2018 №2795/05/22-2018 було доручено ліквідаційній комісії ГУ МВС підготувати списки осіб, які звільнені зі служби в органах, та мають право на перерахунок.

- органами Пенсійного фонду України повторно були передані списки осіб, які мають право на перерахунок пенсії до уповноваженого органу в особі Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Київській області для виготовлення оновлених відповідно до чинного законодавства довідок про розмір грошового забезпечення. Дані довідки мають містити інформацію про розмір премії за січень 2016 року та нові оклади за спеціальними званнями (зокрема внутрішньої служби, передбаченими постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб").

Відповідачем вказано, що позивачу на час розгляду справи був проведений перерахунок пенсії відповідно до статті 63 Закону №2262-ХІ, Постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції України" (далі – Постанови №988), з урахуванням оновленої довідки Ліквідаційної комісії грошового забезпечення, за нормами Постанови №103, у відповідності до вимог чинного законодавства. У зв’язку з чим, відповідач звертає увагу суду, що предмет спору щодо перерахунку пенсії відповідно до статті 63 Закону №2262-ХІ відсутній.

Як доказ проведеного перерахунку пенсії позивачу, відповідно до статті 63 Закону №2262-ХІ та Постанови №988, представником відповідача надано протокол перерахунку пенсії від 13.04.2018 та довідку Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Київській області від 23.03.2018 №1003009691 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції).

Разом з тим, представник позивача у відповіді на відзив посилається на незаконність прийняття Кабінетом Міністрів України Постанови №103. Зокрема, вказує, що в пункт 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.2008 №45, внесені зміни, які виключають із грошового забезпечення при перерахунку пенсії пенсіонерів МВС такі його складові, як надбавки, доплати, підвищення та премії.

Суд встановив, що ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 27.03.2018 відкрито провадження в адміністративній справі №826/4747/18 за позовом ОСОБА_4 до Кабінету Міністрів України про визнання незаконними пункт 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам"; зміни до пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.2008 №45, внесені постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103; Додаток №2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.2008 №45, зміни до якого внесені постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103.

Також, ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 02.04.2018 відкрито провадження в адміністративній справі №826/4979/18 за позовом ОСОБА_5 до Кабінету Міністрів України про визнання незаконними пункти №1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб"; зміни до пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45, внесені Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103; додаток №2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45, зміни до якого внесені постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103.

В судовому засіданні 19.04.2018 суд поставив на обговорення питання про зупинення провадження в даній адміністративній справі до набрання законної сили судовими рішеннями Окружного адміністративного суду міста Києва у справах №826/4979/18 та №826/4747/18.

Представник позивача підтримав необхідність зупинення провадження в адміністративній справі.

Представник відповідача заперечував щодо зупинення провадження в адміністративній справі.

На думку суду, провадження у справі належить зупинити, з огляду на таке.

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження у справі в разі об’єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об’єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

Слід зазначити, що об’єктом захисту у межах спірних правовідносин є право позивача, колишнього працівника міліції, на перерахунок пенсії у зв’язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення поліцейських, а довідка є лише документом, який містить інформацію про складові грошового забезпечення, з якого обчислюється розмір пенсії, і сама по собі не породжує виникнення в позивача права на перерахунок раніше призначеної пенсії.

Суд встановив, що позивачу на час розгляду справи був проведений перерахунок пенсії відповідно до статті 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та Постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції України", з урахуванням оновленої довідки Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Київській області від 23.03.2018 №1003009691 про розмір грошового забезпечення, за нормами Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб".

Оскільки позивач не погоджується із законністю прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та видачі на її підставі довідки Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Київській області від 23.03.2018 №1003009691 про розмір грошового забезпечення, на підставі якої йому був проведений перерахунок пенсії, суд дійшов висновку про об’єктивну неможливість розгляду цієї справи до набрання законної сили судовими рішеннями Окружного адміністративного суду міста Києва у справах №826/4979/18 та №826/4747/18, у зв’язку із чим провадження у цій справі належить зупинити.

Керуючись статтями 236, 241-243, 248, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

у х в а л и в:

Зупинити провадження у справі №810/339/18 за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання бездіяльність протиправною та зобов’язання вчинити певні дії до набрання законної сили судовими рішеннями Окружного адміністративного суду міста Києва у справах №826/4979/18 за позовом ОСОБА_5 до Кабінету Міністрів України про визнання незаконними пункти постанови та порядку та №826/4747/18 за позовом ОСОБА_4 до Кабінету Міністрів України про визнання протиправною та скасування постанови в частині.

Копію ухвали суду надіслати (видати) учасникам справи (їх представникам).

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Басай О.В.