
Справа № 815/1082/18
У Х В А Л А
19 квітня 2018 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Самойлюк Г.П., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження за процедурою письмового провадження відповідно до ст.263 КАС України клопотання представника відповідача про залучення до участі у справі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача ОСОБА_1 комісії ГУМВС України в Одеській області,-
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, в якій позивач просить:
визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83; код ЄДРПОУ 20987385) щодо відмови від негайного здійснення перерахунку та виплати з 01.01.2016р. ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ІНН НОМЕР_1, паспорт серії КМ 1456091, виданий Малиновським РВ ОМУ 11.01.2012р.), як пенсіонеру органів внутрішніх справ, відповідно до Закону України від 23.12.2015р. № 900 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статей 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015р. № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» згідно з довідкою ГУМВС України в Одеській області у розмірі 10240,375 грн. та виплатити різницю недоплаченої суми пенсії 126902,49 грн.;
зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83; код ЄДРПОУ 20987385) провести ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ІНН НОМЕР_1, паспорт серії КМ 1456091, виданий Малиновським РВ ОМУ 11.01.2012р.), як пенсіонеру органів внутрішніх справ, з 01.01.2016 р. перерахунок та виплату пенсії, відповідно до Закону України від 23.12.2015р. № 900 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статей 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015р. № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», згідно з довідкою ГУМВС України в Одеській області ГУМВС України в Одеській області згідно з довідкою ГУМВС України в Одеській у розмірі 10240,375 грн. та виплатити різницю недоплаченої суми пенсії 126902.49 грн.
Ухвалою судді Одеського окружного адміністративного суду Самойлюк Г.П. від 19 березня 2018 року відкрито провадження в адміністративній справі.
03.04.2018р. (вх. № 9382/18) представником відповідача через канцелярію суду подано відзив на адміністративний позов, у п.1 прохальної частини якого викладено клопотання про залучення до участі у справі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача ОСОБА_1 комісії ГУМВС України в Одеській області (65014, м. Одеса, вул. Єврейська, 12).
В обґрунтування клопотання зазначено, що позивач вважає неправомірним неврахування у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії премії у розмірі 150 %, однак уповноважені органи Пенсійного фонду України з 1 січня 2017р. здійснюють функції щодо призначення (перерахунку) та виплати пенсій військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу, які мають право на пенсійне забезпечення на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» на підставі ст. 99 Закону України «Про Державний бюджет на 2007 рік» та постанови Кабінету Міністрів України № 1522 від 02.11.2006р. «Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення та виплати пенсій деяким категоріям громадян». Тобто Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області призначає/перераховує пенсії лише на підставі документів, які надходять від уповноважених органів, оскільки розрахунок вислуги років та визначення розміру грошового забезпечення чи окремих його складових для обчислення /перерахунку пенсії до компетенції органів Пенсійного фонду не належить. Враховуючи зазначене, відповідач вважає за необхідне залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача ОСОБА_1 комісію ГУМВС України в Одеській області.
Розглянувши зазначене клопотання представника відповідача, суд вважає, що останнє не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.ч. 2, 5 ст.49 Кодексу адміністративного судочинства України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку. Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про відсутність підстав для залучення до участі у справі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача ОСОБА_1 комісії ГУМВС України в Одеській області, оскільки, зважаючи на предмет та підстави позову, рішення суду жодним чином не може вплинути на її права та обов'язки.
Таким чином, клопотання представника відповідача про залучення до участі в справі третьої особи не підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.49, 241-243, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
У Х В А Л И В :
У задоволенні клопотання представника відповідача про залучення до участі у справі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача ОСОБА_1 комісії ГУМВС України в Одеській області, - відмовити.
Ухвала набирає законної сили у строки, визначені ст.256 КАС України, та оскарженню не підлягає у відповідності до ст. 295, 297 КАС України.
Пунктом 15.5 розділу VII «Перехідні положення» КАС України від 03 жовтня 2017 року визначено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи зберігаються порядок подачі апеляційних скарг та направлення їх до суду апеляційної інстанції, встановлені Кодексом адміністративного судочинства України від 06 липня 2005 року.
Суддя: Г.П. Самойлюк