
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 квітня 2018 року м. Житомир справа № 806/859/18
категорія 2.2
Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Лавренчук О.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Міськрайонного управління у Житомирському районі та в місті Житомирі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області про визнання бездіяльності, зобов'язання надати повну та достовірну інформацію на запит від 06.02.2018,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить:
- визнати бездіяльність Міськрайонного управління у Житомирському районі та в місті Житомирі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області у частині ненадання повної та достовірної інформації на запит від 06.02.2018;
- зобов'язати Міськрайонне управління у Житомирському районі та в місті Житомирі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області надати повну та достовірну інформацію на запит від 06.02.2018.
В обґрунтування позову зазначає, що 06.02.2018 звернувся із запитом на отримання публічної інформації до відповідача, однак останній не надав повну та достовірну відповідь на його запит про реєстрацію у земельному кадастрі земельної ділянки площею 1,2646га №1810136300:04:029:0021 та її місцезнаходження. Такі дії (бездіяльність) відповідача вважає неправомірними та просить зобов’язати відповідача надати повну та достовірну інформацію на його запит від 06.02.2018.
Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 20.02.2018 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.
26 лютого 2018 року до суду надійшла заява позивача про розгляд справи без його участі.
19 березня 2018 року на адресу суду від відповідача надійшло клопотання, у якому він просить закрити провадження за відсутності предмета спору, так як відповідно до даних в автоматизованій системі діловодства на базі ДОК ПРОФтмСТЕП 2.0, наявна інформація про те, що 13.02.2018 листом № ПІ-22/0-12/0/63-18 та 26.02.2018 листом №ПІ-34/0-25/0/63-18 ОСОБА_1 надіслано відповідь щодо заявленого ним клопотання про надання інформації.
Ухвалою суду від 18.04.2018 залучено до участі у справі в якості співвідповідача Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області.
Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 19.04.2018 позовну заяву ОСОБА_1 в частині позовних вимог до Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області залишено без розгляду.
Зважаючи на відсутність перешкоди для розгляду справи у судовому засіданні та приймаючи до уваги відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, суд переходить до розгляду справи в письмовому провадженні, в строки, передбачені ст. 258 Кодексу адміністративного судочинства України.
Встановлено, що 06.02.2018 ОСОБА_1 звернувся до Міськрайонного управління у Житомирському районі та в місті Житомирі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області із запитом на отримання публічної інформації, в якому просив надати йому публічну інформацію у письмовому вигляді чи зареєстрована у земельному кадастрі земельна ділянка площею 1,2646 га №1810136300:04:029:0021 та якщо так, де ця ділянка знаходиться (адреса), хто власник; чи була зареєстрована у земельному кадастрі земельна ділянка №1810136300:04:029:0021? якою площею? чи відповідає у запиті вказана площа та кадастровий номер? де ця земельна ділянка знаходиться? хто власник?; Якщо здійснений поділ земельної ділянки №1810136300:04:029:0021 між ким та коли? в якому розмірі? які кадастрові номери поділених земельних ділянок після поділу земельної ділянки №1810136300:04:029:0021? де ці земельні ділянки знаходяться (адреса)? хто власники? (а.с. 4, на звороті)
Представником відповідача надано до суду копію листа від 13.02.2018, адресованого ОСОБА_1 Головним управлінням Держгеокадастру у Житомирській області було надіслано лист за № ПІ-22/0-12/0/63-18 з додатком (а.с. 14-15) про розгляд його запиту про доступ до публічної інформації від 06.02.2018, у якому йому повідомлено, що державну реєстрацію земельної ділянки за кадастровим номером 1810136300:04:029:0021 скасовано 30.08.2017 на підставі поділу та відмовлено йому в наданні інформації щодо адреси земельної ділянки за наведеним кадастровим номером так як відповідно до пп. 2 п. 1 ст. 22 Закону України "Про доступ до публічної інформації" інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом відповідно до частини другої статті 6 цього Закону.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд виходить з наступного.
Закон України від 13.01.2011 № 2939-VI «Про доступ до публічної інформації» (далі - Закон України № 2939-VI) визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес.
Частиною 1 ст. 1 Закону України № 2939-VI встановлено, що публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
Відповідно до ст. 3 Закону України № 2939-VI право на доступ до публічної інформації гарантується: обов'язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом; визначенням розпорядником інформації спеціальних структурних підрозділів або посадових осіб, які організовують у встановленому порядку доступ до публічної інформації, якою він володіє; максимальним спрощенням процедури подання запиту та отримання інформації; доступом до засідань колегіальних суб'єктів владних повноважень, крім випадків, передбачених законодавством; здійсненням парламентського, громадського та державного контролю за дотриманням прав на доступ до публічної інформації; юридичною відповідальністю за порушення законодавства про доступ до публічної інформації.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 5 Закону України № 2939-VI доступ до інформації забезпечується шляхом надання інформації за запитами на інформацію.
Суб'єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації є: запитувачі інформації - фізичні, юридичні особи, об'єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб'єктів владних повноважень; розпорядники інформації - суб'єкти, визначені у ст. 13 цього Закону; структурний підрозділ або відповідальна особа з питань доступу до публічної інформації розпорядників інформації (ст. 12 Закону України № 2939-VI).
Частиною 1 ст. 13 Закону України №2939-VI встановлено, що розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються: 1) суб'єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб'єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов'язковими для виконання; 2) юридичні особи, що фінансуються з державного, місцевих бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим, - стосовно інформації щодо використання бюджетних коштів; 3) особи, якщо вони виконують делеговані повноваження суб'єктів владних повноважень згідно із законом чи договором, включаючи надання освітніх, оздоровчих, соціальних або інших державних послуг, - стосовно інформації, пов'язаної з виконанням їхніх обов'язків; 4) суб'єкти господарювання, які займають домінуюче становище на ринку або наділені спеціальними чи виключними правами, або є природними монополіями, - стосовно інформації щодо умов постачання товарів, послуг та цін на них.
Як вбачається з Положення про Міськрайонне управління у Житомирському районі та в місті Житомирі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області, затвердженого наказом Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області від 18.01.2017 №112-к, Міськрайонне управління у Житомирському районі та в місті Житомирі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області є структурним підрозділом Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області.
Отже, Міськрайонне управління у Житомирському районі та в місті Житомирі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області не є розпорядником інформації в розумінні ст. 13 Закону України №2939-VI для цілей, визначених Законом України №2939-VI.
Враховуючи викладене, суд вважає, що позовні вимоги є необгрунтованими, а тому не підлягають задоволенню.
Крім цього, рішенням Житомсирського окружного адміністративного суду від 26.03.2018 адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області про визнання неправомірними дій, зобов'язання надати повну та достовірну інформацію на запит - задовольений. Визнано неправомірними дії Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області у частині відмови та ненадання повної та достовірної інформації на запит ОСОБА_1 від 06.02.2018 . Зобов'язано Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області надати повну та достовірну інформацію на запит ОСОБА_1 від 06.02.2018.
Тобто, спір між ОСОБА_1 і розпорядником запитуваної інформації вирішений.
Поженнями статті 90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Зважаючи на відсутність судових витрат у цій адміністративній справі, питання про їх розподіл судом не вирішується.
Керуючись статтями 77, 90, 242-246, 250-251 КАС України, суд-
вирішив:
В задоволенні позову ОСОБА_1 до Міськрайонного управління у Житомирському районі та в місті Житомирі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області, Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області, про визнання бездіяльності, зобов'язання надати повну та достовірну інформацію на запит від 06.02.2018.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня його складення.
Суддя О.В. Лавренчук