
Справа№ 640/2690/18
н/п 1-кп/640/498/18
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.04.2018 р. Київський районний суд м.Харкова в складі:
головуючого - судді Зуба Г.А.
при секретері - Шаповал Є.Б.
за участю прокурора - Бойчук О.В.
представника потерпілого - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Харкові кримінальне провадження за обвинуваченням:
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка м. Брянка Луганської області, українка, громадянка України, з вищою освітою, має на утримані неповнолітніх дітей ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_6 та ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_3, працює головним бухгалтером ТОВ «МП Сігма Плюс», зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3, фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1, раніше не судима, у вчиненні кримінальних правопорушень , передбачених ст.ст. 190 ч.1 , 358 ч.1, 358 ч.3, 358 ч.4 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 20.11.2014р., на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509, яка затвердила «Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України, району проведення антитерористичної операції чи населеного пункту, розташованого на лінії зіткнення», була поставлена на облік як внутрішньо переміщена особа в Управлінні праці та соціального захисту населення адміністрації Київського району Харківської міської ради, відповідно до довідки від 20.11.2014р. №6327002389.
Для отримання вказаної довідки, згідно ст. 4 Закону України «Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб» та п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014р. № 509, внутрішньо переміщена особа особисто звертається із відповідною заявою до структурного підрозділу соціального захисту населення за місцем фактичного проживання.
Знаходячись в Управлінні праці та соціального захисту населення адміністрації Київського району Харківської міської ради, ОСОБА_3 було роз'яснено, що згідно п. 6 «Порядку надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщується з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», який затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 505 від 01.10.2014р. (надалі - Порядок), грошова допомога не призначається зокрема у разі, коли:
- будь-хто з членів сім'ї має у володінні житлове приміщення, розташоване в регіонах, інших, ніж тимчасово окупована територія України та районах проведення антитерористичної операції.
Згідно п. 11 Порядку, уповноважений представник сім'ї, якому призначено грошову допомогу, зобов'язаний повідомляти уповноваженому органу про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, протягом трьох днів з дня настання таких обставин.
Так, під час оформлення документів внутрішньо переміщеної особи, ОСОБА_3 особисто підписала заяви про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі оплату житлово-комунальних послуг від 24.11.2015р. та від 25.05.2016р., в якій, зокрема, зазначено, що у неї та будь-кого з членів сім'ї нерухомого майна, розташованого в регіонах, інших, ніж тимчасово окупована територія України та районах проведення антитерористичної операції немає.
На підставі власноручно підписаних ОСОБА_3 зазначених заяв від 24.11.2015р. та від 25.05.2016р., Управлінням праці та соціального захисту населення адміністрації Київського району Харківської міської ради прийнято Рішення про призначення допомоги переміщеним особам на проживання від 08.12.2015р. та від 02.06.2016р., на підставі яких останній призначено адресну грошову допомогу в період з 24.11.2015р. по 19.05.2016р. у загальній сумі 2400 грн., та в період з 01.10.2016р. по 19.11.2016р. - у сумі 2210 грн., які вона отримувала щомісяця у вказані періоди у зазначених сумах.
Однак, ОСОБА_3, діючи умисно, з єдиним умислом спрямованим на заволодіння чужим майном, а саме державними коштами, шляхом обману, маючи у власності квартиру, що розташована у АДРЕСА_1, тобто за межами районів проведення АТО, яку вона придбала 25.05.2015р., приховала факт придбання квартири від органів державної влади та продовжувала отримувати адресну грошову допомогу внутрішньо переміщеним особам, на яку втратила право відповідно з 25.05.2015р.
Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, направленого на заволодіння грошовими коштами шляхом обману, ОСОБА_3, маючи у власності житло поза зоною проведення АТО, діючи з єдиним корисливим умислом, спрямованим на отримання незаконної адресної грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам шляхом обману, 24.11.2015р. та 25.05.2016р. підписала відповідні заяви, в яких зазначила про відсутність змін, що впливають на призначення їй грошової допомоги, чим ввела в оману працівників Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Київського району Харківської міської ради, які продовжували нараховувати їй адресну грошову допомогу щомісяця.
Наявність у ОСОБА_3 у власності житла поза зоною проведення АТО та не на тимчасово окупованої території була виявлено тільки після проведення відповідної перевірки Державною фіскальною інспекцією в Харківській області.
Таким чином, ОСОБА_3, будучи внутрішньо переміщеною особою, діючи умисно, з єдиним корисливим умислом, направленим на заволодіння чужим майном шляхом обману, у період з 01.06.2015р. по 31.07.2016р. незаконно отримала державні грошові кошти в загальній сумі 29332грн. 64коп.
В результаті умисних дій ОСОБА_3, спрямованнях на незаконне отримання грошових коштів, Управлінням праці та соціального захисту населення адміністрації Київського району Харківської міської ради у період з 01.06.2015р. по 31.07.2016р. незаконно виплачено грошову допомогу в загальній сумі 29332 грн. 64 коп., чим заподіяно матеріальної шкоди державі в особі Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Київського району Харківської міської ради, на вищевказану суму грошових коштів.
Крім того, 20.11.2014р. ОСОБА_3, на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014р. № 509, яка затвердила «Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України, району проведення антитерористичної операції чи населеного пункту, розташованого на лінії зіткнення», була поставлена на облік як внутрішньо переміщена особа в Управлінні праці та соціального захисту населення адміністрації Київського району Харківської міської ради, відповідно до довідки від 20.11.2014р. №6327002389.
Для отримання вказаної довідки, згідно ст. 4 Закону України «Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб» та п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014р. № 509, внутрішньо переміщена особа особисто звертається із відповідною заявою до структурного підрозділу соціального захисту населення за місцем фактичного проживання.
Знаходячись в Управлінні праці та соціального захисту населення адміністрації Київського району Харківської міської ради, ОСОБА_3 було роз'яснено, що згідно п. 6 «Порядку надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщується з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», який затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 505 від 01.10.2014р. (надалі - Порядок), грошова допомога не призначається зокрема у разі, коли:
- будь-хто з членів сім'ї має у володінні житлове приміщення, розташоване в регіонах, інших, ніж тимчасово окупована територія України та районах проведення антитерористичної операції.
Згідно п. 11 Порядку, уповноважений представник сім'ї, якому призначено грошову допомогу, зобов'язаний повідомляти уповноваженому органу про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, протягом трьох днів з дня настання таких обставин.
25.05.2015р. ОСОБА_3 придбала у власність квартиру, що розташована у АДРЕСА_1, тобто за межами районів проведення АТО.
При цьому, 24.11.2015р. у денний час, точного часу в ході досудового розслідування не встановлено, знаходячись у приміщенні відділення «Ощадбанк» за адресою: м. Харків, вул. Пушкінська, 30, ОСОБА_3, маючи у власності квартиру за адресою: АДРЕСА_1, яка розташована в регіонах, інших, ніж тимчасово окупована територія України та районах проведення антитерористичної операції, на наступний шестимісячний строк підписала офіційний документ - заяву від 24.11.2015р. щодо призначення їй грошової допомоги на покриття витрат на проживання та на оплату житлово-комунальних послуг, в якій зазначено про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги.
Таким чином, ОСОБА_3, підписуючи зазначений офіційний документ, внесла завідомо неправдиві відомості щодо відсутності у неї житла поза зоною проведення АТО та які впливають на призначення, нарахування та виплату адресної грошової допомоги.
Крім того, 20.11.2014р. ОСОБА_3, на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014р. № 509, яка затвердила «Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України, району проведення антитерористичної операції чи населеного пункту, розташованого на лінії зіткнення», була поставлена на облік як внутрішньо переміщена особа в Управлінні праці та соціального захисту населення адміністрації Київського району Харківської міської ради, відповідно до довідки від 20.11.2014р. №6327002389.
Для отримання вказаної довідки, згідно ст. 4 Закону України «Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб» та п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014р. № 509, внутрішньо переміщена особа особисто звертається із відповідною заявою до структурного підрозділу соціального захисту населення за місцем фактичного проживання.
Знаходячись в Управлінні праці та соціального захисту населення адміністрації Київського району Харківської міської ради, ОСОБА_3 було роз'яснено, що згідно п. 6 «Порядку надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщується з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», який затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 505 від 01.10.2014р. (надалі - Порядок), грошова допомога не призначається зокрема у разі, коли:
- будь-хто з членів сім'ї має у володінні житлове приміщення, розташоване в регіонах, інших, ніж тимчасово окупована територія України та районах проведення антитерористичної операції.
Згідно п. 11 Порядку, уповноважений представник сім'ї, якому призначено грошову допомогу, зобов'язаний повідомляти уповноваженому органу про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, протягом трьох днів з дня настання таких обставин.
25.05.2015р. ОСОБА_3 придбала у власність квартиру, що розташована у АДРЕСА_1, тобто за межами районів проведення АТО.
При цьому, 24.11.2015р. ОСОБА_3, маючи у власності квартиру за вказаною адресою, яка розташована в регіонах, інших, ніж тимчасово окупована територія України та районах проведення антитерористичної операції, на наступний шестимісячний строк, знаходячись у приміщенні відділення «Ощадбанк» за адресою: м. Харків, вул. Пушкінська, 30, підписала офіційний документ - заяву від 24.11.2015р. щодо призначення їй грошової допомоги на покриття витрат на проживання та на оплату житлово-комунальних послуг, в якій зазначено про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги.
В той же день, тобто 24.11.2015р. у денний час, точного часу в ході досудового розслідування не встановлено, знаходячись у приміщенні відділення «Ощадбанк» за адресою: м. Харків, вул. Пушкінська, 30, ОСОБА_3, завідомо знаючи, що відомості, викладені в офіційному документі - заяві від 24.11.2015р. щодо призначення грошової допомоги на покриття витрат на проживання та на оплату житлово-комунальних послуг, в якій зазначено про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги, не відповідають дійсності, діючи умисно, надала підроблений документ (заяву від 24.11.2015) працівнику УПСЗН Київського району ХМР для подальшого нарахування та виплати адресної грошової допомоги.
Крім того, 20.11.2014р. ОСОБА_3, на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014р. № 509, яка затвердила «Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України, району проведення антитерористичної операції чи населеного пункту, розташованого на лінії зіткнення», була поставлена на облік як внутрішньо переміщена особа в Управлінні праці та соціального захисту населення адміністрації Київського району Харківської міської ради, відповідно до довідки від 20.11.2014р. №6327002389.
Для отримання вказаної довідки, згідно ст. 4 Закону України «Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб» та п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014р. № 509, внутрішньо переміщена особа особисто звертається із відповідною заявою до структурного підрозділу соціального захисту населення за місцем фактичного проживання.
Знаходячись в Управлінні праці та соціального захисту населення адміністрації Київського району Харківської міської ради, ОСОБА_3 було роз'яснено, що згідно п. 6 «Порядку надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщується з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», який затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 505 від 01.10.2014р. (надалі - Порядок), грошова допомога не призначається зокрема у разі, коли:
- будь-хто з членів сім'ї має у володінні житлове приміщення, розташоване в регіонах, інших, ніж тимчасово окупована територія України та районах проведення антитерористичної операції.
Згідно п. 11 Порядку, уповноважений представник сім'ї, якому призначено грошову допомогу, зобов'язаний повідомляти уповноваженому органу про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, протягом трьох днів з дня настання таких обставин.
25.05.2015р. ОСОБА_3 придбала у власність квартиру, що розташована у АДРЕСА_1, тобто за межами районів проведення АТО.
При цьому, 25.05.2016р. ОСОБА_3, маючи у власності квартиру за вказаною адресою, яка розташована в регіонах, інших, ніж тимчасово окупована територія України та районах проведення антитерористичної операції, на наступний шестимісячний строк, знаходячись у приміщенні Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Київського району Харківської міської ради за адресою: м. Харків, вул. Сумська, 78, повторно підписала офіційний документ - заяву від 25.05.2016р. щодо призначення їй грошової допомоги на покриття витрат на проживання та на оплату житлово-комунальних послуг, в якій зазначено про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги.
Таким чином, ОСОБА_3, діючи умисно, повторно, підписала зазначений офіційний документ (заяву від 25.05.2016), до якого внесла завідомо неправдиві відомості щодо відсутності у неї житла поза зоною проведення АТО та які впливають на призначення, нарахування та виплату адресної грошової допомоги.
Крім того, 20.11.2014р. ОСОБА_3, на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014р. № 509, яка затвердила «Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України, району проведення антитерористичної операції чи населеного пункту, розташованого на лінії зіткнення», була поставлена на облік як внутрішньо переміщена особа в Управлінні праці та соціального захисту населення адміністрації Київського району Харківської міської ради, відповідно до довідки від 20.11.2014р. №6327002389.
Для отримання вказаної довідки, згідно ст. 4 Закону України «Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб» та п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014р. № 509, внутрішньо переміщена особа особисто звертається із відповідною заявою до структурного підрозділу соціального захисту населення за місцем фактичного проживання.
Знаходячись в Управлінні праці та соціального захисту населення адміністрації Київського району Харківської міської ради, ОСОБА_3 було роз'яснено, що згідно п. 6 «Порядку надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщується з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», який затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 505 від 01.10.2014р. (надалі - Порядок), грошова допомога не призначається зокрема у разі, коли:
- будь-хто з членів сім'ї має у володінні житлове приміщення, розташоване в регіонах, інших, ніж тимчасово окупована територія України та районах проведення антитерористичної операції.
Згідно п. 11 Порядку, уповноважений представник сім'ї, якому призначено грошову допомогу, зобов'язаний повідомляти уповноваженому органу про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, протягом трьох днів з дня настання таких обставин.
25.05.2015р. ОСОБА_3 придбала у власність квартиру, що розташована у АДРЕСА_1, тобто за межами районів проведення АТО.
При цьому, 25.05.2016р. ОСОБА_3, маючи у власності квартиру за вказаною адресою, яка розташована в регіонах, інших, ніж тимчасово окупована територія України та районах проведення антитерористичної операції, знаходячись у приміщенні Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Київського району Харківської міської ради за адресою: м. Харків, вул. Сумська, 78, на наступний шестимісячний строк підписала офіційний документ - заяву від 25.05.2016р. щодо призначення їй грошової допомоги на покриття витрат на проживання та на оплату житлово-комунальних послуг, в якій зазначено про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги.
В той же день, тобто 25.05.2016р. у денний час, точного часу в ході досудового розслідування не встановлено, знаходячись у приміщенні Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Київського району Харківської міської ради за адресою: м. Харків, вул. Сумська, 78, ОСОБА_3, завідомо знаючи, що відомості, викладені в офіційному документі - заяві від 25.05.2016р. щодо призначення грошової допомоги на покриття витрат на проживання та на оплату житлово-комунальних послуг, в якій зазначено про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги, не відповідають дійсності, умисно надала підроблений документ (заяву від 25.05.2016) працівнику УПСЗН Київського району ХМР для подальшого нарахування та виплати адресної грошової допомоги.
Допитана в судовому засіданні обвинувачена ОСОБА_3 свою винуватість у вчиненні кримінальних правопорушень , передбачених ст.ст. 190 ч.1 , 358 ч.1, 358 ч.3, 358 ч.4 КК України, визнала повністю та пояснила , що дійсно вона під час оформлення документів внутрішньо переміщеної особи, маючи корисливий умисел, шляхом обману, особисто підписала заяви про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі оплату житлово-комунальних послуг від 24.11.2015р. та від 25.05.2016р., в якій, зокрема, зазначено, що у неї та будь-кого з членів сім'ї нерухомого майна, розташованого в регіонах, інших, ніж тимчасово окупована територія України та районах проведення антитерористичної операції немає. На підставі зазначених підроблених документів - заяв від 24.11.2015р. та від 25.05.2016р., Управлінням праці та соціального захисту населення адміністрації Київського району Харківської міської ради прийнято Рішення про призначення допомоги переміщеним особам на проживання від 08.12.2015р. та від 02.06.2016р., на підставі яких останній призначено адресну грошову допомогу в період з 24.11.2015р. по 19.05.2016р. у загальній сумі 2400 грн., та в період з 01.10.2016р. по 19.11.2016р. - у сумі 2210 грн., які вона отримувала щомісяця у вказані періоди у зазначених сумах. При цьому, вона мала у власності квартиру, що розташована у АДРЕСА_1. Щиро кається, позов визнає повністю, зазначає, що вже почала відшкодовувати заподіяну шкоду, просить застосувати до неї ЗУ «Про амністію у 2016 році».
Враховуючи те, що обвинувачена в повному обсязі визнала свою вину у вчиненні інкримінованого їй кримінального правопорушення при обставинах викладених в обвинувальному акті, беручи до уваги, що інші учасники судового розгляду також не оспорювали фактичні обставини справи, і судом встановлено, що учасники судового розгляду, в тому числі обвинувачена правильно розуміють зміст цих обставин та відсутні сумніви щодо добровільності та істинності їх позиції. Роз'яснивши їм положення ст.349 КПК України про те, що в такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати фактичні обставини справи в апеляційному порядку, вислухавши думку учасників судового розгляду, які не заперечували проти розгляду кримінальної справи в порядку, передбаченого ст.349 КПК України, суд визнає недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи, які нікім не оспорюються та розглядає справу у відповідності до ст. 349 КПК України.
За таких обставин суд вважає, що винність обвинуваченої ОСОБА_3 у вчиненні кримінальних правопорушень, доведена у повному обсязі, та кваліфікує її дії за:
- ст. 190 ч.1 КК України, тобто заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство);
- ст. 358 ч.1 КК України, тобто підроблення офіційного документа, який видається установою, і який надає права, з метою використання його підроблювачем;
- ст. 358 ч.4 КК України, тобто використання завідомо підробленого документа;
- ст.358 ч.3 КК України, тобто підроблення офіційного документа, який видається установою, і який надає права, з метою використання його підроблювачем, вчинене повторно.
Вивченням особи обвинуваченої встановлено, що вона раніше не судима, на обліку у лікаря нарколога та психіатру не перебуває, характеризується виключно позитивно, працює, офіційно не одружена .
Обставинами, що пом'якшують покарання обвинуваченої , суд визнає щире каяття, часткове відшкодування шкоди та знаходження у неї на утриманні неповнолітніх дітей ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_6 та ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_3
Обставин, що обтяжують покарання обвинуваченої, судом не встановлено .
При обранні виду та міри покарання обвинуваченої , суд враховує характер і ступінь тяжкості скоєних кримінальних правопорушень, дані про особу обвинуваченої, пом'якшуючі та відсутність обтяжуючих покарання обставини, і вважає, що необхідним і достатнім для виправлення та попередження нових злочинів для ОСОБА_3 слід призначити покарання в межах санкцій за ст. 190 ч.1 КК України у вигляді штрафу, за ст. 358 ч.1 КК України у вигляді штрафу, за ст. 358 ч.3 КК України у вигляді позбавлення волі , за ст. 358 ч.4 КК України вигляді штрафу з застосуванням ст. 70 КК України та врахуванням положення ст. 72 ч.3 КК України.
При цьому, ОСОБА_3 підлягає звільненню від відбування покарання на підставі ст.1 п. «в» ЗУ «Про амністію у 2016р.», оскільки злочини, передбачені ст.ст. 190 ч.1 , 358 ч.1, 358 ч.3, 358 ч.4 КК України , відповідно до ст. 12 КК України не є тяжкими або особливо тяжкими, а сама ОСОБА_3 не є особою, щодо яких визначені обмеження в застосування амністії відповідно до ст. 9 ЗУ «Про амністію у 2016р.».
Судові витрати в розмірі 2288 грн 00 коп. , за проведення судових експертиз відповідно до ст. 124 КПК України, підлягають стягненню з обвинуваченої на користь держави.
Цивільний позов Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Київського району Харківської міської ради підлягає задоволення у повному обсязі , оскільки повністю визнається обвинуваченою ОСОБА_3
Керуючись ст. ст. 369, 370, 373, 374 КПК України, ст.ст. 1, 9 ЗУ «Про амністію у 2016 році», суд -
З А С У Д И В :
ОСОБА_3 визнати винною у вчиненні кримінальних правопорушень та призначити їй покарання :
за ст. 190 ч.1 КК України у вигляді штрафу в дохід держави в сумі 850 (вісімсот п'ятдесят) грн;
за ст. 358 ч.1 КК України у вигляді штрафу в дохід держави в сумі 8500 (вісім тисяч п'ятсот) грн;
за ст. 358 ч.3 КК України у вигляді 2 (двох) років позбавлення волі;
за ст. 358 ч.4 КК України у вигляді штрафу в дохід держави в сумі 510 (п'ятсот десять) грн.
На підставі ст.70 ч.1 , ст. 72 ч.3 КК України остаточне покарання за сукупністю злочинів , визначити шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим та призначити ОСОБА_3 остаточне покарання у вигляді 2 (двох) років позбавлення волі та штрафу в дохід держави в сумі 8500 (вісім тисяч п'ятсот) грн 00 коп., покарання у вигляді штрафу слід виконувати самостійно.
В силу ст.ст. 1 п. «в», 9 ЗУ «Про амністію у 2016 році» звільнити ОСОБА_3 від відбування всіх призначених покарань за цим вироком.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави судові витрати за проведення судових експертиз в сумі 2288 грн (дві тисячі двісті вісімдесят вісім ) грн 00 коп.
Цивільний позов Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Київського району Харківської місцевої ради (код ЄДРПОУ 03196601 адреса: м.Харків вул.Сумська, 78) задовольнити повністю , стягнути з ОСОБА_3 на його користь 23800 (двадцять три тисячі вісімсот) грн 00 коп.
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Харківської області через Київський районний суд м. Харкова протягом 30 днів з дня його проголошення.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Головуючий - суддя Зуб Г.А.