Ухвала суду № 73492849, 19.04.2018, Бериславський районний суд Херсонської області

Дата ухвалення
19.04.2018
Номер справи
647/935/18
Номер документу
73492849
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

Справа № 647/935/18

№ провадження 1-кс/647/171/2018

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про надання тимчасового доступу до документів та їх вилучення

19.04.2018 року слідчий суддя Бериславського районного суду Херсонської області Миргород В.С., за участю секретаря Татаровської І.В., слідчого І.С.Удовенко, прокурора Іщук Ю.С. розглянувши клопотання слідчого СВ Бериславського ВП ГУНП в Херсонській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1, погодженого прокурором Бериславської місцевої прокуратури Херсонської області ОСОБА_2, по кримінальному провадженню внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018231090000017 від 02.03.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України, про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю та їх вилучення,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СВ Бериславського ВП ГУНП в Херсонській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 звернувся до суду із погодженим з прокурором клопотанням про тимчасовий доступ до документів та їх вилучення.

Клопотання мотивовано тим, що з матеріалів досудового розслідування вбачається, Бериславською місцевою прокуратурою, 02.03.2018 у Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано кримінальне провадження № 42018231090000017 за результатами розгляду матеріалів Управління захисту економіки в Херсонській області Департаменту захисту економіки Національної поліції, установлено, що сектором з питань внутрішнього аудиту управління економічного розвитку та інфраструктури Бериславської райдержадміністрації проведено позаплановий внутрішній фінансовий аудит в Бериславському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на тему: «Оцінка діяльності установи щодо законності та достовірності фінансової і бюджетної звітності, правильності ведення бухгалтерського обліку за період з 01 січня 2015 року по завершений звітний період 2017 року», під час якого в Центрі встановлено фінансових порушень на загальну суму 168722,14 грн., в тому числі незаконних видатків на оплату праці в загальній сумі 159222,14 грн., придбані товарно-матеріальні цінності (канцтовари) списувались без підтверджуючих документів на загальну суму 4030,00 грн., а також виявлено нестачу основного засобу в сумі 4000,00 грн. та лишки ТМЦ в сумі 1470,00 грн.

Також під час проведення досудового розслідування за вказаним кримінальним провадженням було допитано завідувача сектору з питань внутрішнього аудиту управління економічного розвитку та інфраструктури Бериславської районної державної адміністрації гр. ОСОБА_3, який пояснив наступне, що в кінці 2017 року він у складі аудиторської групи, відповідно до розпорядження голови Бериславської РДА, був проведений позаплановий внутрішній фінансовий аудит в районному центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді на тему: «Оцінка діяльності установи щодо законності та достовірності фінансової і бюджетної звітності, правильності ведення бухгалтерського обліку за період з 01 січня 2015 року по завершений звітний період 2017 року», під час якої здійснено оцінку діяльності закладу щодо виконання ним функцій і завдань при використанні фінансових, матеріальних та трудових ресурсів, виділених за період з 01 січня 2015 року по завершений звітний період 2017 року.

За результатами проведеного внутрішнього фінансового аудиту, аудиторською групою зроблено висновок, що центром при здійснені фінансово – господарської діяльності допускались фінансові порушення та порушення бюджетного законодавства при виконанні затвердженого кошторису, витрачанні бюджетних коштів.

Аудиторська група констатувала суттєві недоліки у роботі Центру, які не сприяли жорсткій економії бюджетних коштів, раціональному використанню фінансових ресурсів, здійсненню внутрішнього контролю на належному рівні, серед яких:

- недостатньо ефективне управління комунальним майном, що належить до спільної власності територіальної громади району;

- недостатній рівень виконавської дисципліни та відсутність системного внутрішнього фінансового контролю призводить до незаконного витрачання коштів, свідчить про недостатньо ефективну роботу працівників Центру в напрямку удосконалення управління бюджетними коштами та виконання на належному рівні районних програм соціального захисту населення;

- неприйняття управлінських рішень щодо повного та ефективного використання наявних фінансових ресурсів.

Проведеним позаплановим внутрішнім фінансовим аудитом в Центрі встановлено фінансових порушень на загальну суму 168722,14 грн., в тому числі незаконних видатків на оплату праці в загальній сумі 159222,14 грн., придбані товарно-матеріальні цінності (канцтовари) списувались без підтверджуючих документів на загальну суму 4030,00 грн., встановлено нестачу основного засобу в сумі 4000,00 грн. та лишки ТМЦ в сумі 1470,00 грн.

Зазначені суми фінансових порушень, що призвели до завданих збитків зведені до наступних фактів:

1. Досліджуючи відомості нарахування та перерахування заробітної плати працівникам Центру встановлено, що за вищевказаний період ОСОБА_4 було нараховано щомісячно та виплачено заробітну плату в різних розмірах, при цьому розміри щомісячного нарахування заробітної плати ОСОБА_4 не відповідають посадовим окладам жодної із посад Центру, передбачених штатним розписом.

За посадовими обов'язками по укладеним трудовим договорам перелік виконаних робіт відповідає посадовим обов'язкам штатної посади провідного спеціаліста Центру. При цьому, ОСОБА_4 не було зараховано до державної служби та не прийнято на посаду провідного спеціаліста Центру. Слід зазначити, що щомісячний розмір оплати праці за укладеними договарами перевищує розмір оплати праці за штатною посадою провідного спеціаліста з урахуванням надбавки за ранг.

Наприклад, ОСОБА_4 в квітні місяці 2015 року фактично нараховано та виплачено коштів за укладеним договором в сумі 2718,00 грн., при цьому штатним розписом передбачено оплату праці за посадою провідного спеціаліста з урахуванням надбавки за ранг в сумі 1263,00 грн., різниця становить в сумі 1455,00 грн. В травні 2015 року фактично нараховано та виплачено коштів за укладеним договором в сумі 2200,00грн., при цьому передбачено штатним розписом оплату праці за посадою провідного спеціаліста з урахуванням надбавки за ранг в сумі 1263,00 грн., різниця становить в сумі 937,00 грн. У вересні 2015 року фактично нараховано та виплачено коштів за укладеним договором в сумі 4000,00 грн., при цьому передбачено штатним розписом оплату праці за посадою провідного спеціаліста з урахуванням надбавки за ранг в сумі 1292,10 грн., різниця становить в сумі 2707,90 грн.

Загалом за період з 01.01.2015 року по 12.12.2016 року ОСОБА_5 відповідно даних бухгалтерського обліку Центру нараховано та виплачено грошових коштів, що перевищують розмір посадового окладу провідного спеціаліста, згідно штатного розпису в сумі 40220,99 грн. та перераховано внесків ЄСВ в сумі 11490,10 грн. що є порушенням вимог п.2.2, 2.7, 2.13, 2.14, 3.5, 3.7, 6.4 «Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку», затвердженого Наказом Міністерства Фінансів України від 24.05.1995 року №99, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 05 червня 1995 року за №168/704 та вимог п.1 ст.3, ст.4, п.6 ст.8, ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 року №996 – ХІV.

Внаслідок допущенного вищезазначеного порушення колишнім директором Центру ОСОБА_6 та фізичною особою ОСОБА_4 завдано матеріальної шкоди (збитків) Центру та районному бюджету на загальну суму 51711,09 грн.

2. Фізичній особі ОСОБА_4 було нараховано та виплачено відпускні при тому, що ОСОБА_4 працювала за укладеними трудовими договорами з чітко визначеною сумою оплати наданих послуг за конкретним договором та законодавчі гарантії щодо оплати праці (оплата відпускних) на виплату винагороди не поширюються. Укладений Центром трудовий договір має ознаки отримання винагороди, а не заробітної плати. Загальна сума зайво виплачених відпускних ОСОБА_4 в період дії укладених договорів за КЕКВ 2111 становить 4215,98 грн. та відповідно зайво нараховано та перераховано єдиного соціального внеску по КЕКВ 2120 в сумі 1108,59 грн., що є порушенням вимог ст.2 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 року №504/96-вр та вимог п.1 ст.3, ст.4, п.6 ст.8, ст.9 Закону України №996.

Мається на увазі те, що укладений цивільно-правовий договір, який укладений між центром та ОСОБА_4 чітко визначає яку суму коштів та за що кошти сплачуються. При цьому, договором виплата відпускних не передбачена, а їх виплата ОСОБА_4 в порядку, передбаченому Законом України «Про відпустки» є незаконним, скільки вона не являлась штатним працівником.

Тому, сума нанесених матеріальних збитків у даному випадку становить 5324,57 грн. (4215,98 грн. відпускні + 1108,59 грн. нарахування ЄСВ).

3. Встановлено факт виплати надбавки за складність, напруженість у роботі без відповідного наказу керівника Центру, а саме за 2015 – 2016 роки виплачено надбавку працівникам Центру ОСОБА_7, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 на загальну суму 19775,43грн. та відповідно зайво перераховано ЄСВ в сумі 5695,27грн., що є порушенням вимог підпункту 2 пункту 2 Наказу №526, ст.3, 4, п.6,7 ст.8, ст.9 Закону України №996.

Мається на увазі, що працівникам Центру надбавка за складність, напруженість у роботі нараховується та сплачується в порядку, передбаченому Наказом Міністерства соціальної політики України від 18.05.2015 року №526 та Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 року №996.

Зазначені нормативні документи визначають вказану надбавку, як необов’язковий платіж, а тому така надбавка нараховується та виплачується працівникам на підставі письмового наказу керівника, який реєструється у відповідному журналі. Під час аудиту було встановлено, що в Центру наказів не має в наявності та в журналі реєстрації наказів відсутні записи про реєстрацію таких наказів, тобто вони колишнім директором ОСОБА_6 не видавались.

Таким чином, незаконно нараховано та виплачено бюджетних коштів вищезазначеним особам на загальну суму 25 470,70 грн. (19775,43 грн. та ЄСВ в сумі 5695,27грн.).

Мається на увазі те, що з 13.12.2016 року ОСОБА_4 була призначена на штатну посаду бухгалтером Центру та на неї із цього часу розповсюджувалась дія всіх нормативних документів, що регулюють трудову діяльність.

4575,00 грн. (3750,00 грн. + ЄСВ 825,00 грн.) - це сума коштів, яка ОСОБА_4 була нарахована, як матеріальна допомога на оздоровлення на підставі наказу директора Центру ОСОБА_6 від 13.02.2017 року №2.

Дана сума коштів виплачена незаконно, оскільки матеріальна допомога на оздоровлення сплачується за наказом керівника в межах фонду оплати праці і відповідно до законодавства виплачується при виході особи у відпустку. Слід зазначити, що у відпустку ОСОБА_4 пішла у квітні 2017 року при цьому їй також була нарахована та виплачена матеріальна допомога на оздоровлення в розмірі 2912,00 грн., що відповідає чинному законодавству.

Мається на увазі те, що ОСОБА_6 перебувала у відпустці у квітні 2017 року та отримала матеріальну допомогу на оздоровлення в розмірі посадового окладу в сумі 3872,00 грн., а вищезазначеним та підробленим наказом від 13.02.2017 року №2 їй також нараховано та виплачено 1000,00 грн. Виплата підтверджується відомостями та банківською випискою.

4. Встановлено факт виплати персональної надбавки за складність, напруженість у роботі без відповідного розпорядження голови РДА, а саме за 2015 – 2016 роки виплачено надбавку колишньому директору Центру ОСОБА_6 на загальну суму 12029,91 грн. та відповідно зайво перераховано ЄСВ в сумі 3510,88грн., що є порушенням вимог абзацу другого підпункту 4 пункту 2 Наказу №526, ст.3, 4, п.6,7 ст.8, ст.9 Закону України №996. Перераховані кошти на картковий рахунок ОСОБА_6 є безпідставними та мають ознаки корупції.

Відповідно наданої на запит відповіді Бериславська районна державна адміністрація повідомила, що розпорядження голови Бериславської РДА щодо встановлення будь-якої надбавки колишньому директору центру та колишньому начальнику відділу соціальної роботи ОСОБА_6 за період з 01.01.2015 року по 12.05.2017 року не видавалися, преміювання не здійснювалося. (Наказ №526 передбачає преміювання, встановлення надбавок і доплат, надання матеріальної допомоги рішенням органу вищого рівня).

Таким чином, ОСОБА_6 нараховано та виплачено 15 540,79 грн. (12029,91 грн. + ЄСВ 3510,88 грн.).

5. Встановлено, що працівникам Центру ОСОБА_7 та ОСОБА_8 в порушення вимог абзацу першого підпункту 4 пункту 2 Наказу №526 в грудні 2015 року безпідставно нараховано та виплачено премії на загальну суму 2068,00 грн. та відповідно зайво перераховано ЄСВ в сумі 750,68 грн. при відсутності наказів про преміювання вищезазначених працівників та без відповідного визначення розміру такої премії.

Тобто відсутність правових підстав, наказів про преміювання та відсутність їх реєстрації у відповідному журналі і як наслідок безпідставне визначення розміру премії для перерахування.

Відповідно до наказу від 12.01.2017 року №1 ОСОБА_4 нараховано та виплачено премію в сумі 1000,00 грн. при тому, що у журналі реєстрації наказів за таким номером зареєстрований наказ «Про затвердження графіка відпусток на 2017 рік» від 03.01.2017 року. Відповідно до наказу від 10.03.2017 року №3-а ОСОБА_4 нараховано та виплачено премію в сумі 3000,00 грн. при тому, що у журналі реєстрації наказів за таким номером зареєстрований наказ від 31.03.2017 року «Про надання частини щорічної основної відпустки ОСОБА_4 за 2017 рік».

8. Колишньому директору Центру ОСОБА_6 проводилось нарахування та виплата премії без відповідного розпорядження голови РДА в грудні 2015 року на суму 1738,00 грн. та відповідно зайво перераховано ЄСВ в сумі 630,89 грн., що є порушенням вимог абзацу другого підпункту 4 пункту 2 Наказу №526, ст.3, 4, п.6,7 ст.8, ст.9 Закону України №996. Перераховані кошти на картковий рахунок ОСОБА_6 є безпідставними.

9. В порушення вимог п.1 ст.3, п.6 ст.8, ст.9 Закону №996 та п.1.2, 2.2., 2.4, 2.14 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 року №88 придбані товарно-матеріальні цінності (канцтовари) списувались без підтверджуючих документів на загальну суму 4030,00 грн., в тому числі за 2015 рік в сумі 1400,00 грн., за 2016 рік в сумі 1000,00 грн. та за 2017 рік в сумі 1630,00 грн., чим нанесено Центру матеріальну шкоду (збитки) на відповідну суму.

10. Проведеною інвентаризацією виявлено нестачу комп’ютерної станції на суму 4000,00 грн., яка фактично відсутня, але рахується за даними бухгалтерського обліку, чим порушено вимоги п.3,5 ст.9 Закону України №996, п.1,2,3,4 розділу 4 «Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань», затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 02.09.2014 року №879 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 30 жовтня 2014 року за №1365/26142, а саме: згідно матеріалів інвентаризації за листопад 2012 року по бухгалтерському обліку Центру рахувалась комп'ютерна станція в кількості 1 одиниця на суму 4000,00 грн., в яких визначено матеріально відповідальну особі ОСОБА_6 (інших матеріалів інвентаризації до 2017 року до аудиту не представлено). Також вищезазначена комп’ютерна станція обліковувалась в картці основних засобів. Журнал обліку основних засобів в установі відсутній. Під час проведення в листопада 2017 року інвентаризації встановлено факт нестачі вищезазначеної комп’ютерної станції, який відображено в інвентаризаційному описі за листопад 2017 року.

З урахуванням вищевказаного та у зв’язку з існуючою необхідністю збирання доказів для встановлення наявності чи відсутності фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження, підлягають доказуванню, недопущення в подальшому можливого знищення або зміни документів стороною кримінального провадження, на сьогоднішній день існує необхідність в отриманні дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, з метою вилучення оригіналів (належним чином завірених копій) наступних документів, які знаходяться у фактичному володінні Бериславського районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, код ЄДРПОУ 26348427, який фактично розташований за адресою: Херсонська область, м. Берислав, вулиця Успенська, 10:

- оригінали особових справ колишнього директора Центру ОСОБА_6 та ОСОБА_4 (накази про призначення, посадові інструкції, накази про звільнення тощо);

- оригінали особових рахунків ОСОБА_6 та ОСОБА_4;

- оригінали платіжно - розрахункових відомостей Центру по нарахуванню та виплаті заробітної плати за період часу з 01.01.2015 до 31.12.2017;

- оригінали платіжних доручень Центру про перерахування грошових коштів (заробітної плати, премії тощо) на особисті карткові рахунки ОСОБА_6 та ОСОБА_4 за період часу з 01.01.2015 до 31.12.2017;

- оригінали банківських виписок про підтвердження зарахування грошових коштів (заробітної плати, премії тощо) на карткові рахунки ОСОБА_6 та ОСОБА_4 за період часу з 01.01.2015 до 31.12.2017;

- оригінали списків працівників Центру, поданих до банківських установ, на отримання заробітної плати за період часу з 01.01.2015 до 31.12.2017;

- оригінали наказів (розпоряджень) Центру з кадрових питань та основної діяльності установи за період часу з 01.01.2015 до 31.12.2017;

- оригінали журналів наказів, виданих директором Центру з кадрових питань та основної діяльності за період часу з 01.01.2015 до 31.12.2017;

- оригінали меморіальних ордерів № 5 Центру (зведені реєстри бухгалтерського обліку) ОСОБА_6 та ОСОБА_4 за період часу з 01.01.2015 до 31.12.2017;

- оригінали табелів обліку робочого часу Центру з 01.01.2015 до 31.12.2017;

- оригінали трудових договорів та цивільно-правових угод, укладених між Центром та ОСОБА_4 з 01.01.2015 до 31.12.2017.

- актів інвентаризації за період часу з листопада 2012 року по листопад 2017 року включно.

Враховуючи вищевикладене, а також те, що іншим способом не надається можливим встановити наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження і підлягають доказуванню, при цьому тимчасовий доступ до речей і документів та наступне вилучення оригіналів (належним чином завірених копій) вищевказаних документів Бериславського районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, код ЄДРПОУ 26348427, який фактично розташований за адресою: Херсонська область, м. Берислав, вулиця Успенська, 10, є єдиною можливістю використання, як доказів, відомостей, що містяться у вказаній установі.

Прокурор та слідчий клопотання підтримали, просили його задовольнити.

На підставі ч.4 ст.163 КПК України клопатання розглянуто без участі представника особи, у володінні якої знаходяться документи.

Заслухавши пояснення сідчого, прокурора, вивчивши матеріали кримінального провадження, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

Відповідно до п.4 ч.1 ст. 162 КПК України конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю, належать до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ч.6 ст.163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Беручи до уваги вищевикладене, а також те, що з метою встановлення обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженню відповідно до ст. 91 КПК України, є достатні підстави вважати, що відомості, що містяться у зазначених документах, можуть бути використані як докази, тому ці документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, та неможливо іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою них, з метою досягнення дієвості кримінального провадження, керуючись ст.ст.110, 162, 163-166, 309 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Задовольнити клопотання слідчого СВ Бериславського ВП ГУНП в Херсонській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1, погодженого прокурором Бериславської місцевої прокуратури Херсонської області ОСОБА_2, по кримінальному провадженню внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018231090000017 від 02.03.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України, про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю та їх вилучення

Надати дозвіл слідчому СВ Бериславського ВП ГУНП в Херсонській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 на тимчасовий доступ до документів, що містять охоронювану законом таємницю, які зберігаються у Бериславському районному центрі соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, код ЄДРПОУ 26348427, який фактично розташований за адресою: Херсонська область, м. Берислав, вулиця Успенська, 10 та дозволити вилучити (здійснити виїмку):

- оригінали особових справ колишнього директора Центру ОСОБА_6 та ОСОБА_4 (накази про призначення, посадові інструкції, накази про звільнення тощо);

- оригінали особових рахунків ОСОБА_6 та ОСОБА_4;

- оригінали платіжно - розрахункових відомостей Центру по нарахуванню та виплаті заробітної плати за період часу з 01.01.2015 до 31.12.2017;

- оригінали платіжних доручень Центру про перерахування грошових коштів (заробітної плати, премії тощо) на особисті карткові рахунки ОСОБА_6 та ОСОБА_4 за період часу з 01.01.2015 до 31.12.2017;

- оригінали банківських виписок про підтвердження зарахування грошових коштів (заробітної плати, премії тощо) на карткові рахунки ОСОБА_6 та ОСОБА_4 за період часу з 01.01.2015 до 31.12.2017;

- оригінали списків працівників Центру, поданих до банківських установ, на отримання заробітної плати за період часу з 01.01.2015 до 31.12.2017;

- оригінали наказів (розпоряджень) Центру з кадрових питань та основної діяльності установи за період часу з 01.01.2015 до 31.12.2017;

- оригінали журналів наказів, виданих директором Центру з кадрових питань та основної діяльності за період часу з 01.01.2015 до 31.12.2017;

- оригінали меморіальних ордерів № 5 Центру (зведені реєстри бухгалтерського обліку) ОСОБА_6 та ОСОБА_4 за період часу з 01.01.2015 до 31.12.2017;

- оригінали табелів обліку робочого часу Центру з 01.01.2015 до 31.12.2017;

- оригінали трудових договорів та цивільно-правових угод, укладених між Центром та ОСОБА_4 з 01.01.2015 до 31.12.2017.

- актів інвентаризації за період часу з листопада 2012 року по листопад 2017 року включно.

Строк дії ухвали двадцять днів з моменту її постановлення.

Відповідно до ч.1 ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя В. С. Миргород