Постанова № 73487896, 06.04.2018, Рівненський міський суд Рівненської області

Дата ухвалення
06.04.2018
Номер справи
569/2125/18
Номер документу
73487896
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 569/2125/18

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 квітня 2018 року м. Рівне

Суддя Рівненського міського суду Рогозін С.В., з участю прокурора Чернеги Ю.П., особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, розглянувши матеріали, що надійшли від Управління захисту економіки в Рівненській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, депутата Рівненської районної ради, за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, –

В С Т А Н О В И В:

12 лютого 2018 року відноснодепутата Рівненської районної ради ОСОБА_1, оперуповноваженим УЗЕ в Рівненській області ДЗЕ НП України капітаном поліції ОСОБА_2 складено Протокол № 34 про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно даного Протоколу № 34, ОСОБА_1, будучи депутатом Рівненської районної ради, згідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» та суб’єктом відповідальності за корупційні правопорушення, в порушення частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», в установлений законом термін, несвоєчасно повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції (далі - НАЗК) про суттєві зміни в майновому стані, чим вчинив правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-6 КУпАП.

ОСОБА_1, за результатами виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів від 25.10.2015 року обрано депутатом Рівненської районної ради сьомого скликання.

Згідно із частиною 2 статті 52 Закону у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів працездатних осіб, встановлених на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це НАЗК. Вказана інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр) та оприлюднюється на офіційному веб-сайті НАЗК.

Відповідно до пункту 6 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 року № 3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за № 959/29089, суб’єкти декларування письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другої статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форми. Згідно з пунктом 2 розділу II зазначеного вище Порядку, повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування подається через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб’єкта декларування після реєстрації в Реєстрі. Повідомлення про суттєві зміни у майновому стані подається окремо для кожного випадку отримання доходу або придбання майна. Вартість майна, що було придбано суб’єктом декларування зазначається у грошовій одиниці України відповідно до останньої грошової оцінки майна або - якщо така оцінка не проводилась чи її результати не відомі суб’єкту декларування - на момент набуття майна у власність (як зазначено в документі, на підставі якого було набуто право власності).

Згідно до договору купівлі-продажу транспортного засобу від 26.09.2017 року за № ВРS-93342/2017 ОСОБА_1 (Покупець) купив у ТОВ «Бізнеспромстиль» (ЄДРПО 40239257) (Продавець) автомобіль марки ВODЕХ КІS 3 WА, 2013 року випуску, номер шасі SU90333GHDSBU1242.

Згідно умов договору купівлі-продажу від 26.09.2017 року за № ВРS-93342/2017:

- продаж транспортного засобу за домовленістю сторін вчинився за 417 500,00 грн. (пункт 2.1.);

- транспортний засіб передається Продавцем за актом приймання-передачі (пункт 3.1.);

- транспортний засіб вважається переданим Покупцю з моменту підписання сторонами акту приймання-передачі (пункт 3.2.);

- після передачі транспортного засобу за актом приймання-передачі, Продавець втрачає право власності на цей транспортний засіб, а Покупець приймає його у власність (пункт 3.4.).

У відповідності до акту прийняття-передачі транспортних засобів № ВРS-93342/2017р від 26.09.2017 року ТОВ «Бізнеспромстиль» в особі директора ОСОБА_3 передав, а ОСОБА_1 прийняв автомобіль марки ВODЕХ КІS 3 WА, 2013 року випуску.

У відповідності до статі 334 Цивільного кодексу України, право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором. Якщо договір про відчуження майна підлягає державній реєстрації, право власності у набувача виникає з моменту такої реєстрації.

Статтею 210 Цивільного Кодексу України визначено, що правочин підлягає державній реєстрації лише у випадках, встановлених законом. Такий правочин є вчиненим з моменту його державної реєстрації.

Порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів проводиться у відповідності до Постанови КМУ від 07.09.1998 року № 1388. Порядок є обов’язковим для всіх юридичних та фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів, виробляють чи експлуатують їх.

29.09.2017 року здійснена державна реєстрація права власності на автомобіль ВODЕХ КІS 3 WА, 2013 року випуску на ОСОБА_1.

Таким чином, 26.09.2017 року ОСОБА_1 набув у власність автомобіль марки ВODЕХ КІS 3 WА, 2013 року випуску та 29.09.2017 здійснив його державну реєстрацію.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» визначено розмір прожиткового мінімуму на одну працездатну особу на 01 січня 2017 року - 1600 гривень.

Тобто, ОСОБА_1 придбав майно на суму 417 500 грн., що становить 260,9 прожиткових мінімумів працездатних осіб, встановлених на 01.01.2017 року. Відповідно до частини 2 статті 52 Закону у ОСОБА_1 виник обов’язок у десятиденний строк з моменту отримання доходу письмово повідомити НАЗК про суттєві зміни в майновому стані.

Відповідно до положень статей 251-253 Цивільного кодексу України передбачено, що строком є певний період у часі, зі спливом якого пов’язана дія чи подія, яка має юридичне значення. Він може визначатися роками, місяцями, тижнями, днями або годинами, його перебіг починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов’язано його початок.

Тобто, у ОСОБА_1 виник обов’язок повідомити НАЗК про суттєві зміни в майновому стані упродовж періоду з 00:00 год. 27.09.2017 року по 00:00 год. 06.10.2017 року.

07.10.2017 року в 00:00 год. ОСОБА_1 порушив порядок, передбачений частиною 2 статті 52 Закону, а саме, у десятиденний строк з моменту придбання майна письмово не повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані.

Згідно відомостей Реєстру НАЗК на веб-сайті «nazk.gov.ua» встановлено, що ОСОБА_1 подав повідомлення до НАЗК про суттєві зміни в майновому стані про придбання автомобіля ВODЕХ КІS 3 WА, 2013 року випуску, вартістю 417 500грн., придбаного у ТОВ «Бізнеспромстиль» в 09 год. 24 хв. 15.11.2017 року. При цьому, вказав дату набуття права власності 28.09.2017 року.

Таким чином, депутат Рівненської районної ради ОСОБА_1, будучи відповідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб’єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, в порушення вимог частини 2 статті 52 Закону, несвоєчасно повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані, а саме купівлю транспортного засобу за 417 500грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-6 КУпАП.

Крім того, 12 лютого 2018 року відноснодепутата Рівненської районної ради ОСОБА_1, оперуповноваженим УЗЕ в Рівненській області ДЗЕ НП України капітаном поліції ОСОБА_2 складено Протокол № 35 про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно даного Протоколу № 35, ОСОБА_1, будучи депутатом Рівненської районної ради, згідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» та суб’єктом відповідальності за корупційні правопорушення, в порушення частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», в установлений законом термін, несвоєчасно повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції (далі - НАЗК) про суттєві зміни в майновому стані, чим вчинив правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-6 КУпАП.

ОСОБА_1, за результатами виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів від 25.10.2015 року обрано депутатом Рівненської районної ради сьомого скликання.

Згідно із частиною 2 статті 52 Закону у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів працездатних осіб, встановлених на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це НАЗК. Вказана інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр) та оприлюднюється на офіційному веб-сайті НАЗК.

Згідно до договору купівлі-продажу транспортного засобу від 26.09.2017 року за № ВРS-93340/2017 ОСОБА_1 (Покупець) купив у ТОВ «Бізнеспромстиль» (ЄДРПО 40239257) (Продавець) автомобіль марки DAF FT XF 105.406, 2011 року випуску, номер шасі XLRTE47MSOE899808.

Згідно умов договору купівлі-продажу від 26.09.2017 року за № ВРS-93340/2017:

- продаж транспортного засобу за домовленістю сторін вчинився за 313 300,00 грн. (пункт 2.1.);

- транспортний засіб передається Продавцем за актом приймання-передачі (пункт 3.1.);

- транспортний засіб вважається переданим Покупцю з моменту підписання сторонами акту приймання-передачі (пункт 3.2.);

- після передачі транспортного засобу за актом приймання-передачі, Продавець втрачає право власності на цей транспортний засіб, а Покупець приймає його у власність (пункт 3.4.).

У відповідності до акту прийняття-передачі транспортних засобів № ВРS-93340/2017р від 26.09.2017 ТОВ «Бізнеспромстиль» в особі директора ОСОБА_3 передав, а ОСОБА_1 прийняв автомобіль марки DAF FT XF 105.406, 2011 року випуску.

У відповідності до статі 334 Цивільного кодексу України, право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором. Якщо договір про відчуження майна підлягає державній реєстрації, право власності у набувача виникає з моменту такої реєстрації.

Статтею 210 Цивільного Кодексу України визначено, що правочин підлягає державній реєстрації лише у випадках, встановлених законом. Такий правочин є вчиненим з моменту його державної реєстрації.

Порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів проводиться у відповідності до Постанови КМУ від 07.09.1998 року № 1388. Порядок є обов’язковим для всіх юридичних та фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів, виробляють чи експлуатують їх.

29.09.2017 року здійснена державна реєстрація права власності на автомобіль марки DAF FT XF 105.406, 2011 року випуску на ОСОБА_1.

Таким чином, 26.09.2017 року ОСОБА_1 набув у власність автомобіль марки DAF FT XF 105.406, 2011 року випуску та 29.09.2017 року здійснив його державну реєстрацію.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» визначено розмір прожиткового мінімуму на одну працездатну особу на 01 січня 2017 року - 1600 гривень.

Тобто, ОСОБА_1 придбав майно на суму 313 300 грн., що становить 195,81 прожиткових мінімумів працездатних осіб, встановлених на 01.01.2017 року.

Відповідно до частини 2 статті 52 Закону у ОСОБА_1 виник обов’язок у десятиденний строк з моменту отримання доходу письмово повідомити НАЗК про суттєві зміни в майновому стані.

Відповідно до положень статей 251-253 Цивільного кодексу України передбачено, що строком є певний період у часі, зі спливом якого пов’язана дія чи подія, яка має юридичне значення. Він може визначатися роками, місяцями, тижнями, днями або годинами, його перебіг починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов’язано його початок.

Тобто, у ОСОБА_1 виник обов’язок повідомити НАЗК про суттєві зміни в майновому стані упродовж періоду з 00:00 год. 27.09.2017 року по 00:00 год. 06.10.2017 року.

07.10.2017 року в 00:00 год. ОСОБА_1 порушив порядок, передбачений частиною 2 статті 52 Закону, а саме, у десятиденний строк з моменту придбання майна письмово не повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані.

Згідно відомостей Реєстру НАЗК на веб-сайті «nazk.gov.ua» встановлено, що ОСОБА_1 подав повідомлення до НАЗК про суттєві зміни в майновому стані про придбання автомобіля DAF FT XF 105.406, 2011 року випуску, вартістю 313 300грн., придбаного у ТОВ «Бізнеспромстиль» в 09 год. 24 хв. 15.11.2017 року. При цьому, вказав дату набуття права власності 28.09.2017 року.

Таким чином, депутат Рівненської районної ради ОСОБА_1, будучи відповідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб’єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог частини 2 статті 52 Закону, несвоєчасно повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані, а саме купівлю транспортного засобу за 313 300 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-6 КУпАП

У відповідності до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

За таких обставин є можливим об’єднати адміністративні матеріали в одне провадження та розглядати одночасно.

В судовому засіданні ОСОБА_1 подав письмове клопотання про закриття провадження в справі, у зв’язку із закінченням строку притягнення його до адміністративної відповідальності.

Прокурор Чернега Ю.П. в судовому засіданні не заперечив проти закриття провадження у справі, у зв’язку із закінченням строку притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.

Суд, заслухавши учасників судового провадження, повно, всебічно та об’єктивно дослідивши наявні у матеріалах справи докази, приходить до наступного висновку.

З матеріалів справи вбачається, що матеріали про порушення вимог фінансового контролю, передбачених ст. 46 Закону України «Про запобігання корупції» особою, уповноваженою на виконання функцій держави ОСОБА_1 13.12.2017 року зареєстровано в журналі єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події ГУНП в Рівненській області за № 1224.

Згідно ч. 3 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Згідно супровідних листів вих. № 1122/39/116/02-2018 від 12 лютого 2018 року та вих. № 1123/39/116/02-2018 від 12 лютого 2018 року матеріали про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП стосовно ОСОБА_1 надійшли до Рівненського міського суду 13 лютого 2018 року.

Судові засідання по даній справі судом було призначено на 20 лютого 2018 року, 19 березня 2018 року та 02 квітня 2018 року, однак в дані судові засідання ОСОБА_1 не з’явився, подавши до суду клопотання про відкладення судових засідань в зв’язку з необхідністю ознайомитися з матеріалами справи та перебуванням його у відрядженні. В зв’язку з чим, судові засідання було відкладено на 06 квітня 2018 року.

Відповідно, на даний час строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності закінчився.

Згідно п. 7 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв’язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КУпАП.

За наведених обставин провадження у справі відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, підлягає закриттю у зв’язку з закінченням строків притягнення порушника до адміністративної відповідальності.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 38, 172-6, 247 КУпАП, суд, -

постановив:

Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП закрити, на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП, у зв’язку з закінченням строків притягнення порушника до адміністративної відповідальності.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Рівненської області через Рівненський міський суд.

Суддя Рівненського міського суду С.В. Рогозін