
УХВАЛА
про відмову в залишенні позову без розгляду
17 квітня 2018 року справа № 823/818/18 м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Руденко А.В.,
при секретарі – Сачинській В.С.,
за участю:
представників позивача – ОСОБА_1 (за довіреністю), ОСОБА_2 (за довіреністю),
представника відповідача – ОСОБА_3 (за довіреністю),
представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача ОСОБА_4 економіки та розвитку Черкаської міської ради – ОСОБА_2 (за довіреністю),
розглянувши у підготовчому засіданні в загальному позовному провадженні в приміщенні суду клопотання відповідача про залишення позовної заяви без розгляду в адміністративній справі за позовом ОСОБА_4 житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради до управління Державної казначейської служби України у м. Черкасах Черкаської області, треті особи, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача ОСОБА_4 економіки та розвитку Черкаської міської ради та товариство з обмеженою відповідальністю “Лимож” про скасування попередження та зобов’язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Черкаського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа №823/818/18 за позовом ОСОБА_4 житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради до управління Державної казначейської служби України у м. Черкасах Черкаської області, треті особи, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача ОСОБА_4 економіки та розвитку Черкаської міської ради та товариство з обмеженою відповідальністю “Лимож” про скасування попереджень та зобов’язання вчинити дії.
17.04.2018 відповідач подав клопотання про залишення позовної заяви без розгляду. В обґрунтування клопотання вказав, що відповідно до положень Бюджетного кодексу України рішення про застосування заходу впливу за порушення бюджетного законодавства може бути оскаржено в органі що його виніс або в суді протягом 10 днів з дня його винесення, якщо інше не передбачено законом. Оскаржуване попередження було винесено відповідачем 13.11.2017, тому строк на оскарження мав обчислюватися з цієї дати. Оскільки позивач у вказаний строк сказане попередження не оскаржив, позовна заява підлягає залишенню без розгляду.
У підготовчому засіданні представник відповідача клопотання про залишення позовної заяви без розгляду підтримала та пояснила, що згідно статті 124 Бюджетного кодексу України рішення про застосування заходу впливу за порушення бюджетного законодавства може бути оскаржено протягом десяти днів з дня його винесення до органу, який його виніс, або до суду. Оскільки позивач скористався правом на досудове оскарження, то права на оскарження попередження №2408/4-16 від 13.11.2017 до суду він не має.
Представник позивача проти заявленого клопотання заперечив. Вказав, що звернувся з позовом до суду в межах передбаченого статтею 122 Кодексу адміністративного судочинства України тримісячного строку звернення до суду.
Розглянувши клопотання, суд встановив наступне.
Згідно частини 4 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, або законом визначена обов'язковість досудового порядку вирішення спору, то для звернення до адміністративного суду встановлюється тримісячний строк, який обчислюється з дня вручення позивачу рішення за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб?єкта владних повноважень.
Судом встановлено, що позивач 14.11.2017 отримав попередження №2408/4-16 від 13.11.2017 про неналежне виконання бюджетного законодавства, а 20.11.2017 направив на адресу Управління Державної казначейської служби у м. Черкасах Черкаської області вимогу щодо неправомірності попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства та необхідності реєстрації бюджетного зобов’язання. 23.11.2017 отримав відмову щодо скасування оскаржуваного попередження №2408/4-16 від 13.11.2017 про неналежне виконання бюджетного законодавства. Вказана обставина підтверджується копією листа Управління Державної казначейської служби у м. Черкасах Черкаської області №2488/4-07 віл 23.11.2017, наявного в матеріалах справи. Позивач звернувся до суду 20.02.2018, тобто в межах тримісячного строку звернення до суду, передбаченого частиною 4 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України.
Щодо твердження представника відповідача, про відсутність у позивача права на звернення до суду, оскільки він скористався правом досудового порядку вирішення спору.
Згідно статті 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Згідно статті 124 Конституції України правосуддя в Україні здійснюють виключно суди. Юрисдикція судів поширюється на будь-який юридичний спір.
Відтак, використання досудового порядку вирішення спору не позбавляє позивача права на звернення до суду.
Згідно пункту 8 частини першої статті 240 Кодексу адміністративного судочинства України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду з підстав, визначених частинами третьою та четвертою статті 123 цього Кодексу.
Згідно з частиною четвертою статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України якщо після відкриття провадження в адміністративній справі суд дійде висновку, що викладений в ухвалі про відкриття провадження у справі висновок суду про визнання поважними причин пропуску строку звернення до адміністративного суду був передчасним, і суд не знайде інших підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, суд залишає позовну заяву без розгляду.
За вказаних обставин суд вважає, що позивачем дотриманий строк звернення до суду, передбачений частиною 5 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України, тому не вбачає підстав для залишення позовної заяви без розгляду.
Керуючись ст.ст. 122, 123, 241, 248, 250, 251 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання відповідача управління Державної казначейської служби України у м. Черкасах Черкаської області про залишення без розгляду позовної заяви ОСОБА_4 житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради до Управління Державної казначейської служби України у м. Черкасах Черкаської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_4 економіки та розвитку Черкаської міської ради та товариство з обмеженою відповідальністю «Лимож» про скасування попередження та зобов’язання зареєструвати бюджетне зобов’язання у адміністративній справі №823/818/18 відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали виготовлений 18.04.2018.
Суддя А.В. Руденко