
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 квітня 2018 року ЛуцькСправа № 803/546/18
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого – судді Ковальчука В.Д.,
розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Волинській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 управління ДФС у Волинській області звернулося в суд із позовом про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 фінансових санкцій в сумі 17000,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що працівниками Головного управління ДФС у Волинській області 17.05.2017 року проведено фактичну перевірку магазину, який розташований за адресою: Волинська область, Горохівський район, с. Новосілки, вул. Паркова, 1, де здійснює господарську діяльність фізична особа-підприємець ОСОБА_1. Перевіркою встановлено порушення відповідачем ОСОБА_3 України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, у зв’язку з чим позивачем прийнято рішення від 16 листопада 2017 року №00000417-40 про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 17000,00 грн. за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії. Оскільки відповідач не сплатила суму штрафу в добровільному порядку у визначений строк, позивач просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 17000,00 грн. фінансових санкцій в примусовому порядку.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 27 березня 2018 року було відкрито спрощене позовне провадження в даній адміністративній справі без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до вимог пункту 4 частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвалу про відкриття провадження в адміністративній справі відповідач отримала 03.04.2018 року, про що свідчить повідомлення про вручення рекомендованого поштового відправлення (а.с.22). Відповідач пред’явлені позовні вимоги не оспорила, відзив на позов у встановлений судом строк не подала, в зв’язку з чим суд вважає можливим розглянути та вирішити справу в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши наявні у справі матеріали, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити повністю з таких мотивів та підстав.
Судом встановлено, що 17 травня 2017 року працівниками Головного управління ДФС у Волинській області на підставі наказу від 12 травня 2017 року №922 та направлень на перевірку від 12 травня 2017 року №257, №258 (а.с.11) була проведена фактична перевірка з питань додержання суб’єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов’язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами господарської одиниці магазину, що розташований за адресою: Волинська область, Горохівський район, с. Новосілки, вул. Паркова, 1, де здійснює торгівельну діяльність фізична особа-підприємець ОСОБА_1, про що складено акт від 18 травня 2017 року №03/91/40-01/НОМЕР_1 (а.с.7-8). Акт перевірки відповідач підписала без зауважень.
Перевіркою встановлено порушення статей 15 та 15-3 ОСОБА_3 України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР (із змінами та доповненнями) – факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями (пивом) без відповідної ліцензії відповідно до переліку, зазначеного в додатку 1 до акта перевірки від 18 травня 2017 року №03/91/40-01/НОМЕР_1 «Відомість про результати перевірки щодо повноти оприбуткування, реалізації та фактичних залишків запасів (товарно-матеріальних цінностей) (а.с.9).
З пояснень ОСОБА_1 від 17.05.2017 року слідує те, що ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями відсутня (а.с.12).
За наслідками перевірки 16 листопада 2017 року позивачем прийнято рішення №00000417-40 про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 17000,00 грн. за факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензії (а.с.14).
Відповідно до частини першої статті 17 ОСОБА_3 України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” № 481/95-ВР від 19 грудня 1995 року, за порушення норм цього ОСОБА_3 щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством. Абзацом п’ятим частини другої цієї статті встановлено, що у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій (крім випадків, передбачених цим ОСОБА_3), до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів в розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 17000 гривень.
Рішення про застосування фінансових санкцій відповідач не оскаржувала ні в адміністративному, ні в судовому порядку, а тому на час розгляду справи зазначене рішення є чинним.
Відповідно до пункту 6 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 ОСОБА_3 України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” №481/95-ВР від 19 грудня 1995 року, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 червня 2003 року №790 рішення про застосування фінансових санкцій, передбачених пунктом 2 цього Порядку, приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (ДФС та її територіальні органи, Мінекономрозвитку), чи керівником (його заступником) органів МВС, МОЗ, Держстату, Держспоживінспекції відповідно до їх компетенції, визначеної законодавством. Пунктами 10, 11 цього ж Порядку передбачено, що у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду. Суми фінансових санкцій, стягнені відповідно до цього Порядку, зараховуються до бюджету згідно із законодавством.
Оскільки рішення про застосування фінансових санкцій від 16 листопада 2017 року №00000417-40 прийняте з дотриманням вимог чинного законодавства України та у встановленому порядку не скасоване, відповідач не надала суду доказів сплати в добровільному порядку фінансових санкцій в сумі 17000,00 грн., відзиву проти позову не подала, тому суд дійшов висновку, що позовні вимоги законні, обґрунтовані, підтверджені належними доказами та підлягають до задоволення в повному обсязі.
Керуючись статтями 243, 245, 246, 257, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі ОСОБА_3 України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (45754, Волинська область, Горохівський район, село Новосілки, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в дохід місцевого бюджету Новосілківської сільської ради (банк Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області, МФО 803014, н/р 31415561700052, одержувач коштів: УК у Горохівському районі (с. Новосілки), 21081500, ідентифікаційний код одержувача 38031391, код виду сплати 135) заборгованість по фінансових санкціях у розмірі 17000,00 грн. (сімнадцять тисяч гривень 00 коп.).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням вимог підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” цього Кодексу. Апеляційна скарга може бути подана до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення суду.
Позивач ОСОБА_2 управління ДФС у Волинській області (43010, Волинська область, місто Луцьк, Київський майдан, будинок 4, ідентифікаційний код 39400859).
Відповідач фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (45754, Волинська область, Горохівський район, село Новосілки, ідентифікаційний номер НОМЕР_1).
Суддя В.Д. Ковальчук