
Справа № 502/1691/17
УХВАЛА
18 квітня 2018 року м. Кілія
Кілійський районний суд Одеської області у складі:
головуючого судді Манжос Н. В.,
за участю секретаря судового засідання Припас А. О.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Кілійському районі Одеської області, треті особи: Західно-Чорноморське басейнове управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства, Державне підприємство «Морський торговельний порт «Усть-Дунайськ» про визнання відмови протиправною та зобов’язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Кілійського районного суду Одеської області знаходиться адміністративна справа за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Кілійському районі Одеської області, треті особи: Західно-Чорноморське басейнове управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства, Державне підприємство «Морський торговельний порт «Усть-Дунайськ» про визнання відмови протиправною та зобов’язання вчинити певні дії.
15 грудня 2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу Адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» №2147-VIII від 03.10.2017 року, котрим КАС України викладено в новій редакції.
У відповідності до п. 10 ч. 1 Розділу VII Перехідних Положень КАС України в новій редакції справи в судах першої та апеляційної інстанції, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Частина 1 ст. 20 КАС України зі змінами, внесеними Законом України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" № 2147-VIII від 03.10.2017 року, який набув чинності 15.12.2017 року, містить вичерпний перелік адміністративних справ, підсудних місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Відповідно до ст. 20 КАС України передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
2. Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
П. 3 ч. 1 ст. 29 КАС України передбачено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно ст. 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
Таким чином, справа за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Кілійському районі Одеської області, треті особи: Західно-Чорноморське басейнове управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства, Державне підприємство «Морський торговельний порт «Усть-Дунайськ» про визнання відмови протиправною та зобов’язання вчинити певні дії відноситься до предметної юрисдикції Одеського окружного адміністративного суду.
Як зазначено в ч. 6 ст. 7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Оскільки КАС України містить положення щодо передачі адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого у разі її належності до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду, та не містить положень, які регламентують дії суду у разі надходження заяви у справі, яка належить до предметної юрисдикції іншого суду, суд приходить до висновку, щодо необхідності застосування положень ч. 6 ст. 7 та п. 2. ч. 1 ст. 29 КАС України та передачі справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Кілійському районі Одеської області, треті особи: Західно-Чорноморське басейнове управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства, Державне підприємство «Морський торговельний порт «Усть-Дунайськ» про визнання відмови протиправною та зобов’язання вчинити певні дії на розгляд Одеському окружному адміністративному суду.
Керуючись ст. 7, ст. 20, ст. 29, 30, 294 КАС України, суд –
У Х В А Л И В :
Справу № 502/1691/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Кілійському районі Одеської області, треті особи: Західно-Чорноморське басейнове управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства, Державне підприємство «Морський торговельний порт «Усть-Дунайськ» про визнання відмови протиправною та зобов’язання вчинити певні дії – передати на розгляд Одеському окружному адміністративному суду.
Ухвала про передачу справи на розгляд іншого суду може бути оскаржена безпосередньо до Одеського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя Кілійського районного суду ОСОБА_2