
ун. № 759/13281/16-а
пр. № 2-а/759/3/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 квітня 2018 року Святошинський районний суд м. Києва в складі:
головуючого - судді Шум Л.М.
за участю секретаря Прокопенко Н.М.
розглянувши в підготовчому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Правобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 у вересні 2016 р. в порядку ст. 267 КАС України (чинній до 15.12.2017 р.) звернувся до суду із вимогами про визнання протиправними дії відповідача з виконання судового рішення щодо перерахунку пенсії, зобов'язання відповідача виконати постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 18.04.2013 р., винесеної у справі 2а-3969/11.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що постановою Святошинського районного суду м. Києва від 03.10.2011 р. відмовлено у задоволені його позову про перерахунок пенсі, проте, постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 18.04.2013 р., постанова районного суду скасована та ухвалена нова постанова, якою позов ОСОБА_1 задоволено частково, в тому числі, зобов'язано відповідача здійснити позивачу перерахунок пенсії, у зв'язку з підвищенням розміру посадового окладу з 01.09.2008 р.
Далі позивач зазначає, що вказана постанова набула чинності, у зв'язку з чим Святошинським районним судом м. Києва 03.10.2013 р. був виданий виконавчий листа та пред'явлений до виконання до відповідної виконавчої служби. Проте, постановою державного виконавця 27.02.2014 р. було закінчено виконавче провадження на підставі повідомлення пенсійного фонду, що такий перерахунок пенсії призведе до зменшення розміру пенсії, що є недоцільним.
Позивач вважає дії відповідача з невиконання рішення суду протиправними, у зв'язку з чим просив позов задовольнити.
Ухвалою суду від 18.10.2016 р. відкрито провадження по справі (ас. 17).
Ухвалою суду від 24.01.2018 р. почато підготовче провадження (ас. 83-84).
Позивач до суду не з'явився, при подачі позову просив розглянути справу за його відсутності, представник позивача подала заяву про розгляд справи за її відсутності, позовні вимоги підтримала, додатково подала, в тому числі Довідку про розмір пенсії позивача з вересня 2008 р. по вересень 2016 р. (ас. 90).
Представник відповідача до суду не з'явився, 14.11.2016 р. подав заперечення, в яких просив у позові відмовити з підстав виконання судового рішення в повному обсязі (ас. 28).
Суд вважає можливим розглянути справу за відсутності сторін.
Суд, дослідивши матеріали справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 у травні 2011 р. звернувся до Святошинського районного суду м. Києва з адміністративним позовом про визнання дій Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок його пенсії.
Встановлено, що постановою Святошинського районного суду м. Києва від 03.10.2011 р. у справі 2а-3969/11 у задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено (ас. 34).
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 18.04.2013 р., постанова районного суду скасована та ухвалена нова постанова, якою позов ОСОБА_1 задоволено частково, визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо нездійснення ОСОБА_1 перерахунку пенсії, у зв'язку з підвищенням розміру посадового окладу у відповідності з наказом Міністра Оборони України від 28.07.2008 р. № 377 «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових вищих навчальних закладів» та зобов'язано відповідача здійснити позивачу перерахунок пенсії, у зв'язку з підвищенням розміру посадового окладу з 01.09.2008 р. (ас. 4-5).
Судом встановлено, що Постанова Київського апеляційного адміністративного суду від 18.04.2013 р. набула чинності, у зв'язку з чим Святошинським районним судом м. Києва 03.10.2013 р. був виданий виконавчий листа та пред'явлений до виконання (ас. 24).
Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 370 КАС України, судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Згідно ч. 1 ст. 372 КАС України, у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні. Так само на відповідних суб'єктів владних повноважень можуть бути покладені обов'язки щодо забезпечення виконання рішення.
Порядок виконання постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 18.04.2013 року про перерахунок пенсії ОСОБА_1 судом не встановлювався, не покладався цією постановою на відповідача і обов'язок забезпечити виконання рішення. Отже, Київський апеляційний адміністративний суд виходив з того, що постановлене ним рішення підлягає виконанню в порядку та строки визначені законом, в тому числі, статтями 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб,звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», якими встановлені підстави перерахунку пенсії строки проведення перерахунку, та покладено на КМ України обов'язок встановити порядок проведення перерахунку пенсій, призначених за цим законом. При цьому, посилання на вказаний вище Закон містяться безпосередньо в постанові суду.
З аналізу наведеного, суд приходить до висновку, що відповідач на виконання постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 18.04.2013 року, мав би здійснити перерахунок пенсії позивача відповідно до Порядку, виходячи з грошового забезпечення розрахованого з урахуванням посадового окладу, встановленого у відповідності з наказом МО України від 28.07.2008 року №377 «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових вищих навчальних закладів», за відповідною позивачу посадою (за обставин справи відповідачем визначено, а позивачем визнається, що посадовий оклад для перерахунку пенсії становить 1460 грн.) При цьому, складові грошового забезпечення, розмір яких пов'язаний з посадовим окладом, мають бути враховані в грошовому забезпеченні, з якого проводиться перерахунок пенсії, в розмірі відповідному новому посадовому окладу. Таким же чином мають змінитись і розмір надбавок, доплат, підвищень до пенсії, розрахованих з урахуванням посадового окладу, в тому числі і підвищення по постанові КМ України 2012р. №355, на що зокрема справедливо звертає увагу позивач.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Проте, встановлено, що постановою Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби ГУЮ у м. Києві від 27.02.2014 р. закінчено виконавче провадження з виконання виконавчого листа Святошинського районного суду м. Києва від 03.10.2013 р. у справі 2а-3969/11 щодо здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 (ас. 10).
Встановлено, старший державний виконавець, закінчуючи виконавче провадження посилався на повідомлення Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві від 04.12.2013 р. № 30166/12, відповідно до якого ОСОБА_1 проведено перерахунок пенсії в індивідуальному порядку, починаючи з 01.09.2008 р., після проведеного перерахунку, на виконання рішення суду, розмір пенсії зменшується відповідно до раніше встановленого розмірі пенсії, тому виплата пенсії здійснюється в раніше встановленому розмірі.
Також, встановлено, що відповідно до листа Головного управління пенсійного фонду України в м. Києві від 09.08.2013 р. №19626/12 позивача ОСОБА_1 повідомлено, що йому перерахунок пенсії відповідно до постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 18.04.2013 р. проведено індивідуально. Також, у листі вказано, що оскільки розмір пенсії ОСОБА_1 після проведеного перерахунку на виконання рішення суду є меншим за розмір пенсії до перерахунку, кошти для проведення доплати на виконання постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 18.04.2013 р. відсутні (ас. 8).
Як вбачається з Перерахунку пенсії з 01.09.2013 р. наявне значення : «доплата до розміру пенсії зафіксованої індексації» на підставі рішення суду, розмір якої становить 113,13 грн. (ас. 9).
Проте, з наданого представником позивача копії Довідки Головного управління пенсійного фонду України від 15.09.2016 р. № 14/9229 про відомості про пенсію ОСОБА_1 вбачається що з вересня 2008 р. по вересень 2016 р. останньому перерахунок пенсії здійснено не було, в тому числі у період після набуття чинності постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 18.04.2013 р. та закінчення у лютому 2014 р. виконавчого провадження, пенсія ОСОБА_1 є незмінною (3462,40 грн. - 3470,65 грн.) (ас. 95).
Представник відповідача, який належним чином був повідомлений про день та час розгляду справи доказів виконання постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 18.04.2013 р. та здійснення позивачу перерахунку пенсії не надав, в тому числі проведення перерахунку пенсії в індивідуальному порядку, у зв'язку з чим суд дійшов висновку про обґрунтованість вимог ОСОБА_1 та їх задоволення.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача відповідач суду не надав.
Згідно з ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Керуючись ст. ст. 2, 9, 10, 77, 241-246, 295 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Правобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії - задовольнити.
Визнати неправомірними дії Правобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо виконання постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 18.04.2013 року, що постановлена в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про перерахунок пенсії (справа №2а-3969/11).
Зобов'язати Правобережне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Києві виконати постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 18.04.2013 року, що постановлена в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про перерахунок пенсії (справа №2а-3969/11), у точній відповідності до приписів постанови, в порядку та строки, що визначені статтями 43, 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою КМ України від 13 лютого 2008 р. N 45.
Постанова може бути оскаржена сторонами протягом тридцяти днів, шляхом подачі апеляційної скарги.
Суддя: