Постанова № 73456928, 17.04.2018, Радехівський районний суд Львівської області

Дата ухвалення
17.04.2018
Номер справи
451/98/18
Номер документу
73456928
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

іменем України

17 квітня 2018 рокуСправа №451/98/18Провадження № 3/451/70/18

Суддя Радехівського районного суду Львівської області Мулявка О.В., з участю секретаря Кормилюк Т.С. та прокурора Радехівської місцевої прокуратури ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Радехів матеріали, які надійшли із Департаменту захисту економіки Управління захисту економіки у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності,

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, тимчасово непрацюючого, одруженого, не інваліда, військовозобов’язаного, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався,

за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2, будучи депутатом Радехівської районної ради Львівської області, відповідно до Рішенням №1 Радехівської районної ради Львівської області І сесії VII демократичного скликання від 03.12.2015 pоку, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (надалі Декларація), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно із статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до підпункту 1 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016 року, зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 року за №959/29089, щорічна декларація суб'єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Відповідно до пункту 5 ч.1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до йото компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти; ч.5 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.

Верховною Радою України 23 березня 2017 року прийнято Закон № 1975-VIІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб». Закон № 1975-VIII набрав чинності 30 березня 2017 року.

Відповідно до цього закону строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше продовжено до 1 травня 2017 року.

Таким чином, ОСОБА_2 зобов'язаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до 00:00 год. 01.05.2017 року.

Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_2 подав щорічну декларацію за 2016 рік лише 28.08.2017 року, о 11:44 год., тобто несвоєчасно.

Поважні причини щодо несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік у ОСОБА_2 відсутні.

Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП, є Радехівська районна рада, розташована за адресою: м. Радехів Львівська область,пр. Відродження,3, оскільки обов'язок подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування виникає у ОСОБА_2 у зв'язку із тим, що він обраний депутатом Радехівської районної ради Львівської області.

Першочерговою справою держави та загальними засадами протидії корупції є запобігання корупційним та пов'язаним із корупцією правопорушенням.

Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, а отже не можуть бути визнані як малозначимі. Тому, незалежно від виду суб'єкту та його службової діяльності, рангу та інших характеристик його обов'язком є діяти лише в рамках закону.

Таким чином, ОСОБА_2, будучи депутатом Радехівської районної ради Львівської області відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, а саме 28.08.2017 року, о 11:44 год., подав на офіційний веб-сайт Національного агентства і питань запобігання корупції щорічну декларацію за 2016 рік особи, уповноваженої на виконання Функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення пов’язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

ОСОБА_2 в судове засідання не з’явився, надав суду заяву про розгляд справи без його участі, свою вину визнає, просить суворо не карати.

Прокурор в судовому засіданні зазначив, що наявні усі підстави для притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Окрім визнання ОСОБА_2 своєї вини у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, його причетність до корупційного діяння стверджується належними та допустимими у відповідності до ст.251 КУпАП доказами, що наявні в матеріалах справи та досліджені у судовому засіданні, це зокрема:

- із протоколу №75 про вчинення адміністративного корупційного правопорушення від 17.01.2018 року вбачається, що Декларація подана 28.08.2017 року. (а.с.6-11);

- із скрін-шота та копії декларації вбачається, що дата публікації щорічної електронної декларації 28.08.2017 року о 11:44 годині (а.с.13-21);

- з пояснення ОСОБА_2 від 12.01.2018 року вбачається, що декларацію він не подав, оскільки не досконало володіє комп’ютерною технікою, але намагався неодноразово подати електрону декларацію та не міг цього зробити. Тоді за допомогою своїх знайомих він подав дану декларацію. (а.с.22);

- з характеристики виданої заступником голови Радехівської районної ради вбачається, що ОСОБА_2 за місцем праці характеризується задовільно (а.с.23).

- із списку реєстрації депутатів від 09.03.2017 року вбачається, що ОСОБА_2 був відсутній на другому пленарному засіданні Х сесії Радехівської районної ради, хоча значився за №18 (а.с.24-25);

- із списку реєстрації депутатів від 29.03.2017 року вбачається, що ОСОБА_2 був відсутній на пленарному засідання ХІ сесії Радехівської районної ради, навпроти реєстраційного номера №18 відсутній його підпис. (а.с.26-27);

- із рішення №1 Радехівської районної ради Львівської області І сесії VII скликання від 03.12.2015 року вбачається, що інформація голови Радехівської районної виборчої комісії ОСОБА_3 «Про підсумки та встановлення результатів з виборів депутатів до Радехівської районної» взяти до уваги. (а.с.28);

- із постанови Радехівської районної виборчої комісії №121 від 25.11.2015 року вбачається, що відповідно до частини першої-сьомої, дев’ятої, десятої ст.86 Закону України «Про місцеві вибори» Радехівська районна комісія встановила результат виборів депутатів у багатомандатному виборчому окрузі (а.с.29);

- із списку депутатів вбачається, що за №26 перебуває ОСОБА_2 та рішенням №118 обраний депутатом. (а.с.30-32):

Дії ОСОБА_2 вірно кваліфіковано за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, як неподання декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, передбаченої Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».

При накладенні адміністративного стягнення за вчинення ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, у відповідності до вимог ст.33 КУпАП, враховується характер вчиненого, особа правопорушника, який свою вину визнав повністю, щиро розкаявся, вперше притягається до адміністративної відповідальності, позитивно характеризується за місцем праці.

Обставин, що пом’якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, у діях ОСОБА_2 є визнання вини.

Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, у діях ОСОБА_2 суддею не встановлено.

Тобто, із врахуванням вищенаведеного, приходжу до висновку, що на ОСОБА_2 слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою кваліфіковано правопорушення, у виді штрафу, що буде згідно ст.23 КУпАП достатньою та необхідною мірою відповідальності, яка досягне мети у вихованні правопорушника в дусі додержання законів, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

Відповідно до ст.4 ч.2 п.5 Закону України «Про судовий збір» №3674-VI від 08.07.2011р. із правопорушника необхідно стягнути судовий збір.

Керуючись ст.ст.38,172-6,283,284 КУпАП та ст.ст.4,12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» №3206-VI від 07.04.2011р., суддя -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_2, визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (вісімсот п’ятдесят гривень).

Стягнути з ОСОБА_2, судовий збір в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 (сорок) копійок (отримувач коштів – ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача – ГУДКСУ; код банку отримувача (МФО)- 820019; рахунок отримувача – 31215256700001; код класифікації доходів бюджету - 22030106).

На постанову протягом десяти днів з дня її винесення може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Львівської області.

СуддяОСОБА_4