
КОРАБЕЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД ОСОБА_1
Справа № 488/904/17
Провадження № 2-а/488/24/18 р.
РІШЕННЯ
Іменем України
26.02.2018 року м. Миколаїв
Корабельний районний суд м. Миколаєва у складі:
головуючого по справі – судді Селіщевої Л.І.,
при секретарі – Бучневій К.О.,
за участю позивача – ОСОБА_2,
та представника відповідача – ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Інгульського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області про визнання дій суб’єкта владних повноважень неправомірними та зобов’язання вчинити дії,-
в с т а н о в и в :
В березні 2017 року позивач – ОСОБА_2 звернулася до суду із вищезазначеним позовом, в якому просить:
- визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі Миколаївської області щодо неврахування в розмір пенсії, призначеної відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу", матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, допомоги на оздоровлення та індексації заробітної плати;
- зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі Миколаївської області здійснити перерахунок призначеної позивачу пенсії з урахуванням в розрахунку розміру пенсії сум виплаченої матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, допомоги на оздоровлення та індексації заробітної плати, що були виплачені за період, який брався для призначення пенсії, із збереженням відсотку нарахування пенсії 80% від заробітку та виплачувати новий розмір пенсії з дня звернення до суду із позовом.
В обгрунтування позову ОСОБА_2 вказала, що 21.03.2014 року їй було призначено пенсію державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" № 3723-ХІІ у розмірі 80 відсотків від суми її заробітної плати, на яку нараховувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
З листа УПФУ в Жовтневому районі від 14.02.2017 року № 6-к/01 про складові заробітної плати, з яких проведено розрахунок пенсії, позивачу стало відомо про те, що до складових заробітку для визначення розміру пенсії не включено матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань, допомогу на оздоровлення та суми індексації заробітної плати. У зв'язку з чим, позивач звернулася до відповідача із заявою про донарухвання суми призначеної пенсії із включенням до складу заробітної плати матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, допомоги на оздоровлення та суми індексації заробітної плати.
Листом № 4-к/01 від 14.02.2017 року позивачу відмовлено у врахуванні для обчислення пенсії матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, допомоги на оздоровлення та суми індексації заробітної плати, у зв'язку з відсутністю підстав для такого перерахунку.
Позивач вважає відмову в донарахуванні суми пенсії неправомірною.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_2 позов підтримала, просила суд визнати причину пропуску строку звернення до суду поважною та поновити строк звернення до суду із даним позовом.
Представник відповідача - ОСОБА_3 надала письмові заперечення на адміністративний позов, просила відмовити в задоволенні позову.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши зібрані письмові докази по справі, прийшов до висновку, що позовні вимоги є безпідставними, і такими, що не підлягають задоволенню, виходячи із наступного.
Частиною 1 ст. 5 КАС України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб’єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Із матеріалів справи вбачається, що з 21.03.2014 року відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" № 3723-ХІІ ОСОБА_2 призначено пенсію державного службовця у розмірі 80 відсотків від суми її заробітної плати, на яку нараховувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Листом № 4-к/01 від 14.02.2017 року ОСОБА_2 відмовлено у врахуванні для обчислення пенсії матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, допомоги на оздоровлення та суми індексації заробітної плати, у зв'язку з відсутністю підстав для такого перерахунку.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.12.2016 року №988 "Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України" Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі Миколаївської області реорганізовано в Інгульське об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва.
За ч. 2 ст. 33 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-XII заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
Відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-XII (в редакції, що була чинною на час призначення пенсії позивачу) пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати, без обмеження граничного розміру пенсії.
Статтею 37-1 Закону України "Про державну службу" № 3723-ХІІ в редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу, передбачалось, що у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Згідно із ст. 37-1 Закону № 3723-ХІІ в редакції Закону України “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність деяких законодавчих актів України” від 28.12.2014 року № 76-УІІ1, який набрав чинності з 01.01.2015 року, умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 4 Постанови Кабінету Міністрів України № 865 від 31.05.2000 року (який був чинним на час виходу позивача на пенсію) було передбачено, що у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України після набрання чинності Законом України від 16.01.2003 року № 432-1V "Про внесення змін до Закону України “Про державну службу” заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України “Про державну службу”, визначається на підставі документів поданих під час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено пенсію, на момент виникнення права на перерахунок.
Крім того, п. 5 вказаної Постанови № 865 передбачено, що перерахунок пенсій проводиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи. Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення (перерахунку) пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики.
Проте, з 01 травня 2016 року набув чинності новий Закон України "Про державну службу" №889-VIII, відповідно до ст. 90 якого пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Відповідно до п. 2 Розділу XI Прикінцеві положення Закону № 889-УІІІ визнано таким, що втратив чинність Закон України "Про державну службу" від 16.12.1993 року № 3723-ХІІ, крім статті 37.
Аналізуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що відповідач правомірно відмовив позивачу у здійсненні перерахунку її пенсії, та правильно застосував законодавство, яке регулює ці правовідносини, а відтак суд не вбачає підстав для задоволення адміністративного позову ОСОБА_2
Відповідно до ст. 139 КАС України суд не відшкодовує позивачці понесені нею судові витрати через те, що у задоволенні її позову відмовлено у повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 5-6; 8-9, 11, 241 - 245, 250, 293, 295 КАС України, -
В и р і ш и в :
У задоволенні позову ОСОБА_2 до Інгульського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області про визнання дій суб’єкта владних повноважень неправомірними та зобов’язання вчинити дії – відмовити.
Рішення може бути оскаржено протягом 30 днів з дня його проголошення до Одеського апеляційного адміністративного суду. У відповідності до п.п. 15.5 Розділу УІІІ Перехідних Положень КАС України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Суддя Л.І. Селіщева