
ПОСТАНОВА
"18" квітня 2018 р. м.Кремінна
Справа № 414/872/18
Провадження № 3/414/219/2018
Суддя Кремінського районного суду Луганської області Панчук М.В., вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, яка надійшла від ГУ ДФС у Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
на адресу Кремінського районного суду Луганської області від ГУ ДФС у Луганській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 278 КУпАП, при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення підлягає вирішенню ряд питань, зокрема, чи правильно складено протокол про адміністративне правопорушення та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Як вбачається із ч. 1-2 ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
Порядок оформлення в органах доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення визначається наказом МФУ від 02.07.2016 р. № 566«Про затвердження Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення». Зокрема, у п. 6 даного наказу зазначено, що у Протоколі під час його складання обов’язково зазначається, зокрема, суть правопорушення, які саме протиправні дії чи бездіяльність вчинила особа, стосовно якої складається Протокол.
Однак протокол про адміністративне правопорушення № 85 від 16.04.2018 р. не відповідає вимогам вищевказаних нормативно-правових актів.
Як вбачається із графи «суть порушення…», ОСОБА_1 ставиться у провину порушення терміну сплати грошового зобов’язання з податку на додану вартість у терміни, встановлені законодавством, акт перевірки № 721/12-32-12-05/31757641 від 22.03.2018, порушено п. 203.2 та 203 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI (зі змінами та доповненнями), за що відповідальність передбачена п. 1 ст. 163 КУпАП. Разом з тим, у диспозицією ч. 1 ст. 163-2 КУпАП встановлено «неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів)».
Суть правопорушення повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті КУпАП, за якою складено протокол, однак, як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення №85 від 16.04.2018 р., остання не відповідає диспозиції ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Виявлені недоліки позбавляють можливості всебічно і повно з'ясувати обставини справи, а відтак вирішити справу у відповідності до закону.
За таких обставин, матеріали справи про адміністративне правопорушення підлягають поверненню органу, який їх підготував та спрямував до суду, з метою усунення недоліків, допущених при складанні даних матеріалів.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 245, 256, 278 КУпАП,
постановив:
справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, повернути ГУ ДФС у Луганській області – для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя М.В. Панчук