Постанова № 73451459, 17.04.2018, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.04.2018
Номер справи
712/15361/17
Номер документу
73451459
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 712/15361/17 Суддя (судді) першої інстанції: Токова С.Є.

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 квітня 2018 року м.Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Твердохліб В.А.,

суддів Костюк Л.О., Троян Н.М.,

за участю секретаря Борейка Д.Е.,

розглянувши в порядку письмового провадження в м.Києві апеляційну скаргу ОСОБА_2 на рішення Соснівського районного суду м.Черкаси від 09 січня 2018 року (прийняте в порядку спрощеного провадження, у м.Черкаси, дата складання повного тексту рішення - відсутня) у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про визнання протиправно бездіяльності та зобов`язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_2 (далі - Позивач) звернувся до Соснівського районного суду м.Черкаси з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (далі - Відповідач) про визнання протиправною бездіяльності щодо не проведення перерахунку пенсії з 01.01.2016 року; зобов'язання Відповідача провести перерахунок та проводити в подальшому виплату пенсії відповідно до ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з урахуванням грошового забезпечення, визначеного постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», починаючи з 01.01.2016 року.

Рішенням Соснівського районного суду м.Черкаси від 09 січня 2018 року адміністративний позов задоволено частково: визнано бездіяльність Головного Управління Пенсійного фонду України в Черкаській області щодо відмови у проведенні перерахунку та виплати ОСОБА_2 пенсії з 12.06.2017 року протиправною; зобов'язано Головне Управління Пенсійного фонду України в Черкаській області здійснити ОСОБА_2 перерахунок та виплату пенсії відповідно до ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Черкаській області від 07.06.2017 року №2303005603 (вих. 09.06.2017 року №1046/07) про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, починаючи з 12.06.2017 року. Позовні вимоги в частині здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_2 за період з 01.01.2016 року по 11.06.2017 року залишено без розгляду.

Не погоджуючись з таким судовим рішенням, Позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції в частині залишення без задоволення позовних вимог без розгляду щодо здійснення перерахунку пенсії за період з 01.01.2016 року по 11.06.2017 року та постановити нове рішення, яким позовні вимоги в цій частині задовольнити у повному обсязі.

В апеляційній скарзі апелянт посилається на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи по суті. Зокрема, апелянт зазначає про необґрунтованість доводів Відповідача відносно того, що Закон України від 23.12.2015 року №900-VIII набув чинності після прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988, а тому не має зворотної дії в часі та не застосовується до спірних правовідносин. Також, Позивач вважає, що МВС України допустило протиправну бездіяльність, яка полягає у запізнілому направленні Пенсійному Фонду України інформації про підстави перерахунку пенсії. Крім того, апелянт зазначає, що судом першої інстанції прийнято вірне по суті рішення щодо задоволення позовних вимог, однак із помилковим визначенням строку, з якого позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідачем 26.03.2018 року подано відзив на апеляційну скаргу з посиланням на те, що для здійснення перерахунку необхідно встановити момент виникнення спірних правовідносин, тобто момент коли Позивач дізнався про порушення своїх прав та законних інтересів, а саме: 28.11.2017 року, отримавши відповідь. Таким чином, саме цей момент, на думку Відповідача, необхідно вважати датою виникнення спірних правовідносин; у задоволенні вимог апеляційної скарги просить відмовити, скасувати рішення суду першої інстанції та винести нову постанову, якою у задоволенні позову ОСОБА_2 відмовити повністю.

Відповідачем 02.03.2018 року подавалась апеляційна скарга на рішення Соснівського районного суду м.Черкаси від 09.01.2018 року, яка ухвалою судді-доповідача від 05.03.2018 року залишена без руху у зв'язку із несплатою судового збору; в подальшому ухвалою Київського апеляційного суду від 10.04.2018 року апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області повернуто у зв'язку тим, що недоліки не були усунуті.

Згідно з п.1 ч.1 ст.311 КАС України суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі відсутності клопотань від усіх учасників справи про розгляд справи за їх участю.

Оскільки у матеріалах справи достатньо письмових доказів для апеляційного перегляду справи, а особиста участь сторін у розгляді справи не визнана обов'язковою, то колегія суддів вважає можливим розглянути справу в порядку письмового провадження.

Перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Черкаській області та отримує пенсію відповідно до Закону України від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

17.11.2017 року Позивач звернувся до Відповідача із заявою про проведення перерахунку та виплати пенсії, яка передбачена Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» з 01.01.2016 року.

28.11.2017 року Відповідач листом №1238/Б-10 повідомив Позивача про те, що проведення перерахунку пенсії з урахуванням отриманої довідки про грошове забезпечення та виплати перерахованої пенсії здійснюється відповідно до статті 8 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», згідно з вимогами якої

виплата пенсії звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам сімей забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України.

У видатковій частині бюджету Пенсійного фонду України на 2017 рік додаткові кошти для здійснення виплат перерахованих пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції) не передбачено. Отже, перерахунок та виплату перерахованої пенсії із грошового забезпечення, встановленого законодавством для поліцейських, буде проведено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.

Оскільки перерахунок пенсії Позивачу не було проведено, то Позивач звернувся за захистом своїх прав з метою їх відновлення до суду.

Задовольняючи позовні вимоги частково, суд першої інстанції виходив з того, що збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії Позивача як колишнього працівника міліції на підставі постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року.

Враховуючи, що право на перерахунок пенсії Позивач набув з 01.01.2016 року, однак звернувся до суду з адміністративним позовом лише 11.12.2017 року, то суд першої інстанції з урахуванням приписів ст.122 КАС України дійшов висновку про зобов'язання Відповідача здійснити перерахунок пенсії з 12.06.2017 року; позовні вимоги в частині здійснення перерахунку з 01.01.2016 року по 11.06.2017 року залишив без розгляду.

Колегія суддів не може погодитись з висновком суду першої інстанції, з огляду на такі обставини.

Відповідно до частин 1-2 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23 грудня 2015 року №900-VIII статтю 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» після частини другої доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».

Статтею 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Відповідно до абзацу 2 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Згідно з статтею 102 Закону України «Про Національну поліцію» пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Кабінет Міністрів України постановою від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі - Постанова № 988) та постановою від 18 листопада 2015 року №947 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 68» встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.

Порядок проведення перерахунку пенсій встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393» (далі - Порядок № 45).

Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Порядку №45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

На підставі зазначеного в пункті 1 Порядку №45 рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).

Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Відповідно до пункту 4 Порядку №45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

При цьому, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії Позивача як колишнього працівника міліції на підставі постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року.

За правилами п.24 «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року №3-1, про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії, які в свою чергу протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії. Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Отже, чинним законодавством України визначено порядок здійснення перерахунку пенсій, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», якими встановлено чіткий механізм здійснення перерахунку пенсії.

На виконання вказаного Порядку, листом Міністерства внутрішніх справ України від 22.03.2017 року №4019/02/22-2017, що зареєстрований в Пенсійному фонді України від 28.03.2017 року за №1167/5 повідомлено, що перерахунок пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції) проводиться з урахуванням грошового забезпечення, установленого для поліцейських згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 на підставі довідок про грошове забезпечення, виданих ліквідаційними комісіями ГУМВС (УМВС) в областях та м.Києві.

Листом від 28.03.2017 року №9493/02-03 Пенсійний фонд України повідомив головні управління Пенсійного фонду України в областях про підстави для проведення перерахунку пенсії осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ. Списки осіб, які мають право на перерахунок пенсії, головне управління підготувало та 31.03.2017 року направило до ліквідаційної комісії УМВС в Черкаській області.

Ліквідаційна комісія УМВС в Черкаській області, листом від 04.04.2017 року №37/22, вказані списки повернула на доопрацювання.

10.04.2017 року головним управлінням повторно направлено списки осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України, пенсії яких підлягають перерахунку, в тому числі і відносно ОСОБА_2

09.06.2017 року на адресу головного управління надійшла довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії Позивачу.

Однак, не зважаючи на викладене, пенсійний фонд перерахунок пенсії Позивачу не здійснив.

Отже, враховуючи, що право на перерахунок пенсії Позивач набув з 01.01.2016 року, проте станом на час розгляду та вирішення адміністративної справи доказів здійснення такого перерахунку пенсійним органом не надано, що свідчить про обґрунтованість позовних вимог про визнання протиправною бездіяльності Головного Управління Пенсійного фонду України в Черкаській області щодо відмови у проведенні перерахунку та виплати пенсії та зобов'язання Головного Управління Пенсійного фонду України в Черкаській області здійснити ОСОБА_2 перерахунок та виплату пенсії відповідно до ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Черкаській області від 07.06.2017 року №2303005603 (вих. 09.06.2017 року №1046/07) про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Колегія суддів вважає помилковим висновок суду першої інстанції про те, що позов підлягає задоволенню, починаючи з 12.06.2017 року, оскільки позовні вимоги Позивача здійснити відповідний перерахунок із дати виникнення права на нього, тобто з 01.01.2016 року відповідають вимогам чинного законодавства України.

Колегія суддів апеляційної інстанції враховує, що Верховним Судом 01.02.2018 року оприлюднено повідомлення про відкриття провадження у зразковій справі №Пз/9901/8/18 (820/6514/17).

В ухвалі від 01.02.2018 року про відкриття провадження у зразкові справі Верховний Суд визначив такі ознаки типової справи, в якій може бути ухвалено рішення на основі цієї зразкової справи:

1) позивач: пенсіонер органів внутрішніх справ; фізична особа, якій призначено пенсію згідно з Законом України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ»;

2) відповідач: суб'єкт владних повноважень - територіальний орган Пенсійного фонду України, на обліку якого стоїть позивач та який здійснює виплату пенсії позивачу;

3) предмет спору: бездіяльність відповідача щодо перерахунку та виплати пенсії пенсіонеру органів внутрішніх справ з 01 січня 2016 року згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статтею 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», на підставі наданих відповідними органами/особою-пенсіонером довідок про розмір грошового забезпечення з дотриманням Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45.

Адміністративна справа відповідає вказаним ознакам типової справи, зазначеної в ухвалі Верховного Суду від 01 лютого 2018 року №Пз/9901/8/18 (820/6514/17).

15.02.2018 року Верховний Суд ухвалив постанову в зразковій справі №Пз/9901/8/18 (820/6514/17) про задоволення адміністративного позову з 01 січня 2016 року та з підстав, які відповідають висновкам, викладеним у даній постанові.

Відповідно до ч.3 ст.291 КАС України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

Згідно з ч.5 ст.291 КАС України рішення суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду типової справи може бути оскаржено в касаційному порядку виключно з таких підстав: 1) суд першої та (або) апеляційної інстанції при вирішенні типової справи не визнав її типовою справою та (або) не врахував правові висновки, викладені у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи; 2) справа, в якій судом першої та (або) апеляційної інстанції ухвалено рішення з урахуванням правових висновків, викладених у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, не відповідає ознакам типової справи.

Таким чином, колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги ОСОБА_2 спростовують висновки суду першої інстанції, викладені в оскаржуваному рішенні та є підставою для його скасування.

Згідно з ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Положеннями ст.242 КАС України визначено, що рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Відповідно до частини 1 статті 317 КАС України підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є: 1) неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи; 2) недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; 3) невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи; 4) неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.

Ураховуючи викладене, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції порушено норми матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи, а тому апеляційна скарга підлягає задоволенню, рішення суду першої інстанції - скасуванню з прийняттям нової постанови про задоволення позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 242, 291, 308, 311, 315, 317, 321, 322, 325, 328 КАС України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити.

Рішення Соснівського районного суду м.Черкаси від 09 січня 2018 року скасувати та прийняти нову постанову такого змісту.

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати бездіяльність Головного Управління Пенсійного фонду України в Черкаській області щодо відмови у проведенні перерахунку та виплати ОСОБА_2 пенсії з 01.01.2016 року протиправною.

Зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Черкаській області здійснити ОСОБА_2 перерахунок та виплату пенсії відповідно до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Черкаській області від 07.06.2017 року №2303005603 (вих.09.06.2017 року №1046/07) про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, починаючи з 01.01.2016 року.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку до Верховного Суду у строк, визначений ст.329 КАС України.

Головуючий суддя Твердохліб В.А.

Судді Костюк Л.О.

Троян Н.М.

Постанова складена в повному обсязі 17 квітня 2018 року.