Ухвала суду № 73450630, 12.04.2018, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
12.04.2018
Номер справи
826/1082/18
Номер документу
73450630
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

12 квітня 2018 року м. Київ № 826/1082/18

Окружний адміністративний суд м. Києва у складі головуючого судді Качура І.А., розглянувши заяву позивача про забезпечення позову в адміністративній справі

Приватного акціонерного товариства “УКРГАЗ-ЕНЕРГО” (місцезнаходження: 01004, м. Київ, вул. Червоноармійська, Басейна, 1-3/2 літера “А”, приміщення “С-1”, “С-2”, код ЄДРПОУ: 34003224)

до

Головного управління Держпраці у Київській області (місцезнаходження: 04060, м. Київ, вул. Вавілових, 10, код ЄДРПОУ 39794214)

про

визнати протиправною та скасувати постанову, зобов’язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Приватне акціонерне товариства “УКРГАЗ-ЕНЕРГО” з адміністративним позовом до Головного управління Держпраці у Київській області у якому просить суд визнати протиправною та скасувати постанову, зобов’язання вчинити дії.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 23.01.2018 року відкрито спрощене провадження у адміністративній справі.

11.04.2018 року позивачем, через відділ документального обігу, контролю та забезпечення розгляду звернень громадян, подано заяву про забезпечення позову по справі у якому просить:

- зупинити дію постанови Головного управління Держпраці у Київській області від 12.12.2017 р. №750 про накладення штрафу на ПрАТ «УКРГАЗ-ЕННРГО» в сумі 9 600,00 грн. до моменту набрання законної сили рішення в адміністративній справі №826/1082/18;

- зупинити стягнення на підставі постанови Печерського РВ ДВС м. Київ ГТУЮ у м. Києві від 12.03.2018 р. №55954295 до моменту набрання законної сили рішення в адміністративній справі №826/1082/18.

В обґрунтування клопотання позивач покликався на те, що до набрання рішенням суду законної сили у даній справі існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача, оскільки здійснюється примусове виконання оскаржуваної постанови про накладення штрафу, що зможе призвести до значної шкоди інтересам позивача та негативних наслідків у вигляді звернення стягнення на кошти чи майно позивача, яке належить йому на праві приватної власності.

Невжиття заходів забезпечення позову призведе до неможливості поновлення оспорюваних прав позивача. Тому, якщо позов не буде забезпечено, результати розгляду справи по суті, не матимуть ніякого сенсу і права позивача не будуть захищені.

Вивчивши клопотання про забезпечення адміністративного позову та подані матеріали, суд вважає, що заявлене клопотання не підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Статтею 150 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред’явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо: 1) невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або 2) очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.

Заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи (ч. 1 ст. 154 Кодексу адміністративного судочинства України).

При цьому, позов, згідно з ч. 1 ст. 151 КАС України, може бути забезпечено: 1) зупиненням дії індивідуального акта або нормативно-правового акта; 2) забороною відповідачу вчиняти певні дії; 3) встановленням обов’язку відповідача вчинити певні дії; 4) забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору; 5) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку.

Таким чином, суд повинен у кожному випадку, виходячи з конкретних доказів, встановити, чи є хоча б одна з названих обставин, і оцінити, чи не може застосуванням заходів забезпечення позову бути завдано ще більшої шкоди, ніж та, якій можна запобігти.

Забезпечення адміністративного позову - це вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, до вирішення адміністративної справи по суті позовних вимог, визначених Кодексом адміністративного судочинства України, заходів щодо створення можливості реального виконання у майбутньому постанови суду, якщо її буде прийнято на користь позивача.

Однак, позивачем не доведені та документально не підтверджені обставини, які б вказували на очевидну небезпеку заподіянню шкоди правам, свободам та інтересам позивача, які б унеможливили захист його прав, свобод та інтересів без вжиття відповідних заходів.

Окрім того, в матеріалах справи відсутні докази та підтвердження того, що невжиття заходів до забезпечення позову якимось чином може ускладнити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

За таких обставин суд приходить до висновку, що позивачем не доведено існування обставин, передбачених у ч.2 статті 150 КАС України, відтак відсутні підстави для задоволення заяви про забезпечення адміністративного позову.

Керуючись ст. ст. 150, 151, 154 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

У Х В А Л И В:

Відмовити у задоволені заяви Приватного акціонерного товариства “УКРГАЗ-ЕНЕРГО” про забезпечення адміністративного позову.

Ухвала може бути оскаржена в порядку та у строки, визначені ст. ст. 294-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І.А. Качур