Рішення № 73447237, 17.04.2018, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.04.2018
Номер справи
815/423/18
Номер документу
73447237
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 815/423/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 квітня 2018 року м.Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Вовченко О.А., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження в приміщенні суду справу за позовом ОСОБА_1 до управління Укртрансбезпеки в Одеській області про визнання протиправними дії, визнання протиправним та скасування рішення,–

ВСТАНОВИВ:

01 лютого 2018 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Державної служби з безпеки на транспорті, управління Укртрансбезпеки в Одеській області, у якому позивач просить суд:

1. Визнати протиправними дії управління Укртрансбезпеки в Одеській області Державної служби України з безпеки на транспорті, щодо оформлення розрахунку плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування від 14 листопада 2017 року, яким йому визначено суму плати за проїзд у розмірі 403,77 євро.

2. Визнати протиправним та скасувати рішення управління Укртрансбезпеки в Одеській області Державної служби України з безпеки на транспорті, що оформлено розрахунком плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування від 14 листопада 2017 року, яким йому визначено суму плати за проїзд у розмірі 403,77 євро.

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 05 лютого 2018 року судом даний позов залишено без руху та надано п’ятиденний термін на усунення недоліків позовної заяви з моменту отримання копії ухвали.

Ухвалою суду від 16 лютого 2018 року прийнято до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 та відкрито провадження у справі, визначено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 21 січня 2018 року позивач отримав повідомлення-запрошення на розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт та/або порушення Кодексу України про адміністративні правопорушення за номером 10384/31-17 від 08 грудня 2017 року з викликом для розгляду справи до управління Укртрансбезпеки в Одеській області Державної служби України з безпеки на транспорті на 26 грудня 2017 року. Позивач зазначає. що вчасно прибути на розгляд справи не міг. 14 листопада 2017 року Управлінням Укртрансбезпеки в Одеській області на 451 км автодороги Київ - ОСОБА_2 було зупинено належний позивачу транспортний засіб RENAULT PREMIUM, реєстраційний номер НОМЕР_1 з напівпричепом DENNISON EF-25SKA, реєстраційний номер НОМЕР_2, за кермом якого був водій ОСОБА_3, який ним тимчасово користувався у особистих цілях. Після зупинки, працівниками Управління Укртрансбезбеки в Одеській області, вищевказаний транспортний засіб було направлено на ваговий контроль. Після проходження вагового контролю головними спеціалістами Управління Укртрансбезбеки в Одеській області ОСОБА_4 та ОСОБА_5 було складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №005225 від 14 листопада 2017 року. Згідно акту проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №005225 від 14 листопада 2017 року було виявлено порушення ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», тобто надання послуг з перевезення вантажів без оформлення документів, перелік яких встановлено ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: відсутній дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами у разі перевищення вагових обмежень. Одразу ж після складання Акту проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №005225 від 14 листопада 2017 року водію було вручено розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування до акту від 14 листопада 2017 року №0153894. Позивач вважає дії працівників Управління Укртрансбезбеки в Одеській області незаконними та необґрунтованим. Одразу ж після отримання розрахунку плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування до акту від 14 листопада 2017 року №0153894 водій вказав на те, що такі показники не можливі, оскільки вага вантажу, який перевозився на той час, згідно ТТН №АБ00032435 складала всього 11,196 т. Також водій попросив пред’явити йому свідоцтво про повірку засобу вимірювальної техніки, яке йому так і не було пред’явлено. Позивач зазначає, що водієві довідка результатів здійснення контролю видана не була. Транспортний засіб внаслідок габаритно-вагового контролю не затримувався, а після його проходження подальший рух транспортного засобу не заборонявся. Відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу CAO № 087664 маса без навантаження RENAULT PREMIUM 420 становить 6777 кг, а згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу СХМ № 565777 маса без навантаження напівпричепу DENNISON EF-25SKA становить 4500 кг. Таким чином маса без навантаження транспортного засобу з напівпричепом згідно документів становить 11277 кг. Згідно товарно-транспортної накладної №АБ00032435 маса вантажу брутто складала 11196 кг. Отже, маса транспортного засобу з напівпричепом-фургоном та вантажем мала становити 22473 кг. або 22,473 т. Як вбачається із розрахунку плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування до акту від 14 листопада 2017 року №0153894, повна маса транспортного засобу в ньому навіть не вказана, а показник навантаження на одиничну вісь, при цьому не зрозуміло саме на яку, вписаний від руки, на відміну від усіх інших показників, які вказані друкованим текстом та мають показники « 0,00». Зазначене свідчить про дефекти в експлуатації або про технічну несправність приладу обліку та ставить під сумнів результати здійснення габаритно-вагового контролю. Розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування номеру не має та в ньому зазначено, що він складений відповідно до акту від 14.11.2017 року №0153894, а водієві було надано акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №005225 від 14 листопада 2017 року.

22 березня 2018 року до суду від відповідача за вх. №8085/18 надійшов відзив на позовну заяву, де відповідач зазначає, що відповідно до наказу Укртрансбезпеки №1077 від 09.11.2017 р. «Про затвердження щотижневого графіку проведення рейдових перевірок, які здійснюються територіальними органами Укртрансбезпеки» та згідно з направленням на перевірку від 10.11.2017 року №026241 інспекторами Управління Укртрансбезпеки в Одеській області на автодорозі М05 Одеса-Київ (451 км.) була проведена рейдова перевірка транспортного засобу марки RENAULT, реєстраційний номер НОМЕР_1 з напівпричепом марки DENNISON, реєстраційний номер НОМЕР_2, що належать ОСОБА_1 За результатами зважування (на підставі чеку, наданого оператором вагового комплексу) спеціалістами управління Укртрансбезпеки в Одеській області було складено довідку від 14.11.2017 р. та акт серії ВН №0153894 від 14.11.2017 р. про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів, яким встановлено навантаження на одиничну ось транспортного засобу 13,26 т. при допустимому 11 т. На підставі акту та довідки також було складено розрахунок від 14.11.2017 року плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, яким ОСОБА_1 нараховано плату за проїзд в розмірі 403,77 євро. За результатами рейдової перевірки посадовими особами Управління Укртансбезпеки в Одеській області було складено акт №005225 від 14.11.2017 року щодо додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, яким зафіксовано порушення вимог ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: відсутній дозвіл, що дає право на рух автомобільними дорогами загального користування з перевищенням вагових обмежень. Водій транспортного засобу ОСОБА_3 від підпису та надання пояснень відмовився, про що посадовими особами Укртрансбезпеки здійснено відповідні записи в актах №0153894 та №005225 від 14.11.2017.

Враховуючи викладене, управління Укртрансбезпеки в Одеській області просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Відповідно до положень ст.258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Частиною 1 статті 120 КАС України визначено, що перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов’язано його початок.

Враховуючи, що провадження у справі відкрито 16 лютого 2018 року, клопотань про розгляд справи з повідомленням (викликом) сторін до суду не надходило та зважаючи на положення ч.1 ст.120 КАС України, дана справа розглянута судом у межах строку, визначеного ст.258 КАС України.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з’ясувавши фактичні обставини справи, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є власником транспортного засобу вантажного сідлового тягача, марки RENAULT PREMIUM 420, 2005 року випуску, номер шасі (кузова, рамиVF622GVA000145699, реєстраційний номер НОМЕР_1 згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії САО 565777, виданим 16.08.2012 року (а.с.16) та власником транспортного засобу – спеціалізованого напівпричіпу Н/ПР – контейнеровоза, марки DENNISON, модель EF-25SKA, 2003 року випуску, номер шасі (кузова, рами) 1336, реєстраційний номер НОМЕР_2 відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії СХТ №565777, виданого 19.07.2017 року Центром ДАІ 5152 (а.с.16).

14 листопада 2017 року на автодорозі Київ – ОСОБА_2 451 км. державними інспекторами Управління Укртрансбезпеки в Одеській області проведено перевірку, під час якої встановлено, що водій транспортного засобу RENAULT PREMIUM/ DENNISON, реєстраційний номер НОМЕР_1/ВН7632ХК порушив ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме п.1 абз. 3, виявлено надання послуг з перевезення вантажу без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 48 цього Закону, а саме: відсутній дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними, уповноваженими органами у разі перевезення вантажів з перевищенням вагових обмежень. Посадовими особами відповідача складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №005225 від 14 листопада 2017 року (а.с.13, 45). В графі «Пояснення водія про причини порушень» зазначено: «від пояснень відмовився, з актом ознайомлений».

Згідно довідки про результати здійснення габаритно-вагового контролю від 14 листопада 2017 року (а.с.48) навантаження на осі, тонн: 1)6520; 2)13260, 3)6240; 4)6200; 5)6220; повна маса транспортного засобу 38440, тонн.

Також посадовими особами відповідача в ході перевірки на підставі довідки про результати здійснення габаритно-вагового контролю складено акт ВН №0153894 (а.с.49) про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів від 14 листопада 2017 року та розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування (а.с.50), згідно з яким ОСОБА_1 належить до сплати 403,77 євро, відповідно до розрахунку за формулою, затвердженою постановою Кабінету міністрів України від 27.06.2007 р. №879.

Не погоджуючись з наведеним вище розрахунком плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, позивач оскаржив його в судовому порядку.

Перевіряючи обґрунтованість позовних вимог та їх відповідність чинному законодавству, суд виходить з наступного.

Згідно з ч.1 ст.2 Закону України «Про автомобільний транспорт» законодавство про автомобільний транспорт складається із цього Закону, законів України «Про транспорт», «Про дорожній рух», чинних міжнародних договорів та інших нормативно-правових актів у сфері автомобільних перевезень.

За змістом ст.29 Закону України «Про дорожній рух» до участі у дорожньому русі допускаються транспортні засоби, конструкція і технічний стан яких відповідають вимогам діючих в Україні правил, нормативів і стандартів, що мають сертифікат на відповідність цим вимогам, укомплектовані у встановленому порядку, а у разі, якщо транспортний засіб згідно з цим Законом підлягає обов'язковому технічному контролю, пройшов такий контроль. З метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів. Порядок видачі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, та розмір плати за його отримання встановлюються Кабінетом Міністрів України..

За приписами ч.3 ст.6 Закону «Про автомобільний транспорт» центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері автомобільного транспорту, забезпечує: формування та реалізацію державної політики у сфері автомобільного транспорту; нормативно-правове регулювання; визначення пріоритетних напрямів розвитку автомобільного транспорту.

Пунктом 1 Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 року №103 (далі - Положення) визначено, що Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті (крім сфери безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства).

Укртрансбезпека відповідно до покладених на неї завдань, зокрема здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням вимог законодавства на автомобільному, міському електричному, залізничному, морському та річковому транспорті, підготовку пропозицій щодо їх удосконалення, а також законодавства про судноплавство на суднах, у морських і річкових портах, територіальних та внутрішніх водах, на внутрішніх водних шляхах України, габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування (п.п.2, 15 п.5 Положення).

Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи та Держспецтрансслужбу (п.8 Положення).

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 2007 року №879 «Про заходи збереження автомобільних доріг загального користування» затверджено Порядок здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі - Порядок №879).

За визначенням у п. 2 Порядку №879 габаритно-ваговий контроль - контроль за проїздом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, який включає перевірку відповідності габаритно-вагових параметрів таких транспортних засобів установленим законодавством параметрам і нормам, наявності дозволу на рух за визначеними маршрутами, а також дотримання визначених у дозволі умов та режиму руху транспортних засобів.

В силу п.3 Порядку №879 габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та уповноваженими підрозділами Національної поліції.

Тобто, безпосереднє здійснення габаритно-вагового контролю покладено на Укртрансбезпеку та її територіальні органи спільно із уповноваженими підрозділами Національної поліції.

Відповідно до вимог ст.48 Закону «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є: для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством. У разі перевезення небезпечних вантажів крім документів, передбачених частиною другою цієї статті, обов'язковими документами також є: для автомобільного перевізника - ліцензія на надання відповідних послуг; для водія - свідоцтво про допущення транспортного засобу до перевезення певних небезпечних вантажів, свідоцтво про підготовку водіїв транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, письмові інструкції на випадок аварії або надзвичайної ситуації. У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків.

Так, під час здійснення рейдової перевірки посадовими особами відповідача встановлено порушення автомобільним перевізником ОСОБА_3 ст.48 Закону «Про автомобільний транспорт», що стало підставою для винесення спірного розрахунку плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, а саме відсутній дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними, уповноваженими органами у разі перевезення вантажів з перевищенням вагових обмежень.

Як вказує позивач та не заперечується відповідачем, ОСОБА_1 на безоплатній основі без укладання договору надав ОСОБА_3 належний йому транспортний засіб RENAULT PREMIUM 420 зі спеціалізованим напівпричепом Н/ПР – контейнеровозом, марки DENNISON.

За визначеннями наведеними в ст. 1 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами; вантажні перевезення - це перевезення вантажів вантажними автомобілями; водій - особа, яка керує транспортним засобом і має відповідне посвідчення встановленого зразка.

Таким чином, відповідальність за порушення вимог законодавства сфері автомобільного транспорту під час перевезення вантажів підлягають саме перевізники, а не власники транспортних засобів за умови, що вони не використовують транспортний засіб, а лише володіють майновими правами на нього у відповідності до ст. 1 «Правил дорожнього руху України».

Згідно «Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні» затверджених Міністерством транспорту України 14.10.1997 р. № 363, визначені такі терміни:

Товарно-транспортна документація – комплект юридичних документів, на підставі яких здійснюють облік, приймання, передавання, перевезення, здавання вантажу та взаємні розрахунки між учасниками транспортного процесу.

Товарно-транспортна накладна - єдиний для всіх учасників транспортного процесу юридичний документ, що призначений для списання товарно-матеріальних цінностей, обліку на шляху їх переміщення, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, а також для розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи.

Отже, ТТН є обов'язковим документом при перевезенні автомобільним транспортом, а також для розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи.

Крім того, вказані правила визначають терміни: перевізник - фізична або юридична особа - суб'єкт господарювання, що надає послуги з перевезень вантажів чи здійснює за власний кошт перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами. Транспортна послуга – перевезення вантажів та комплекс допоміжних операцій, що пов'язані доставкою вантажів автомобільним транспортом.

Згідно товарно-транспортної накладної №АБ-00032435 від 13 листопада 2017 року автомобільного перевізника вантажу (блоки газобетонні Aeroc D500-2,5 100/288/600 гладк, масою брутто 11,196 т.) від ТОВ «Аерок» м.Обухів до ТОВ «АЕРОСТРОЙ ВВП» м. Одеса не зазначено, вказано водія ОСОБА_6 та що перевезення здійснюється автомобілем НОМЕР_1 з причепом/напівпричепом ВН7632ХК (а.с.15).

Таким чином, в ході проведення рейдової перевірки транспортного засобу з державним реєстраційним номером ВН5063ЕЕ та напівпричіпа з державним реєстраційним номером ВН7632ХК відповідачем було визначено статус позивача як автомобільного перевізника ґрунтуючись лише на реєстраційних документах транспортного засобу з напівпричіпом.

Відповідачем суду не надано доказів на підтвердження того, що позивач здійснює господарську діяльність щодо перевезення вантажів, та що ОСОБА_1 найняв водія ОСОБА_6 для здійснення перевезення вантажів його транспортним засобом.

Відповідно до пункту 21 Порядку №879 у разі виявлення факту перевищення хоча б одного вагового та/або габаритного нормативного параметра більш як на 2 відсотки подальший рух транспортного засобу забороняється до внесення плати за його проїзд автомобільними дорогами загального користування (далі - плата за проїзд). Плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, що рухався без відповідного дозволу, здійснюється у подвійному розмірі за пройдену частину маршруту по території України.

Виходячи з наведеного, при складанні розрахунку плати до акту від 14.11.2017 року №0153894 перевіряючими безпідставно, внаслідок невірного встановлення особи перевізника було визначено платником за розрахунком ОСОБА_2

Окрім цього суд зазначає наступне.

Відповідно до порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 27 червня 2007 р. № 879 «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» зазначено, що за результатами габаритно-вагового контролю на стаціонарному або пересувному пункті водієві транспортного засобу видається довідка про здійснення габаритно-вагового контролю із зазначенням часу і місця його здійснення (п.18).

Відповідачем суду не надано доказів на підтвердження факту вручення водію ОСОБА_7 довідки про результати здійснення габаритно-вагового контролю від 14.11.2017 року.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку про протиправність оскаржуваного розрахунку, оскільки він прийнятий відповідачем в наслідок невірного встановлення суб'єкта відповідальності при складанні акта про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів від 14.11.2017 року ВН №0153894.

Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень (ч. 1 ст. 2 КАС України).

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Згідно з ч. 1 ст. 86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх рішень та докази, надані позивачем, суд приходить до висновку про задоволення позову.

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Зважаючи на вищевикладене, суд дійшов висновку про стягнення з управління Укртрансбезпеки в Одеській області за рахунок бюджетних асигнувань управління Укртрансбезпеки в Одеській області на користь ОСОБА_1 судового збору у розмірі 704,80 грн., сплаченого згідно квитанції №32 від 31 січня 2018 року.

Керуючись ст.ст. 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до управління Укртрансбезпеки в Одеській області про визнання протиправними дії, визнання протиправним та скасування рішення - задовольнити.

Визнати протиправними дії управління Укртрансбезпеки в Одеській області Державної служби України з безпеки на транспорті, щодо оформлення розрахунку плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування від 14 листопада 2017 року, яким ОСОБА_1 визначено суму плати за проїзд у розмірі 403,77 євро.

Визнати протиправним та скасувати рішення управління Укртрансбезпеки в Одеській області Державної служби України з безпеки на транспорті, що оформлено розрахунком плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування від 14 листопада 2017 року, яким ОСОБА_1 визначено суму плати за проїзд у розмірі 403,77 євро.

Стягнути з управління Укртрансбезпеки в Одеській області за рахунок бюджетних асигнувань управління Укртрансбезпеки в Одеській області на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 704,80 грн., сплачений згідно квитанції №32 від 31 січня 2018 року.

Рішення набирає законної сили згідно ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 293, 295 та п. 15-5 розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України.

Позивач - ОСОБА_1 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_3, адреса: вул.Садова, 12-А, с.Великий Дальник, Біляївський район, Одеська область, 67668).

Відповідач – управління Укртрансбезпеки в Одеській області (код ЄДРПОУ 39816845, адреса: вул.Успенська, 4, м.Одеса, 65045).

Суддя Вовченко O.A.

.