
Справа № 815/1160/18
УХВАЛА
18 квітня 2018 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Левчук О.А., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Арцизького районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області про визнання неправомірними дій, -
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Арцизького районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області про визнання дій Арцизького РВ УМВС України в Одеській області, правонаступником якого є Арцизький РВ ГУ ДМС України в Одеській області щодо знищення паспорту України гр. ОСОБА_2 в зв'язку з відсутністю підстав для його видачі - неправомірними.
Ухвалою суду від 26 березня 2018 року зазначений адміністративний позов був залишений без руху та позивачу наданий строк для усунення недоліків, шляхом приведення позовної заяви у відповідність до вимог ст. 160, 161 КАС України, а саме шляхом визначення позовних вимог та відповідача, з урахуванням зауважень, викладених в ухвалі, зазначення ідентифікаційного коду відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, його офіційної електронної адреси або адреса електронної пошти, надання належним чином оформлених документів, що підтверджують повноваження адвоката, надання документів, які засвідчені належним чином у встановленому законом порядку, зазначення про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, надання документу про сплату судового збору за подання даного адміністративного позову, а також шляхом надання копій позовної заяви після усунення недоліків разом з належним чином завіреними копіями документів, що надаються до суду відповідно до кількості учасників справи.
Ухвала суду про залишення адміністративного позову без руху від 26.03.2018 року була направлена засобом поштового зв'язку на адресу позивача ОСОБА_1, яка вказана в адміністративному позові (АДРЕСА_1, 65074), але повернута на адресу суду з відміткою «за закінченням терміну зберігання», про що працівником поштового відділення складена довідка від 10.04.2018 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно ч. 2 ст. 171 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
На виконання ухвали суду від 26 березня 2018 року до суду надано уточнену позовну заяву та додано оригінал квитанції № N1D1P52306 від 06 квітня 2018 року.
Як вбачається із наданої до суду квитанції № N1D1P52306 від 06 квітня 2018 року у графі платник вказано ОСОБА_3, код платника НОМЕР_1, отримувач - ГУДФСУ в Одес об., код отримувача 38016923, банк отримувача - ГУ ДФСУ в Одеській області, код банку отримувача - 828011, призначення платежу- *;101;3017903696;*судовий збір за позовом ОСОБА_3, Одеський окружний адміністративний суд.
Відповідно до п. 7 п. 21.1. ст. 21 Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" ініціювання переказу проводиться шляхом внесення готівкових коштів для подальшого переказу за допомогою платіжних пристроїв.
Згідно п. 1.24 ст. 1 Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" переказ коштів - рух певної суми коштів з метою її зарахування на рахунок отримувача або видачі йому у готівковій формі.
Відповідно до п. 24.7 ст. 24 Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" банки, агенти банків та учасники платіжних систем, які приймають готівку (у тому числі за допомогою платіжних пристроїв) для подальшого її переказу зобов'язані: видати після здійснення операції (у тому числі за допомогою платіжного пристрою) касовий документ (квитанцію/чек тощо), який відповідно до вимог нормативно-правових актів Національного банку України з питань ведення касових операцій банками України містить усі обов'язкові реквізити касового документа.
Згідно п. 1.3 розділу ІV Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні затвердженої постановою правління Національного банку України №174 від 01.06.2011 року, касові документи мають містити такі обов'язкові реквізити: найменування банку, який здійснює касову операцію, дату здійснення операції, зазначення платника та отримувача, суму касової операції, призначення платежу, підписи платника або отримувача та працівників банку, уповноважених здійснювати касову операцію. До обов`язкових реквізитів касових документів, які оформляються для зарахування суми готівки на відповідні рахунки(крім зазначених вище), також належать номер рахунку отримувача та найменування і код банку отримувача.
Реквізити в усіх касових документах заповнюються згідно з правилами, зазначеними в додатку 16 до цієї Інструкції.
Згідно Додатку №16 до Інструкції про ведення касових операцій банками України, затвердженої постановою Національного банку України №174 від 01.06.2011 року, в графі "платник" касового документа, зазначається: найменування юридичної особи та прізвище, ім'я, по батькові особи, яка уповноважена діяти від імені юридичної особи, що здійснює переказ готівки.
Якщо переказ готівки здійснює фізична особа, то зазначаються її прізвище, ім'я та по батькові та/або реєстраційний номер облікової картки платника податків / номер особового рахунку або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідні органи державної податкової служби і мають відмітку в паспорті).
У відповідності до ст. 2 ЗУ «Про судовий збір» платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Разом з тим, в наданій до суду на усунення недоліків квитанції № N1D1P52306 від 06 квітня 2018 року у графі платник вказано ОСОБА_3, а в графі призначення платежу - *;101;3017903696;*судовий збір за позовом ОСОБА_3, Одеський окружний адміністративний суд.
Таким чином, згідно вказаної квитанції платником є ОСОБА_3 за позовом ОСОБА_3, а не ОСОБА_1.
Отже, надана квитанція № N1D1P52306 від 06 квітня 2018 року не підтверджує сплату ОСОБА_1 судового збору за подачу до суду вказаного позову.
За таких підстав, станом на 19 квітня 2018 року недоліки, зазначені в ухвалі суду від 26 березня 2018 року, позивачем не усунуті.
Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо, позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
За таких підстав, адміністративний позов ОСОБА_1 до Арцизького районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області про визнання неправомірними дій, - слід повернути позивачу.
Керуючись п. 1 ч. 4 ст. 169, ст. 248 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Арцизького районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області про визнання неправомірними дій, повернути позивачеві.
Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє його права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвалу може бути оскаржено в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду в порядку та в строки встановлені ст. 295, 297 КАС України, з урахуванням особливостей, встановлених п. 15.5 Розділу VII Перехідних Положень КАС України.
Суддя О.А. Левчук