Рішення № 73446835, 17.04.2018, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.04.2018
Номер справи
814/1787/17
Номер документу
73446835
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 квітня 2018 р.

№ 814/1787/17

м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Устинова І.А., суддів Брагаря В.С., Мороза А.О. розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом:

Приватного акціонерного товариства "Зелений Гай",

вул. Зеленогаївська, 12, с. Бузьке, Вознесенський район, Миколаївська область, 56541

до відповідача:

Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку,

вул. Московська,8, корп.30, м. Київ 10, 01010

про:

визнання протиправною та скасування постанови №112-ПУ-1-Е від 20.07.2017р.,

ВСТАНОВИВ:

Приватне акціонерне товариство "Зелений Гай" (далі - позивач) звернулося до суду з позовом до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - відповідач) про визнання протиправною та скасування постанови №112-ПУ-1-Е від 20.07.2017 року.

Ухвалою суду від 31.08.2017 року провадження у справі відкрито та призначено справу до розгляду.

Відповідно до розпорядження керівника апарату Миколаївського окружного адміністративного суду від 24.11.2017 року № 1130/02-10, справу № 814/1787/17 передано на розгляд головуючому судді Устинову І.А.

Ухвалою суду від 05.02.2018 року справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.

Позовні вимоги обгрунтовані тим, що позивачем не порушувалися норми Закону України "Про акціонерні товариства". Крім того, позивач наголошує, що жодною іншою нормою законодавства України не встановлено, що у повідомленні про проведення загальних зборів кожен блок інформації, яка підлягає повідомленню акціонерам, має бути під певним заголовком.

Відповідач проти позову заперечував, про що зазначив у запереченнях проти позову. Відповідач вважає, що постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 20.07.2017 відповідає нормам Законів України "Про акціонерні товариства, "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", а тому скасуванню не підлягає.

З врахуванням положень частин 1, 9 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України справа вирішується на підставі наявних у ній доказів у письмовому провадженні.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні в них фактичні дані, суд встановив наступне.

Відповідно до статті 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює державне регулювання ринку цінних паперів, комплексні заходи щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням, порушенням у цій сфері, а отже і органом, уповноваженим державою на здійснення відповідних функцій на ринку цінних паперів.

Згідно статті 1 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» - державне регулювання ринку цінних паперів - це здійснення державою комплексу заходів з метою упорядкування контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та попередження зловживань та порушень у цій сфері.

Статтею 2 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» визначає мету державного регулювання ринку цінних паперів, що ппередбачає додержання учасниками ринку цінних паперів вимог актів законодавства.

Учасниками ринку цінних паперів згідно статті 1 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» є емітенти, інвестори та особи, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів.

Стаття 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» визначає, якими органами здійснюється державне регулювання ринку цінних паперів, одним з яких є Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідно до статті 6 вищезазначеного Закону - Комісія здійснює повноваження через центральний апарат і евої територіальні органи. Комісія може делегувати надані їй повноваження центральному апарату і територіальним органам шляхом прийняття відповідного рішення в установленому порядку.

Частиною 1 статті 35 Закону України «Про акціонерні товариства» (далі - Закон) визначено, що акціонерне товариство не пізніше ніж за 30 днів до дати проведення загальних зборів акціонерного товариства публікує в офіційному друкованому органі повідомлення про проведення загальних зборів (крім проектів рішень щодо кожного з питань, включених до проекту порядку денного). Публічне акціонерне товариство додатково надсилає повідомлення про проведення загальних зборів та проект порядку денного фондовій біржі, на якій це товариство пройшло процедуру лістингу, а також не пізніше ніж за 30 днів до дати проведення загальних зборів розміщує на власному веб-сайті інформацію, передбачену частиною третьою цієї статті.

Відповідно до пункту 5 частини 3 статті 35 Закону, повідомлення про проведення загальних зборів акціонерного товариства має містити такі дані, як перелік питань разом з проектом рішень (крім кумулятивного голосування) щодо кожного з питань, включених до проекту порядку денного.

Відповідно до положень частини 1 статті 37 Закону, проект порядку денного загальних зборів та порядок денний загальних зборів акціонерного товариства затверджуються наглядовою радою товариства.

Згідно вимог частини 1 та частини 2 статті 38 Закону кожний акціонер має право внести пропозиції щодо питань, включених до проекту порядку денного загальних зборів. Пропозиції вносяться не пізніше ніж за 20 днів до дати проведення загальних зборів акціонерного товариства.

Частиною 4 статті 38 Закону визначено, що Наглядова рада акціонерного товариства приймає рішення про включення пропозицій до проекту порядку денного та затверджує порядок денний не пізніше ніж за 15 днів до дати проведення загальних зборів.

Частиною 5 цієї статті також зазначено що зміни до проекту порядку денного загальних зборів вносяться лише шляхом включення нових низань га проектів рішень із запропонованих питань.

У разі внесення змін до проекту порядку денного зборів, згідно положень частини 8 статті 38 Закону, акціонерне товариство не пізніше ніж за 10 днів до лаги проведення загальних зборів надсилає акціонерам повідомлення з проектом порядку денного або повідомляє їх іншим чином у спосіб, передбачений стату том акціонерного товариства.

Повідомлення про проведення загальних зборів акціонерного товариства, яке опубліковане в офіційному виданні «Відомості Національної комісії з цінних паперів і а фондового ринку» № 51 (2556) від 16.03.2017р. (копія сторінки з офіційного видання міститься в матеріалах справи), містить інформацію про порядок денний (перелік питань які виносяться на голосування), що є порушенням вимог пункту 5 частини 3 статті 35 Закону в частині відсутності інформації про перелік питань, включених до проекту порядку денного.

Враховуючи наявність в діянні товариства ознак правопорушення, постановою від 20.06.2017р. № 127-ПУ-З-Е (копія додається) у відношенні ПАТ «Зелений Гай» порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів, якою передбачалося керівнику або повноважному представнику товариства прибути 03.07.2017 р. до Південно-Українського територіального управління НКЦПФР для підписання акту про правопорушення на ринку цінних паперів та надання відповідних пояснень з приводу скоєного правопорушення.

Про своєчасність відправлення постанови від 20.06.2017р. № 127-ПУ-З-Е свідчить список рекомендованих поштових відправлень від 21.06.2017р.

03.07.2017р. у відношенні ПАТ «Зелений Гай» складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 123-ПУ-1-П, для ознайомлення та підписання якого керівник або представник товариства до управління не з'явився.

Відповідно до постанови Управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку у Південному регіоні від 05.07.2017 року року № 99-ПУ-1 -Е розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ПАТ “Зелений Гай” призначено на 20.07.2017 року. Для участі у розгляді справи про правопорушення на ринку цінних паперів керівник та/або повноважений представник ПАТ «Зелений Гай» не з'явився.

20.07.2017 року Управлінням винесло постанову про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів № 112-ПУ-1-Е, якою на відповідача накладено штраф у розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3400,00 грн.

Дана постанова направлена відповідачу рекомендованою кореспонденцією, згідно з реєстром про направлення згрупованих рекомендованих поштових відправлень від 20.07.2017 року № 1.

Доказів сплати суми штрафу або оскарження постанови Товариством суду не надало.

Відповідно до статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Керуючись ст. 2, 19, 139, 241, 244, 242 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову Приватного акціонерного товариства "Зелений Гай" (вул. Зеленогаївська, 12, с. Бузьке, Вознесенський район, Миколаївська область, 56541, ідентифікаційний код 00414090) до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (вул. Московська,8, корп.30, м. Київ 10, 01010, ідентифікаційний 37956207) відмовити.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Апеляційна скарга може бути подана до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Головуючий суддя І. А. Устинов

Суддя В.С.Брагар

Суддя А.О.Мороз