
10.2.4
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
18 квітня 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 812/807/17
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чернявська Т.І., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження справу за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області до публічного акціонерного товариства «Луганськтепловоз» про стягнення заборгованості по виплаті різниці між сумою пенсії, призначеної науковим працівникам, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, в сумі 1843,44 грн,
ВСТАНОВИВ:
12.06.2017 до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області (далі за текстом - позивач) до публічного акціонерного товариства «Луганськтепловоз» (далі за текстом - відповідач), в якому позивач просить стягнути з відповідача заборгованість по виплаті різниці між сумою пенсії, призначеної науковим працівникам, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, за період з 01.01.2017 по 31.05.2017 в сумі 1843,44 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначено таке.
Відповідно до статті 37 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" та Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2004 № 372, відповідач повинен перераховувати до Пенсійного фонду кошти для фінансування 50 % різниці у розмірі пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", і сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів.
Заборгованість відповідача перед управлінням Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області по виплаті різниці між сумою пенсії, призначеної науковим працівникам, які працювали на підприємстві, та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, за період з 01.01.2017 по 31.05.2017 склала 1843,44 грн. Відповідач добровільно не виконує свої зобов'язання, у зв'язку з цим позивач для захисту своїх інтересів та стягнення заборгованості змушений звернутися до суду.
Представник позивача у судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином (арк. спр. 134), в позовній заяві просив розглянути справу без участі уповноваженого представника управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області.
Публічне акціонерне товариство «Луганськтепловоз» позов не визнало, про що через відділ діловодства та обліку звернень громадян (канцелярію) 29.06.2017 за вхідним реєстраційним № 15554/2017 подало заперечення на позов (арк. спр. 36-38). У запереченнях на адміністративний позов відповідач просить відмовити позивачеві в позові повністю. Заперечуючи проти позову, представник відповідача зазначила, що спірна сума у розмірі 1843,44 грн є сумою відшкодування на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної ОСОБА_1 відповідно до Закону України від 26.11.2015 № 848-VIII «Про наукову і науково-технічну діяльність» (далі - Закон № 848), і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів. Вказана сума відшкодування нараховується відповідачу на підставі повідомлень про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону № 848, і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на 2017 рік (далі - Повідомлення).
Позивач не може погодитись з отриманим Повідомленням з огляду на таке.
У графі 4 Повідомлення «Стаж наукової роботи» ОСОБА_1 зазначено «24 роки 3 місяці 12 днів». У графі 5 «Стаж наукової роботи на даному підприємстві» зазначено «2 роки 2 місяці». ОСОБА_1 працювала на посаді інженера-конструктора 1 категорії Центрального конструкторського бюро з 01.12.1979 по 15.04.1980, тобто 4 місяці 15 днів. Стаж роботи ОСОБА_1 на посаді інженера-конструктора не дає їй право на призначення наукової пенсії відповідно до статті 31 Закону № 848.
У графі 10 «Частка різниці у розмірі пенсії, що фінансується за рахунок даного підприємства, установи, організації або закладу, відсотків» вказано - 38,24 %. З урахуванням положень пункту 3 Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2004 № 372, навіть якщо стаж наукової роботи ОСОБА_1 на підприємстві відповідача становив би 2 роки 2 місяці, то останній мав би відшкодувати частку у розмірі 8,93 %, а не 38,24 %.
Також представник відповідача зазначає, що до стажу для призначення наукової пенсії ОСОБА_1, ймовірно, увійшов, у тому числі, період роботи у Ворошиловградському філіалі науково-дослідного тепловозного інституту, який до відповідача не має ніякого відношення.
Представник відповідача звернула увагу суду на те, що в прохальній частині позовної заяви позивач просить стягнути з відповідача заборгованість за період з 01.01.2017 по 31.05.2017, тобто за 5 місяців. Відповідно до Повідомлення щомісячна сума, яку відповідач має перераховувати, становить 308,87 грн, відповідно сума за 5 місяців має становити 1544,35 грн. Станом на 01.01.2017 відповідач мав переплату у розмірі 9,78 грн.
З урахуванням викладеного представник позивача просила у задоволенні позову відмовити в повному обсязі.
11.07.2017 від представника позивача через відділ діловодства та обліку звернень громадян (канцелярію) за вхідним реєстраційним № 16735/2017 надійшли пояснення по справі № 812/807/17 від 10.07.2017 за № 11117/07-17 (арк. спр. 53-54), в яких представник позивача пояснила, що підприємству відповідача з січня 2017 року нараховується сума до відшкодування по виплаті різниці між сумою пенсії, призначеної науковим працівникам, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, по пенсіонеру ОСОБА_1 на підставі повідомлення Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (Шевченківський район). Той факт, що відповідач не визнає пенсіонера ОСОБА_1 як наукового працівника не є предметом розгляду у даній справі.
Оскільки ОСОБА_1 як пенсіонер перебуває на обліку в Центральному об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві, позивачем в лютому 2017 року зроблено запит до Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо правомірності пред'явлення повідомлення про заборгованість до підприємства відповідача. У відповідь Центральне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Києві надало позивачу копію трудової книжки ОСОБА_1 та повідомило, що інших документів надати не може, оскільки ОСОБА_1 є особою, яка перемістилася з тимчасово окупованої території, а пенсійну справу останньої взято на облік з електронної пенсійної справи.
Посилання відповідача на те, що сума заборгованості в розмірі 1843,44 грн не збігається з періодом, з початку якого рахується заборгованість, не відповідає дійсності. Оскільки розрахунок Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві за період з 01.12.2016 по 31.12.2016 надійшов на адресу позивача 27.12.2016, тобто після 25 числа місяця, за який була розрахована заборгованість, заборгованість відповідача за грудень 2016 року в сумі 308,87 грн включено в загальну суму боргу з урахуванням наявної на 01.01.2017 переплати на рахунку відповідача в сумі 9,78 грн.
Представник відповідача у судове засідання не прибула, про дату, час і місце судового розгляду повідомлена належним чином (арк. спр. 133), в клопотанні від 18.04.2018 № 863-240, яке надійшло на офіційну електронну адресу суду 18.04.2018 за вхідним реєстраційним № 9332/2018, просила провести судове засідання за її відсутності (арк. спр. 135).
15.12.2017 набрав чинності Закон України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів", яким Кодекс адміністративного судочинства України (далі - КАС України) викладено в новій редакції.
Відповідно до підпункту 10 пункту 1 розділу VII "Перехідні положення" КАС України справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Частиною третьою статті 3 КАС України закріплено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Ухвалою від 15.06.2017 відкрито провадження у справі за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області до публічного акціонерного товариства "Луганськтепловоз" про стягнення заборгованості по виплаті різниці між сумою пенсії, призначеної науковим працівникам, та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, в сумі 1843,44 грн, судове засідання у справі призначено на 03.07.2017 (арк. спр. 1).
Ухвалою від 03.07.2017 провадження у справі № 812/807/17 зупинено у зв'язку з витребуванням додаткових доказів, судове засідання у справі призначено на 19.07.2017 (арк. спр. 45-46).
Ухвалами від 19.07.2017 провадження у справі № 812/807/17 поновлено та зупинено для надання представником відповідача заперечень на пояснення позивача від 10.07.2017. Судове засідання у справі призначено на 03.08.2017 (арк. спр. 75, 80).
Ухвалами від 03.08.2017 провадження у справі № 812/807/17 поновлено та зупинено у зв'язку з наміром відповідача оскаржити в судовому порядку повідомлення Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві від 20.01.2017 № 815/20. Судове засідання у справі призначено на 12.09.2017 (арк. спр. 95, 97-98).
Ухвалами від 12.09.2017 провадження у справі № 812/807/17 поновлено та зупинено до набрання законної сили судовим рішенням в адміністративній справі № 812/1151/17 (арк. спр. 112, 114-115).
Ухвалами від 02.04.2018 поновлено провадження у справі № 812/807/17 та вирішено подальший розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження. Судове засідання у справі призначено на 18.04.2018 (арк. спр. 129, 130).
Відповідно до частини дев'ятої статті 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Оскільки сторони про дату, час і місце судового розгляду повідомлені належним чином і відсутня потреба заслухати свідка чи експерта, суд вважає за можливе розглянути справу у письмовому провадженні на підставі наявних у ній доказів.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статті 90 КАС України, судом встановлено таке.
Публічне акціонерне товариство «Луганськтепловоз» (ідентифікаційний код 05763797) зареєстровано юридичною особою та знаходиться у м. Сєвєродонецьку Луганської області, про що свідчить витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 13.06.2017 № 1002681913 (арк. спр. 28-31).
Органом Пенсійного фонду за місцезнаходженням відповідача є управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області.
У частині першій статті 24 Закону України від 13.12.1991 № 1977-XII "Про наукову і науково-технічну діяльність", який діяв до 16.01.2016 (далі за текстом - Закон № 1977), зазначено, що держава встановлює для наукових (науково-педагогічних) працівників, які мають необхідний стаж наукової роботи, пенсії на рівні, що забезпечує престижність наукової праці та стимулює систематичне оновлення наукових кадрів.
Відповідно до частини першої статті 37 Закону № 848 (тут і надалі посилання на норми Закону наводяться в редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин) держава встановлює для наукових (науково-педагогічних) працівників, які мають необхідний стаж наукової роботи, пенсії на рівні, що забезпечує престижність наукової праці.
Згідно з частиною другою статті 24 Закону № 1977 пенсія науковому (науково-педагогічному) працівнику призначається за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченому абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Аналогічна норма закріплена частиною другою статті 37 Закону № 848.
Відповідно до частини дев'ятої статті 24 Закону № 1977 різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується:
для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів - за рахунок коштів державного бюджету;
для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом;
для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.
Відповідно до частини шостої статті 37 Закону № 848 різниця між сумою пенсії, призначеної відповідно до цього Закону, та сумою пенсії із солідарної системи, обчисленої згідно із Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", на яку має право науковий працівник, фінансується:
для наукових (науково-педагогічних) працівників державних, комунальних наукових установ, організацій, підприємств та вищих навчальних закладів, а також інших наукових установ, які згідно із статтею 12 цього Закону включені до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави, - за рахунок коштів державного бюджету з урахуванням надходжень від сплати єдиного внеску у розмірі, встановленому частиною дев'ятою статті 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" для цієї категорії працівників;
для наукових (науково-педагогічних) працівників інших наукових установ, організацій, підприємств та вищих навчальних закладів - за рахунок коштів цих установ, організацій, підприємств та закладів.
Механізм фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи (далі - різниця у розмірі пенсії), визначений Порядком фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2004 № 372 (далі за текстом - Порядок № 372).
Відповідно до пункту 2 Порядку № 372 за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.
Згідно з пунктом 5 Порядку № 372 розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення за зразком, що додається.
Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.
Відповідно до пункту 8 Порядку № 372 у разі порушення строку сплати коштів, які спрямовуються на фінансування різниці у розмірі пенсії, органи Пенсійного фонду стягують відповідні суми у порядку, визначеному законодавством.
Відповідно до пункту 9 Порядку № 372 різниця у розмірі пенсій наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації фінансується за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів згідно з пунктами 3 - 8 цього Порядку.
Наведене вказує, що відповідач, працівникам якого призначено пенсію на підставі норм Закону № 1977 та Закону № 848, зобов'язаний фінансувати різницю між сумою пенсії, призначеної за цими Законами, та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, шляхом перерахування коштів на рахунок органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням.
З метою фінансування різниці у розмірі пенсії позивач на виконання вимог Закону № 848 та Порядку № 372 на адресу відповідача надсилав повідомлення органів Пенсійного фонду про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", і сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на 2016 рік та 2017 рік (з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року та з 1 січня 2017 року по 31 грудня 2017 року) (арк. спр. 7-13, 16-17, 19, 19 зв.).
Не погодившись з отриманим повідомленням відповідач 10.08.2017 звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовною заявою від 09.08.2017 № 863-671/л до Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, третя особа, яка не заявляє вимог на предмет спору, на стороні відповідача - управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області, про визнання протиправним та скасування повідомлення Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві від 20.01.2017 № 815/20 про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеною відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на 2017 рік (арк. спр. 104-109).
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 05.12.2017 у справі № 812/1151/17 у задоволенні адміністративного позову публічного акціонерного товариства "Луганськтепловоз" до Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області, про визнання протиправним та скасування повідомлення про суми витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про накову і науково-технічну діяльність", відмовлено (арк. спр. 122-125).
Постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 21.03.2018 залишено без змін постанову Луганського окружного адміністративного суду від 05 грудня 2017 року у справі № 812/1151/17 за позовом публічного акціонерного товариства "Луганськтепловоз" до Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, третя особа - управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області, про визнання протиправним та скасування повідомлення про суми витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" (арк. спр. 126-128).
Постанова Луганського окружного адміністративного суду від 05.12.2017 у справі № 812/1151/17 набрала законної сили 21.03.2018 та є обов'язковою до виконання.
Згідно з частиною другою статті 14 КАС України судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.
Судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами (частина друга статті 370 КАС України).
Згідно з частиною четвертою статті 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
З огляду на викладене, встановлені судовими рішеннями у справі № 812/1151/17 обставини, що відповідач зобов'язаний виконувати вимоги законодавчих норм щодо витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, згідно з повідомленням Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві від 20.01.2017 № 815/20 у відношенні ОСОБА_1 при розгляді даної справи не доказуються.
Отже, всі повідомлення про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", і сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, отримані відповідачем (арк. спр. 14, 14 зв., 15, 15 зв., 18, 18 зв., 20, 20 зв., 21, 21 зв.), на час вирішення справи є узгодженими.
У відповідача виникла заборгованість перед управлінням Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області по виплаті різниці між сумою пенсії, призначеної науковим працівникам, які працювали на підприємстві, та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, за період з 01.01.2017 по 31.05.2017 в сумі 27701,68 грн. З урахуванням переплати станом на 01.01.2017 в сумі 9,78 грн заборгованість відповідача перед позивачем склала 27691,90 грн. Відповідач частково сплатив суму заборгованості у добровільному порядку в загальній сумі 25848,46 грн, а саме: у лютому 2017 року - 10065,76 грн, у березні 2017 року - 5336,58 грн, у квітні 2017 року - 5223,06 грн, у травні 2017 року - 5223,06 грн, що підтверджується карткою особового рахунку платника (арк. спр. 5, 41).
Оскільки в порушення вимог пункту 5 Порядку № 372 публічне акціонерне товариство «Луганськтепловоз» щомісяця до 25-го числа не в повному обсязі вносило до управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області зазначену в повідомленнях місячну суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", і сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, та не сплатило існуючу заборгованість за час судового розгляду справи, у суду є підстави стягнути з відповідача заборгованість по відшкодуванню витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", і сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, за період з 01.01.2017 по 31.05.2017 в сумі 1843,44 грн.
Суд відхиляє як необґрунтовані посилання відповідача на те, що за період з 01.01.2017 по 31.05.2017 (5 місяців) останній мав би сплатити 1544,35 грн, оскільки позивачем доведено правомірність донарахування відповідачу до відшкодування у січні 2017 року суми 308,87 грн за грудень 2016 року, що підтверджується розрахунком суми позову по науковим пенсіям підприємства публічного акціонерного товариства «Луганськтепловоз», ЄДРПОУ 05763797, за період з 01.01.2017 по 31.01.2017 та повідомленням від 27.12.2016 № 17041/20 про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на 2016 рік (з 01.12.2016 по 31.12.2016) по пенсіонеру ОСОБА_1 в сумі 308,87 грн (арк. спр. 6, 7 зв.).
Питання про розподіл судових витрат відповідно до вимог статті 139 КАС України судом не вирішується, оскільки позивач на час звернення до суду з позовом згідно з пунктом 18 частини першої статті 5 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VІ "Про судовий збір" від сплати судового збору звільнений, а стягнення його з відповідача в таких випадках статтею 139 КАС України не передбачено.
Керуючись статтями 2, 8, 9, 14, 19, 20, 32, 77, 78, 90, 132, 139, 205, 241-246, 250, 255, 370 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позов управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області (ідентифікаційний код 21792459, місцезнаходження: 93400, Луганська область, місто Сєвєродонецьк, вулиця Шевченка, будинок 9) до публічного акціонерного товариства «Луганськтепловоз» (ідентифікаційний код 05763797, місцезнаходження: 93406, Луганська область, місто Сєвєродонецьк, вулиця Гагаріна, будинок 52-Б) про стягнення заборгованості по виплаті різниці між сумою пенсії, призначеної науковим працівникам, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, в сумі 1843,44 грн задовольнити повністю.
Стягнути з публічного акціонерного товариства «Луганськтепловоз» (ідентифікаційний код 05763797, місцезнаходження: 93406, Луганська область, місто Сєвєродонецьк, вулиця Гагаріна, будинок 52-Б) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області (ідентифікаційний код 21792459, місцезнаходження: 93400, Луганська область, місто Сєвєродонецьк, вулиця Шевченка, будинок 9) заборгованість по виплаті різниці між сумою пенсії, призначеної науковим працівникам, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, за період з 01.01.2017 по 31.05.2017 у розмірі 1843,44 грн (одна тисяча вісімсот сорок три грн 44 коп.).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Т.І. Чернявська