
Справа № 454/655/18
У Х В А Л А
17.04.2018 року Сокальський районний суд Львівської області у складі:
головуючого - судді Струс Т.В. ,
при секретарі Коваль Р.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Сокалі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Львівської митниці Державної фіскальної служби про визнання незаконною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення у справі про порушення митних правил,
в с т а н о в и в:
14.03.2018 року представник позивача ОСОБА_1С - ОСОБА_2 звернувся до суду із адміністративним позовом до Львівської митниці ДФС про визнання незаконною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення у справі про порушення митних правил.
В позовній заяві зазначив, що 15.01.2018 року на його довірительку, ОСОБА_1, складено протокол про порушення митних правил №0364/20900/18 в м/п «Угринів» Львівської митниці ДФС, а саме з протоколу вбачається, що згідно інформації митниці вона 02.07.2016 року ввезла на митну територію України через м/п «Угринів» Львівської ДФС автомобіль марки «Опель Омега» номерний знак LHR 19668, країна реєстрації Польща без письмового декларування та сплати всіх митних платежів, та відповідно було встановлено відсутність інформації про вивезення вказаного транспортного засобу за межі України, станом на 15.01.2018 року. Відповідач 13.02.2018 року виніс постанову в справі про порушення митних правил № 0364/20900/18, відповідно до якої ОСОБА_1 визнано винною у вчиненні порушення митних правил, передбаченого ч.3 ст.470 Митного кодексу України та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на суму 8500 грн. Вважає, що така постанова винесена з порушенням норм встановленого законодавства, а тому дана є незаконною та необґрунтованою.
Крім того, просить поновити строк передбачений ст.122 КАС України, оскільки такий пропущено із поважних причин, оскільки позивачка є особою, яка немає юридичної освіти та відповідно у справі про адміністративне правопорушення не було забезпечено її право на захист, тобто скористатись правовою допомогою. При тому позивачка є особою похилого віку та не змогла розібратися із процедурою оскарження до суду, а лише 06.03.2018 року звернулася до адвоката із проханням надати їй правову допомогу. Відтак вважає, що строк для оскарження постанови Львівської митниці ДФС пропущений нею з поважних причин.
Позивач в судовому засіданні клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку для звернення з позовом до суду підтримала, зіслалася на доводи щодо поновлення вказаного строку, як і викладені в позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не прибув надав клопотання про залишення адміністративного позову без розгляду з підстав визначених ч.3, ч.4 ст.123 КАС України та письмовому відзиві позов не визнав, заперечив проти його задоволення.
Заслухавши позивача та дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Як вбачається з матеріалів справи, постанова Львівської митниці ДФС в справі про порушення митних правил №0364/20900/18 від 13.02.2018 року відповідно до якої ОСОБА_1 визнано винною у вчиненні порушення митних правил, передбаченого ч.3 ст.470 Митного кодексу України та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на суму 8 500 грн.
Встановлено, що 13.02.2018 року ОСОБА_1 була присутньою на розгляді справи про притягнення її до відповідальності про порушення митних правил, що відбувся того ж дня та отримала примірник постанови Львівської митниці ДФС, що підтверджуються підписом ОСОБА_1
Відповідно ч.1, 4 ст.529 Митного кодексу України, постанова митниці у справі про порушення митних правил може бути оскаржена до місцевого загального суду як адміністративного суду в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України. Скарга (адміністративний позов) на постанову органу доходів і зборів у справі про порушення митних правил подається у строк, встановлений Кодексом України про адміністративні правопорушення. У разі пропуску цього строку з поважних причин він за заявою особи, яка подає скаргу (адміністративний позов), може бути поновлений судом.
Згідно ст.289 Кодексу України про адміністративні правопорушення, скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Згідно вимог ч.4 ст.123 КАС України, якщо після відкриття провадження у справі суд дійде висновку, що викладений в ухвалі про відкриття провадження у справі висновок суду про визнання поважними причин пропуску строку звернення до адміністративного суду був передчасним, і суд не знайде інших підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, суд залишає позовну заяву без розгляду.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем ставиться вимога про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, яка винесена 13.02.2018 року, а з позовом про її оскарження позивач звернулася лише 14.03.2018 року.
Таким чином, позивачем пропущено встановлений законом строк оскарження постанови та належних доказів, що він пропущений з поважної причини суду не надано.
Суд не вбачає поважних причин для поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду, тобто позивач втратив право на судовий захист.
Суд приходить до висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без розгляду.
Керуючись статтями 122, 123 КАС України, суд,
у х в а л и в:
В поновленні пропущеного строку ОСОБА_1 для звернення до адміністративного суду з позовом про оскарження постанови в справі про порушення митних правил №0364/20900/18 від 13.02.2018 року - відмовити.
Позовну заяву ОСОБА_1 до Львівської митниці Державної фіскальної служби про визнання незаконною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення у справі про порушення митних правил-залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Сокальський районний суд Львівської області, шляхом подачі апеляційної скарги в пятнадцятиденний строк з дня проголошення судового рішення.
Головуючий: Т. В. Струс