Постанова № 73428374, 16.04.2018, Кропивницький районний суд Кіровоградської області (до 25.04.2025 - Кіровоградський районний суд Кіровоградської області)

Дата ухвалення
16.04.2018
Номер справи
390/456/18
Номер документу
73428374
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 390/456/18

Провадження № 3/390/135/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.04.2018 року Суддя Кіровоградського районного суду Кіровоградської області Бойко І.А., розглянувши матеріали, які надійшли з УСБУ в Кіровоградській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого помічником командира – начальником служби охорони державної таємниці в/ч А0981,

за п.6, п.7 ч.1 ст.212-2 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, перебуваючи на посаді помічника командира - начальника служби охорони державної таємниці військової частини А0981, згідно наказу від 27.01.2016 року №49, наказу від 29.11.2017 № 55, має допуск до державної таємниці за формою 1, наданий розпорядженням начальника Управління СБ України в Кіровоградській області від 12.01.2016 року №2/ДСК-д, та доступ до відомостей з відповідним ступенем секретності, наданий наказом № 49 від 27.01.2016 року, допустив порушення законодавства про охорону державної таємниці та покладених на нього обов’язків, інв. № 370, чим сприяв існуванню недоліків в організації режимно-секретної діяльності у військовій частині А0981.

Перевіркою встановлено, що діяльність, пов’язана з державною таємницею, здійснюється військовою частиною А0981 без переоформлення в установленому порядку спеціального дозволу на провадження такої діяльності.

Діяльність, пов’язана з державною таємницею, здійснювалась військовою частиною на підставі спеціального дозволу, виданому 434 Центральній ракетній базі Озброєння Збройних Сил України - військова частина А0981. Відповідно до надісланого до військової частини А0981 витягу із директиви начальника Озброєння Збройних Сил України «Про проведення додаткових організаційних заходів в Озброєнні Збройних Сил України у 2017 році» від 23.10.2017 року № Д-342/842д/дск, вх. № 2217дск від 20.10.2017 року, 434 нейтральна ракетна база переформована у центральну артилерійську базу зберігання ракет і боєприпасів - умовне найменування військова частина А0981.

Заявка та акт перевірки стану режиму секретності у військовій частині А0981 підготовлені начальником служби ОДТ ОСОБА_1, який є працівником режимно-секретного органу і обов’язками якого, згідно з вимогами п.42(6) Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах в установах і організаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2013 № 939, є підготовка документів для отримання установою спеціального дозволу, лише 28.12.2017 року - обл. № 204/дск, які були повернуті Управлінням СБ України в Кіровоградській області без виконання у зв’язку з невідповідністю вимогам Порядку-939.

Повторно заявка та акт перевірки стану режиму секретності надійшли до Управління СБ України в Кіровоградській області 16.02.2018 року (вх. № 437/дск від 19.02.2018 року).

Тобто, військова частина А0981, в першу чергу з вини начальника служби ОДТ ОСОБА_1, в порушення вимог ст.20 Закону України «Про державну таємницю» та п.п. 21, 22, 42(6) Порядку-939, протягом чотирьох місяців (починаючи з 20.10.2017 року) здійснювала діяльність, пов’язану з державною таємницею, без переоформлення в установленому порядку спеціального дозволу на провадження такої діяльності.

Крім того, начальником служби ОДТ ОСОБА_1 не вжито заходів щодо забезпечення режиму секретності в умовах особливого періоду або надзвичайного стану, у разі виникнення загрози захоплення МНСІ, недотримання вимоги режиму секретності через невідповідність вимогам Порядку-939 правил внутрішньооб’єктового та пропускного режимів, а саме:

- правила внутрішньооб’єктового режиму, затверджені наказом від 01.03.2017 року № 10, інв. № 1119, в порушення вимог п.240(4) Порядку-939 не зазначена легендована назва військової частини;

-правила пропускного режиму, затверджені 27.12.2017 року, інв. № 1207/дск, в порушення вимог п.233 Порядку-939 не погоджені з РСО;

-порядок дій посадових осіб РСО, щодо здійснення заходів із забезпечення режиму секретності у разі виникнення загрози захоплення МНСІ, затверджений 20.01.2016 року, інв. № 331/дск, погоджений Командуванням Збройних сил України, в порушення вимог п.746-1 Порядку-939 не містить відомостей про місця та маршрути можливого переміщення носіїв секретної інформації у безпечні місця та визначення конкретних осіб, відповідальних за здійснення кожного заходу;

-план заходів щодо забезпечення режиму секретності у разі введення особливого режиму, затверджений 04.01.2016 року, інв. № 257/дск, в порушення вимог п.735 Порядку-939 з іншими структурними підрозділами не узгоджений, в порушення вимог п.740 Порядку-939 начальником РСО не підготовлено проекти описів секретних документів і справ, що підлягають здачі на архівне зберігання та описи МНСІ, що підлягають вивезенню до місць евакуації. Крім того, в порушення вимог п.741 Порядку-939 начальником РСО ОСОБА_1 періодично, але не менш як один раз на рік, план не переглядався; зміни до плану не вносились, через що він втратив свою актуальність, що у разі потреби унеможливить практичну реалізацію евакуаційних заходів.

Крім того, приміщення РСО, зокрема кабінет № 12, обладнане автоматичною установкою охоронної сигналізації, яка виведена на пульт цілодобового чергового по військовій частині. Вхідні двері оббиті металом, обладнані двома замками та пристроєм для опечатування, в порушення вимог п. 3.5. ДБН-2004 не мають сертифікату відповідності для забезпечення межі вогнестійкості 0,6 год. та в порушення вимог п.208 Порядку-939 режимні приміщення не обладнані автоматичною пожежною сигналізацією, виготовленою відповідно до національних стандартів, крім того, встановлена охоронна сигналізація не відповідає національним стандартам.

В порушення вимог п.217 Порядку-939 начальником РСО ОСОБА_1 дублікати ключів від приміщення РСО, в опечатаному вигляді не видані командиру військової частини А0981 за журналом обліку.

Відповідальність за здійснення вказаних вище заходів несе начальник служби охорони державної таємниці ОСОБА_1, відповідно до вимог ст. 21 Закону, пп. 35, 41, 42 Порядку-939 та згідно з функціональними обов’язками інв. № 370.

Згідно ст.268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

ОСОБА_1 в судове засідання не з’явився, про дату, місце та час розгляду справи повідомлявся належним чином, згідно телефонограми від 05.04.2018 року, в поданій до суду заяві вину визнав та просив розгляд справи проводити без його участі.

У відповідності до вимог ст. 252 КУпАП, оцінюючи докази в їх сукупності, на підставі всебічного, повного та об’єктивного дослідження всіх обставин справи вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого п.7 ч.1 ст.212-2 КУпАП, так як він вчинив провадження діяльності, пов’язаної з державною таємницею, без отримання в установленому порядку спеціального дозволу на провадження такої діяльності, а також п.6 ч.1 ст.212-2 КУпАП, оскільки він не вжив заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці.

Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 61/ОДТ/д-1037ДСК від 03.04.2018 року, актом перевірки стану охорони державної таємниці № 61/ОДТ/д-1004ДСК від 19.03.2018 р., іншими матеріалами справи.

При накладенні адміністративного стягнення, відповідно до вимог ст.33 КУпАП України, враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, обставини, що пом’якшують та обтяжують відповідальність за вчинене адміністративне правопорушення.

На підставі вищевикладеного, беручи до уваги обставини скоєння правопорушення, особу винного, наявність обставини, що пом’якшує його відповідальність - визнання своєї вини та відсутність обтяжуючих обставин, суд приходить до висновку, що накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу на користь держави в мінімальному розмірі є достатнім заходом впливу і буде сприяти його вихованню в майбутньому.

Відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються військовослужбовці, військовозобов’язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов’язаних з виконанням військового обов’язку, а також під час виконання службових обов’язків.

Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 212-2, 268, 279, 280, 283-285 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 ідентифікаційний номер НОМЕР_1, винним у вчиненні правопорушення, передбаченого п.6, п.7 ч.1 ст.212-2 КУпАП і призначити адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 510,00 грн. Штраф вноситься до установи банку України за наступними реквізитами: р/р 31116106700194, МФО: 823016, код за ЄДРПОУ: 38036997, код бюджетної класифікації: 21081100, отримувач коштів: УК у Кіровогр. р-ні/Кіровогр. р-н/21081100, банк отримувача: ГУ ДКСУ в Кіровоградській області.

Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у вказаний строк постанова надсилається для примусового виконання, в порядку якого з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначених правопорушень.

Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено, протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя