
Справа № 353/210/18
Провадження № 3/353/106/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 квітня 2018 року м.Тлумач
Суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Лущак Н.І., за участю секретаря судового засідання Бойка В.Я., прокурора Тлумацького відділу Тисменицької місцевої прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_1, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тлумач матеріали справи, які надійшли від Управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, розлученого, на утриманні має одну неповнолітню дитину, ІНФОРМАЦІЯ_4, депутата Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади, приватного підприємця, гр. України, за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_2, будучи депутатом Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади, відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» являється суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» № 1975-VIII від 23.03.2017 року, несвоєчасно без поважних причин 22.01.2018 року о 18 год. 46 хв. подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік, тоді як граничний термін подачі був 30.04.2017 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є депутати місцевої ради. ОСОБА_2 будучи депутатом Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади, є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, зазначеним у підпункті «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно п. 2 ч. 1 роз’яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 року № 3, щорічна декларація, яка подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Відповідно до вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» № 1975-VIII від 23.03.2017 року, продовжено до 01.05.2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.
Опрацюванням відомостей є Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_2 станом на 01.05.2017 року не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік, а подав її несвоєчасно без поважних причин 22.01.2018 року, тоді як граничною датою подання ним вищевказаної декларації є 30.04.2017 року.
Таким чином ОСОБА_2, порушивши вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив корупційне адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Прокурор Богусевич І.М. вважає доведеним вчинення корупційного діяння депутатом Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області ОСОБА_2 Просив визнати його винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
В судовому засіданні ОСОБА_2 роз'яснені права, передбачені ст.268 КУпАП, заяв та клопотань не надходило. Повідомив, що жодних заяв та клопотань поштою не направляв, до канцелярії суду не подавав, на адресу електронної пошти суду не надсилав.
При розгляді справи ОСОБА_2 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнав. Зазначив, що він не зміг своєчасно подати електронну декларацію, оскільки він вперше являється депутатом Тлумацької міської ради ОТГ та не знав, що слід подавати електронну декларацію. Вказав, що знає про визначений законом обов’язок подати декларацію про доходи, однак не пригадує чи повідомляли його про необхідність її подати у визначений термін. А тому, подав електронну декларацію пізніше, пропустивши встановлений законом термін.
Заслухавши думку прокурора, пояснення ОСОБА_2, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_2Т у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, доведена даними, що містяться в: протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією № 42 від 21.02.2018 року (а.с. 5-10), який складений оперуповноваженим Управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України лейтенантом поліції ОСОБА_3 з заповненням всіх необхідних реквізитів, встановлених ст. 256 КУпАП, з якого вбачається, що ОСОБА_2 несвоєчасно без поважних причин 22.01.2018 року подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік, тоді як граничний термін подачі був 30.04.2017 року, та в якому ОСОБА_2 у графі «Пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності» власноручно написав, що він не подав вчасно декларацію у зв’язку з тим, що не мав доступу до інтернету; рапорті від 15.02.2018 року (а.с. 15), з якого вбачається, що виявлено інформацію про те, що декларація ОСОБА_2 опублікована на сайті 22.01.2018 року; скріншоту інтернет сайту Національного агентства з питань запобігання корупції та копії декларації з Єдиного державного реєстру декларацій (а.с. 21, 22-27), з якої вбачається що ОСОБА_2 подав електронну декларацію за 2016 рік 22.01.2018 року; копії листа Управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України від 06.02.2018 року про проведення перевірки (а.с. 12), з якого вбачається, що відносно ОСОБА_2 проводиться перевірка щодо дотримання вимог антикорупційного законодавства та необхідності надання додаткових документів; копії відповіді Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області № 158 від 08.02.2018 року (а.с. 13), з якої вбачається, що протокол першої сесії Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області від 30.12.2016 року із всіма додатками, що підтверджує обрання ОСОБА_2 депутатом міської ради, вилучений працівниками УЗЕ в Івано-Франківській області на підставі ухвали слідчого судді Тлумацького районного суду Івано-Франківської області від 17.10.2017 року. Також вказано, що 01.02.2018 року на виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції» Івано-Франківським обласним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій було проведено одноденний виїзний тематичний семінар: «Система електронного декларування: подання та заповнення електронних декларацій», у якому взяли участь посадові особи органів місцевого самоврядування, депутати Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області; витязі з офіційного сайту Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області від 15.02.2018 року (а.с. 16-20), з якого вбачається що ОСОБА_2 міститься у списку депутатів Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності за законом.
Згідно вимог ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_2 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, є визнання вини. Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_2 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, не встановлено.
Вислухавши пояснення ОСОБА_2, заслухавши думку прокурора, та перевіривши матеріали справи, враховуючи характер вчиненного правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, позитивну характеристику, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що відносно ОСОБА_2 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Питання судових витрат суд вирішує у відповідності до ст. 40-1 КУпАП.
На підставі ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», керуючись ст. 40-1, ч. 1 ст. 172-6, ст.ст. 283, 284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Державної судової адміністрації України (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 820019; р/р 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 352 (Триста п’ятдесят дві) грн. 40 коп.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Івано-Франківської області на протязі 10 днів з дня винесення постанови через Тлумацький районний суд.
Суддя Н.І. Лущак