Постанова № 73418527, 16.04.2018, Лубенський міськрайонний суд Полтавської області

Дата ухвалення
16.04.2018
Номер справи
539/579/18
Номер документу
73418527
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 539/579/18

Провадження №3/539/213/2018

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 квітня 2018 року Лубенський міськрайонний суд Полтавської області

в складі : головуючого судді Іващенка Ю.А.,

при секретарі Мирна Т.Ф.,

з участю ОСОБА_1,

прокурора - Савинського С.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Лубни Полтавської області адміністративний матеріал, який надійшов від управління захисту економіки в Полтавській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця та мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого депутатом 7 скликання Лубенської міської ради Полтавської області, ФОП, РНОКПП - НОМЕР_1,

за ч. 2 ст. 172-6 КпАП України,

В С Т А Н О В И В :

Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону) правопорушення, пов’язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування», Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», Конституції України на депутата міської ради покладено обов’язки діяти тільки на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України і виконувати вимоги та дотримуватись обмежень, установлених законодавством у сфері запобігання корупції, подавати декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави.

Відповідно до рішення першої сесії сьомого скликання Лубенської міської ради Полтавської області від 10.11.2015 року «Про підсумки виборів депутатів міської ради та міського голови і визнання їх повноважень» депутатом Лубенської міської ради обрано ОСОБА_1.

Таким чином, на підставі п. п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» (в редакції станом на 16.09.2016 року), ОСОБА_1 є суб’єктом, на якого поширюється дія вказаного закону.

В своїй діяльності ОСОБА_1 як депутат Лубенської міської ради Полтавської області повинен керуватися Конституцією України, а також законами: "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про місцеві державні адміністрації", "Про статус депутатів місцевих рад" та іншими законодавчими актами.

Статтею 1 Закону встановлено, що суб’єкти декларування – це особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов’язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Згідно примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб’єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону України "Про запобігання корупції" у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Порядок інформування Національного агентства про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування визначений у Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, який був затверджений рішенням Національного агентства № 3 від 10.06.2016 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089). Відповідно до пункту 6 Розділу II зазначеного Порядку, cуб’єкти декларування письмово повідомляють Національне агентство про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другої статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форми. Згідно з пунктом 2 розділу II зазначеного Порядку, повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування подається через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб’єкта декларування після реєстрації в Реєстрі. Повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування подаються виключно в електронній формі, їх паперова копія не подається. Електронна форма для подання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування затверджена рішенням Національного агентства № 3 від 10.06.2016.

Відповідно до пункту 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов’язкові для виконання нормативно-правові акти; ч.5 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.

Згідно витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності № 112409576 від 31.01.2018 року за ОСОБА_1, (ІПН НОМЕР_1) 01.06.2017 року зареєстрований житловий будинок загальною площею 65,3 кв.м., за адресою вул. Франка, 7, м. Лубни, Полтавської області та цього ж числа зареєстрована земельна ділянка № 5310700000:06:055:0003 площею 0,0622 Га, за адресою вул. Франка, 7,

м. Лубни, Полтавської області, тобто ОСОБА_1 набув право власності на дані житловий будинок та земельну ділянку 01.06.2017 року.

Відповідно до звіту про незалежну оцінку майна від 20.04.2017 року виданого ПП «Бюро послуг та консультацій» вартість вищевказаного житлового будинку становить 143 230 грн.

Відповідно до звіту про експертну грошову оцінку земельної ділянки від 20.04.2017 року виданого ПП «Бюро послуг та консультацій» вартість вищевказаної земельної ділянки становить 38 058 грн.

Таким чином, на момент набуття права власності на вищевказані житловий будинок та земельну ділянку, ОСОБА_1 була відома вартість майна, яке він успадкував.

Згідно інформації, яка розміщена на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, ОСОБА_1 30.12.2017 подано до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування повідомлення про суттєві зміни в майновому стані щодо набуття ним 01.06.2017 права власності на житловий будинок загальною площею 65,3 кв.м., та земельну ділянку

№ 5310700000:06:055:0003 площею 0,0622 га., які розташовані за адресою

вул. Франка, 7, м. Лубни, Полтавської області, та вартість яких на дату набуття зазначено 143 230 грн. + 38 058 грн. = 181 288 грн., що становить – 113 (181 288 грн. : 1 600 грн. = 113,305) прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2017 року.

У той же час, оскільки ОСОБА_1 набув право власності на вищезазначене майно 01.06.2017 року, то останній відповідно до ч.2 ст.52 Закону України "Про запобігання корупції" у зв’язку із суттєвої зміною у майновому стані (набуття у власність житлового будинку та земельної ділянки) у десятиденний строк з моменту набуття права власності на майно зобов’язаний був повідомити про це Національне агентство, а саме не пізніше 11.06.2017 року.

Таким чином, ОСОБА_1, будучи депутатом Лубенської міської ради Полтавській області, в порушення вимог ч.2 ст.52 Закону України "Про запобігання корупції", 30.12.2017 подав до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування повідомлення про суттєві зміни в майновому стані щодо набуття 01.06.2017 права власності на житловий будинок та земельну ділянку, тобто несвоєчасно.

Згідно з листом Національного агентства з питань запобігання корупції від 02.03.2017 № 93-05/4886 дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - Реєстр) співпадає з фактичною датою подання суб’єктами декларування документів до реєстру.

Відповідно ч.1 ст.4 Закону України "Про запобігання корупції" Національне агентства з питань запобігання корупції є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, який забезпечує формування та реалізує державну антикорупційну політику.

Згідно пояснення ОСОБА_1, він знав, що в 10 денний термін повинен подати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані у зв’язку із набуттям права власності на житловий будинок та земельну ділянку, але уточнюючи суму податку на успадковане майно в Лубенській ОДПІ, працівник податкової (хто саме він не знає) повідомила йому що дані щодо майна потрібно вносити в декларацію наступного 2018 року. Свою вину щодо невчасного подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані він визнав повністю.

Відповідно до пояснення головного спеціаліста юридичного відділу виконкому Лубенської міської ради ОСОБА_2, уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції у виконкомі Лубенської міської ради визначено її керівника ОСОБА_3, яка на даний час перебуває на лікарняному та давати пояснення не має можливості через стан здоров’я, але нею проводилась постійна робота з ознайомлення депутатів Лубенської міської ради з вимогами антикорупційного законодавства, тому ОСОБА_4 був належним чином ознайомлений та обізнаний щодо обов’язку подавати на сайт НАЗК повідомлення про суттєві зміни в майновому стані. Також слід зазначити, що ОСОБА_1 27.03.2017 року подавав до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічну декларацію за 2016 рік, тобто ОСОБА_1 були достовірно відомі зобов’язання та обмеження, встановлені Законом України "Про запобігання корупції".

Таким чином, ОСОБА_1, будучи депутатом Лубенської міської ради Полтавській області 7 скликання, являючись згідно п. п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП суб’єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.2 ст. 52 вказаного Закону, несвоєчасно, тобто після встановленого Законом десятиденного строку (не пізніше 11.06.2017), а саме 30.12.2017, подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції повідомлення про суттєві зміни в майновому стані щодо набуття права власності на житловий будинок загальною площею 65,3 кв.м., та земельну ділянку № 5310700000:06:055:0003 площею 0,0622 га., які розташовані за адресою вул. Франка, 7, м. Лубни, Полтавської області.

Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги ч. 2 ст. 52 ЗУ «Про запобігання корупції» та скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

Крім того, відповідно до інформації наданої Територіальним Сервісним Центром № 5343 (м. Лубни) ОСОБА_1, (ІПН НОМЕР_1) 25.03.2017 року продав належний йому легковий автомобіль TOYOTA COROLLA, 2011 року випуску, д.н.з. НОМЕР_2, тобто ОСОБА_1 отримав дохід за проданий ним автомобіль 25.03.2017 року.

Відповідно до даних ТСЦ 5343 та договору № 5343/2017/377409 від 18.03.2017 року, вартість вищевказаного автомобіля становить 86 541 грн.

Таким чином, на момент продажу вищевказаного автомобіля, ОСОБА_1 була відома вартість транспортного засобу, який він продав.

Згідно інформації, яка розміщена на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, ОСОБА_1 30.12.2017 подано до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування повідомлення про суттєві зміни в майновому стані щодо отримання ним доходу від відчуження легкового автомобіля TOYOTA COROLLA, 2011 року випуску, д.н.з. НОМЕР_2, та вартість якого на дату відчуження зазначено 86 541 грн., що становить - 54 (86 541 грн. : 1 600 грн. = 54,088) прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2017 року.

У той же час, оскільки ОСОБА_1 отримав дохід від відчуження майна 25.03.2017 року, то останній відповідно до ч.2 ст.52 Закону України "Про запобігання корупції" у зв’язку із суттєвої зміною у майновому стані у десятиденний строк з моменту отримання доходу від відчуження майна зобов’язаний був повідомити про це Національне агентство, а саме не пізніше 04.04.2017 року.

Таким чином, ОСОБА_1, будучи депутатом Лубенської міської ради Полтавській області, в порушення вимог ч.2 ст.52 Закону України "Про запобігання корупції", 30.12.2017 подав до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування повідомлення про суттєві зміни в майновому стані щодо отримання 25.03.2017 доходу від відчуження легкового автомобіля TOYOTA COROLLA, тобто несвоєчасно.

Згідно пояснення ОСОБА_1, він знав, що в 10 денний термін повинен подати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані у зв’язку із отриманням доходу від відчуження легкового автомобіля TOYOTA COROLLA, але враховуючи постійну зайнятість на роботі, просто забувся подати повідомлення про суттєві зміни на сайт НАЗК. Свою вину щодо невчасного подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані він визнав повністю.

Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги ч. 2 ст. 52 ЗУ «Про запобігання корупції» та скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

Також, відповідно до інформації наданої Територіальним Сервісним Центром № 5343 (м. Лубни) за ОСОБА_1, (ІПН НОМЕР_1) 01.06.2017 року зареєстрований легковий автомобіль КІА RІО, 2017 року випуску, д.н.з. НОМЕР_3, тобто ОСОБА_1 набув право власності на автомобіль 01.06.2017 року.

Відповідно до даних ТСЦ 5343 та договору № 452377-Y00653 від 31.05.2017 року, вартість вищевказаного автомобіля становить 357 120 грн.

Таким чином, на момент набуття права власності на вищевказаний автомобіль, ОСОБА_1 була відома вартість транспортного засобу, який він придбав.

Згідно інформації, яка розміщена на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, ОСОБА_1 30.12.2017 подано до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування повідомлення про суттєві зміни в майновому стані щодо набуття ним 30.05.2017 права власності на легковий автомобіль КІА RІО, 2017 року випуску, д.н.з. НОМЕР_3, та вартість якого на дату набуття зазначено 357 120 грн., що становить - 223 (357 120 грн. : 1 600 грн. = 223,2) прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2017 року.

У той же час, оскільки ОСОБА_1 набув право власності на вищезазначене майно 01.06.2017року, то останній відповідно до ч.2 ст.52 Закону України "Про запобігання корупції" у зв’язку із суттєвої зміною у майновому стані (набуття у власність транспортного засобу) у десятиденний строк з моменту набуття права власності на майно зобов’язаний був повідомити про це Національне агентство, а саме не пізніше 11.06.2017 року.

Таким чином, ОСОБА_1, будучи депутатом Лубенської міської ради Полтавській області, в порушення вимог ч.2 ст.52 Закону України "Про запобігання корупції", 30.12.2017 подав до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування повідомлення про суттєві зміни в майновому стані щодо набуття 01.06.2017 права власності на легковий автомобіль КІА RІО, тобто несвоєчасно.

Згідно пояснення ОСОБА_1, він знав, що в 10 денний термін повинен подати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані у зв’язку із набуттям права власності на легковий автомобіль КІА RІО, але враховуючи постійну зайнятість на роботі, просто забувся подати повідомлення про суттєві зміни на сайт НАЗК. Свою вину щодо невчасного подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані він визнав повністю.

Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги ч. 2 ст. 52 ЗУ «Про запобігання корупції» та скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину визнав та пояснив, що порушення допущене ненавмисно. Прохав суд застосувати до нього мінімальне адміністративне стягнення, передбачене законодавством.

Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколами про адміністративні правопорушення, письмовими, особистими поясненнями порушника, рішенням першої сесії сьомого скликання Лубенської міської ради Полтавської області від 10.11.2015 року «Про підсумки виборів депутатів міської ради та міського голови і визнання їх повноважень»; повідомленням про суттєві зміни в майновому стані депутата Лубенської міської ради Полтавської області ОСОБА_1 з веб-сайту НАЗК; витягом з веб-сайту НАЗК щодо дати подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані ОСОБА_1; листом прокуратури Полтавської області від 06.02.2018 року №32-124 вих18, щодо ОСОБА_1; витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно; свідоцтвом про право на спадщину за заповітом; поясненнями ОСОБА_2; копією відповіді з НАЗК від 02.03.2017 № 93-05/4886/17; копією відповіді з НАЗК від 23.05.2017 № 93-05/16382/118; листами ТСЦ 5343 м. Лубни.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, думку прокурора, особу порушника, ступінь його вини, вважаю за необхідне притягнути його до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 36, 283, 284 КУпАП, ЗУ «Про запобігання корупції», -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КпАП України та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1 700 гривень на користь держави.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 352 грн. 40 коп. (Стягувач: Державна судова адміністрація України. Місце знаходження стягувача: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601. Ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДР підприємства та організації України (код ЄДРПОУ 26255795). Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106. Код за ЄДРПОУ: 37993783. Банк отримувача: Головне управління Державної служби України у м. Києві. Код банку отримувача: 820019. Рахунок отримувача: 31215256700001. Код класифікації доходів бюджету: 22030106. «Судовий збір (стягувачем є Державна судова Адміністрація України)»).

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Полтавської області в десятиденний термін, через місцевий суд, який виніс постанову.

Суддя Лубенського

міськрайонного суду ОСОБА_5