
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 квітня 2018 року справа № 823/2166/17
12 год. 05 хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Рідзеля О.А.,
за участю:
секретаря судового засідання - Мельникової О.М.,
представника позивача - Москаленко Д.С. (за довіреністю),
представника відповідача - Вельченко М.В. (за довіреністю),
представника Золотоніської міської ради - Сизька С.Б. (за довіреністю),
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження в залі суду адміністративну справу за позовом Черкаської обласної спілки споживчих товариств до Міністерства юстиції України, третя особа на стороні позивача без самостійних вимог на предмет спору - державний реєстратор виконавчого комітету Свидівоцької сільської ради Черкаського району Черкаської області Дудіна-Богданова Катерина Анатоліївна, третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору - Золотоніська міська рада про скасування наказу,
ВСТАНОВИВ:
20.12.2017 у Черкаський окружний адміністративний суд звернулась Черкаська обласна спілка споживчих товариств (далі - позивач) з адміністративним позовом про скасування наказу Міністерства юстиції України (далі - відповідач) від 20.11.2017 №3639/5 про скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 06.12.2016 №32747509, прийняте державним реєстратором прав на нерухоме майно виконавчого комітету Свидівоцької сільської ради Черкаського району Черкаської області Дудіною-Богдановою Катериною Олександрівною.
Позов мотивовано тим, що рішенням про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 06.12.2016 №32747509 державним реєстратором прав на нерухоме майно виконавчого комітету Свидівоцької сільської ради Черкаського району Черкаської області Дудіною-Богдановою Катериною Олександрівною зареєстровано за позивачем право власності на об'єкт нерухомого майна, площею 406,9 кв.м. відповідно до свідоцтва на право власності. При цьому, до свідоцтва на право власності не вносилась, а тільки зазначались в інвентарній справі складові частини об'єкту нерухомого майна: заготпункт; вбиральня; сміттєзбірник; підсобне приміщення; навіс; ворота; огорожа; замощення, - у зв'язку з чим у 2016 році створений новий технічний паспорт. На думку позивача, перелічені складові частини об'єкту нерухомого майна підлягають введенню в експлуатацію за спрощеною процедурою, у зв'язку з чим, правомірно зареєстровані вищевказаним рішенням державного реєстратора, а тому спірне рішення відповідача є неправомірним та підлягає скасуванню. Крім того, позивач наголошував на порушення порядку розгляду скарг у сфері державної реєстрації, а саме не повідомлено позивача, як зацікавлену особу, про розгляд скарги Золотоніської міської ради на зазначене рішення державного реєстратора.
У відзиві на адміністративний позов відповідач зазначає, що рішенням про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 06.12.2016 №32747509 державним реєстратором прав на нерухоме майно виконавчого комітету Свидівоцької сільської ради Черкаського району Черкаської області Дудіною-Богдановою Катериною Олександрівною протиправно зареєстровано за позивачем право власності на об'єкти нерухомого майна: заготпункт; вбиральня; сміттєзбірник; підсобне приміщення; навіс; ворота; огорожа; замощення, - оскільки вказані об'єкти збудовані позивачем самочинно без дозволу власника земельної ділянки - Золотоніської міської ради. Крім того, вони не введені в експлуатацію у встановленому законом порядку. У зв'язку з чим, у державного реєстратора відсутні підстави для реєстрації права власності на вищевказані об'єкти.
Золотононіська міська рада просила відмовити у задоволенні позову з аналогічних підстав, що викладені у відзиві.
Державний реєстратор прав на нерухоме майно виконавчого комітету Свидівоцької сільської ради Черкаського району Черкаської області Дудіна-Богданова К.О. надала відзив на позов, в якому зазначила, що зареєструвала за позивачем право власності на нерухоме майно за наявності всіх необхідних документів, зокрема свідоцтва про право власності. При цьому, об'єкти нерухомості: ворота; огорожа; замощення, зареєстровані за позивачем, оскільки вони не є самочинним будівництвом. У зв'язку з цим, просила задовольнити позов.
Заслухавши пояснення учасників справи, повно, всебічно, об'єктивно дослідивши надані у справі докази, надавши їм юридичну оцінку, суд дійшов висновку, що позов не підлягає задоволенню, з огляду на таке.
Суд встановив, що рішенням про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 06.12.2016 №32747509 на підставі свідоцтва про право власності від 23.08.2006 серії ЯЯЯ №673229 та довідки-характеристики КП «ЧООБТІ» від 15.11.2016 №538/13 державним реєстратором прав на нерухоме майно виконавчого комітету Свидівоцької сільської ради Черкаського району Черкаської області Дудіною-Богдановою Катериною Олександрівною зареєстровано за позивачем право власності на заготпункт (М-І), загальною площею 54,6 кв.м., що включає: вбиральню (О); сміттєзбірник (П); підсобне приміщення (Р); навіс (Х); ворота (1, 2, 4, 6); огорожа (3, 5); замощення (ІІІ, IV, V).
10.10.2017 Міністерству юстиції України надійшла скарга Золотоніської міської ради від 03.10.2017 про скасування вищевказаного рішення державного реєстратора.
На підставі висновку комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації від 16.11.2017 за результатами розгляду скарги Золотоніської міської ради Міністерством юстиції України прийнято наказ від 20.11.2017 №3639/5, яким скасовано рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 06.12.2016 №32747509, прийняте державним реєстратором прав на нерухоме майно виконавчого комітету Свидівоцької сільської ради Черкаського району Черкаської області Дудіна-Богданова К.О., та внесено запис про скасування запису про державну реєстрацію права власності №17843318 та запису про розділ з реєстраційним номером 1107248871215, які внесені в Державний реєстр речових прав на підставі цього рішення.
Надаючи оцінку оскаржуваному наказу в контексті позовних вимог, суд врахував таке.
За приписами статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до абз.3 п.3 Положення про Міністерство юстиції України, затверджене Указом Президента України від 6 квітня 2011 року №395/2011 (далі - Положення №395/2011), основними завданнями Мін'юсту України є, зокрема, формування і забезпечення реалізації політики з питань державної реєстрації актів цивільного стану, з питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
На підставі ч.1 ст.37 Закону України від 01.07.2004 №1952-IV «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі - Закон №1952-IV) рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб'єкта державної реєстрації прав можуть бути оскаржені до Міністерства юстиції України, його територіальних органів або до суду.
Згідно з п.1 ч.2 ст.37 Закону №1952-IV Міністерство юстиції України розглядає скарги на рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав (крім випадків, коли таке право набуто на підставі рішення суду, а також коли щодо нерухомого майна наявний судовий спір).
Пунктом 3 Порядку розгляду скарг у сфері державної реєстрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року №1128 (далі - Порядок №1128), розгляд скарг здійснюється за заявою особи, яка вважає, що її права порушено, що подається виключно у письмовій формі та повинна містити обов'язкові відомості та документи, що долучаються до скарги, передбачені Законами, а також відомості про бажання скаржника та/або його представника взяти участь у розгляді відповідної скарги по суті та про один із способів, зазначених у пункті 10 цього Порядку, в який скаржник бажає отримати повідомлення про зазначений розгляд.
На підставі п.9 Порядку №1128 під час розгляду скарги по суті обов'язково запрошується скаржник та/або його представник (за умови якщо ним зазначено про це у скарзі), суб'єкт оскарження та інші заінтересовані особи, зазначені у скарзі або встановлені відповідно до відомостей реєстрів. Неприбуття таких осіб, яким було належним чином повідомлено про розгляд скарги, а також неотримання такими особами повідомлень про час та місце розгляду скарги з причин, що не залежать від суб'єкта розгляду скарги, не перешкоджає її розгляду.
Відповідно до п.10 Порядку №1128 суб'єкт розгляду скарги своєчасно повідомляє особам, запрошеним до розгляду скарги по суті, про час і місце розгляду скарги в один з таких способів: телефонограмою (якщо номер телефону зазначено у скарзі); шляхом розміщення оголошення на офіційному веб-сайті Мін'юсту; засобами електронної пошти (якщо адресу електронної пошти зазначено у скарзі та/або інших документах що додаються до скарги).
Суд встановив, що супровідним листом від 26.10.2017 №2/30563-0-53-17/19К відповідач надіслав позивачу копію скарги Золотоніської міської ради з додатками, а також повідомив, що повідомлення про дату її розгляду буде опубліковано на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України, що також здійснено відповідачем.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що відповідачем дотримано встановленого Законодавством України порядку розгляду скарги Золотоніської міської ради, а тому доводи позивача про порушення такого порядку в частині неповідомлення про час та місце її розгляду є необґрунтованими.
Щодо оскаржуваного наказу від 20.11.2017 №3639/5, суд вважає його законним, з огляду на таке.
Правові засади державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень регулюються Законом №1952-IV та Порядком державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року №1127 (далі - Порядок №1127).
Пунктів 1, 2 ч.1 ст.2 Закону №1952-IV (у редакції станом на час прийняття рішення від 06.12.2016 №32747509) передбачено, що державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Державний реєстр речових прав на нерухоме майно - єдина державна інформаційна система, що забезпечує обробку, збереження та надання відомостей про зареєстровані речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про об'єкти та суб'єктів таких прав.
На підставі п.1 ч.1 ст.4 Закону №1952-IV право власності підлягає державній реєстрації прав.
У Державному реєстрі прав згідно з ч.1 ст.5 Закону №1952-IV реєструються речові права та їх обтяження на земельні ділянки, а також на об'єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення, а саме: підприємства як єдині майнові комплекси, житлові будинки, будівлі, споруди, а також їх окремі частини, квартири, житлові та нежитлові приміщення.
Відповідно до ч.2 цієї статті якщо законодавством передбачено прийняття в експлуатацію нерухомого майна, державна реєстрація прав на таке майно проводиться після прийняття його в експлуатацію в установленому законодавством порядку, крім випадків, передбачених статтею 31 цього Закону.
Державна реєстрація прав відповідно до ч.1 ст.18 Закону №1952 проводиться в такому порядку: прийняття/отримання документів для державної реєстрації прав, формування та реєстрація заяви в базі даних заяв; виготовлення електронних копій документів, поданих для державної реєстрації прав, шляхом сканування (у разі подання документів у паперовій формі) та їх розміщення у Державному реєстрі прав; встановлення черговості розгляду заяв, зареєстрованих у базі даних заяв; перевірка документів на наявність підстав для зупинення розгляду заяви, зупинення державної реєстрації прав, відмови у проведенні державної реєстрації прав та прийняття відповідних рішень; прийняття рішення про державну реєстрацію прав (у разі відсутності підстав для зупинення розгляду заяви, зупинення державної реєстрації прав, відмови у проведенні державної реєстрації прав); відкриття розділу в Державному реєстрі прав та/або внесення до відкритого розділу або спеціального розділу Державного реєстру прав відповідних відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про об'єкти та суб'єктів цих прав; формування витягу з Державного реєстру прав про проведену державну реєстрацію прав для подальшого використання заявником; видача/отримання документів за результатом розгляду заяви.
Умови, підстави та процедуру проведення відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, об'єкти незавершеного будівництва та їх обтяжень, перелік документів, необхідних для її проведення, права та обов'язки суб'єктів у сфері державної реєстрації прав, а також умови, підстави та процедуру взяття на облік безхазяйного нерухомого майна визначені Порядком №1127.
Так, пунктами 40, 41 Порядку №1127 визначено, що державна реєстрація прав проводиться на підставі документів, необхідних для відповідної реєстрації, передбачених статтею 27 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та цим Порядком.
Для державної реєстрації права власності на новозбудований об'єкт нерухомого майна подаються: документ, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта; технічний паспорт на об'єкт нерухомого майна; документ, що підтверджує присвоєння об'єкту нерухомого майна адреси; письмова заява або договір співвласників про розподіл часток у спільній власності на новозбудований об'єкт нерухомого майна (у разі, коли державна реєстрація проводиться щодо майна, що набувається у спільну часткову власність); договір про спільну діяльність або договір простого товариства (у разі, коли державна реєстрація проводиться щодо майна, будівництво якого здійснювалось у результаті спільної діяльності).
Суд встановив, що Черкаській обласній спілці споживчих товариств на праві власності на підставі Свідоцтва серії ЯЯЯ № 678229 про право власності на нерухоме майно від 23.08.2006 належить нежиле приміщення за адресою Черкаська обл., м.Золотоноша, вул.Обухова,3-А.
Вказане Свідоцтво містить опис зазначеного нежилого приміщення, яке складається із заготівельно-виробничого комплексу (1 А), загальною площею 406,9 кв.м. Інших складових частин даний об'єкт нерухомого майна не має.
Право власності на вказане нежиле приміщення зареєстроване за позивачем 23.08.2006, що підтверджується копією витягу з Державного реєстру прав на нерухоме майно.
При цьому, як вбачається з оцінювального акту від 01.08.2006 нежиле приміщення за адресою Черкаська обл., м.Золотоноша, вул.Обухова,3-А складається із одного об'єкта, загальною площею 406,9кв.м, а саме: заготівельно-виробничого комплексу (1 А).
Однак, як встановлено судом із технічної характеристики за даними технічної інвентаризації станом на 07.10.2016 комплекс будівель за адресою Черкаська обл., м.Золотоноша, вул.Обухова,3-А складається із:
заготівельно-виробничого комплексу (А-І), загальною площею 406,9 кв.м.;
заготпункту (М-І), загальною площею 54,6 кв.м.;
торгових павільйонів (Б, В, Г, Д, Е, З, Ж., К, Л, П, С, Т, У, Ф) (тимчасові споруди);
вбиральні (О);
сміттєзбірника (П);
підсобного приміщення (Р);
навісу (Х);
воріт (1, 2, 4, 6);
огорожі (3, 5);
замощення (ІІІ, IV, V).
Крім того, згідно з вказаною характеристикою право власності зареєстровано 23.08.2006 лише на заготівельно-виробничий комплекс (А-І), загальною площею 406,9 кв.м.
В контексті наведеного суд зазначає, що на підставі частин 1, 5, 8, 9 ст.39 Закону України від 17.02.2011 №3038-VI «Про регулювання містобудівної діяльності» (далі - Закон №3038-VI) прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), та об'єктів, будівництво яких здійснювалося на підставі будівельного паспорта, здійснюється шляхом реєстрації відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі поданої замовником декларації про готовність об'єкта до експлуатації протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви.
Датою прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта є дата реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації або видачі сертифіката.
Експлуатація закінчених будівництвом об'єктів, не прийнятих (якщо таке прийняття передбачено законодавством) в експлуатацію, забороняється.
Зареєстрована декларація про готовність об'єкта до експлуатації або сертифікат є підставою для укладення договорів про постачання на прийнятий в експлуатацію об'єкт необхідних для його функціонування ресурсів - води, газу, тепла, електроенергії, включення даних про такий об'єкт до державної статистичної звітності та оформлення права власності на нього.
Для вирішення спору, суд врахував, що об'єкти нерухомості: заготпункт (М-І), вбиральні (О); сміттєзбірника (П); підсобного приміщення (Р); навісу (Х); воріт (1, 2, 4, 6); огорожі (3, 5); замощення (ІІІ, IV, V) не прийняті позивачем в установленому законом порядку в експлуатацію, що відповідно до вищевикладених норм не дає право на використання цих об'єктів та реєстрації права власності на них.
У той же час, суд встановив, що державним реєстратором Дудіною-Богдановою Катериною Олександрівною було прийняте рішення про державну реєстрацію права власності за Черкаською обласною спілкою споживчих товариств та зареєстровано об'єкти нерухомого майна, а саме: заготпункт (М-І), вбиральню (О); сміттєзбірник (П); підсобне приміщення (Р); навіс (Х); ворота (1, 2, 4, 6); огорожу (3, 5); замощення (ІІІ, IV, V).
При цьому державний реєстратор Дудіна-Богданова К.О. підставою виникнення права власності зазначає Свідоцтво про право власності на нерухоме майно від 23.08.2006 серії ЯЯЯ № 678229, з якого вбачається, що нежиле приміщення складається виключно з заготівельно-виробничого комплексу (А-І), загальною площею 406,9кв.м. та Довідку характеристику КП «Черкаське обласне об'єднане бюро технічної інвентаризації» від 15.11.2016 №538/13, з якої вбачається, що право власності зареєстровано на заготівельно-виробничий комплекс літ. «А-І», на інші будівлі та споруди право власності не зареєстровано».
Стосовно твердження позивача, що вищевказані об'єкти нерухомості підлягають введенню в експлуатацію за спрощеною процедурою на підставі п.9 Розділу V «Прикінцеві положення» Закону №3038-VI, суд зазначає, що відповідно до наведеної норми орган державного архітектурно-будівельного контролю до 31 грудня 2015 року безоплатно протягом 10 робочих днів з дня подання заяви власниками (користувачами) земельних ділянок, на яких розміщені об'єкти будівництва, збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, за результатами технічного обстеження приймає в експлуатацію:
індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, збудовані у період з 5 серпня 1992 року до 12 березня 2011 року;
збудовані до 12 березня 2011 року:
громадські будинки I і II категорій складності;
будівлі і споруди сільськогосподарського призначення I і II категорій складності.
Отже, вказана норма стосується процедури прийняття в експлуатацію виключно житлових будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення.
Разом з тим, зареєстровані рішенням державного реєстратора, що скасоване спірним наказом, за позивачем об'єкти нерухомості не відносяться до вказаних категорій, а тому вони підлягають введенню в експлуатацію за загальною процедурою на підставі вимог Закону №3038-VI.
Одночасно суд наголошує, що Перелік будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об'єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 7 червня 2017 року №406, тобто після прийняття державним реєстратором Дудіною-Богдановою Катериною Олександрівною рішення від 06.12.2016 №32747509.
У контексті наведеного, суд зазначає, що згідно з пунктами 1-4 ст.10 Закону №1952-IV державний реєстратор:
- встановлює відповідність заявлених прав і поданих/отриманих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями, зокрема:
відповідність обов'язкового дотримання письмової форми правочину та його нотаріального посвідчення у випадках, передбачених законом;
відповідність повноважень особи, яка подає документи для державної реєстрації прав;
відповідність відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що містяться у Державному реєстрі прав, відомостям, що містяться у поданих/отриманих документах;
наявність обтяжень прав на нерухоме майно;
наявність факту виконання умов правочину, з якими закон та/або відповідний правочин пов'язує можливість виникнення, переходу, припинення речового права, що підлягає державній реєстрації;
- перевіряє документи на наявність підстав для проведення реєстраційних дій, зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, зупинення державної реєстрації прав, відмови в державній реєстрації прав та приймає відповідні рішення;
- під час проведення державної реєстрації прав, що виникли в установленому законодавством порядку до 1 січня 2013 року, обов'язково запитує від органів влади, підприємств, установ та організацій, які відповідно до законодавства проводили оформлення та/або реєстрацію прав, інформацію (довідки, засвідчені в установленому законодавством порядку копії документів тощо), необхідну для такої реєстрації, у разі відсутності доступу до відповідних носіїв інформації, що містять відомості, необхідні для проведення державної реєстрації прав, чи у разі відсутності необхідних відомостей в єдиних та державних реєстрах, доступ до яких визначено цим Законом, та/або у разі, якщо відповідні документи не були подані заявником.
- під час проведення реєстраційних дій обов'язково використовує відомості Державного земельного кадастру та Єдиного реєстру дозвільних документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, а також використовує відомості, отримані у порядку інформаційної взаємодії Державного реєстру прав з Єдиним державним реєстром судових рішень.
Врахувавши встановлені обставини та викладені норми законодавства, суд дійшов висновку, що державний реєстратор Дудіна-Богданова К.О. здійснила реєстрацію права власності за позивачем об'єктів нерухомого майна, а саме: заготпункт (М-І), вбиральню (О); сміттєзбірник (П); підсобне приміщення (Р); навіс (Х); ворота (1, 2, 4, 6); огорожу (3, 5); замощення (ІІІ, IV, V), - без наявності визначеного п.41 Порядку №1127 документа, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта, а отже відповідне рішення від 06.12.2016 №32747509 прийняте державним реєстратором всупереч вимогам чинного законодавства.
При цьому, з витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 02.04.2018 вбачається, що за позивачем на підставі свідоцтва про право власності серії ЯЯЯ №673229 від 23.08.2006 зареєстровано право власності на нежиле приміщення, загальною площею 406,9 кв.м. за адресою: Черкаська область, м. Золотоноша, вул. Обухова, 3-а.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що оскаржуваним наказом від 20.11.2017 №3639/5 Міністерство юстиції України правомірно та у відповідності до вимог чинного законодавства України скасувало рішення державного реєстратора прав на нерухоме майно виконавчого комітету Свидівоцької сільської ради Черкаського району Черкаської області Дудіної-Богданової Катерини Олександрівни від 06.12.2016 №32747509, а тому позовні вимоги є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 6, 9, 14, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ВИРІШИВ:
У задоволенні адміністративного позову Черкаської обласної спілки споживчих товариств - відмовити повністю.
Копію рішення направити учасникам справи.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, яка може бути подана протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя О.А. Рідзель
Рішення складене у повному обсязі 16.04.2018