Ухвала суду № 73416237, 11.04.2018, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.04.2018
Номер справи
818/1004/18
Номер документу
73416237
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без розгляду

11 квітня 2018 р. Справа № 818/1004/18

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Опімах Л.М.

за участю секретаря судового засідання - Бондаренко Л.В.,

розглянувши у підготовчому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Виконавчого комітету Лебединської міської ради до Державного реєстратора комунального підприємства "Центр реєстрації майнових прав" Лебединської районної ради Тучі Богдана Олексійовича, третя особа на стороні відповідача: ОСОБА_2, про визнання дій протиправними, скасування державної реєстрації, -

представник позивача - Петров Д.А.,

В С Т А Н О В И В:

До Сумського окружного адміністративного суду звернувся Виконавчий комітет Лебединської міської ради з адміністративним позовом до Державного реєстратора комунального підприємства "Центр реєстрації майнових прав" Лебединської районної ради Тучі Богдана Олексійовича, третя особа на стороні відповідача: ОСОБА_2, про визнання дій протиправними, скасування державної реєстрації.

Позовні вимоги мотивує тим, що 22.09.2004 р. між Лебединською міською радою та приватним підприємцем ОСОБА_2 на підставі рішення 22 сесії Лебединської міської ради 24 скликання від 31.08.2004 р. "Про надання земельних ділянок в оренду" був укладений договір оренди земельної ділянки, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, площею 0,1703 га. Однією зі сторін даного договору є ФОП ОСОБА_2, який вчинив даний правочин, коли перебував на обліку як фізична особа-підприємець. Відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 31.03.2011 р. внесено запис про припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2, підставою для внесення запису є власне рішення. Оскільки ОСОБА_2 припинив свою діяльність як фізична особа-підприємець, з огляду на положення Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", Закону України "Про оренду землі", Цивільного кодексу України одна із сторін правочину фактично припинила своє існування і відповідно до ст. 31 Закону України "Про оренду землі" припинився договір.

ОСОБА_2 звернувся до Лебединської міської ради про внесення змін до Договору щодо його місця реєстрації, однак йому було відмовлено та повідомлено, що внесення змін до договору неможливе у зв'язку з його припиненням.

06.11.2017 р. ОСОБА_2 звернувся до державного реєстратора комунального підприємства "Центр реєстрації майнових прав" Лебединської районної ради Тучі Богдана Олексійовича, яким була здійснена державна реєстрація Договору та про що внесено запис до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Таким чином, державним реєстратором було проведено реєстрацію припиненого договору, тому позивач вважає, що державна реєстрація Договору оренди земельної ділянки, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, площею 0,1703 га, від 22.09.2004 р., укладеного між Лебединською міською радою та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2, є протиправною та проведеною з порушенням норм чинного законодавства.

Відповідач звернувся до суду з клопотанням про залишення позову без розгляду у зв'язку з пропуском позивачем строку звернення до суду з даним позовом.

Вивчивши зміст позовної заяви та дослідивши додані до неї документи, суд вважає за необхідне залишити адміністративний позов без розгляду, виходячи з наступного.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення визначених законом вимог.

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 4 КАС України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.

Відповідно до ч. 1 ст. 10, ч. 1 ст. 11 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами. Виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.

Таким чином, позивач у справі - Виконавчий комітет Лебединської міської ради - є суб'єктом владних повноважень, для якого для звернення до адміністративного суду встановлюється тримісячний строк, який обчислюється з дня виникнення підстав, що дають право на пред'явлення визначених законом вимог.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем було здійснено державну реєстрацію договору оренди земельної ділянки, що знаходиться за адресою: Сумська область, м. Лебедин, вул. Лесі Українки, земельна ділянка 2"А", площею 0,1703 га, від 22.09.2004 р., укладеного між Лебединською міською радою та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2, 06 листопада 2017 року (а.с.14 на звороті).

Отже, днем виникнення підстав, що дають право позивачу на пред'явлення даного позову, є 06.11.2017 р., відповідно, тримісячний строк для звернення Виконавчого комітету Лебединської міської ради до суду завершився 06.02.2018 р.

Всупереч вимог ч. 2 ст. 122 КАС України позивач звернувся до суду з позовом 15.03.2018 р., тобто після спливу встановленого строку звернення до суду. Будь-якого обґрунтування поважності причин пропуску строку в позовній заяві не зазначено.

Крім того, у підготовчому засіданні позивачу запропоновано подати клопотання про поновлення пропущеного строку звернення до суду, однак позивач такого клопотання до суду не подав.

Відповідно до ч. 3 ст. 123 КАС України якщо факт пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду буде виявлено судом після відкриття провадження в адміністративній справі і позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, суд залишає позовну заяву без розгляду.

Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 240 КАС України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду з підстав, визначених частинами третьою та четвертою статті 123 цього Кодексу.

Таким чином, оскільки судом не встановлено підстав для визнання поважними причин пропуску строку звернення до суду, позивач клопотання про поновлення строку звернення до суду не подав, суд вважає за необхідне адміністративний позов залишити без розгляду.

Керуючись ч. 3 ст. 123, п. 8 ч. 1 ст. 240, ст.ст. 243, 248, 250, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву Виконавчого комітету Лебединської міської ради до Державного реєстратора комунального підприємства "Центр реєстрації майнових прав" Лебединської районної ради Тучі Богдана Олексійовича, третя особа на стороні відповідача: ОСОБА_2, про визнання дій протиправними, скасування державної реєстрації - залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного її тексту.

Ухвала набирає законної сили після її проголошення.

Суддя Л.М. Опімах

Повний текст ухвали складено 16 квітня 2018 року.