
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 квітня 2018 р. № 814/597/18 м. Миколаїв
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Гордієнко Т. О. розглянула у письмовому провадженні адміністративну справу
за позовом:ОСОБА_1, АДРЕСА_1, 54034
до відповідача:Міністерства культури України, вул. І. Франка, 19, Мсп601, Центральна Частина Києва, м. Київ, 01601
про:визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до Міністерства культури України про визнання протиправною бездіяльність щодо вирішення питання ро визнання пам'ятного знаку ленінського комсомолу, розташованому в м. Миколаєві, таким, що може чи не може бути занесеним до Державного реєстру нерухомих пам'яток України, зобов'язання прийняти рішення про визнання пам'ятного знаку ленінського комсомолу, розташованому у м. Миколаєві, таким, що може чи не може бути занесеним до Державного реєстру нерухомих пам'яток України.
Позивач у позовній заяві зазначає, що дотепер у Миколаєві, в парку «Юність», стоїть пам'ятник ленінському комсомолу, який є символом тоталітарного минулого, але порушення відповідачем його прав та свобод не обгрунтував.
Відповідач відзив на позов не надав.
Відповідно до ч.1 ст. 263 КАС України, суд розглядає справу в порядку письмового провадження. Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складання повного судового рішення (ч. 5 ст. 250 КАС України).
Дослідив докази, суд дійшов висновку:
16.08.2017, 14.09.2017 позивач телефоном звертався до Урядової гарячої лінії з проханням забезпечити демонтаж пам'ятника Ленінського комсомолу, що розташований у парку «Юність» у м. Миколаєві. Звернення позивача направлялися до Миколаївської обласної державної адміністрації. яка повідомила позивача, що демонтаж комуністичного символу неможливий до того часу, коли Міністерство культури України не вирішить питання щодо занесення чи не занесення вказаного пам'ятника до Державного реєстру нерухомих пам'яток України.
26.11.2017 позивач втретє звернувся до Урядової гарячої лінії і просив примусити Міністерство культури України виключити вказаний пам'ятник з переліку творів монументального мистецтва і забезпечити його демонтаж. Звернення позивача направлено за номером ІЛ-7561825 до відповідача. Проте відповіді позивач не отримав.
31.01.2018 року позивач знову звернувся до урядового гарячої лінії і просив примусити відповідача забезпечити можливість демонтажу пам'ятника. За номером ІЛ-7786804/Д1 звернення позивача направлено до відповідача.
Відповідно до повідомлення Управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної державної адміністрації, ним направлялися до Міністерства культури декілька клопотань з проханням розглянути питання щодо переліку об'єктів культурної спадщини по Миколаївській області, які не підлягають занесенню до Державного реєстру нерухомих пам'яток України, зокрема такі клопотання направлялися 15.06.2016 та 03.07.2017 року, проте Міністерство на вказані клопотання не відреагувало.
Відповідно до ст. 55 Конституції України, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Відповідно до ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Згідно із ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Частиною 1 ст. 5 КАС України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Відповідно до п. 9 ч. 5 ст. 160 КАС України зазначається, що у позовній заяві повинно бути обґрунтовано порушення оскаржуваним рішенням, прав, свобод або інтересів позивача.
Таким чином, адміністративне судочинство спрямоване на справедливе вирішення судом спорів з метою захисту саме порушених прав осіб у сфері публічно-правових відносин. Обов'язковою умовою визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень є доведеність позивачем порушених його прав та інтересів цим рішенням суб'єкта владних повноважень, тобто, обов'язковою умовою задоволення позову є доведеність позивачем порушення його прав та інтересів з боку відповідача.
З огляду на викладені обставини, позивачем не доведено порушення його прав та інтересів з боку відповідача та не надано суду доказів, яким чином вони будуть відновленні у разі задоволення позову.
Відповідно до ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів та у доведенні перед судом їх переконливості.
За таких обставин, позов задоволенню не підлягає.
Судові витрати по справі відсутні.
Керуючись ст. 2, 19, 139, 241, 244, 242 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. У задоволенні позову ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 54034 ) до Міністерства культури України (вул. І. Франка, 19, Мсп601, Центральна Частина Києва, м. Київ, 01601, ідентифікаційний код 37535703) відмовити.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Строк на апеляційне оскарження рішення суду - 30 днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження - 30 днів з дня складання повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається в порядку та строки, визначені ст.ст. 295-297 КАС України і п. 15.5 Перехідних положень КАС України.
Суддя Т. О. Гордієнко