
,Провадження № 3-2001/18
справа №760/3251/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11.04.2018 суддя Солом'янського районного суду міста Києва Захарова А.С., розглянувши матеріали що надійшли з ГУ ДФС у м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянку України, працюючу на посаді головного бухгалтера в ТОВ «Євросервіс-С», ідентифікаційний номер НОМЕР_1, проживаючу за адресою: АДРЕСА_1, за ч.1 ст.163-1 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
В протоколі про адміністративне правопорушення №49 складеному відносно ОСОБА_1 зазначено, що при проведенні перевірки в ТОВ «Євросервіс-С», що розташоване за адресою: м. Київ, вул. Машинобудівна, 46, головним бухгалтером якого є ОСОБА_1, виявлено ведення податкового обліку з порушенням податкового законодавства, а саме: пп. 139.1.1 п. 139.1 ст. 139, пп. 139.1.9 п. 139.1 ст. 139, п. 138.2 ст. 138, п. 138.4 ст. 138 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ (зі змінами та доповненнями), в результаті чого занижено податок на прибуток в загальному розмірі 96792 гривень. З урахуванням вимог ст. 102 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ (зі змінами та доповненнями) «Строки давності та їх застосування»: - п. 198.3 ст. 198, п. 198.6 ст. 198 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ (зі змінами та доповненнями), п. 189.1 ст. 189, п. 198.5 ст. 198 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ (зі змінами та доповненнями) та Закону України від 16.07.1999 за №996 - ХІV « Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», встановлено заниження податкових зобов'язань на загальну суму 521431 гривень, п. 201.1 ст. 201 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ (зі змінами та доповненнями), зареєстровано податкові накладні в ЄРПН з порушенням граничних строків реєстрації на загальну суму ПДВ 2199,02 грн., згідно акут документальної перевірки від 21.11.2017 №493/26-15-14-01-01/35812187.
Дії ОСОБА_1 відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення кваліфіковані за ч.1 ст.163-1 КУпАП.
ОСОБА_1 до суду на розгляд адміністративного не з'явилася, однак подала до суду клопотання про закриття провадження в справі про притягнення її до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-1 КУпАП у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Так, згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
У відповідності з вимогами ст. 280 КУпАП, орган ( посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні.
Диспозиція ст.163-1 КУпАП передбачає порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку. При цьому складовою суб'єктивної сторони даного правопорушення є вина у формі умислу чи необережності.
Згідно з п.п.56.15 ст. 56 Податкового кодексу України, скарга, подана із дотриманням строків, визначених пунктом 56.3 цієї статті, зупиняє виконання платником податків грошових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні (рішенні), на строк від дня подання такої скарги до контролюючого органу до дня закінчення процедури адміністративного оскарження. Протягом зазначеного строку податкові вимоги з податку, що оскаржується, не надсилаються, а сума грошового зобов'язання, що оскаржується, вважається неузгодженою.
Як вбачається з матеріалів справи, ГУ ДФС у м. Києві проводилась документальна планова виїзна перевірка в ТОВ «Євросервіс-С» та на підставі акту вищезазначеної перевірки від 21.11.2017 №493/26-15-14-01-01/35812187 було складено протокол про адміністративне правопорушення відносно головного бухгалтера ТОВ «Євросервіс-С» - ОСОБА_1 за ч.1 ст. 163-1 КУпАП з приводу ведення податкового обліку з порушенням податкового законодавства, а саме: пп. 139.1.1 п. 139.1 ст. 139, пп. 139.1.9 п. 139.1 ст. 139, п. 138.2 ст. 138, п. 138.4 ст. 138 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ (зі змінами та доповненнями), в результаті чого занижено податок на прибуток в загальному розмірі 96792 гривень. З урахуванням вимог ст. 102 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ (зі змінами та доповненнями) «Строки давності та їх застосування»: - п. 198.3 ст. 198, п. 198.6 ст. 198 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ (зі змінами та доповненнями), п. 189.1 ст. 189, п. 198.5 ст. 198 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ (зі змінами та доповненнями) та Закону України від 16.07.1999 за №996 - ХІV « Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», встановлено заниження податкових зобов'язань на загальну суму 521431 гривень, п. 201.1 ст. 201 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ (зі змінами та доповненнями), зареєстровано податкові накладні в ЄРПН з порушенням граничних строків реєстрації на загальну суму ПДВ 2199,02 грн..
Разом з тим, згідно з письмових пояснень ОСОБА_1 поданих нею через канцелярію суду вбачається, що податкові повідомлення-рішення ГУ ДФС у м. Києві, прийняті на підставі вищевказаного Акту, на даний час перебувають у процедурі оскарження, тобто порушення, викладені у акті, на підставі яких і було складено протокол про адміністративне правопорушення на даний час є неузгодженими.
Згідно матеріалів, наданих на розгляд суду, на даний час триває процедура оскарження податкових повідомлень-рішень, прийнятих на підстав акту перевірки ТОВ «Євросервіс-С» за №493/26-15-14-01-01/35812187 від 21.11.2017 року було подано позивну заяву до Окружного адміністративного суду м. Києва.
Таким чином, на даний час має місце спір між платником податку та податковим органом.
Виходячи з наведеного, до остаточного вирішення спору між податковим органом і платником податку, складені працівниками податкового органу акт та відповідні податкові повідомлення-рішення відображають лише позицію однієї з сторін спору, а тому не можуть бути підставою для висновку про наявність в діях посадової особи платника податку вини в формі умислу або необережності, і відповідно бути підставою для притягнення її до адміністративної відповідальності.
Враховуючи викладене вважаю, що висновки інспектора ГУ ДФС у м. Києві, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення щодо наявності події порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку, до завершення процедури оскарження акту перевірки ТОВ «Євросервіс-С» та прийнятих на його підставі податкових повідомлень-рішень, є передчасними.
У зв'язку із зазначеним суд приходить до висновку, що подія адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП, на даний час не встановлена у належний спосіб, а тому провадження у адміністративній справі щодо ОСОБА_1 підлягає закриттю за відсутністю події адміністративного правопорушення.
Зважаючи на викладене та керуючись ч.1 ст. 163-1, 247, 283, 284 КУпАП,-
П О С Т А Н О В И В :
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 163-1 КУпАП закрити у зв'язку із відсутністю події адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту винесення до Апеляційного суду міста Києва через районний суд.
Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: