Постанова № 73381211, 13.04.2018, Вільшанський районний суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
13.04.2018
Номер справи
384/196/18
Номер документу
73381211
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И № 384/196/18

№пр. 3/384/76/2018

13 квітня 2018 року смт. Вільшанка

Суддя Вільшанського районного суду Кіровоградської області Галицький В.В., при секретарі судового засідання Лалаян А.С., за участю прокурора Чорнобривця Д.В.,

розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Кіровоградській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, працюючого керуючим ТОВ «Згода», депутата Вільшанської районної ради 7-го скликання, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1, будучи суб’єктом декларування в розумінні Закону «Про запобігання корупції», а саме: особою, зазначеною у підпункті «б» пункту 1 частини 1 статті 3 цього Закону, депутатом районної ради, у період часу з 00 год. 00 хв. 01.01.2017 року до 01.05.2017 року в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону, з урахуванням пункту 6 розділу II Закону №1975-VIII від 23.03.2017 року, пункту 1 Рішення НАЗК №2 від 10.06.2016 року, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, а саме 12.12.2017 року о 15 год. 42 хв., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст.172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 в судове засідання не з’явився. Надав до суду заяву, в якій просить розглянути справу без його участі. Вину визнає частково, вказав, що декларація була подана ним весною, в березні 2017 року, її не висвітило, він її не перевірив. Подав повторно в грудні 2017 року.

Прокурор в судовому засіданні, протокол про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП підтримав, просив притягнути останнього до адміністративної відповідальності.

Заслухавши думку прокурора, дослідивши матеріали адміністративної справи, приходжу до наступного висновку.

Згідно ст.172-6 КУпАП, відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Вказане правопорушення вчинене за наступних обставин.

Відповідно до рішення районної територіальної виборчої комісії згідно протоколу №20 від 04.11.2015 року, протоколу першого пленарного засіданню першої сесії 7-го скликання Вільшанської районної ради було визнано повноваження депутата Вільшанської районної ради ОСОБА_1.

Таким чином, ОСОБА_1 станом на 00 год. 00 хв. 01.01.2017 року був суб'єктом декларування у розумінні та відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3, ч.1 ст.45 Закону «Про запобігання корупції» (надалі – Закон) та суб'єктом, на якого поширюється і поширювалася дія цього Закону.

З урахуванням положень вказаних нормативних актів можна дійти до висновку, що у суб'єкта декларування - депутата ради ОСОБА_1 01.01.2017 року виник обов'язок подати декларацію за 2016 рік у період з 00 год. 00 хв. 01.01.2017 року до 00 год. 00 хв. 01.05.2017 року.

Разом з тим, відповідно до відомостей з публічної частини Реєстру декларація за 2016 рік ОСОБА_1 як суб'єкта декларування, опублікована (подана) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурс https://public.nazk.gov.ua 12.12.2017 року о 15 год. 42 хв., тобто після кінцевої дати подачі такої декларації - несвоєчасно.

Разом з тим, Рішенням від 04.04.2017 року №124 «Про визначення поважної причини несвоєчасного подання декларацій особи, уповноваженої на виконанні функцій держави або місцевого самоврядування» НАЗК визначило, що: поважною причиною несвоєчасного подання декларацій є неналежне функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; період (періоди) неналежного функціонування Реєстру визначається окремим Рішенням НАЗК на підставі інформації, наданої адміністратором Реєстру, та акта (актів), підписаного посадовими особами НАЗК та адміністратора Реєстру.

Рішенням від 08.06.2017 року № 224 «Про визначення періодів, протягом яких спостерігалися перебої у роботі інформаційно-телекомунікаційної система «Єдиний державний реєстр декларацій, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» НАЗК взято до відоме інформацію від адміністратора ІТС Реєстр ДП «Українські спеціальні системи» та визначено періоди неналежного функціонування ІТС Реєстр у березні місяці а саме: 02.03.2017 р. з 09 год. 00 хв. до 12 год. 00 хв.; 12.03.2017 р. з 02 год. 00 хв. до 07 год. 00 хв.; 15.03.2017 р. з 22 год. 00 хв. до 24 год. 00 хв.; 16.03.2017 р. з 00 год. 00 хв. до 03 год. 00 хв., з 07 год. 00 хв. до 08 год. 00 хв.; 19.03.2017 р. з 08 год. 00 хв. до 11 год. 00 хв.; 24.03.2017 р. з 08 год. 00 хв. до 08 год. 00 хв.; 26.03.2017 р. з 12 год. 00 хв. до 24 год. 00 хв.; 27.03.2017 р. з 00 год. 00 хв. до 08 год. 00 хв.; 28.03.2017 р. з 01 год. 00 хв. до 10 год. 00 хв.

Крім того, НАЗК листом від 23.05.2017 року № 93-05/16382/18 інформувало Департамент захисту економіки Національної поліції України про те, що актом обстеження окремих функцій ІТС Реєстр від 25.01.2017р. засвідчено некоректну роботу програмного забезпечення в період з 01.01.2017 р. по 19 год. 30 хв. 04.01.2017. Відповідно до цього ж листа, з метою створення належних умов для суб'єктів декларування адміністратором ІТС Реєстр ДП «Українські спеціальні системи» спільно з Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України протягом 24-28 березня року здійснювались заходи з оптимізації та переконфігурування обчислювальних ресурсів, що потребувало декількох зупинок та перезапусків окремих компонентів та ІТС Реєстр в цілому.

Разом з тим, відповідно до інформації від НАЗК при перевірці файлів логування дій користувача ІТС Реєстр, виявлено що ОСОБА_1 зареєструвався в ІТС Реєстр 12.12.2017 року об 13 год. 23 хв.. 12.12.2017 у період часу з 13:26:32 по 15:42:17 ОСОБА_1 вчиняв дії щодо заповнення декларації (заповнював/переглядав розділи декларації), після чого о 15:42:29 натиснуто кнопку "Подати документ", о 15:42:41 підтверджено дію електронним цифровим підписом, документ подано.

Відповідно до положень ст.172-6 КУпАП, за порушення вимог фінансового контролю, у т.ч., що полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Разом з тим, першочерговою справою держави та загальними засадами; протидії корупції є запобігання корупційним та пов'язаним з корупцією правопорушенням.

Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП підтверджується матеріалами адміністративної справи, а саме: протоколом про вчинення адміністративного правопорушення №46/18 від 29.03.2018 року (а.с.2-8), довідкою в.о. прокурора Вільшанського відділу Новоукраїнської місцевої прокуратури від 13.02.2018 року (а.с.10), витягом з протоколу першого пленарного засідання першої сесії Вільшанської районної ради сьомого скликання від 27.11.2015 р. (а.с.11), копією повідомлення Вільшанської районної ради (а.с.12), запитом до НАЗК (а.с.13-14), відповіддю НАЗК (а.с.15-17), поясненнями ОСОБА_1 (а.с.31-33), витягом з Єдиного Державного Реєстру Декларацій (а.с.19-28), копіями рішень НАЗК №124 від 04.04.2017 року (а.с.34-35) та №224 від 08.06.2017 року (а.с.36-38).

Таким чином, приходжу до обґрунтованого висновку, що ОСОБА_1, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст.172-6 КУпАП, є суб’єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», достовірно знаючи про зобов’язання щорічно до 30.04.2017 року, включно або 00 год. 00 хв. 01.05.2017 року подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, несвоєчасно подав декларацію 12.12.2017 року о 15 год. 42 хв. без поважних причин, тобто вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Приймаючи до уваги обставини справи, ступінь скоєного правопорушення та особу порушника, суд прийшов до висновку, що стягнення повинно бути у виді штрафу.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Згідно із п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється ставка судового збору в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, а тому з ОСОБА_1 необхідно стягнути 352 грн. 40 коп. судового збору.

З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 33-36, 40-1, ч. 1 ст. 172-6, 221, 245, 280, 283-285 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень на користь держави.

Стягнути з ОСОБА_1 352 (триста п’ятдесят два) грн. 40 коп. судового збору на користь Державної судової адміністрації України (вул. Липська,18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795) на рахунок № 31215256700001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача - Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача – 820019; код класифікації доходів бюджету – 22030106.

Постанова може бути оскаржена відповідно до ст.ст. 287-289 КУпАП до апеляційного суду Кіровоградської області через Вільшанський районний суд Кіровоградської області шляхом подачі протягом десяти днів з дня винесення постанови апеляційної скарги.

Суддя В.В. Галицький