Постанова № 73380868, 10.04.2018, Попаснянський районний суд Луганської області

Дата ухвалення
10.04.2018
Номер справи
423/849/18
Номер документу
73380868
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

423/849/18

3/423/415/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 квітня 2018 року Попаснянський районний суд Луганської області у складі

головуючої судді: Архипенко А.В.,

за участі:

секретаря судового засідання Іваненко С.П.,

прокурора Мазур Н.І.,

особи, що притягується до

адмінвідповідальності ОСОБА_1

розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Управління захисту економіки в Луганській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України , щодо

ОСОБА_1, громадянина України, який народився 18 жовтня 1956 року у м. Макіївка Донецької області, ІНФОРМАЦІЯ_1, пенсіонер, ІПН – НОМЕР_1, зареєстрованийта проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, кв. Центральний, 19/26,

- за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В:

В Попаснянський районний суд надійшов протокол із письмовими матеріалами про скоєння адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.172-6 ч.1 КУпАП відносно ОСОБА_1.

Згідно наданих матеріалів, у протоколі № 82 від 21.03.2018р. про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 зазначено, що

ОСОБА_1, перебуваючи на посаді директора ВП «Шахта Тошківська» ДП «Первомайськвугілля» Луганської області відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до статті 172-6 КУпАП суб’єктом правопорушення, в порушення підпункту 2 пункту 5 Розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування затвердженого Рішенням № 3 Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням), вимога подання якої визначена абзацом першим ч. 2 ст. 45 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною першою статті 172-6 КУпАП.

ВП шахта «Тошківська» ДП «Первомайськвугілля» створена на підставі наказу ПД «Первомайськвугілля» від 23.01.2006 № 22, належить до сфери управління Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, внесено до єдиного державного реєстру підприємств та організацій України за ідентифікаційним кодом 26403416, та відповідно до ч. 2 ст. 81 Цивільного кодексу України Луганський обласний центр з гідрометеорології є юридичною особою публічного права.

Відповідно до Наказу № 133-к від 24.07.2012 ОСОБА_1 призначено на посаду директора ВП шахта «Тошківська» ДП «Первомайськвугілля».

ОСОБА_1 згідно положення про ВП шахта «Тошківська» ДП «Первомайськвугілля» від 28.11.2014 діє на підставі довіреності №01/4-6-58 від 16.01.2016, яка надана генеральним директором ДП «Первомайськвугілля», згідно якої має право вчиняти юридичні дії від юридичної особи ДП «Первомайськвугілля», тобто є посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до підпункту «а» п. 2 ч.1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції».

Директор ВП «Шахта Тошківська» ДП «Первомайськвугілля» будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб’єктом, на якого поширюється дія Закону.

09.02.2017 згідно з наказом ДП «Первомайськвугілля» № 23-к ОСОБА_1 звільнено з посади директора ВП шахта «Тошківська» ДП «Первомайськвугілля» на підставі ст. 38 КЗпП України – за власним бажанням. Також, згідно з наказом в.о. директора ВП шахта «Тошківська» ДП «Первомайськвугілля» № 70 – П від 09.02.2017 ОСОБА_1 звільнено з посади директора вказаної шахти. З вказаними наказами ОСОБА_1 ознайомлений та згідно відомостей Журналу обліку руху трудових книжок ВП шахта «Тошківська» він отримав на руки свою трудову книжку у день звільнення тобто 09.02.2017.

Абзацом першим частини 2 статті 45 Закону визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону, Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов’язкові для виконання нормативно-правові акти.

Підпунктом 2 пункту 5 Розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування затвердженого Рішенням № 3 Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 р. за № 959/29089) встановлено, що декларація суб’єкта декларування, визначеного в абзаці першому частини другої статті 45 Закону, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб’єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.

Пунктом 2 Порядку перевірки факту подання суб’єктами декларування декларацій відповідно до Закону України "Про запобігання корупції" та повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій затвердженого Рішенням № 19 Національного агентства з питань запобігання корупції від 06.09.2016 року (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 листопада 2016 р. за № 1479/29609) визначено, що припиненням діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування є день видачі трудової книжки суб’єкту декларування, із зазначенням підстав такого припинення.

Отже, з викладеного встановлено, що ОСОБА_1 звільнившись з посади директора ВП «Шахта Тошківська» ДП «Первомайськвугілля» відповідно до наказу ДП «Первомайськвугілля» №23-к від 09.02.2017року є суб’єктом декларування, а тому зобов’язаний був подати Декларацію особи уповноваженої на виконання функцій Держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, не пізніше дня такого припинення, тобто не пізніше 09.02.2017.

Згідно з відомостями, які вказані у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_2 подав Декларацію за період не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням) лише 26.04.2017 року.

Згідно відповіді НАЗК від 23.05.2017 № 93-05/16382/17 встановлено, що актом обстеження окремих функцій інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 25.01.2017 зафіксовано некоректну роботу програмного забезпечення в період з 01.01.2017 по 19 годин 30 хвилин 04.01.2017

В своїх поясненнях ОСОБА_1 зазначив, що він несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням) у зв’язку з недосконалим знанням Закону України «Про запобігання корупції».

Таким чином, ОСОБА_1, будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, в порушення підпункту 2 пункту 5 Розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування затвердженого Рішенням № 3 Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року несвоєчасно без поважних причин, подав до офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням), вимога подання якої визначена абзацом першим ч. 2 ст. 45 Закону,чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Поважних причин щодо несвоєчасного подання декларації ОСОБА_2 не мав, весь час знаходився на своєму робочому місці, мав доступ до персонального комп’ютера та мережі «Інтернет».

У судовому засіданні прокурор підтримав даний протокол, вважав його обгрунтованим, просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.

При розгляді справи у судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчинені правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП України визнав, пояснив, що не знав, що потрібно подати декларацію після звільнення, при цьому просив призначити йому мінімальний штраф.

Суд, вислухавши у судовому засіданні учасників, дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що винність ОСОБА_1Є.у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, знайшла своє повне підтвердження та його дії за ознаками ч.1 ст. 172-6 КУпАП кваліфіковані правильно.

Зокрема, судом встановлено, що відповідно до Наказу № 133-к від 24.07.2012 ОСОБА_1 призначено на посаду директора ВП шахта «Тошківська» ДП «Первомайськвугілля».

У відповідності до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» директор ВП «Шахта Тошківська» ДП «Первомайськвугілля» будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, є суб’єктом, на якого поширюється дія Закону.

ОСОБА_1 звільнившись з посади директора ВП «Шахта Тошківська» ДП «Первомайськвугілля» відповідно до наказу ДП «Первомайськвугілля» №23-к від 09.02.2017 року є суб’єктом декларування, а тому зобов’язаний був подати Декларацію особи уповноваженої на виконання функцій Держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, не пізніше дня такого припинення, тобто не пізніше 09.02.2017.

При цьому той факт, що ОСОБА_1 несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням) у зв’язку з недосконалим знанням Закону України «Про запобігання корупції»- не є підставою для звільнення його від відповідальності, оскільки в Україні діє загальноприйнята презумпція знання закону.

Зокрема, у ст.68 Конституції України прямо зазначено: «Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності».

При накладенні стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Обставиною, яка пом’якшує відповідальність правопорушника за скоєне ним адміністративне правопорушення, відповідно до ст.ст. 34 КУпАП, суд вважає щіре каяття особи, що притягується до адмінвідповідальності.

Обставини, які обтяжують відповідальність правопорушника за скоєне ним адміністративне правопорушення, відповідно до ст.ст. 35 КУпАП, суд не вбачає.

Отже, враховуючи зазначені обставини справи, особу ОСОБА_1, який вперше притягується до адмінвідповідальності, за вчинення правопорушення, пов"язаного з корупцією - суд вважає, що з метою запобігання ОСОБА_1 вчиненню нових подібних правопорушень, буде доречним застосувати щодо нього мінімальне стягнення, передбачене санкцією ч.1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: штраф у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 850,00 грн.

Згідно зі ст. 40-1 КУпАП, ст.4 ч.2 п.5 Закону України “Про судовий збір”, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, з особи стягується судовий збір у розмірі, встановленому законом, тому з правопорушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір у сумі 352,40 грн.

Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 172-6 ч.1, 221, 284, 289 КУпАП, суд

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 850,00 грн. (вісімсот п’ятдесят гривень 00 коп.)

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 352,40 грн. (триста п’ятдесят дві гривні 40 коп.) за наступними реквізитами:

Стягувач: Державна судова адміністрація України, місцезнаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795.

Реквізити для зарахування до державного бюджету:

отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106

код за ЄДРПОУ: 37993783

банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві

код банку: отримувача 820019

рахунок отримувача: 31215256700001

код класифікації доходів бюджету: 22030106 «Судовий збір»

Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до апеляційного суду Луганської області через Попаснянський районний суд.

Суддя: А.В. Архипенко