Постанова № 73379159, 11.04.2018, Дніпровський районний суд міста Запоріжжя (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Запоріжжя)

Дата ухвалення
11.04.2018
Номер справи
334/653/18
Номер документу
73379159
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Дата документу 11.04.2018

Справа № 334/653/18

Провадження № 3/334/447/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 квітня 2018 року суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя Добрєв М.В., за участю представника Запорізької митниці ДФС ОСОБА_1, розглянувши адміністративний матеріал за фактом порушення митних правил у відношенні громадянина ОСОБА_2 Yapici Ahmed (ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт № U06557057 виданий 28.01.2013, мешкає за адресою: ОСОБА_2, м. Стамбул, Topkap Mah. Fatih), за ст. 471 Митного кодексу України,

в с т а н о в и в :

07.11.2017, о 12 год. 40 хв., міжнародним авіарейсом UH № 261 «Стамбул-Запоріжжя» до аеропорту м. Запоріжжя прибув громадянин ОСОБА_2 Yapici Ahmet.

Громадянин Yapici Ahmed самостійно обрав форму проходження митного контролю у спрощеному порядку “зелений коридор” без заповнення митної декларації. Під час проведення митного контролю, після перетину гр. Yapici Ahmed «білої смуги», яка позначає закінчення «зеленого коридору», посадовою особою Запорізької митниці ДФС встановлено, що у багажу гр. Yapici Ahmed знаходилось 15 кг. 800 гр. кави меленої у паперових пакетах.

Відповідно з ч. 1 ст. 378 МК України «Обмеження щодо ввезення громадянами товарів на митну територію України», пропуск на митну територію України товарів, що класифікуються в 1-24 групах УКТ ЗЕД та ввозяться громадянами для вільного обігу, в будь-яких обсягах не дозволяється. Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 378 МК України, громадяни можуть ввозити на митну територію України харчові продукти для власного споживання на суму, яка не перевищує еквівалент 200 євро, що ввозяться в порядку та обсягах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року № 434 «Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України харчових продуктів для власного споживання» громадяни можуть ввозити на митну територію України харчові продукти для власного споживання на загальну суму, яка не перевищує еквівалент 200 євро на одну особу, в таких обсягах:

- в упаковці виробника, призначені для роздрібної торгівлі, - у кількості не більше ніж одна упаковка або загальною масою, яка не перевищує 2 кілограмів, кожного найменування на одну особу;

- без упаковки - у кількості, що не перевищує 2 кілограмів кожного найменування на одну особу;

- без упаковки - неподільного продукту, готового до безпосереднього вживання, у кількості не більше ніж по одному найменуванню на одну особу.

Під час ввезення громадянами на митну територію України зазначених харчових продуктів здійснюється їх декларування (шляхом вчинення дій, усно або письмово за бажанням власника таких продуктів або на вимогу посадової особи митниці).

Згідно вимог ст. 257 МК України, декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. При застосуванні письмової форми декларування можуть використовуватися як електронні документи, так і документи на паперовому носії.

Відповідно до ст. 366 МК України:

1. Двоканальна система - це спрощена система митного контролю, яка дає громадянам змогу здійснювати декларування, обираючи один з двох каналів проходу (проїзду транспортними засобами особистого користування) через митний кордон України.

2. Канал, позначений символами зеленого кольору ("зелений коридор"), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.

3. Канал, позначений символами червоного кольору ("червоний коридор"), призначений для всіх інших громадян.

4. Громадянин самостійно обирає відповідний канал ("зелений коридор" або "червоний коридор") для проходження митного контролю за двоканальною системою.

5. Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

6. Громадяни, які проходять (проїжджають) через "зелений коридор", звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов’язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.

Таким чином, громадянин ОСОБА_2 Yapici Ahmed, який формою проходження митного контролю обрав проходження через «зелений коридор», порушив встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме перемістив 07.11.2017 через митний кордон України (Запорізька митниця ДФС) товар – кава мелена, переміщення якого через митний кордон України обмежено законодавством України.

Відповідальність за порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю передбачена ст. 471 МК України, а саме:

Порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфіскацію цих товарів.

07.11.2017, відповідно до вимог ст. 511 МК України, товар, що є безпосереднім предметом порушення митних правил – кава мелена у паперових пакетах у кількості 13 кг. 800 гр., тимчасово вилучений протоколом про порушення митних правил № 0429/11200/17 та переданий 08.11.2017 на зберігання на склад Запорізької митниці ДФС.

Товар – кава мелена у пакетах, повернутий гр. Yapici Ahmed в обсязі 2 кг., встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року № 434 «Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України харчових продуктів для власного споживання».

Відповідно до ст. 515 МК України в справі про порушення митних правил № 0429/11200/17 було призначено товарознавчу експертизу. Вартість предметів правопорушення, згідно висновку № 142005901-2413 від 29.12.2017 Управління товарознавчої, інженерно-технічної та криміналістичної експертизи Департаменту податкових та митних експертиз ДФС, складає 9 052,20 грн.

Громадянин Yapici Ahmed не не з’явився у судове засідання.

Представник Запорізької митниці, у судовому засіданні, протокол підтримала.

Згідно п.5 ст. 366 МК України обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження що до ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Відповідно до положень п. 6 ст. 366 МК України громадяни, які проходять (проїжджають) через "зелений коридор", звільняються від подання письмової митної декларації. Але, таке звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов'язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.

Таким чином, громадянин Yapici Ahmed переміщуючи через зону спрощеного митного контролю «зелений коридор» предмети, переміщення яких через митний кордон України є обмеженим.

Стаття 471 МК України передбачає відповідальність за порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України, і тягне за собою накладення покарання у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфіскацію цих товарів.

Вина громадянина Yapici Ahmed у вчиненні даного правопорушення є доведеною, і тому до нього необхідно застосувати стягнення у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів правопорушення.

Відповідно до ст. 515 МК України в справі про порушення митних правил № 0429/11200/17 було призначено товарознавчу експертизу. Вартість предметів правопорушення, згідно висновку № 142005901-2413 від 29.12.2017 Управління товарознавчої, інженерно-технічної та криміналістичної експертизи Департаменту податкових та митних експертиз ДФС, складає 9 052,20 грн.

Згідно вимог ч. 1 ст. 520, ст. 541 МК України витрати у справі про порушення митних правил відшкодовуються особою, щодо якої винесено постанову про накладання стягнення. Відповідно до довідки про витрати митного органу в справі про порушення митних правил № 0429/11200/17, обрахована вартість за добу зберігання предметів порушення митних правил на складі митного органу з 08.11.2017 становить – 0,112 Євро.

Кошти на відшкодування витрат на зберігання майна у справі про порушення митних правил № 0359/11200/17, необхідно перерахувати на рахунок: 31258250189086 в УДКСУ у м. Києві, МФО банку 820172, одержувач – Запорізька митниця ДФС, код ЄДРПОУ 39477764.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

На пiдставi ст.471 та керуючись ст.ст. 461, 462, 467, 522, 524, 525 Митного Кодексу України,

п о с т а н о в и в :

Громадянина ОСОБА_2 Yapici Ahmed, визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України і призначити йому покарання у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 коп.

Конфіскувати у громадянина ОСОБА_2 Yapici Ahmed на користь держави товари: кава мелена KURUKAHVECI MEHMET EFENDI, ARABICA у кількості 5 кг., кава мелена KURUKAHVECI MEHMET EFENDI, ARABICA у кількості 4,8 кг., кава мелена KURUKAHVECI MEHMET EFENDI, ARABICA у кількості 4 кг.

Стягнути з громадянина ОСОБА_2 Yapici Ahmed на користь держави судовий збір у сумі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок.

На підставі ст. 519, 520 МКУ стягнути з громадянина ОСОБА_2 Yapici Ahmed на користь Запорізької митниці ДФС понесені митним органом витрати в сумі 557 (п’ятсот п’ятдесят сім) гривень 40 копійок.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області протягом десяти днів з дня винесення постанови

Суддя: Добрєв М. В.