
Справа № 296/3388/18
1-кс/296/1654/18
У Х В А Л А
Іменем України
16 квітня 2018 року м.Житомир
Слідчий суддя Корольовського районного суду м. Житомира Рожкова О.С., за участю секретаря судового засідання Степанчук О.М., розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Житомирській області Рудя В.М., погодженого прокурором прокуратури Житомирської області Балонь Ю.Б., про тимчасовий доступ до речей і документів,
ВСТАНОВИВ:
13.04.2018 слідчий звернувся до суду з вказаним клопотанням, в обґрунтування якого зазначив, що у провадженні СУ ГУНП в Житомирській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12017060000000044 від 23.03.2017, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.364 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи Житомирської обласної державної адміністрації, в тому числі Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Житомирської обласної державної адміністрації, діючи за попередньою змовою групою осіб із представниками суб'єктів господарської діяльності, протягом 2016 року, зловживаючи своїм службовим становищем в супереч інтересам служби, з корисливих мотивів, з метою одержання неправомірної вигоди для себе та інших юридичних осіб, використовуючи службове становище, вчиняли дії направлені на завищення вартості обсягів та об'ємів виконаних робіт за інвестиційними програмами Державного фонду регіонального розвитку, чим спричинили тяжкі наслідки, завдавши шкоди державному бюджетові на суму понад 350 000 грн. Зокрема, встановлено, що між Департаментом містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Житомирської обласної державної адміністрації та ПП ?Елітбуд-1? підписано договори підряду №8 від 13.07.2016 (загальна вартість 7 681 145 грн.) та №8/1 від 26.12.2016 (загальна вартість 18 190 374 грн.), по реалізації інвестиційного проекту ?Реконструкція футбольного поля та благоустрій території центрального стадіону по вул. Фещенка-Чопівського, 18 в м. Житомирі?, предметом яких є виконання останнім наступних робіт: І черга - встановлення дренажу, водопостачання для поливу газону, укладення бігових доріжок, заміна газонового покриття футбольного поля з коригуванням габаритних розмірів; II черга - розбирання північної, південної та східної трибун, влаштування автостоянок, встановлення огорожі, влаштування навісу над західною трибуною та реконструкція освітлювальних мачт; III черга - влаштування асфальтного покриття та елементів благоустрою. За отриманими даними, у 2016 році на виконання договору підряду №8 від 13.07.2016 на підставі підписаних ОСОБА_3 актів виконаних робіт КБ-2в від 21.10.2016, 09.11.2016, 16.11.2016, довідок КБ-3 №3 від 30.11.2016, 14.12.2016, №2 від 20.12.2016 та рахунків №30 від 22.07.2016, №52 від 12.09.2016 ПП ?Елітбуд-1? перераховано грошові кошти у розмірі 7 681 145 грн., хоча, фактично з запланованого було здійснено лише корегування габаритних розмірів футбольного поля, розібрано південну трибуну, частково встановлено дренаж та демонтовано частину східної і північної трибун.Не зважаючи на часткове виконання будівельних робіт за договором №8 від 13.07.2016, розуміючи, що у підписаних актах форми КБ-2в та довідках форми КБ-3 внесені
недостовірні дані щодо вартості робіт, з метою приховування фактів часткового виконання договору ПП ?Елітбуд-1? та привласнення бюджетних коштів, ОСОБА_3 підписав з ОСОБА_4 додатковий договір підряду №8/1 від 26.12.2016. В той же день, на виконання вказаного договору підписано акт виконаних робіт №1 від 26.12.2016, який містив недостовірні дані щодо вартості робіт (виконаних за один день) та слугував підставою для перерахунку 28.12.2016 грошових коштів в сумі 3 285 864 грн. на рахунок ПП «Елітбуд-1». Крім того установлено, що у лютому 2017 року на будівельний майданчик футбольного поля завезено пісок, походження якого не підтверджене фінансово- пеюдарськими документами. Згідно наявної технічної документації, вказаний пісок повинен бути використаний для улаштування підстилаючого та вирівнювального шару основи футбольного поля, на що необхідно 1922 м3 піску, вартість вказаних робіт може сягати 600 000 грн. З урахуванням відсутності на території області ліцензованих суб?єктів господарювання з видобутку піску, даний факт підтверджує здійснення підприємством фіктивних фінансово-господарських операцій, які є підставою для збільшення вартості виконаних робіт.
Крім того установлено, що протягом 2016-2017 років на рахунки суб'єктів господарювання Житомирської області, зокрема на рахунки ТОВ "Артхаус", ПП "Елітбуд-1", ТОВ "Зодчество ЛТД", ТОВ "Уют Строй" із Державного бюджету та місцевих бюджетів, в тому числі із Державного фонду регіонального розвитку через рахунки Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Житомирської обласної державної адміністрації та Управіння капітального будівництва Житомирської міської ради перераховувались грошові кошти за виконання будівельних робіт з будівництва та реконструкції об'єктів на території Житомирської області, із завищенням вартості обсягів та об'ємів виконаних робіт.
У ході досудового розслідування встановлено, що ТОВ "Артхаус" 25.05.2006 взято на облік у Житомирській ОДПІ ГУ ДФС у Житомирській області, де зберігається юридична (обліково-реєстраційна) справа та податкова звітність товариства, акти планових та позапланових перевірок платника податків, а тому отримання тимчасового доступу до речей і документів даного суб'єкта господарювання являється єдиним способом перевірити, яким чином у податковій звітності ТОВ "Артхаус" відображено факт придбання товарів, робіт, послуг, отримання коштів з Державного бюджету та місцевих бюджетів, в тому числі із Державного фонду регіонального розвитку, перерахунку коштів на рахунки інших суб?єктів господарювання, оприбуткування одержаних доходів, що дасть змогу перевірити законність фінансово-господарської діяльності службових осіб даних підприємств.
Вказані дані можуть бути використані, як докази незаконної діяльності службових осіб ТОВ "Артхаус" та Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Житомирської обласної державної адміністрації, а без вилучення, огляду та оцінки цих документів неможливо отримати інформацію про наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають встановленню.
У зв'язку з цим виникає необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів.
Слідчий подав заяву про розгляд справи у його відсутності, вимоги клопотання підтримав, просив задовольнити.
Відповідно до ч.2 ст.163 КПК України виклик у судове засідання представника Житомирської ОДПІ ГУ ДФС у Житомирській області призведе до передчасного розголошення відомостей, які безпосередньо стосуються суті кримінального правопорушення та процесуальних дій, які заплановано провести.
Дослідивши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини на яких ґрунтується клопотання, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду і вирішення клопотання в суті, суд приходить до наступних висновків.
Положеннями ст.160 КПК України передбачено право сторін кримінального провадження на звернення до слідчого судді під час досудового розслідування з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Згідно з ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання
тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму
клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Частиною 6 цієї статті передбачено, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Враховуючи викладене, сторона кримінального провадження, яка звернулась з даним клопотання, довела наявність достатніх підстав вважати, що вказані речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні Житомирської ОДПІ ГУ ДФС у Житомирській області, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; відомості, що містяться в цих речах і документах, можуть бути використані як докази; іншими способами неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Разом з тим, слідчий суддя вважає, що безпідставною є вимога клопотання щодо надання тимчасового доступу до речей та документів особам, які діятимуть на підставі доручення старшого слідчого в ОВС СУ ГУ НП в Житомирській області Рудя В.М., оскільки такі вимоги не відповідають п.1 ч.1 ст.164 КПК України, згідно якого в ухвалі слідчого судді обов'язковим є зазначення саме прізвища, ім'я та по батькові особи, якій надається право тимчасового доступу до речей і документів, а не вказівки на невизначене коло працівників Управління захисту економіки в Житомирській області ДЗЕ Національної поліції України.
Керуючись вимогами ст. ст. 132, 159,160, 163 КПК України, слідчий суддя,
УХВАЛИВ :
Клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Житомирській області Рудя Віталія Миколайовича про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.
Надати старшому слідчому в ОВС СУ ГУНП в Житомирській області Рудю Віталію Миколайовичу тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у Житомирській ОДПІ ГУ ДФС у Житомирській області (юридична адреса: м.Житомир, вул.Перемоги,2), а саме: оригіналів (у разі відсутності оригіналів - завірених службовою особою ДПІ їх копій) актів планових та позапланових перевірок платника податків за 2015-2017 роки, документів юридичної (обліково-реєстраційної) справи та податкової звітності, за період із 01.01.2015 по 31.12.2017, ТОВ "Артхаус", код ЄДРПОУ 34394610, юридична адреса: м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 89, з можливістю їх вилучення.
Житомирська ОДПІ ГУ ДФС у Житомирській області, як володілець вказаних речей і документів, зобов'язана надати тимчасовий доступ до зазначеної в ухвалі інформації.
Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає і заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя О. С. Рожкова