Рішення № 73366924, 26.02.2018, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
26.02.2018
Номер справи
760/21014/17
Номер документу
73366924
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Провадження № 2-а/760/849/18

в справі № 760/21014/17

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 лютого 2018 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Лазаренко В.В., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити дії,

В С Т А Н О В И В:

10.10.2017 позивач звернувся в суд з даним адміністративним позовом, в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління пенсійного фонду України в м. Києві щодо не проведення перерахунку йому пенсії з 01.01.2016 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900-VII1 від 23.12.2015, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ від 09.04.1992, постанови КМУ № 988 від 11.11.2015 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», наказу МВС України № 138 від 17.02.2017;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві провести йому невідкладно перерахунок та зарахувати на його пенсійний рахунок всі належні виплати та компенсації, починаючи з 01.01.2016 без обмеження граничного розміру, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900-VIII від 23.12.2015, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ від 09.04.1992, постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», наказу МВС України № 138 від 17.02.2017 «Про затвердження Переліку посад осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», що прирівнюються посадам поліцейських» без обмеження максимального розміру пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством) на підставі Рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 року № 7-рп/2016 «У справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення другого речення частини сьомої статті 43. першого речення частини першої статті 54 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», й довідки № 46313 від 19.06.2017 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2016 року, яка виготовлена Ліквідаційною комісією ГУ УМВС України в м. Києві;

- встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві подати в установлений судом термін, з моменту набрання рішенням законної сили, звіт про виконання рішення суду.

Дані позовні вимоги обґрунтовані тим, що з 29.09.2015 він є пенсіонером органів внутрішніх справ відповідно до наказу НАВС № 140 о/с від 29.09.2015.

Його пенсійне забезпечення здійснювалося відповідно до положень Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262.

У зв'язку із встановленням нових розмірів та складових грошового забезпечення поліцейських постановою Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» від 11.11.2015 року №988, а також набранням з 29.12.2015 чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23.12.2015 року, 03.02.2017 року Міністерство внутрішніх справ України, виконуючи умови «Порядку №45» за вих. № 1461/05/22-2017 направило до Пенсійного фонду України повідомлення про підстави перерахунку пенсії пенсіонерам органів внутрішніх справ України (міліції). Відповідно до Порядку №45, у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну хоча б одного з видів грошового забезпечення військовослужбовців, державні органи (Міністерство оборони України, Міністерство внутрішніх справ України, Державна прикордонна служба України, Служба безпеки України, інші) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійний фонд України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям офіційним листом.

Пенсійний фонд України у п'ятиденний строк повідомляє свої головні управління (в даному випадку Головне управління ПФУ в м. Києві) про надходження такої інформації. Головні управління ПФУ у десятиденний строк складають списки пенсіонерів, відповідної категорії та подають їх в уповноважені органи (Міністерство оборони України. Міністерство внутрішніх справ України, Державна прикордонна служба України, Служба безпеки України, інші).

Пенсійний фонд України повідомив свої територіальні органи про підготовку та надання списків пенсіонерів МВС, які мають право на перерахунок пенсій до Ліквідаційних комісій ГУМВС (УМВС) в областях та м. Києві, на які було покладено повноваження щодо видачі довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсій особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України, звільненим зі служби.

На підставі отриманих списків Ліквідаційна комісія ГУ УМВС України в м. Києві 19.06.2017 підготувала та відправила до Головного Управління ПФУ в м. Києві його довідку № 46313 від 19.06.2017 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2016.

Отримавши довідку № 46313 від 19.06.2017 Ліквідаційної комісії ГУ УМВС України в м. Києві, Головне управління ПФУ в м. Києві не перерахувало пенсії позивачу, а тому він 12.09.2017 офіційно звернувся із заявою до Головного управління ПФУ в м. Києві з проханням невідкладно провести перерахунок його пенсії з 01.01.2016 року згідно вимог чинного законодавства та зарахувати на його пенсійний рахунок всі належні виплати та компенсації за вказаний період».

29.09.2017 року він отримав лист №22639/03/К-1972 від 25.09.2017 від відповідача, в якому йдеться про відмову в перерахунку пенсії, з посиланням на те, що забезпечення перерахунку пенсій буде після надходження коштів з Державного бюджету України, хоча такі вказівки та відповідні їм дії ніяким нормативно-правовим актом не передбачені і є незаконними.

Таку відмову позивач вважає неправомірною та такою, що порушує його права та законні інтереси, у зв'язку з цим просить захистити його права у вказаний вище спосіб у судовому порядку.

Також, позивач просив поновити йому строк для звернення до суду за захистом прав та законних інтересів, посилаючись не те, що причини пропуску строку є поважними, т.я. вважає, що дані обставини виникли не з його вини, а внаслідок того, що МВС України невчасно направило до Пенсійного фонду України Повідомлення про підстави перерахунку пенсії пенсіонерам органів внутрішніх справ. А він дізнався про порушення його прав коли отримав 29.09.2017 відповідь від ГУ ПФ України про відмову в перерахунку пенсії, після чого у встановлений законом строк звернувся до суду за захистом порушених прав.

Ухвалою суду від 11.10.2017 в справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 відкрито скорочене провадження.

Копія ухвали про відкриття скороченого провадження та позовної заяви з додатками вручена відповідачу 18.01.2018, разом з цим у встановлений законом строк заперечення відповідача до суду не надходили.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про задоволення клопотання позивача про поновлення пропущеного строку на звернення до суду та часткове задоволення позову з таких підстав.

Щодо поновлення пропущеного строку на звернення до суду, судом встановлено наступне.

23.12.2015 було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей», що стало підставою для перерахунку позивачу пенсії з 01.01.2016.

19.06.2017 Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в м. Києві довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2016, однак, після звернення позивача 12.09.2017 до відповідача про перерахунок йому пенсії, від останнього 29.09.2017 надійшов лист з відмовою у перерахунку пенсії.

Після цього, 10.10.2017 позивач звернувся до суду за захистом своїх прав та законних інтересів.

Відповідно до ч. 2 ст. 122 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Отже, враховуючи те, що позивач отримав відмову в перерахунку йому пенсії 29.09.2017, тобто фактично дізнався про порушення своїх прав, а з позовом до суду звернуся 10.10.2017, суд приходить до висновку, що позивач звернувся до суду за захистом своїх прав в межа встановленого ст. 122 КАС України строку за звернення до суду з адміністративним позовом.

Щодо позовних вимог позивача, судом встановлено, що ОСОБА_1 є пенсіонером органів внутрішніх справ та йому призначено пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених із військової служби, та деяких осіб».

12.09.2017 позивач звернувся до відповідача з вимогою про проведення перерахунку та виплати пенсії, яке передбачене Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» з 01.01.2016.

Згідно з довідкою заступника голови ліквідаційної комісії ГУМВС України в м. Києві від 19.06.2017 №46313 виданій ОСОБА_1 вбачається, що відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанови КМУ від 15.11.2015 № 988, наказу МВС від 06.04.2016 № 260 розмір грошового забезпечення за нормами чинними на 01.01.2016, розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії на посаді професора кафедри кримінального права НАВС(начальника відділу НПУ) становить 18 002,88 грн., в тому числі, посадовий оклад - 4 000, 00 грн., оклад за військовим (спеціальним званням полковник міліції / полковник поліції/ - 2 400, 00 грн., надбавка за стаж служби 45, 00 % - 2 880, 00 грн., надбавка за науковий ступінь кандидата або доктора наук 10 % - 400,00 грн., доплата за вчене звання 10 % - 400,00 грн., премія 78,60 % - 7 922,88 грн.

Листом Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві від 25.09.2017 року №22639/03/К-1972 позивачу було відмовлено у проведенні перерахунку, оскільки фінансове забезпечення перерахунків пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, що потребує внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» в частині виділення додаткових асигнувань по бюджетній програмі КПКВК 2506080 «Фінансове забезпечення виплати пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами, та дефіциту коштів Пенсійного фонду». Перерахунок пенсії буде проведено після надходження коштів з Державного бюджету України.

При вирішенні спору суд враховує наступне.

Відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (у редакції Закону від 07 листопада 2015 року), усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.

Згідно з п. 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» встановлено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Згідно з абзацом 2 пункту 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» (згідно з Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Відповідно до статті 102 Закону України «Про Національну поліцію» пенсійне забезпечення поліцейських здійснюється також в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23 грудня 2015 року №900-VIII статтю 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».

Абзацом 1 пункту 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року № 3-1 (далі по тексту - Порядок №3-1), передбачено, що про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 цього Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.

Зазначене не суперечить вимогам пункту 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, згідно з яким Міністерство внутрішніх справ України повідомляє у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Таким чином, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, є підставою для перерахунку пенсії позивачу (колишньому працівнику міліції) на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988.

Право позивача на перерахунок пенсії відповідно до вказаної постанови Уряду пенсійним органом не заперечується.

З матеріалів справи вбачається, та не спростовано відповідачем, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві підготовлено та надано ліквідаційній комісії ГУ МВС України в м. Києві списки осіб, які мають право на перерахунок пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції); ліквідаційна комісія ГУ МВС України в м. Києві виготовила та направила до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, зокрема, довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача.

Однак, перерахунку та виплати пенсії позивачу здійснено не було, з огляду на відсутність відповідного фінансування.

Суд вважає вказані доводи необґрунтованими, оскільки відсутність бюджетного фінансування не може бути підставою для відмови у перерахунку та виплаті гарантованих сум.

Так, Європейський суд з прав людини у справах «Кечко проти України», «Ромашов проти України», «Шевченко проти України» зауважив, що реалізація особою права, яке пов'язано з отриманням бюджетних коштів, що базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актах національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань, тобто посилання органами державної влади на відсутність коштів, як на причину невиконання своїх зобов'язань, є безпідставними. Європейський Суд з прав людини у своїх рішеннях констатував, що не приймає аргумент Уряду щодо бюджетних асигнувань, оскільки органи державної влади не можуть посилатись на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань.

Відповідно до п. 23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Абзацом 1 пункту 4 Порядку №3-1 встановлено, що заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем його проживання.

Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку, повідомляють орган ПФУ.

Аналогічна правова позиція висловлена Верховним судом України у постанові від 22 квітня 2014 року у справі №21-484а13, яка відповідно до вимог ст. 244-2 КАС України є обов'язковими для врахування судами при розгляді справ у подібних правовідносинах.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що відмова відповідача у проведенні перерахунку раніше призначеної пенсії, з урахуванням інформації про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії є неправомірною, а порушене право позивача підлягає відновленню шляхом зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії.

У відповідності до статті 1, частини першої у статті 8 Конституції України, Україна є правовою державою, в якій визнається і діє принцип верховенства права, Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.

Згідно з Конституцією України права і свободи людини і громадянина захищаються судом; кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Частина друга статті 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади і у своїй діяльності керується Конституцією України та законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства соціальної політики України, іншими актами законодавства України, дорученнями Президента України та Міністра соціальної політики України, а також Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 06.04.2011 № 384/2011, та організовує у межах своїх повноважень виконання актів законодавства, здійснює контроль за їх реалізацією.

Відповідно до частини третьої статті 2 КАС, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема, на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд, констатує, що відповідач не довів, що діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Отже, зважаючи на обставини справи, досліджені у судовому засіданні докази та системний аналіз положень чинного законодавства України, суд дійшов висновку про задоволення адміністративного позову в частині визнання бездіяльності відповідача протиправною та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії позивачу.

Разом з цим, статтями 244-246 КАС України передбачено питання, які вирішує суд та його повноваження при ухвалені рішення, а також вимоги до змісту судового рішення.

Так, положеннями даних норм КАС України, не передбачено при ухваленні рішення вирішення такого питання, як встановлення судового контролю за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання відповідача подати в установлений судом термін, з моменту набрання рішенням законної сили, звіт про виконання рішення суду.

При цьому, вирішення такого питання регулюється Розділом VI КАС України «Процесуальні питання, пов'язані з виконанням судових рішень в адміністративних справах», а саме статтею 372, що вказує на встановлення судового контролю за рішенням суду після ухвалення рішення в процесі його виконання, а не під час його ухвалення.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позовна вимога щодо встановлення судового контролю за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання відповідача подати в установлений судом термін, з моменту набрання рішенням законної сили, звіт про виконання рішення суду, задоволенню не підлягає.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 6, 9, 19-20, 242-246, 371, 372 КАС України, суд,

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1/03087, АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1/ до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві /04053, вул. Бульварно-Кудрявська, 16, ЄДРПОУ 22869069/ про визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити дії задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління пенсійного фонду України в м. Києві щодо перерахунку та виплаті пенсії ОСОБА_1 з урахуванням змінених видів грошового забезпечення у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Зобов'язати Головне управління пенсійного фонду України в м. Києві здійснити з 01.01.2016 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з урахуванням змінених видів грошового забезпечення, передбачених Постановою, затвердженою Положенням Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», а саме з урахуванням окладу поліцейського за спеціальним званням - полковник поліції, що становить 2400,00 грн.; посадового окладу поліцейського поліцейських управлінь, відділів (відділень) поліції - начальник відділу, що становить 4000,00 грн.; розміру надбавки за стаж служби в поліції, що складає 45% посадового окладу за спеціальним званням, а також інших щомісячних надбавок, доплат, підвищення та премії у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських, але не нижче вже призначених при виході на пенсію відсотків.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Київського апеляційного адміністративного суду.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя В.В.Лазаренко