ПОСТАНОВА
Іменем України
23 грудня 2009 року справа № 2а-15061/09/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючий суддя: Букіна Л.Є.
при секретарі судового засідання: Росітюк Є.В.
за участю:
представника позивача: Піддубний С.А.
прокурора: Овчар Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську адміністративний позов Криворізького транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до приватного підприємця ОСОБА_2
про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ :
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду 13 листопада 2009р. надійшов адміністративний позов Криворізького транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, в якому прокурор просить стягнути з відповідача заборгованість зі сплати адміністративно-господарського штрафу у сумі 1700 грн. (одна тисяча сімсот грн.).
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що заборгованість відповідача перед Державним бюджетом зі сплати адміністративно-господарського штрафу складає 1700 грн.
Представник позивача та прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримали в повному обсязі та просили суд задовольнити позов.
Відповідач у судове засідання не зявився, про дату, час та місце судового засідання належним чином повідомлений, що підтверджується матеріалами справи, заперечення на позов не надав.
Заслухавши пояснення представника позивача та прокурора та дослідивши матеріали справи, суд встановив, що 03.06.2009 року державними інспекторами територіального управління ГАТЗ у Харківській області Вервенським К.М. та Кривошеєвим Д.М. проведено рейдову перевірку, під час якої було виявлено, що приватний підприємець ОСОБА_2 експлуатував автомобіль НОМЕР_1 для надання послуг з перевезення пасажирів (вантажів) без оформлення ліцензійної картки, що є порушенням ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт». Це порушення зафіксовано у складеному зазначеними посадовими особами 03.06.2009 року акті проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом за № 140472(а.с.22).
Листом територіального управління ГДІАТ у Дніпропетровській області приватного підприємця ОСОБА_2 запрошено для розгляду справи про виявлені державними інспекторами правопорушення відносно нього. Відповідач на розгляд справи не зявився, хоча був повідомлений, що підтверджується поштовим повідомленням (а.с.25), тому постанову про застосування фінансових санкцій № 026408 йому було направлено поштою. На розгляд справи відповідач не зявився, справу було розглянуто у його відсутності. За наслідками розгляду, заступником начальника територіального управління ГДІАТ у Дніпропетровській області Малий В.В. 08.07.2009 року було винесено постанову № 026408 про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 1700,00 грн. по зазначеній постанові. Копію постанови про застосування фінансових санкцій приватний підприємець ОСОБА_2 отримав, що підтверджується поштовим повідомленням (а.с.26), не оскаржував у встановленому порядку, однак суму заборгованості не сплатив.
У відповідності до абз.3 ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначено ст.39 цього Закону, тягне за собою накладення штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто у розмірі 1700 гривень.
Згідно із п.5 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого наказом Міністра транспорту і звязку України від 14 грудня 2005 року за № 888, територіальні управління, відносно до покладених на них завдань у відповідному регіоні, здійснюють державний контроль за виконанням субєктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезення пасажирів і вантажів; дотримання вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
Процедура здійснення державного контролю ГДІАТ за додержанням субєктами господарювання, які провадять свою діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, встановлена Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2006 року за № 1567. Відповідно до вимог 12 та 13 цього Порядку, рейдова перевірка додержання субєктами господарювання вимог законодавства та інших нормативно-правових актів щодо забезпечення безпеки перевезень автомобільним транспортом здійснюється на підставі щотижневого графіка, який складається територіальним управлінням ГДІАТ у Дніпропетровській області з урахуванням стану аварійності, періоду, що пройшов від попередньої перевірки, забезпечення належного рівня транспортного обслуговування в окремих регіонах, інформації про діяльність осіб, що незаконно надають послуги з перевезень, та інших обставин.
Відповідно до п.28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено постанову.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
За таких підстав, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Керуючись ст.160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити частково .
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_2 до державного бюджету України (р/р 31112106700020, МФО 805012, ЗКПО 24230992, код штрафу 21081100, УДКУ у Дніпропетровській області) заборгованість зі сплати адміністративно-господарського штрафу у сумі 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот грн.).
В задоволенні адміністративного позову в іншій частині відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд шляхом подачі протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова складена у повному обсязі 28.12.2009р.
Суддя Л.Є. Букіна