
Справа №461/1541/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 квітня 2018 року м. Львів
Суддя Галицького районного суду м. Львова Лялюк Є.Д., з участю прокурора Бриндак М.Т., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, розглянувши об’єднані матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого: ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючого депутатом Львівської обласної ради, паспорт громадянина України КА №029348, виданий Мостиським РВ УМВС України у Львівській області 12 січня 1096 року,
за ч.2 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1, будучи депутатом Львівської обласної ради згідно постанови Львівської обласної виборчої комісії №74 від 09.11.2015 року «Про реєстрацію депутатів Львівської обласної ради обраних у багатомандатному виборчому окрузі на чергових виборах депутатів Львівської обласної ради 25.10.2015 року», згідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією, примітки до статті 172-6 КУпАП, в порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно повідомив про суттєві зміни у майновому стані, чим вчинив адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, відповідальність за які передбачена частиною 2 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно із статтею 68 Конституції України кожен зобов’язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права
і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до ч.2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції»
(в редакції котра діяла на момент вчинення правопорушень) у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
У підрахунку законодавчого порогу, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2017 року, сума становить 80000,00 гривень.
Так, згідно договору купівлі-продажу квартири від 02.03.2017 ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4 отримав дохід від продажу квартири ОСОБА_2 загальною площею 75,2 кв. м. за адресою: АДРЕСА_1, в розмірі 205388,00 гривень.
Відповідно до пункту 6 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 № 3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, суб’єкти декларування письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другою статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на офіційному веб - сайті НАЗК.
Згідно з пунктом 2 розділу 2 зазначеного порядку повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування подається через електронну мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб’єкта декларування після реєстрації в Реєстрі.
Відповідно до пункту 5 ч.1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов’язкові для виконання нормативно-правові акти; ч.5 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.
Відповідно до положень статей 251-253 Цивільного Кодексу України передбачено, що строком є певний період у часі, зі спливом якого пов’язана дія чи подія має юридичне значення. Він може визначатися роками, місяцями, тижнями, днями або годинами. Його перебіг починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов’язано його початок.
Тобто, упродовж періоду з 00.00 год. 03.03.2017 по 23:59 год. 12.03.2017
у ОСОБА_1 виник обов’язок повідомити НАЗК про суттєві зміни
у майновому стані.
Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1, несвоєчасно, а саме 05.01.2018 року о 12:16 год., повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані, зокрема про отримання доходу від продажу нерухомого майна, а саме квартири №8 загальною площею 75,2 кв. м. за адресою: м. Львів, вул. Ряшівська, 27А, в розмірі 205 388 гривень, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією є 12:16 год. 05 січня 2018 року.Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого частиною 2 статті 172-6 КУпАП, є Львівська обласна рада за адресою: м. Львів, вул. Виниченка, 18, оскільки обов’язок повідомляти про суттєві зміни у майновому стані виникає у ОСОБА_1 у зв’язку із тим, що він являється депутатом Львівської обласної ради. Датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу – 05 березня 2018 року.
Крім цього, опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1, несвоєчасно, а саме 05.01.2018 року о 12:16 год., повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані, зокрема про отримання доходу від продажу нерухомого майна, а саме нежитлового приміщення №1 загальною площею 100, 4кв. м. за адресою: Львівська обл., м. Мостиська, вул. Я. Мудрого 6А, корпус 1, в розмірі 120 526 гривень, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією є 12:16 год. 05 січня 2018 року.Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого частиною 2 статті 172-6 КУпАП, є Львівська обласна рада за адресою: м. Львів, вул. Виниченка, 18, оскільки обов’язок повідомляти про суттєві зміни у майновому стані виникає у ОСОБА_1 у зв’язку із тим, що він являється депутатом Львівської обласної ради. Датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу - 05 березня 2018 року.
Крім цього, опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1, не повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані, зокрема про отримання доходу від продажу нерухомого майна, а саме квартири загальною площею 137,8 кв. м. за адресою: АДРЕСА_2, в розмірі 265 251 гривень, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією є 00.00 год. 26 червня 2017 року.Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого частиною 2 статті 172-6 КУпАП, є Львівська обласна рада за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18, оскільки обов’язок повідомляти про суттєві зміни у майновому стані виникає у ОСОБА_1 у зв’язку із тим, що він являється депутатом Львівської обласної ради. Датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу - 05 березня 2018 року.
Крім цього, опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1, несвоєчасно, а саме 05.01.2018 року о 12:16 год, повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані, зокрема про отримання доходу від продажу нерухомого майна, а саме квартири №4 загальною площею 70,9 кв. м. за адресою: м. Львів, вул. Варшавська 21, в розмірі 185 559 гривень, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією є 12:16 год. 05 січня 2018 року.Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого частиною 2 статті 172-6 КУпАП, є Львівська обласна рада за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18, оскільки обов’язок повідомляти про суттєві зміни у майновому стані виникає у ОСОБА_1 у зв’язку із тим, що він являється депутатом Львівської обласної ради. Датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу - 05 березня 2018 року.
Крім цього, опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1, несвоєчасно, а саме 05.01.2018 року о 12:16 год., повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані, зокрема про отримання доходу від продажу нерухомого майна, а саме квартири загальною площею 131, 8 кв. м. за адресою: АДРЕСА_3, в розмірі 255 393 гривень, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією є 12:16 год. 05.01.2018 року.Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого частиною 2 статті 172-6 КУпАП, є Львівська обласна рада за адресою: м. Львів, вул. Виниченка, 18, оскільки обов’язок повідомляти про суттєві зміни у майновому стані виникає у ОСОБА_1 у зв’язку із тим, що він являється депутатом Львівської обласної ради. Датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу - 05 березня 2018 року.
Крім цього, опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1, несвоєчасно, а саме 05.01.2018 року о 12:16 год., повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані, зокрема про отримання доходу від продажу нерухомого майна, а саме квартири №31 загальною площею 93,8 кв. м. за адресою: м. Львів, вул. Варшавська 21, в розмірі 521 100 гривень, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією є 12:16 год. 05 січня 2018 року.Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого частиною 2 статті 172-6 КУпАП, є Львівська обласна рада за адресою: м. Львів, вул. Виниченка, 18, оскільки обов’язок повідомляти про суттєві зміни у майновому стані виникає у ОСОБА_1 у зв’язку із тим, що він являється депутатом Львівської обласної ради. Датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу, 05 березня 2018 року.
Особа, що притягається до адміністративної відповідальності в суді вину у вчиненому правопорушенні визнав, просив суворо не карати.
Вина особи, що притягається до адміністративної відповідальності підтверджується:
-протоколами про адміністративне правопорушення №№ 155, 156, 157, 158, 159, 160 від 05 березня 2018 року;
-інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна щодо об’єкта нерухомого майна;
-поясненнями ОСОБА_1;
-постановою Львівської обласної виборчої комісії №74 від 09.11.2015 року «Про реєстрацію депутатів Львівської обласної ради обраних у багатомандатному виборчому окрузі на чергових виборах депутатів Львівської обласної ради 25.10.2015 року»;
-декларацією ОСОБА_1 з Єдиного державного реєстру декларацій;
-повідомленнями про суттєві зміни до декларації ОСОБА_1
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне повідомлення про про суттєві зміни у майновому стані.
Вирішуючи питання виду стягнення, враховуючи особу порушника, вважаю доцільним накласти на нього стягнення у вигляді штрафу у розмірі 2000,00 грн. у користь держави.
Крім цього, із ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у розмірі 352,40 грн.
Керуючись ст. ст. 172-6, 268, 283, 284 КУпАП, Законом України «Про судовий збір» суддя -
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-6 КУпАП і накласти на нього стягнення у вигляді штрафу у розмірі 2000,00 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 352,40 грн. судового збору.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Лялюк Є.Д.