Постанова № 73351585, 12.04.2018, Жовківський районний суд Львівської області

Дата ухвалення
12.04.2018
Номер справи
444/857/18
Номер документу
73351585
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 444/857/18

Провадження № 3/444/360/2018

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 квітня 2018 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Зеліско Р. Й., розглянувши в залі суду в м.Жовкві Львівської області матеріали адміністративної справи, які надійшли від Львівського прикордонного загону відділу прикордонної служби "Рава-Руська" про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, Луганської без постійного місця проживання, не працюючого, серія та номер паспорта, ідентифікаційний номер судом не встановлені

- за ч. 1 ст.204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

В С Т А Н О В И В:

28 березня 2018 року ОСОБА_1 був затриманий працівниками ОСОБА_2 ОСОБА_3 в районі 645 прикордонного знаку, територія суміжна Річківській сільській раді Жовківського району Львівської області за незаконне перетинання державного кордону з України до ОСОБА_3 без дозволу представників Державної ОСОБА_2 служби України та поза пунктами пропуску через державний кордон. 29 березня 2018 року ОСОБА_1 в офіційному порядку в пункті пропуску через державний кордон «Хребенне-Рава-Руська» був перееданий військовослужбовцям ВПС «Рава-Руська» Львівського прикордонного загону. Своїми діями ОСОБА_1 вчинив незаконний перетин державного кордону за поза пунктами пропуску, тобто адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 в судове засідання не прибув, однак на адресу суду подав письмову заяву, у якій просить справу розглядати без його участі у зв’язку із від’їздом до м. Вінниця.

Відповідно до статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 20-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не є обов'язковою. А тому приходжу до переконання про можливість розгляду справи без участі ОСОБА_1

Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення та його вина у цьому стверджується зібраними доказами, які знаходяться в матеріалах справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 333409 від 31.03.2018 року, особистими поясненнями ОСОБА_1 в протоколі про адміністративне правопорушення, протоколом про адміністративне затримання від 29.03.2018 року, протоколом прикордонно-представницької зустрічі Помічника ОСОБА_2 Уповноваженого України по Львівській ділянці та помічника ОСОБА_2 Уповноваженого ОСОБА_3 по Надбужанській ділянці від 29.03.2018 року, актом приймання-передавання особи від 29.03.2018 року, протоколом особистого огляду, огляду речей та вилучення речей і документів від 29.03.2018 року, а також іншими матеріалами справи.

Дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, так як він вчинив незаконне перетинання державного кордону України поза пунктами пропуску без дозволу відповідних органів влади.

Обставини, які б обтяжували чи пом’якшували відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлені.

Призначаючи вид та міру стягнення ОСОБА_1 враховую характер скоєного правопорушення, дані про особу правопорушника, який до адміністративної відповідальності притягується вперше, не працює, майновий стан правопорушника, обставини, що пом’якшують та обтяжують відповідальність.

Санкція ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає стягнення у вигляді накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

Відповідно до ч. 2 ст. 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення , ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

З врахуванням наведеного, місця, способу вчинення правопорушення, відношення правопорушника до вчиненого ним правопорушення, приходжу до переконання, що до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до відповідальності, і так як адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, на правопорушника слід накласти стягнення у вигляді штрафу.

Відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Відповідно до вимог ст. 4 ч.2 п. 5 Закону України “Про судовий збір” від 08.07.2011 року, що набрав чинності з 01.11.2011 року (в останній діючій редакції), ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 352,40 грн.

Керуючись ст. 7, ч. 2 ст. 204-1, ст. 248, 279, 283, 284, 307, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення , суддя,-

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп. в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, Луганської без постійного місця проживання, не працюючого, серія та номер паспорта, ідентифікаційний номер судом не встановлені, судовий збір в розмірі 352 грн. 40 коп. до спеціального фонду Державного бюджету України за наступними реквізитами : отримувач УДКСУ у Жовківському районі, р/р 31212206700286, МФО 825014, ЄДРПОУ 36762986, призначення платежу - судовий збір, код 36762195.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області, в порядку ст. 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п’ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п’ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили .

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:

-подвійний розмір штрафу, визначений постановою;

-витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.

Суддя Зеліско Р. Й.