
Справа № 353/321/18
Провадження № 3/353/149/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 квітня 2018 року м.Тлумач
Суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Лущак Н.І., за участю секретаря судового засідання Бойка В.Я., прокурора Тлумацького відділу Тисменицької місцевої прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_1, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тлумач матеріали справи, які надійшли від Управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, одруженого, ІНФОРМАЦІЯ_3, депутата Тлумацької районної ради Івано-Франківської області, зубного техніка Тлумацької ЦРЛ, гр. України, за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_2, будучи депутатом Тлумацької районної ради Івано-Франківської області, відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» являється суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, пов’язані з корупцією, 04.07.2017 року придбав рухоме майно у вигляді автомобіля марки «TOYOTA» модель «CAMRY», 2004 року випуску, номер кузова (шасі, рама) JTDBE38K500266843, вартістю 294023,70 грн., що перевищує поріг у 50 прожиткових мінімумів доходів громадян встановлених на 01.01.2017 року (80000,0 грн.), та в порушення ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції (далі – Національне агентство) про суттєві зміни в майновому стані, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є депутати місцевої ради. ОСОБА_2, будучи депутатом Тлумацької районної ради Тлумацького району Івано-Франківської області, є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, зазначеним у підпункті «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Відповідно до пункту 6 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства від 10.06.2016 року № 3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за № 959/29089, суб’єкти декларування письмово повідомляють Національне агентство про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другої статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми. Відповідно до п. 2 розділу 2 вказаного Порядку суб’єкти декларування подають зазначені документи через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті після реєстрації в Реєстрі.
Опрацюванням відомостей є Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_2 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування з 2016 рік – 16.03.2017 року та за 2017 рік – 25.02.2018 року.
Проте, встановлено, що відповідно до договору купівлі-продажу транспортного засобу від 04.07.2017 року ОСОБА_2 придбав автомобіль марки «TOYOTA» модель «CAMRY», 2004 року випуску, номер кузова (шасі, рама) JTDBE38K500266843, вартістю 294023,70 грн. Враховуючи, що вартість придбаного рухомого майна перевищує 50 прожиткових мінімумів доходів громадян встановлених на 1 січня 2017 року (80000 грн.), у ОСОБА_2, на виконання вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», виник обов’язок у десятиденний термін з моменту придбання рухомого майна письмово повідомити Національне агентство про суттєві зміни у майновому стані. Тобто упродовж періоду з 00 год. 00 хв. 05.07.2017 року по 23 год. 59 хв. 14.07.2017 року у ОСОБА_2 виник обов’язок повідомити Національне агентство про суттєві зміни у майновому стані.
Опрацюванням відомостей є Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_2 станом на 14.07.2017 року не повідомив Національне агентство про суттєві зміни в майновому стані, а саме про придбання рухомого майна у вигляді автомобіля марки «TOYOTA» модель «CAMRY», 2004 року випуску, номер кузова (шасі, рама) JTDBE38K500266843, вартістю 294023,70 грн., а повідомив про це несвоєчасно – 20.03.2018 року.
Таким чином ОСОБА_2, порушивши вимоги ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив корупційне адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
Прокурор Богусевич І.М. вважає доведеним вчинення корупційного діяння депутатом Тлумацької районної ради Івано-Франківської області ОСОБА_2 Просив визнати його винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу відповідно до санкції даної статті, а саме в розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
В судовому засіданні ОСОБА_2 роз'яснені права, передбачені ст.268 КУпАП, заяв та клопотань не надходило. Повідомив, що жодних заяв та клопотань поштою не направляв, до канцелярії суду не подавав, на адресу електронної пошти суду не надсилав.
При розгляді справи ОСОБА_2 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнав. Зазначив, що він не зміг своєчасно подати на сайт Національного агентства повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, оскільки з моменту придбання ним автомобіля у мережі Інтернет був поширений вірус. Також дані обставини позбавили його можливості звернутись з листом до Національного агентства по даному факту.
Заслухавши думку прокурора, пояснення ОСОБА_2, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, доведена даними, що містяться в: протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією № 70 від 23.03.2018 року (а.с. 5-11), який складений оперуповноваженим Управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України лейтенантом поліції ОСОБА_3 з заповненням всіх необхідних реквізитів, встановлених ст. 256 КУпАП, з якого вбачається, що ОСОБА_2 несвоєчасно повідомив Національне агентство про суттєві зміни в майновому стані, та в якому ОСОБА_2 у графі «Пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності» власноручно написав, що він несвоєчасно подав повідомлення НАЗК про суттєві зміни в майновому стані, оскільки з моменту придбання ним автомобіля в мережі Інтернет був поширений вірус; письмових поясненнях ОСОБА_2 від 19.03.2018 року (а.с. 12), в якому зазначив, що з моменту придбання автомобіля, тобто з 04.07.2017 року, на протязі 10 днів, у мережі інтернет поширився вірус, що позбавило його можливості вчасно подати повідомлення НАЗК про суттєві зміни в майновому стані; копії договору купівлі-продажу транспортного засобу № 2641/2017/523521 від 04.07.2017 року (а.с. 14), з якого вбачається, що ОСОБА_2 придбав у ОСОБА_4, в особі ОСОБА_5, транспортний засіб марки «TOYOTA», модель «CAMRY», 2004 року випуску, колір сірий, номер кузова (шасі, рама) JTDBE38K500266843, вартістю 294023,70 грн.; копії листа Управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України від 28.02.2018 року №1696/39-108/02-2018 про проведення перевірки (а.с. 19), з якого вбачається, що відносно ОСОБА_2 проводиться перевірка щодо дотримання вимог антикорупційного законодавства та необхідності надання додаткових документів; копія відповіді Тлумацької районної ради Івано-Франківської області № 51/01-17/01 від 13.03.2018 року (а.с. 20), на підставі якої були надані копії документів стосовно ОСОБА_2, зокрема рішення Тлумацької районної ради Івано-Франківської області № 001-01/15 від 12.11.2015 року «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів районної ради» та список депутатів Тлумацької районної ради сьомого скликання Івано-Франківської області, згідно яких ОСОБА_2 визнано депутатом Тлумацької районної ради сьомого скликання Івано-Франківської області (а.с. 24-29), а також витяг з офіційного сайту Тлумацької районної ради Івано-Франківської області від 03.02.2017 року про повідомлення всіх депутатів щодо подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с. 22-23); рапорті оперуповноваженого УЗЕ в Івано-Франківській області ДЗЕ Національної поліції України лейтенанта поліції ОСОБА_3 від 21.03.2018 року (а.с. 30) про отримання скріншоту та витягу з бази Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та доручення їх до матеріалів адміністративної справи; витязі з сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 21.03.2018 року (а.с. 31), з якого вбачається наявність опублікованих ОСОБА_2 декларацій, а також опублікованого 20.03.2018 року повідомлення про суттєві зміни в майновому стані; копій роздрукованих з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларацій за 2016 та 2017 роки (а.с. 32-49), з яких вбачається, що у декларації за 2017 рік наявне цінне рухоме майно, набуте 04.07.2017 року, а саме легковий автомобіль марки TOYOTA», модель «CAMRY», 2004 року випуску, вартістю 294023,0 грн.; витязі з сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 21.03.2018 року (а.с. 50-52), з якого вбачається наявність опублікованого 20.03.2018 року повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, зокрема набуття у власність цінного рухомого майна (транспортного засобу), вартість якого перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року, а саме автомобіля марки TOYOTA», модель «CAMRY», 2004 року випуску, вартістю 294023,0 грн.; рапорті заступника начальника ВОАЗ УЗЕ в Івано-Франківській області капітана поліції ОСОБА_6 від 23.03.2018 року з додатком (а.с. 53-55) щодо наявності інформації про зареєстровані транспортні засоби в у Національній автоматизованій інформаційній системі, яка входить до Єдиного державного реєстру МВС України, зокрема реєстрації за ОСОБА_2 04.07.2017 року транспортного засобу марки TOYOTA», модель «CAMRY», 2004 року випуску, колір сірий, номер кузова (шасі, рама) JTDBE38K500266843.
Суд не приймає до уваги, долучений ОСОБА_2 до своїх письмових пояснень від 19.03.2018 року, які містяться у матеріалах справи про адміністративне правопорушення, скріншот з сайту Національного агентства на підтвердження неможливості вчасно подати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, зокрема відсутності з’єднання з сайтом та тимчасово не доступного сервісу стосовно заповнення декларації, оскільки вказані скріншоти були зроблені 26.10.2017 року, тоді як обов’язок письмово повідомити Національне агентство про суттєві зміни у майновому стані у десятиденний термін, виник у ОСОБА_2 з моменту придбання рухомого майна, тобто упродовж періоду з 00 год. 00 хв. 05.07.2017 року по 23 год. 59 хв. 14.07.2017 року (а.с. 16-18).
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності за законом.
Згідно вимог ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до характеристики, складеної головою Тлумацької районної ради Івано-Франківської області ОСОБА_7 (а.с. 21), встановлено, що ОСОБА_2 на час виконання своїх депутатських повноважень зарекомендував себе кваліфікованим і сумлінним депутатом, користується повагою і авторитетом серед депутатів районної ради, керівників органів державної влади і місцевого самоврядування та жителів району.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_2 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, є визнання вини та щире каяття. Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_2 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, не встановлено.
Вислухавши пояснення ОСОБА_2, заслухавши думку прокурора, та перевіривши матеріали справи, враховуючи характер вчиненного правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, позитивну характеристику, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що відносно ОСОБА_2 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Питання судових витрат суд вирішує у відповідності до ст. 40-1 КУпАП.
На підставі ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», керуючись ст. 40-1, ч. 2 ст. 172-6, ст.ст. 283, 284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Державної судової адміністрації України (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 820019; р/р 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 352 (Триста п’ятдесят дві) грн. 40 коп.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Івано-Франківської області на протязі 10 днів з дня винесення постанови через Тлумацький районний суд.
Суддя Н.І. Лущак