
Справа № 822/1306/18
УХВАЛА
12 квітня 2018 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Блонського В.К.
розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову ОСОБА_1 до Державної архітектурно-будівельної інспекції України про скасування припису,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася в Хмельницькій окружний адміністративний суд з позовом до відповідача, в якому просить скасувати припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 31.01.2018 року, який винесено головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції України, ОСОБА_2, щодо ОСОБА_1.
Позивач 11 квітня 2018 року подав заяву про забезпечення позову.
В поданій заяві позивач просить зупинити дію припису про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 31.01.2018 року, який винесено головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції України, ОСОБА_2, до набрання законної сили рішенням у справі за позовом ОСОБА_1 до Державної архітектурно-будівельної інспекції України про скасування припису про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 31.01.2018 року.
В обгрунтування поданої заяви позивач вказує, що на дату звернення до суду оскаржуваний припис діє, а тому у разі його невиконання її буде притягнуто до відповідальності, що дає достатні підстави для висновку про необхідність вжиття заходів для забезпечення позову.
Надаючи оцінку поданій заяві, відповідно до вимог статті 154 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд враховує наступне.
Відповідно до частини 1 статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання судового рішення в разі задоволення позовних вимог.
Частиною 2 статі 150 КАС України визначені підстави для вжиття заходів забезпечення позову, а саме, якщо: 1) невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або 2) очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.
Згідно з пунктом 17 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України № 2 від 06 березня 2008 року "Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ" в ухвалі про забезпечення позову суд повинен навести мотиви, з яких він дійшов висновку про існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також вказати ознаки, які свідчать про очевидність протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Суд, при розгляді клопотання про забезпечення позову повинен у кожному випадку, виходячи з конкретних доказів, встановити, чи є хоча б одна з передбачених статтею 150 КАС України обставин, і оцінити, чи не може застосуванням заходів забезпечення позову бути завдано ще більшої шкоди, ніж та, якій можна запобігти.
При прийнятті рішення суд враховує пов'язаність заходів щодо забезпечення позову з його предметом, співмірність таких заходів заявленим позовним вимогам і відповідність виду забезпечення позову позовним вимогам.
Проте, суд не встановив та позивачем не надані докази на підтвердження наявності жодної з обставин, передбачених частиною 2 статті 150 КАС України, за наявності яких суд може вжити заходи забезпечення позову.
Інститут забезпечення адміністративного позову є запобіжною мірою і може застосовуватись виключно у випадках, встановлених статтею 150 КАС України, що позивачем доведено не було.
Таким чином, задоволення заяви позивача про забезпечення позовних вимог не відповідає критеріям обгрунтованості, збалансованості інтересів учасників спірних правовідносин та не відповідає інституту забезпечення позову в адміністративному процесі.
Враховуючи наведене вище, суд вважає, що заяву позивача про забезпечення позову необхідно залишити без задоволення.
Керуючись статтями 150, 154, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову в адміністративній справі № 822/1306/18 - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання.
Головуючий суддя ОСОБА_3