
Справа № 240/245/18
Номер провадження № 3/240/118/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 квітня 2018 року Суддя Олександрівського районного суду Донецької області Щербак Ю.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Покровсько-Добропільського управління Головного управління ДФС у Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, керівника Публічного акціонерного товариства «Донрибкомбінат», проживаючого у ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,
за ч. 1 ст. 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и в:
12.04.2018 року до Олександрівського районного суду Донецької області надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1, про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст. 163-2 ч. 1 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 15/05-99-45-01 від 10 квітня 2018 року ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за те, що обіймаючи посаду керівника ПАТ «Донрибкомбінат», вчинив порушення ведення податкового обліку, а саме: несвоєчасне подання платіжних доручень на перерахування належних до сплати самостійно задекларованих та узгоджених сум податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2017 рік, терміном сплати 29.01.2018 року у сумі 295,84 грн., фактично сплачено - 31.01.2018 року, таким чином порушив п.п. 16.1.4 п. 16.1 с. 16, п.п. 266.10.1 п. 266.10 ст. 266 Податкового кодексу України.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані матеріали справи про адміністративне правопорушення, встановлено наступне.
Відповідно до ст. 278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішуються питання, зокрема: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду.
У розумінні ст.ст. 8, 256, 283 КУпАП розгляд судом справи про адміністративне правопорушення проводиться щодо особи, яка вчинила адміністративне правопорушення та в межах, встановлених протоколом про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Згідно ч. 4 ст. 256 КУпАП при складанні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз’яснюються його права і обв’язки, передбачені ст. 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Як вбачається з акту щодо неявки посадових осіб для ознайомлення та підписання протоколу про адміністративне правопорушення № 11/05-99-45-01/00476625 від 10.04.2018 року, керівнику ПАТ «Донрибкомбінат» ОСОБА_1 було направлено запрошення на 10 год.00 хв. 10 квітня 2018 року, для складання та підписання щодо нього протоколу про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП, що є порушенням ч. 4 ст. 256 КУпАП.
Згідно ч. 2, ч. 3 ст. 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягується до адміністративної відповідальності; у разі відмови особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При цьому слід враховувати, що суть адміністративного правопорушення повинна бути описана таким чином, щоб було зрозуміло, де та за яких обставин воно було вчинене, в яких саме діях або бездіяльності відобразилося.
В той же час, протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 зазначеним вимогам ст. 256 КУпАП не відповідає.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Оскільки, усунути виявлені недоліки при розгляді справи не можливо, а їх наявність позбавляє можливості здійснити всебічне, повне і об'єктивне з'ясування всіх обставин правопорушення, з метою дотримання, передбачених ст. 268 КУпАП прав та охоронюваних законом інтересів особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, матеріали справа про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 163-2 Кодексу України відносно ОСОБА_1 підлягає поверненню до Покровсько-Добропільського управління Головного управління ДФС у Донецькій області, для оформлення належним чином.
Керуючись ст. ст. 256, 276, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,
п о с т а н о в и в:
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Покровсько-Добропільського управління Головного управління ДФС у Донецькій області, на доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.В. Щербак