
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
11 квітня 2018 року м. Київ 810/1701/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панченко Н.Д., розглянувши позовну заяву державного реєстратора прав на нерухоме майно комунального підприємства «Ніжинське міжміське бюро технічної інвентаризації» ОСОБА_1 до Міністерства юстиції України про зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся державний реєстратор прав на нерухоме майно комунального підприємства «Ніжинське міжміське бюро технічної інвентаризації» ОСОБА_1 з позовом до Міністерства юстиції України про зобов'язання Міністерства юстиції України скасувати наказ №299/5 від 06.02.2018 у частині анулювання ОСОБА_1 доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності
Частиною 1 статті 25 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Як вбачається з документів, доданих до позовної заяви, зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання позивача є: АДРЕСА_1. Водночас адресою, за якою позивач здійснює функції державного реєстратора є: АДРЕСА_2.
У свою чергу, місцезнаходженням відповідача є: м. Київ, вул. Городецького, 13.
Таким чином, дана адміністративна справі підсудна окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ або ж на Чернігівську область.
Відповідно до Указу Президента України від 16 листопада 2004 року «Про утворення місцевих та апеляційних адміністративних судів, затвердження їх мережі та кількісного складу суддів», в системі адміністративних судів діє Київський окружний адміністративний суд. Однак, територіальна юрисдикція даного суду поширюється на Київську область.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно з частинами 6 та 8 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України, питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4 - 6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Враховуючи викладене, суд дійшов до висновку, що даний позов не підсудний Київському окружному адміністративному суду та вважає за необхідне передати його за територіальною підсудністю адміністративному суду, що найбільш територіально наближений до Київського оружного адміністративного суду, а саме, до Окружного адміністративного суду міста Києва.
На підставі викладеного, керуючись статтями 27, 29, 243, 248 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Державного реєстратора прав на нерухоме майно комунального підприємства «Ніжинське міжміське бюро технічної інвентаризації» ОСОБА_1 до Міністерства юстиції України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії передати за підсудністю до Окружного адміністративного суду м. Києва.
Копію ухвали надіслати (вручити) сторонам.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Панченко Н.Д.