
Справа № 148/669/18
Провадження №2-а/148/20/18
У Х В А Л А
Іменем України
13 квітня 2018 року м.Тульчин
Суддя Тульчинського районного суду Вінницької області Ковганич С.В., розглянувши в місті Тульчині в порядку письмового провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Білоусівської сільської ради Тульчинського району Вінницької області про визнання незаконними та скасування рішень Білоусівської сільської ради Тульчинського району Вінницької області №219, 220, 221, прийнятих на позачерговому пленарному засіданні 25 сесії 7 скликання від 15.03.2018 "Про дострокове припинення повноважень Білоусівського сільського голови ОСОБА_1О.",
В С Т А Н О В И В :
12.04.2018 позивач звернулась до суду з позовом до Білоусівської сільської ради Тульчинського району Вінницької області про визнання незаконними та скасування рішень Білоусівської сільської ради Тульчинського району Вінницької області №219, 220, 221, прийнятих на позачерговому пленарному засіданні 25 сесії 7 скликання від 15.03.2018 "Про дострокове припинення повноважень Білоусівського сільського голови ОСОБА_1О.".
Ознайомившись з позовною заявою та матеріалами справи, приходжу до висновку що адміністратину справу слід передати на розгляд до Вінницького окружного адміністративного суду, виходячи з наступних підстав.
Згідно п.4 ч.1 ст 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Статтею 20 КАС України розмежована предметна юрисдикція адміністративних судів, зокрема, визначено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму; адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1 - 3 частини першої зазначеної статті. Всі інші адміністративні справи, крім визначених ч.1 ст.20 КАС України, підсудні окружним адміністративним судам.
Аналізуючи норми ст.20 КАС України, беручи до уваги, що при відкритті провадження у справі суддею встановлено, що поданий позов предметно не підсудний Тульчинському районному суду Вінницької області, тому приходжу до висновку, що дана справа не підлягає розгляду в Тульчинському районному суді Вінницької області.
В свою чергу нормами КАС України не визначено необхідних дій суду у випадку надходження до відповідного районного суду позовної заяви, яка йому предметно не підсудна.
За нормами ч.6 ст.7 КАС України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
В той же час, згідно п.2 ч.1, ч.5 ст.29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду. Питання про передачу адміністративної справи, крім випадків, визначених пунктами 4-6 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або, за ініціативою суду, в судовому засіданні.
Таким чином, з метою недопущення порушення права позивача на справедливий і публічний розгляд його справи, відсутністю норм процесуального законодавства, які чітко регулюють дії суду у випадку надходження позовної заяви, яка йому предметно не підсудна, вважаю за необхідне застосувати до правовідносин, що склалися аналогію закону, яким є положення, наведені в п.2 ч.1 ст.29 КАС України, та з урахуванням даних обставин передати дану справи на розгляд Вінницькому окружному адміністративному суду, якому дана справа підсудна.
Керуючись ст. ст. 20, 29 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В :
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Білоусівської сільської ради Тульчинського району Вінницької області про визнання незаконними та скасування рішень Білоусівської сільської ради Тульчинського району Вінницької області №219, 220, 221, прийнятих на позачерговому пленарному засіданні 25 сесії 7 скликання від 15.03.2018 "Про дострокове припинення повноважень Білоусівського сільського голови ОСОБА_1О." передати на розгляд до Вінницького окружного адміністративного суду.
Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання шляхом подачі апеляційної скарги через Тульчинський районний суд Вінницької області. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: