Рішення № 73325757, 10.04.2018, Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
10.04.2018
Номер справи
243/9342/17
Номер документу
73325757
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 квітня 2018 року м. Слов’янськ Єд. унік. № 243/9342/17

Провадження № 2-а/243/22/2018

Слов’янський міськрайонний суд Донецької області у складі:

Головуючого судді Старовецького В.І.

за участю секретаря судового засідання Каліух К.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання Слов’янського міськрайонного суду Донецької області адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про зобов’язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

23 жовтня 2017 року до Слов’янського міськрайонного суду Донецької області надійшла адміністративна позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про зобов’язання вчинити певні дії.

В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на те, що з 1998 року він перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області та отримує пенсію як працівник органів внутрішніх справ України за вислугу років, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-XII від 09 квітня 1992 року.

11 жовтня 2017 року представник позивача ОСОБА_2, який діє в інтересах ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області з проханням повідомити про здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1

Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області надало відповідь на адвокатський запит представника позивача ОСОБА_2, в якій Пенсійний фонд України листом від 28 березня 2017 року № 9493/02-23 повідомив Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про те, що перерахунок пенсій особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції) проводиться з урахуванням грошового забезпечення, установленого для поліцейських згідно з Постановою КМУ від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» з 01 червня 2016 року на підставі довідок про грошове забезпечення. Тобто, ГУ ПФУ у своїй відповіді зазначило, що перерахунок та виплату пенсії позивачу буде здійснено після видалення додаткових коштів з Державного бюджету України.

Відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв’язку із введенням для визначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсії і проводиться у порядку (45-2008-п), встановленому КМУ у строки, передбачені ч. 2 ст. 51 цього Закону.

Згідно ст. 22 Конституції України закріплені нею права та свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийняття нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Відповідно рішення КСУ від 06 липня 1999 року № 8-рп/99 з питань призначення та перерахунку пенсії повинно застосовуватися законодавство, яке діяло на момент виходу особи на

пенсію.

Кабінет Міністрів України прийняв дві постанови - № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» і № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови КМУ від 09 березня 2006 року № 268». Цими постановами встановлені високі розміри грошового забезпечення працівників поліції та посадові оклади і спеціальні звання. Вони значно підвищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ. Таким чином, згідно зазначених норм відповідач зобов'язаний здійснити перерахунок раніше нарахованої йому пенсії.

Постановою КМУ від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських національної поліції» встановлено, що згідно додатку № 1 до цієї Постанови оклад за спеціальним званням «майор поліції» складає 2000 грн., згідно додатку № 7 до зазначеної Постанови посадовий оклад «оперуповноваженого/старшого інспектора (управління, відділи (відділення) поліції)» складає 2500 грн., та додатку № 11 визначено розмір надбавки за стаж служби в поліції, відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальні звання становить 50 відсотків, а саме 2250 гривень. Крім того, зараз на вказаній посаді також нараховуються премія, надбавки, які прямо не вказані у цій постанові, але на які нараховуються страхові внески та які повинні включатися до загальної зарплати для розрахунку пенсії.

Відповідно до довідки ГУ Національної поліції України в Донецькій області № 7971 від 23 червня 2017 року «Про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1В.», згідно якої він переконався в тому, що грошове забезпечення працівників поліції значно підвищено, та законодавством змінено вказані вище види грошового забезпечення.

Вважає, що бездіяльність відповідача, яка полягає у не перерахунку позивачу пенсії згідно діючого законодавства за вислугу років з 01 січня 2016 року на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з урахуванням довідки ГУ Національної поліції України в Донецькій області про розмір грошового забезпечення для перерахунку його пенсії є протиправною.

У зв’язку з чим просить суд зобов’язати відповідача здійснити йому перерахунок та виплату різниці пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону 2262-ХІІ від 09 квітня 1992 року «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року», починаючи з 01 січня 2016 року.

Сторони були належним чином повідомлені про дату та час розгляду справи.

Позивач ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_2 до судового засідання не з’явились, надали до суду заяву про розгляд справи за їхньої відсутності. Позовні вимоги підтримали, просили їх задовольнити (а.с. 39-40).

Представник відповідача ГУ ПФУ в Донецькій області до судового засідання не з’явився, про причини неявки суду не повідомив, хоча належним чином повідомлявся про час, дату та місце розгляду справи, надав суду заперечення (а. с. 15-20, 53), відповідно до яких зазначає, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (ч. 1, ч. 2 ст. 122 КАС України). Пенсія є щомісячною виплатою, отже про порушення свого права позивач повинен був дізнатися на час її отримання.

Перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262 пенсій органами Пенсійного фонду України проводиться тільки по двом підставам: у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом № 2262, або у зв’язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України у строки, передбачені ч. 2 ст. 51 Закону № 2262 (ст. 63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262) та п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є

фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб’єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Позивач вимагає здійснення перерахунку пенсії на підставі довідки, яка була видана на підставі постанови КМУ № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», якою було установлено складові грошового забезпечення. Даною постановою зазначено, що видатки, пов’язанні з набранням чинності цією постановою, здійснюються в межах асигнувань на грошове забезпечення, передбачених у державному бюджеті. Міністерству внутрішніх справ за погодженням з Міністерством соціальної політики та Міністерством фінансів затвердити у двотижневий строк порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції. Виплата пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262, у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсацій виплат, встановлених законодавством, звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України (ст. 8 Закону № 2262). Щорічно в Державному бюджеті України закріплюються суми видатків на реалізацію окремих законодавчих актів, у т. ч. і суми видатків, які перераховуються Пенсійному фонду України для виплати пенсій особам, призначених відповідно до Закону № 2262. Будь – які бюджетні зобов’язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення. Бюджетні призначення, джерелом фінансування яких є державний бюджет, визначаються законом про Державний бюджет України (ч. 1 ст. 23 Бюджетного кодексу України). Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21 грудня 2016 року № 1801 не передбачені кошти на перерахунок пенсій військовослужбовцям по новим окладам поліції (за постановою № 988), виплата означених пенсій проводиться в межах передбачених видатків.

На підставі вищевикладеного, головне управління діяло в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України і не порушило прав позивача.

Відповідач просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 у повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об’єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив такі фактичні обставини та відповідні до них правовідносини.

Як свідчать матеріали справи, позивач з 1998 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», як колишній працівник органів внутрішніх справ.

11 жовтня 2017 року представник позивача ОСОБА_2 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області з проханням повідомити про здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 (а.с.6).

Згідно листа № 11792/03-1 від 17 жовтня 2017 року позивачу відмовлено у здійсненні перерахунку та виплаті пенсії (а. с. 7)

Згідно довідки Голови ліквідаційної комісії № 7971 від 23 червня 2017 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 змінено такі види грошового забезпечення: посадовий оклад 2500,00 грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням майор міліції підвищено до 2000,00 грн.; надбавка за стаж служби (50,00%) підвищена до 2250,00 грн.; премія (2,73 %) до 184,28 грн. (а. с. 44)

Відповідно до ст. 122 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Представник позивача ОСОБА_2, який діє в інтересах ОСОБА_1, звернувся до ГУ ПФУ в Донецькій області 29 вересня 2017 року із вимогою про перерахунок призначеної позивачу пенсії, отже саме з цього часу ОСОБА_1 стало відомо про порушення його прав.

ГУ ПФУ в Донецькій області отримав довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1

До суду ОСОБА_1 звернувся 23 жовтня 2017 року, тобто в межах передбаченого законодавством шестимісячного строку. Посилання ГУ ПФУ в Донецькій області на порушення позивачем строку для звернення до суду до уваги суд не приймає, оскільки встановлено, що порушень строку для звернення до суду позивачем допущено не було.

Оцінюючі спірні правовідносини, суд приходить до наступного.

Так, Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23 грудня 2015 року № 900-VIII статтю 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» після частини другої доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».

Відповідно до п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 затверджено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Згідно з пунктом 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Відповідно до статті 102 Закону України «Про Національну поліцію» пенсійне забезпечення поліцейських здійснюється також в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Отже, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке, за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 № 988.

Конституційним Судом України у рішенні від 9 лютого 1999 року №1-рп/99 (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) зазначено, що дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце. Положення частини першої статті 58 Конституції України про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів у випадках, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи, стосується фізичних осіб і не поширюється на юридичних осіб.

На день набрання чинності Законом № 900-VIII постанова Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 діяла і є чинною на день розгляду справи по суті.

Разом з тим, питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою правління ПФУ від 30 січня 2007 року № 3-1 (далі - Порядок № 3-1).

Абзацом 1 пункту 24 цього Порядку передбачено, що про виникнення підстав для

проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 цього Закону уповноважені структурні підрозділи зобов’язані у п’ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв’язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.

Органи, що призначають пенсії, протягом п’яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Зазначене не суперечить вимогам пункту 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, згідно з яким Міністерство внутрішніх справ України повідомляє у п’ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. В свою чергу, ПФУ повідомляє у п’ятиденний строк з моменту надходження інформації від МВС своїм головним управлінням в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсія яких підлягає перерахуванню. Після складання таких списків та подання їх відповідним органам, уповноважені керівники цих органів своїм рішенням видають довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій.

Як визначено в п. 3 Порядку, на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної у списку та у місячний строк подають їх головним управлінням ПФУ. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені зі служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Крім того, відповідачем було отримано довідку ГУ МВС України в Донецькій області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Постанови КМУ від 11 листопада 2015 року № 988, Наказу МВС України від 06 квітня 2016 № 260.

Таким чином, ГУ МВС України в Донецькій області направило до ГУ ПФУ України в Донецькій області інформацію про підстави перерахунку пенсії ОСОБА_1

Таким чином, вказаний вище порядок здійснення перерахунку пенсії у відповідності до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року було дотримано.

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», обов’язок нарахування та виплати пенсій покладено на органи Пенсійного фонду, які здійснюють нарахування пенсій на підставі наданих їм відповідними органами/особою-пенсіонером довідок про розмір грошового забезпечення, і розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення, зазначених у довідках.

Підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, що узгоджується з правовою позицією Верховного Суду України, викладеною у справі № 21-484/а13 від 22 квітня 2014 року.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідач, в свою чергу, не спростував доводи позовної заяви.

Крім того, згідно рішень ЄСПЛ «Сук проти України», «Кечко проти України» та «Бурдов проти Росії», державні органи не можуть посилатися на відсутність коштів як на підставу невиконання зобов’язань.

Окрім того, 15 лютого 2018 року Верховним судом було ухвалено рішення у зразковій адміністративній справі № 820/6514/17, Пз/9901/8/18 предметом розгляду якої є тотожні вимоги, що і у даній справі, а саме питання перерахунку пенсії за вислугу років МВС з 01 січня 2016 року

з урахуванням довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії структурного підрозділу МВС України. Відповідно до вказаного рішення Верховного суду можна зробити висновок про те, що право колишніх працівників органів внутрішніх справ на перерахунок пенсії встановлено чинним законодавством України, дотримано всі вимоги, передбачені Порядком № 45, для проведення перерахунку пенсії, колишні працівники органів внутрішніх справ мають законні підстави щодо перерахунку пенсії на підставі довідки про грошове забезпечення з урахуванням грошового забезпечення поліцейських. При цьому, посилання Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на відсутність коштів на проведення виплати пенсії в перерахованому розмірі порушує гарантоване статтею 1 Першого протоколу Конвенції право мирно володіти своїм майном. Оскільки чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними. Тобто органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань (рішення Європейського суду у справі «Кечко проти України» від 08 листопада 2005 року).

Таким чином вимоги ОСОБА_1 суд визнає такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 244 КАС України, під час прийняття рішення суд вирішує як розподілити між сторонами судові витрати.

Відповідно до частини першої статті 132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов’язаних з розглядом справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, понесені позивачем судові витрати на сплату судового збору в сумі 640 грн. 00 коп. (а. с. 1), підлягають відшкодуванню відповідачем за рахунок бюджетних асигнувань.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 5, 19-21, 122, 159-161, 242, 244, 245 КАС України, рішенням Верховного суду № 820/6514/17, Пз/9901/8/18 від 15 лютого 2018 року, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про зобов’язання вчинити певні дії - задовольнити.

Зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, перерахунок пенсії за вислугу років та виплатити різницю у пенсії з 01 січня 2016 року, та виплатити її на підставі Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону 2262-ХІІ від 09 квітня 1992 року «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року», починаючи з 01 січня 2016 року, з урахуванням довідки Голови ліквідаційної комісії ГУМВС України в Донецькій області № 7971 від 23 червня 2017 року про розмір грошового забезпечення співробітника поліції, який займає посаду оперуповноваженого/старшого інспектора (управління, відділи (відділення) поліції), зі спеціальним званням майора поліції.

Стягнути на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, сплачений судовий збір у розмірі 640 (шістсот сорок) гривень за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області.

Рішення набуває законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Донецького апеляційного адміністративного суду через Слов'янський міськрайонний суд Донецької області. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення, відповідно до п.15.5 Перехідних положень КАС України.

Суддя

Слов’янського міськрайонного суду ОСОБА_3