
№ 3/243/1011/2018
№ 243/2580/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 квітня 2018 року Слов’янський міськрайонний суд Донецької області у складі:
головуючого судді Гусинського М.О.,
при секретарі Мірошниченко В.В.,
за участю прокурора Борисова А.А.,
особи, щодо якої складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення – корупційного діяння ОСОБА_1,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу щодо вчинення корупційних дій, що надійшла з міжрайонного відділу № 5 Управління захисту економіки в Донецькій області Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, РНОКПП НОМЕР_1, паспорт ВВ № 541559, працює керівником департаменту з охорони праці Слов’янської ТЕС, депутата Миколаївської міської ради об’єднаної територіальної громади Слов’янського району Донецької області, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1, за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 відповідно до ст. 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», Закону України «Про місцеві вибори», згідно з Рішенням Миколаївської міської ради об’єднаної територіальної громади Слов’янського району Донецької області від 25.12.2016 року № 01-І-8 «Про визнання повноважень депутатів Миколаївської міської ради», був зареєстрований депутатом Миколаївської міської ради об’єднаної територіальної громади Слов’янського району Донецької області, і згідно пп. «б» п.1 ч.1 ст. Закону України «Про запобігання корупції», є суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією.
Згідно ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачене законодавством . Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.
Згідно ст. 68 Конституції України та п.1 ст. 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів місцевих рад покладено обов’язок додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно – правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів.
Частиною 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Верховною Радою України 03.03.2017р. прийнято Закон України № 1975-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», який набрав чинності 30.03.2017р., відповідно до якого продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації, для осіб, які відповідно до З.У. «Про запобігання корупції подають таку декларацію вперше».
Відповідно до інформації розміщеної в Єдиному державному реєстрі декларацій – офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https: \\public. nazk.gov.ua\search) депутат Миколаївської міської ради об’єднаної територіальної громади Слов’янського району Донецької області VIІI скликання ОСОБА_1 несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування за 2016 рік, а саме:26.03.2018 року о 10 год. 33 хв.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину визнав у повному обсязі, суду пояснив, що він декілька разів намагався подати декларацію в електронному вигляді, але система не приймала у нього декларацію, тільки 26.03.2018р. він зміг подати електронну декларацію за 2016р., яку потрібно було подати до 01.05.2017р.
У своєму письмовому поясненні під час складання протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 пояснив, що він був ознайомлений з вимогами Закону України «Про запобігання корупції», знаходився на території України, не перебував на лікарняному або у відпустці, тобто мав фізичну можливість своєчасно, до 01.05.2017 року подати декларацію про майно, доходи, та витрати та зобов’язання фінансового характеру за період 2016 року, але у зв’язку з особистою безвідповідальністю, ним не було додано декларацію у встановлений термін до 01.05.2017 року.
Таким чином, депутат Миколаївської міської ради об’єднаної територіальної громади Слов’янського району Донецької області ОСОБА_1, несвоєчасно, без поважних причин несвоєчасно подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що є вчиненням правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст. 172-6 ч. 1 КУпАП.
Прокурор у судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та піддати його мінімальному стягненню у вигляді штрафу на користь держави, передбаченому санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП .
Вина ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП повністю підтверджується зібраними по справі доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 281 від 29.03.2018р.; поясненнями ОСОБА_1; повідомленням керівника департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя НАЗКП про факт неподання декларації депутатом Миколаївської міської ради об’єднаної територіальної громади Слов’янського району Донецької області ОСОБА_1; результатами пошуку у Єдиному державному реєстрі декларації, відповідно до яких лише 26.03.2018 року о 10-36 годині ОСОБА_1 опубліковано декларацію.
При накладенні адміністративного стягнення і його розміру, суд враховує особу ОСОБА_1, а також обставини, що пом’якшують відповідальність та її обтяжують.
Обставини, що обтяжують відповідальність за вчинене адміністративне правопорушення ОСОБА_1 відсутні, визнання правопорушником вини суд визнає обставиною, що пом’якшує відповідальність.
Таким чином, враховуючи вищевикладене та особу правопорушника, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП повністю доведена, права правопорушника судом не порушені, на ОСОБА_1 слід накласти стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що станом на 12.04.2018р. складає 850,00 грн., так, як таке стягнення буде справедливим, необхідним та достатнім для виправлення ОСОБА_1 та попередження вчинення ним та/або іншим особам нових правопорушень.
Окрім того, в порядку ст. 40-1 КУпАП, з правопорушника ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню сума судового збору в розмірі 352,40 грн.
Керуючись ст.ст. 34, 35, 40-1, 172-6 ч. 1, 245, 280, 283-284 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», суддя -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1 винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що станом на 12.04.2018р. складає 850,00 грн. (Вісімсот п’ятдесят гривень 00 копійок) на р/р 31119106700339 в банку ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, код платежу 21081100, ЄДРПОУ 37803368.
Стягнути з ОСОБА_1, судовий збір на користь держави на р/р 31215256700001 у ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, ЄДРПОУ: 37993783, код банку отримувача 820019, отримувач Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код класифікації доходів бюджету 22030106, судовий збір у розмірі 352 гривні 40 копійок (Триста п’ятдесят дві гривні 40 копійок).
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду Донецької області через Слов’янський міськрайонний суд.
Строк пред’явлення постанови до виконання три місяці.
Суддя Слов'янського міськрайонного суду М.О. Гусинський