
Номер провадження 3/229/321/2018
ЄУН 229/867/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 квітня 2018 року м.Дружківка
Суддя Дружківського міського суду Донецької області Сєрікова О.О., за участі секретаря с/з ОСОБА_1, прокурора Карташяна Н.А. розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Дружківка Донецької області справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла із Управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка народилася в м.Магнітогорськ, Челябінської області, РФ, гр.України, маючої середньо-технічну освіту, непрацюючої, депутата Орлівської сільської ради Ясинуватського району Донецької області, заміжньої, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, ІПН НОМЕР_1,
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченного ч.1 ст.172-6КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
До Дружківського міського суду Донецької області із Управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки надійшла справа про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, відносно ОСОБА_2
Так, відповідно до Закону України «Про вибори депутатів Верховної ради, Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», протоколу Орлівської виборчої комісії Ясинуватського району Донецької області від 01.11.2010 року – ОСОБА_2 обрана депутатом до Орлівської сільської ради Ясинуватського району Донецької області 6-го скликання. Відповідно до ст.4 Закону України, «Про статус депутатів місцевих рад», п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_2 є суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією.
Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, депутат Орлівської сільської ради Ясинуватського району Донецької області – ОСОБА_2 подала щорічну декларацію за 2016 рік лише 03.11.2017 року.
Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» №1975 від 23.03.2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону подають таку декларацію вперше, продовжено до 1 травня 2017 року.
Крім того, відповідно до листа НАЗК №93-05/48886/17 від 02.03.2017 року дата публікації документів вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб’єктами декларування документів до реєстру.
Таким чином, депутат Орлівської сільської ради Ясинуватського району Донецької області ОСОБА_2 несвоєчасно, без поважних причин подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що є вчиненням правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
До суду ОСОБА_2 не з’явилася, однак надала до суду заяву в якій вона просить розглядати справу без її участі та вину у скоєнні адміністративного правопорушення визнає.
На підставі ст.268 КУпАП, суддя вважає, що справу можливо розглядати без особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, оскільки вона надала до суду заяву про розгляд справи без її участі та визнання вини у вчиненні адміністративного правопорушення.
Суд, дослідивши заяву особи, що притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_2, заслухавши думку прокурора Карташяна Н.А., який підтвердив обставини викладені в адміністративному протоколі та просив притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності, а також оцінивши інші докази у справі в їх сукупності, суд приходить до висновку, що ОСОБА_2 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру.
Відповідно до ст.9 ч.1 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст.ст.245,280 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи і вирішення її у точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.251 КУпАП, фактичні дані, що стосуються справи, зокрема наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи в його вчиненні, інші обставини, встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, іншими документами.
Згідно з диспозицією ст.172-6 ч.1 КУпАП, адміністративним правопорушенням у даному випадку є неподання або несвоєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, передбаченої Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції".
ОСОБА_2 визнала факт несвоєчасного подання нею декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_2 дійсно є депутатом Орлівської сільської ради Ясинуватського району Донецької області VI скликання, що підтверджується витягом з протоколу Орлівської сільської виборчої комісії Ясинуватського району Донецької області «Про реєстрацію депутатів Орлівської сільської ради» від 01.11.2010 року.
Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до інформації розміщеної в Єдиному державному реєстрі декларацій офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.uа\seагсh), депутат Орлівської сільської ради Ясинуватського району Донецької області ОСОБА_2 несвоєчасно подала декларацію за 2016 рік, а саме: 13.11.2017р о 14 год. 51 хв.
Виходячи з викладеного, судом встановлена вина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, за яке передбачена відповідальність за ст.172-6 ч.1 КУпАП.
З урахуванням відомостей про особу, що притягується до адміністративної відповідальності, зокрема те, що ОСОБА_2 не працює, свою вину у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП визнала, а також обставини справи та склад вчиненого нею правопорушення, суд вважає за необхідне застосувати до останньої вид адміністративного стягнення у вигляді штрафу.
Згідно зі ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі п.5 ст.4 ЗУ «Про судовий збір» з ОСОБА_2 також підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2% розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 визнати винною у скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 грн. (вісімсот п’ятдесят гривень). (Адміністративне стягнення у вигляді штрафу підлягає сплаті: р/р №31118106700040, отримувач:Дружківський УК/м.Дружківка/21081100, банк отримувача: ГУДКСУ у Донецькій області, код за ЄДРПОУ: 37937273, МФО:834016.)
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 352 грн 40 коп. (триста п’ятдесят дві гривні сорок копійок). (Судовий збір підлягає сплаті Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106.)
Постанова про адміністративне правопорушення може бути пред’явлена до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.
На постанову може бути подана апеляційна скарга протягом десяти днів з дня винесення постанови. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Дружківського міського суду
Донецької області: ОСОБА_3