
У Х В А Л А
Справа №338/985/17
10 квітня 2018 року смт. Богородчани
Богородчанський районний суд Івано-Франківської області
в складі головуючого-судді Битківського Л.М.
з участю секретаря Дякун М.В.
позивача ОСОБА_1
представника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Богородчани заяву ОСОБА_1 про роз‘яснення постанови Богородчанського районного суду від 13.11.2017 року у справі №338/985/17 за його позовом до Тисменицького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області про визнання протиправними дій відповідача при нарахуванні та виплаті пенсії, зобов’язання провести перерахунок та виплату пенсії, -
в с т а н о в и в:
13.11.2017 року постановою Богородчанського районного суду Івано-Франківської області визнано протиправними дії Тисменицького об‘єднаного управління Пенсійного Фонду України Івано-Франківської області щодо відмови у призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування» зі зменшенням віку, що дає право на призначення пенсії згідно ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Зобов'язано Тисменицьке об‘єднане управління Пенсійного Фонду України Івано-Франківської області провести перерахунок та виплату з моменту звернення за призначенням пенсії, починаючи з 07 серпня 2017 року, ОСОБА_1 державної (основної) пенсії за віком відповідно до ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» зі зменшенням пенсійного віку на 5 років з урахуванням вимог ч. 2 ст. 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» зі збільшенням пенсії на 1% заробітку за кожен рік роботи понад 20 років стажу. Нарахування пенсії ОСОБА_1 провести на підставі ч.1-3 ст.57 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи з середньомісячного заробітку, що вказаний у довідці №12 від 17 листопада 2015 року про грошове забезпечення за період служби у зоні відчуження з 04 січня по 01 квітня 1988 року, що видана Відділом зони ЧАЕС ГУ МВС України в Київській області. Зарахувати ОСОБА_1 час перебування на інвалідності, яка пов‘язана з виконанням обов‘язків по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильскій АЕС у період з 30 червня 2002 року по 07 серпня 2017 року, до страхового стажу для призначення пенсії за віком відповідно до абз.4 ч.1 ст. 24 Закону України «Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування». Обчислення та нарахування пенсії за віком ОСОБА_1 здійснити з застосуванням коефіцієнтів середнього заробітку за три останні роки, що передували року зверненню за призначенням пенсії.
20.02.2018 року постанова набрала законної сили відповідно до постанови Львівського апеляційного адміністративного суду.
29.03.2018 року ОСОБА_1 подано до суду заяву про роз‘яснення судового рішення. Зокрема заявник просить роз‘яснити резолютивну частину судового рішення стосовно нарахування його пенсії «на підставі ч.1-3 ст. 57 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи з середньомісячного заробітку, що вказаний у довідці №12 від 17 листопада 2015 року про грошове забезпечення за період служби у зоні відчуження з 04.01. по 01.04.1988 року, що видана відділом зони ЧАЕС ГУ МВС України в Київській області. При цьому зазначає, що відповідач при виконанні судового рішення безпідставно застосовує двоскладовий розрахунок, а саме частину заробітку рахує по Закону України «Про пенсійне забезпечення» з обмеженням виплати пенсії у розмірі 224 грн.(4 мінімальні пенсії за віком), а у другій складовій по заробітку за 60 календарних місяців по основному місцю роботи. Разом з тим про застосування такого підходу до розрахунку у його заяві не йшлось і у судовому рішення не зазначалось.
Подану заяву у судовому засіданні ОСОБА_1 підтримав.
Представник управління ПФУ ОСОБА_2 в судовому засіданні вказала, що рішення суду виконується відповідно до вимог закону .
Заслухавши сторін, дослідивши матеріали справи, виходячи з вимог ст.254 КАС України суд вважає за необхідне роз‘яснити таке. У мотивувальній частині постанови Богородчанського районного суду від 13.11.2017 року суд звертав увагу на те, що відповідно до частини другої статті 27 Закону № 1058-ІV за бажанням застрахованої особи частина розміру пенсії за віком за період страхового стажу, набутого до дня набрання чинності цим Законом, може бути визначена відповідно до раніше діючого законодавства, а частина розміру пенсії за період страхового стажу, набутого після набрання чинності цим Законом, - відповідно до цього Закону.
Тобто, цією нормою надано право обирати умови, норми та порядок пенсійного забезпечення, які встановлені загальним Законом № 1058-1V або спеціальним Законом № 796-ХІІ.
Відповідно до ст. 57 Закону № 796-ХІІ в редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин, обчислення середньомісячного заробітку провадиться згідно з Законом № 1058-1V. У разі обчислення пенсії відповідно до частини другої статті 27 Закону № 1058-ІУ за бажанням того, хто звернувся за пенсією, середньомісячний фактичний заробіток для обчислення пенсії може визначатися за будь-які 12 місяців підряд роботи на територіях радіоактивного забруднення.
Таким чином, визначальною є позиція самого пенсіонера, що викладена у поданій до органів ПФУ заяві.
Виконання судового рішення слід провести буквально до резолютивної частини.
На підставі наведеного, керуючись ст.254 КАС України, суд ,-
постановив :
Роз‘яснити, що при виконанні постанови Богородчанського районного суду від 13.11.2017 року у справі №338/985/17 за позовом ОСОБА_1 відповідачу слід виходити з середньомісячного заробітку позивача, який вказаний у довідці №12 від 17 листопада 2015 року про грошове забезпечення за період служби у зоні відчуження з 04 січня по 01 квітня 1988 року, що видана Відділом зони ЧАЕС ГУ МВС України в Київській області, що відповідатиме ст.57 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за формулою, що міститься у ч.1 ст. 27 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Посилання на необхідність застосування Закону України «Про пенсійне забезпечення» у резолютивній частині судового рішення не міститься.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку у п’ятнадцяти денний стро з дня її проголошення.
Суддя