
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 квітня 2018 рокуЛьвів№ 876/312/18
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:
головуючого судді Шавеля Р.М.,
суддів Затолочного В.С. та Бруновської Н.В.,
з участю секретаря судового засідання - Герман О.В.,
а також сторін (їх представників):
від позивача - ОСОБА_1;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Володимир-Волинського міського суду Волинської обл. від 13.12.2017р. в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській обл. про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання провести перерахунок і виплату пенсії за вислугу років (суддя суду І інстанції: ОСОБА_3; час та місце ухвалення рішення суду І інстанції: 11 год. 01 хв. 13.12.2017р. м.Володимир-Волинський Волинської обл.; дата складання повного тексту рішення суду І інстанції: не вказана),-
В С Т А Н О В И В:
14.11.2017р. позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив визнати бездіяльність відповідача Головного управління /ГУ/ Пенсійного фонду /ПФ/ України в Волинській обл. щодо непроведення перерахунку пенсії з 01.01.2016р. відповідно до Закону України № 900 від 23.12.2015р. «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов КМ України № 988 від 11.11.2015р. «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18.11.2015р. «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року № 268» та довідки № 2681 від 30.05.2017р. про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2016р., яка виготовлена Ліквідаційною комісією Управління Міністерства внутрішніх справ /МВС/ України у Волинській обл., протиправною; зобов'язати пенсійний орган провести позивачу перерахунок та виплату пенсії відповідно до вимог Закону України № 900 від 23.12.2015р. «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов КМ України № 988 від 11.11.2015р. «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18.11.2015р. «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року № 268» та довідки № 2681 від 30.05.2017р. про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2016р., яка виготовлена Ліквідаційною комісією Управління МВС України у Волинській обл., починаючи з 01.01.2016р.; встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання ГУ ПФ України у Волинській обл. подати в установлений судом термін, з моменту набрання рішенням законної сили, звіт про виконання рішення суду (ст.267 КАС України); стягнути із відповідача ГУ ПФ України у Волинській обл. на його користь витрати по сплаті судового збору в розмірі 640 грн. (а.с.2-5).
Постановою Володимир-Волинського міського суду Волинської обл. від 13.12.2017р. заявлений позов задоволено частково; визнано протиправною бездіяльність ГУ ПФ України у Волинській обл. щодо відмови в перерахунку пенсії ОСОБА_1; зобов'язано пенсійний орган провести перерахунок та виплату пенсії позивачу відповідно до Закону України № 900 від 23.12.2015р. «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови КМ України № 988 від 11.11.2015р. «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» на підставі розміру грошового забезпечення, зазначеного у довідці ліквідаційної комісії Управління МВС України у Волинській обл. № 2681 від 30.05.2017р., починаючи з 14.05.2017р.; в задоволенні решти позовних вимог відмовлено; стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ПФ України у Волинській обл. на користь позивача 640 грн. судового збору (а.с.44-46).
Не погодившись із постановою суду, її оскаржив позивач ОСОБА_1, який покликаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просить постанову суду першої інстанції скасувати в частині залишення без розгляду позовних вимог щодо проведення перерахунку і виплати пенсії за період з 01.01.2016р. по 14.05.2017р. та прийняти нове рішення, яким зобов'язати відповідача, починаючи з 01.01.2016р., та без обмеження строком, здійснити перерахунок та виплату пенсії; стягнути з відповідача на його користь суму сплаченого судового збору; в решті постанову суду залишити без змін (а.с.54-57).
Вимоги за апеляційною скаргою обґрунтовує тим, що у розглядуваному випадку спеціальною нормою є приписи ч.3 ст.51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», якою передбачено право на перерахунок пенсії з 01.01.2016р. Вказаний перерахунок не проведений своєчасно з вини пенсійного органу, а тому апелянтом не пропущений строк звернення до суду.
Заслухавши суддю-доповідача по справі, позивача на підтримання поданої скарги, перевіривши матеріали справи та апеляційну скаргу в межах наведених у ній доводів, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає до часткового задоволення, з наступних підстав.
Як слідує з матеріалів справи, позивач ОСОБА_1 є пенсіонером органів внутрішніх справ, перебуває на обліку у відповідача ГУ ПФ України у Волинській обл. та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» (а.с.6-8).
МВС України скеровано на адресу ПФ України повідомлення про підстави перерахунку пенсій (лист № 1461/05/22-2017 від 03.02.2017р.), яким згідно п.2 постанови КМ України № 45 від 13.02.2008р. «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393», повідомило про наявність підстав для перерахунку пенсій особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, а також про готовність уповноважених органів МВС подати до головних управлінь ПФ Україні в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі довідки для перерахунку пенсій у порядку та в терміни, визначені законодавством.
Згідно повідомлення ПФ України № 9493/02-23 від 28.03.2017р. до ліквідаційних комісій Управлінь МВС України в областях подані списки всіх осіб із числа пенсіонерів МВС України; також ПФ України сформовано потребу в бюджетних коштах, необхідних для перерахунку пенсій, яку направлено до Міністерства соціальної політики України (а.с.10, 38).
Ліквідаційною комісією Управління МВС у Волинській обл. надана довідка № 2681 від 30.05.2017р. про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії пенсіонера ОСОБА_1, яка направлена до пенсійної справи позивача (а.с.11, 12).
12.10.2017р. позивач ОСОБА_1 звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії зв'язку зі зміною розміру грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців на підставі Закону України № 900-VIІІ від 23.12.2015р. «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ Україні та членів їхніх сімей» та постанови КМ України № 988 від 11.11.2015р. «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (а.с.13 і на звороті).
Згідно з листом № 599/К-01, 598/К-01 від 23.10.2017р. відповідач ГУ ПФ України у Волинській обл. відмовив у проведенні перерахунку та виплаті пенсії позивачу, вказавши на можливість проведення таких дій лише після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України (а.с.14).
Приймаючи рішення по справі, суд першої інстанції виходив з того, що позивач ОСОБА_1 звернувся до ГУ ПФ України у Волинській обл. із заявою про здійснення перерахунку призначеної пенсії, при цьому уповноважений структурний підрозділ, а саме - Ліквідаційна комісія Управління МВС України у Волинській обл., направила відповідачу довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1, однак відповідний перерахунок пенсії позивача не проведений. Причини таких дій не ґрунтуються на вимогах закону, оскільки покликання відповідача на необхідність виділення додаткових коштів з Державного бюджету України, що повинно передувати спірному перерахунку, є безпідставним. Право особи на здійснення перерахунку пенсії не може ставитися в залежність від бюджетних асигнувань, що суперечить конституційним та законодавчим нормам.
З урахуванням викладеного, враховуючи право позивача на перерахунок пенсії, відмова відповідача у перерахунку позивачу пенсії є протиправною.
Разом з тим, до розглядуваних правовідносин суд застосував норми ст.ст.99, 100 КАС України (в редакції, чинній на момент розгляду справи в суді першої інстанції). Враховуючи відсутність поважних причин пропуску строку звернення до суду із розглядуваним позовом позовні вимоги за період з 01.01.2016р. по 13.05.2017р. належить залишити без розгляду.
Також суд не вбачав підстав для встановлення судового контролю в порядку ст.267 КАС України.
Колегія суддів вважає, що суд першої інстанції в частині рішення про залишення без розгляду позовних вимог за період з 01.01.2016р. по 13.05.2017р. прийшов до помилкових та необґрунтованих висновків, з огляду на наступне.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію, визначені приписами Закону України № 2262-XII від 09.04.1992р. «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Згідно ч.18 ст.43 вказаного Закону у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських (ст.63 цього Закону із врахуванням змін, внесених Законом України № 900-VIII від 23.12.2015р. «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей»).
Також ч.4 ст.63 вказаного Закону встановлено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених КМ України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
З наведеного слідує, що підставою для проведення перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців (поліцейських), яка проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців (поліцейських).
Механізм перерахунку розглядуваних пенсій визначено Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затв. постановою КМ України № 45 від 13.02.2008р.
Відповідно до п.п.1-3 цього Порядку перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) пенсій проводиться у разі прийняття рішення КМ України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
На підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення КМ України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк ПФ України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
ПФ України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в АР Крим, областях, мм.Києві та Севастополі (далі - головні управління ПФ України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).
Головні управління ПФ України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням ПФ України.
Окрім цього, приписами п.п.23, 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затв. постановою ПФ України № 3-1 від 30.01.2007р., передбачено, що перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону.
Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.
Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5).
Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
З наведеного слідує, що підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як рішення, прийняте КМ України, про що відповідні органи повідомляють органи ПФ України, так і відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи.
Постановою КМ України № 988 від 11.11.2015р. «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» визначено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Відповідно до п.15 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Звідси, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим грошового забезпечення колишніх працівників міліції, але за розміром - більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсій особам, яким пенсії призначені у відповідності до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», в тому числі й позивача, який є колишнім працівником органів внутрішніх справ та пенсіонером, у зв'язку з чим останній має право на здійснення перерахунку його пенсії на підставі постанови КМ України № 988 від 11.11.2015р. «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».
В частині строків проведення спірного перерахунку пенсії колегія суддів звертає увагу на приписи ч.3 ст.51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», відповідно до яких перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Згідно ч.ч.2, 3 ст.122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Із урахуванням наведеного, норму ч.3 ст.51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» слід вважати спеціальною по відношенню до вказаних приписів КАС України, а відтак строк перерахунку спірної пенсії не обмежений бу-яким строком в силу приписів вказаного Закону.
У ході розгляду справи встановлено, що перерахунок розміру пенсії позивачу не проведений з 01.01.2016р. саме з вини пенсійного органу, на який покладено обов'язок щодо перерахунку та виплати пенсії позивачу. Тому право позивача щодо перерахунку пенсії з 01.01.2016р. є абсолютним та не може бути обмежено будь-яким строком у силу вимог ч.3 ст.51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Також із змісту висновків рішення суду першої інстанції убачається, що частина позовних вимог за період з 01.01.2016р. по 13.05.2017р. залишена без розгляду, хоча про це є відсутньою вказівка в резолютивній частині рішення.
Додатково колегія суддів враховує, що питання фінансування відповідних видатків з державного бюджету не виступає предметом даного спору; проблеми надання бюджетних коштів пенсійному органу для виконання покладених на нього обов'язків у справах цієї категорії виходять за межі заявлених вимог.
Водночас, покликання відповідача на відсутність бюджетного фінансування передбачених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій (їх перерахунку) як на причину невиконання покладених на нього зобов'язань та рішення суду до уваги не приймаються, оскільки реалізація особою права, що пов'язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актах національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань (рішення Європейського суду з прав людини у справі «Кечко проти України»).
Оцінюючи в сукупності обставини справи та враховуючи вищенаведені положення законодавства, колегія суддів приходить до переконання про наявність правових підстав для здійснення перерахунку пенсії позивача, починаючи з 01.01.2016р., через що заявлений позов є підставним та обґрунтованим, а тому підлягає до задоволення з вищевикладених мотивів.
Також в порядку ч.1 ст.139 КАС України підлягають стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ПФ України у Волинській обл. судові витрати в розмірі 1600 грн. сплаченого судового збору за подання позовної заяви та апеляційної скарги.
З огляду на вищевикладене, доводи апеляційної скарги є суттєвими і складають підстави для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального права (незастосування закону, який підлягав застосуванню), що призвело до неправильного вирішення справи, через що постанова суду підлягає скасуванню з прийняттям нового судового рішення про задоволення заявленого позову, з вищевикладених мотивів.
При цьому, колегія суддів вважає за необхідне скасувати постанову суду в повному обсязі, виходячи із процесуальної неможливості усунути вищевказані недоліки судового рішення шляхом його часткового скасування або зміни.
Керуючись ст.139, ч.3 ст.243, ст.310, п.2 ч.1 ст.315, п.4 ч.1 ст.317, ч.1 ст.321, ст.ст.322, 325, 329 КАС України, апеляційний суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.
Постанову Володимир-Волинського міського суду Волинської обл. від 13.12.2017р. скасувати та прийняти нову постанову, якою позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській обл. (адреса: вул.Кравчука, буд.22-В, м.Луцьк, 43026, код ЄДРПОУ 13358826) щодо здійснення перерахунку та виплати ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1, 44700, ідентифікаційний код НОМЕР_1) пенсії з 01.01.2016р. як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно із Законом України № 900-VIII від 23.12.2015р. «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», ст.ст.51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою КМ України № 988 від 11.11.2015р. «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», на підставі наданої довідки Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській обл. № 2681 від 30.05.2017р. про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій, з урахуванням грошового забезпечення поліцейських.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській обл. (адреса: вул.Кравчука, буд.22-В, м.Луцьк, 43026, код ЄДРПОУ 13358826) здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1, 44700, ідентифікаційний код НОМЕР_1) як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно із Законом України № 900-VIII від 23.12.2015р. «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», ст.ст.51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою КМ України № 988 від 11.11.2015р. «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», на підставі наданої довідки Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській обл. № 2681 від 30.05.2017р. про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій, з урахуванням грошового забезпечення поліцейських, починаючи з 01.01.2016р.
Стягнути на користь ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1, 44700, ідентифікаційний код НОМЕР_1) судові витрати за сплату судового збору в загальному розмірі 1600 (одна тисяча шістсот) грн. 00 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській обл. (адреса: вул.Кравчука, буд.22-В, м.Луцьк, 43026, код ЄДРПОУ 13358826).
Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом тридцяти днів з дня проголошення судового рішення; у випадку оголошення судом апеляційної інстанції лише вступної та резолютивної частини судового рішення зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Головуючий суддя Р. М. Шавель Судді В. С. Затолочний Н. В. Бруновська
Дата складення повного судового рішення: 12.04.2018р.