
ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 березня 2018 року м. Одеса Справа № 815/6575/17
Одеський окружний адміністративний суд у складі судді Іванова Е.А.
за участю секретаря Ягенської К.О., за участю представників позивача ОСОБА_1, відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Одесі адміністративну справу за позовом Приватного підприємства “МАЛЛАТІ” до Головного управління ДФС в Одеській області про зобов’язання відповідача внести до Реєстру заяв про повернення суми податку на додану вартість відшкодування необхідні дані щодо відшкодування ПП “МАЛАТТІ” суми податку на додану вартість за квітень 2016 року у розмірі 1136472 грн. в рахунок погашення податкового боргу з податку на прибуток приватних підприємств,
ВСТАНОВИВ:
З позовом до суду звернулось Приватне підприємство “МАЛЛАТІ” в якому просить суд зобов’язати Головне управління ДФС в Одеській області внести до Реєстру заяв про повернення суми податку на додану вартість відшкодування необхідні дані щодо відшкодування ПП “МАЛАТТІ” суми податку на додану вартість за квітень 2016 року у розмірі 1136472 грн. в рахунок погашення податкового боргу з податку на прибуток приватних підприємств.
Ухвалою суду від 14.12.2017 року адміністративний позов Приватного підприємства “МАЛЛАТІ” залишений без руху.
Ухвалою суду від 26.01.2018 року відкртито провадження у справі.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав, та пояснив, що 24.05.2016 року позивач отримав лист ДПІ у Суворовському районі м. Одеси №7452/10/15-54-17-00 від 20.05.2016 року про те, що ПП "МАЛЛАТІ" має податковий борг до бюджету на загальну суму 1136471,85 грн. та податкову вимогу №689-17 від 20.05.2016р. у якій зазначено, що сума податкового боргу з податку на прибуток приватних підприємств складає 1136471,85 грн. Податковий борг у ПП "МАЛЛАТІ" виник станом на 03 квітня 2016 року. 25.05.2016 року ПП "МАЛЛАТІ" подало уточнюючий розрахунок до декларації з ПДВ
за квітень 2016 року із заявленою до бюджетного відшкодування сумою ПДВ у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету у розмірі 1136472 грн. У заяві, яка є додатком до декларації ПП "Маллаті" вказали, що у такий спосіб просимо зарахувати сплату податкового боргу з податку на прибуток. На підставі п.200.10 ст.200 розділу V Податкового кодексу України, у порядку ст. 76 глави 8 розділу II Податкового кодексу України №2755-УІ від 02.12.2010 року зі змінами та доповненнями було проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на додану вартість правомірності нарахування ПП "МАЛЛАТІ" суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету з ПДВ наступних звітних податкових періодів за квітень 2016 року у розмірі 1136472 грн., відображеної у уточнюючому розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок до податкової декларації з ПДВ наданого у травні 2016 року за квітень 2016 року. За результатами перевірки було складено акт №2002/15-54-12-01 від 24.06.2016 р. На підставі акту " Про результати камеральної перевірки ПП "Маллаті" правомірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість заявленої у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету за квітень 2016 року" №2002/15-54-12-01 від 24.06.2016 р. 13 липня 2016 року було винесено податкове повідомлення-рішення №0004521201.Не погодившись з вказаним податковим повідомлення – рішенням позивач оскаржив його до суду. Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 20.07.2017 року апеляційну скаргу ДПІ у Суворовському районі м. Одеси задоволено частково: постанову Одеського окружного адміністративного суду від 16.03.2017 року - скасовано, прийнято постанову про задоволення позову частково, а саме: податкове повідомлення-рішення від № НОМЕР_1 від 13.07.2016р скасовано, та відмовлено у задоволенні вимог щодо зобов'язати ДПІ У Суворовському районі м. Одеси узгодити заявлену ПП "Маллаті" суму 1136472 грн. на отримання бюджетного відшкодування ПДВ згідно Заяви (Додаток4) до уточнюючого розрахунку наданого у травні 2016 року за квітень 2016 року, зобов'язано ДПІ у Суворовському районі м. Одеси зарахувати узгоджену суму 1136472 грн. бюджетного відшкодування ПДВ у рахунок погашення податкового боргу з податку на прибуток приватних підприємств згідно Заяви (додаток4) до поданого уточнюючого розрахунку наданого у травні 2016 року за квітень 2016 року. За наслідками отримання Постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 20.07.2017 року по справі № 815/6941/156 ПП "Маллаті" звернулося до головного управління ДФС у Одеській області щодо отримання інформації про зарахування суми бюджетного відшкодування з ПДВ в рахунок погашення податкового боргу з податку на прибуток підприємства. ГУ ДФС в Одеській області листом від 04.09.2017р. № 8617/10/15-32-10-03 повідомило, що про неможливість зарахування бюджетного відшкодування з ПДВ у рахунок погашення податкового боргу з податку на прибуток приватних підприємств надходження якого розподіляються у пропорціях як до державного бюджету, так і до місцевого бюджету у зв'язку з тим, що положеннями Податкового кодексу України це не передбачено.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав, та надав до суду письмовий відзив, який мотивований тим, що згідно з підпунктом 4 пункту 5 розділу V Порядку № 21 сума від'ємного значення, що не перевищує суму, обчислену, відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 Кодексу (далі - реєстраційна сума) на момент подання податкової декларації з ПДВ (рядок 20 у декларації 0110), підлягає бюджетному відшкодуванню (відображається у рядку 20.2), зокрема у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету України (відображається у рядку 20.2.2). Отже, платник при декларуванні від'ємного значення ПДВ у рахунок сплати грошового зобов'язання та/або зменшення суми податкового боргу з інших платежів відображає у Додатку 4 у відповідній таблиці код бюджетної класифікації, код виду платежу, на який платник бажає перерахувати суму ПДВ, відображену в рядку 20.2.2 податкової декларації з ПДВ. Статтею 29 Бюджетного кодексу України визначено перелік податків, які зараховуються до загального фонду Державного бюджету України. У відповідності до п. 2 ч. 2 ст. 29 Бюджетного, кодексу України до доходів загального фонду Державного бюджету України (з урахуванням особливостей визначених пунктом 1 частини другої статті 67-1 цього Кодексу) належать 90 відсотків податку на прибуток підприємств (крім податку на прибуток підприємств державної власності, що зараховується до загального фонду державного бюджету в повному обсязі, та податку, визначеного пунктом 18 частини першої статті 64, пунктом 12 частини першої статті 66 та пунктом 2 частини першої статті 69 цього Кодексу).Та оскільки ПП «МАЛЛАТІ» не є підприємством державної власності, ДПІ не може зарахувати відповідну суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість у рахунок погашення податкового боргу підприємства з податку на прибуток.
Вислухавши пояснення представників сторін, з’ясувавши обставини справи та дослідивши наявні у справі докази, суд доходить наступних висновків.
Судом встановлено, що ПП «МАЛАТТІ» 25.05.2016 року подано до контролюючого органу уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, згідно даного рядка 20.2.2 якого задекларовано суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачується до Державного бюджету у розмірі 1136472 грн.
На підставі п.200.10 ст.2 00 розд. V ПКУ в порядку ст.76 глави 8 розділу II Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 року із змінами та доповненнями, (далі - - ПКУ), старшим, державним інспектором, відділу адміністрування податку на додану вартість управління податків і зборів з юридичних осіб ДПІ у Суворовському районі м.Одеси ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_3 проведено камеральну (електронну) перевірку податкової звітності з податку на додану вартість правомірності нарахування ПП "Маллаті" суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу з інших платежів що сплачуються до Державного бюджету з ПДВ наступних звітних (податкових) періодів за квітень 2016р. у розмірі 1136472 грн., відображеної у уточнюючому розрахунку податкових зобов'язань з податку і на додану вартість і у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок до податкової декларації з податку на додану вартість наданого у травні 2016 року за квітень 2016 року.
За результатами перевірки був складений акт від 24.06.16 № 2002/15-54-12-01 «Про результати камеральної перевірки ПП «Маллаті» правомірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість заявленої у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету за квітень 2016 року».
На підставі акту перевірки від 24.06.16 № 2002/15-54-12-01 ДПІ у Суворовському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області прийнято оскаржуване податкове повідомлення-рішення від 13.07.16 №0004521201.
Зазначене податкове повідомлення-рішення було оскаржено ПП «МАЛАТТІ» до Одеського окружного адміністративного суду, та рішенням від 16.03.2017 року, яке в частині залишено без змін постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 20.07.2017 року по справі № 815/6941/16, - визнано протиправним та скасовано.
Після отримання Постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 20.07.2017 року по справі № 815/6941/16 ПП "Маллаті" звернулося до головного управління ДФС у Одеській області щодо отримання інформації про зарахування суми бюджетного відшкодування з ПДВ в рахунок погашення податкового боргу з податку на прибуток підприємства.
ГУ ДФС в Одеській області листом від 04.09.2017р. № 8617/10/15-32-10-03 повідомило, що про неможливість зарахування бюджетного відшкодування з ПДВ у рахунок погашення податкового боргу з податку на прибуток приватних підприємств надходження якого розподіляються у пропорціях як до державного бюджету, так і до місцевого бюджету у зв'язку з тим, що положеннями Податкового кодексу України це не передбачено
Та суд вважає, дану відмову відповідача правомірною з огляду на наступне.
Так, у відповідності до вимог пункту 6.1 статті 6 Податкового кодексу України податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.
Згідно п.8.1 ст. 8 Податкового кодексу України в Україні встановлюються загальнодержавні та місцеві податки та збори.
Пункт 9.1 статті 9 Податкового кодексу України визначає, що до загальнодержавних податків належить, зокрема, податку на прибуток підприємств.
При цьому, за положеннями пункту 9.3 статті 9 Податкового кодексу України зарахування загальнодержавних податків та зборів до державного і місцевих бюджетів здійснюється відповідно до Бюджетного кодексу України.
Відповідно до п. 43.1, п. 43.2, п. 43.3, п. 43.4 , п. 43. 5 ст.. 43 ПК України помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов'язання підлягають поверненню платнику відповідно до цієї статті та статті 301 Митного кодексу України, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.
У разі наявності у платника податків податкового боргу, повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов'язання на поточний рахунок такого платника податків в установі банку або шляхом повернення готівковими коштами за чеком, у разі відсутності у платника податків рахунку в банку, проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків.
Обов'язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов'язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.
Платник податків подає заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку.
Контролюючий орган не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.
На підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом п’яти робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені платникам податків у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Згідно ст. 87 ПК України (чинної на час виникнення правовідносин) джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.
Джерелом самостійної сплати грошових зобов’язань з податку на додану вартість є суми коштів, що обліковуються в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, та джерела, зазначені в абзаці першому цього пункту.
Сплату грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснено також:
а) за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника);
б) за рахунок помилково та/або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів;
в) за рахунок суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість (на підставі відповідної заяви платника) до Державного бюджету України".
Не можуть бути джерелом погашення податкового боргу, крім погашення податкового боргу з податку на додану вартість, кошти на рахунку платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість. Для погашення такого податкового боргу за рахунок коштів на рахунку платника податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість центральний орган виконавчої влади, що реалізує податкову і митну політику, за умови наявності підстав, передбачених статтею 95 цього Кодексу, надсилає органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, у якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, реєстр, у якому зазначаються найменування платника, податковий та індивідуальний податковий номер платника та сума податкового боргу, що підлягає перерахуванню до бюджету. Порядок формування та надсилання органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, такого реєстру визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної податкової і митної політики.
Відповідно до пункту 200.1 статті 200 Кодексу сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
Пунктом 200.4 статті 200 Кодексу визначено, що при від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 статті 200 Кодексу, така сума:
а) враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до Кодексу) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а в разі відсутності податкового боргу -
б) або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200і.З статті 200і Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації на поточний рахунок платника податку та/або у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету;
в) та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
Таким чином, Кодексом чітко визначено, що від'ємне значення податку на додану вартість, розраховане платником за результатами звітного (податкового) періоду, за заявою платника може бути задеклароване, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, до бюджетного відшкодування:
на поточний рахунок платника податку;
у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету.
Відповідно до пункту 200.10 статті 200 Кодексу протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації, контролюючий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних.
Платники податку, які мають право на бюджетне відшкодування відповідно до цієї статті та подали заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, отримують таке бюджетне відшкодування у разі узгодження контролюючим органом заявленої суми бюджетного відшкодування за результатами камеральної перевірки, а у випадках, визначених пунктом 200.11 статті 200 Кодексу, - за результатами перевірки, зазначеної у такому пункті, що проводяться відповідно до Кодексу.
Сума бюджетного відшкодування вважається узгодженою контролюючим органом з дня, наступного за днем закінчення терміну проведення камеральної перевірки, у разі якщо камеральна перевірка проведена не була або за результатами проведення перевірки податкове повідомлення-рішення не було надіслано платнику податку у строк, визначений Кодексом.
Відповідно до пункту 200.12 статті 200 Кодексу контролюючий орган зобов'язаний протягом п'яти робочих днів після закінчення перевірки:
або подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету;
або за заявою платника податку до відповідного контролюючого: органу зарахувати таку суму в рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету України.
У разі наявності у платника, податку, податкового боргу бюджетному відшкодуванню
підлягає заявлена сума ПДВ, зменшена на суму такого податкового боргу.
Порядок заповнення і подання податкової звітності з ПДВ затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 р. N 21 (далі - Порядок № 21).
Згідно з підпунктом 4 пункту 5 розділу V Порядку № 21 сума від'ємного значення, що не перевищує суму, обчислену, відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 Кодексу (далі - реєстраційна сума) на момент подання податкової декларації з ПДВ (рядок 20 у декларації 0110), підлягає бюджетному відшкодуванню (відображається у рядку 20.2), зокрема у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету України (відображається у рядку 20.2.2).
Отже, платник при декларуванні від'ємного значення ПДВ у рахунок сплати грошового зобов'язання та/або зменшення суми податкового боргу з інших платежів відображає у Додатку 4 у відповідній таблиці код бюджетної класифікації, код виду платежу, на який платник бажає перерахувати суму ПДВ, відображену в рядку 20.2.2 податкової декларації з ПДВ.
Статтею 29 Бюджетного кодексу України визначено перелік податків, які
зараховуються до загального фонду Державного бюджету України.
У відповідності до п. 2 ч. 2 ст. 29 Бюджетного кодексу України до доходів загального фонду Державного бюджету України (з урахуванням особливостей визначених пунктом 1 частини другої статті 67-1 цього Кодексу) належать 90 відсотків податку на прибуток підприємств (крім податку на прибуток підприємств державної власності, що зараховується до загального фонду державного бюджету в повному обсязі, та податку, визначеного пунктом 18 частини першої статті 64, пунктом 12 частини першої статті 66 та пунктом 2 частини першої статті 69 цього Кодексу).
Решта 10% податку на прибуток підприємств відповідно до п. 17 ч. 1 ст. 64 Бюджетного кодексу України надходить до бюджетів обласного значення, міст Києва та Севастополя, районних бюджетів, бюджетів об’єднаних територіальних громад.
Наказом Міністерства фінансів України, від 14 січня 2011 року № 11 затверджено Класифікацію доходів Бюджету (зі змінами, та доповненнями).
Згідно даної Класифікації податок на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності визначається за кодом « 11020100». В свою чергу, податок на прибуток приватних підприємств визначається за кодом « 11021000».
У відповідності до вимог абзацу 8 пункту 4 Порядку ведення Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, завтердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 січня 2017 р. № 26, орган ДФС вносить до Реєстру такі дані, зокрема, реквізити бюджетних рахунків для перерахування бюджетного відшкодування у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету.
Судом встановлено, що ПП «МАЛЛАТІ» не виступає підприємством державної власності, а тому зарахувати відповідну суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість у рахунок погашення податкового боргу підприємства з податку на прибуток суперечить припису п.п. б) п. 200.4 ст. 200 ПК України яким визначено, що при від’ємному значенні суми ПДВ така сума підлягає бюджетному відшкодуванню та/або у рахунок сплати грошового зобов’язання або погашення податкового боргу такого платника податків з інших платежів, що стягуються до Державного бюджету.
Таким чином, з огляду на неможливість внесення до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість даних щодо визначення реквізитів бюджетних рахунків для перерахування бюджетного відшкодування у рахунок погашення податкового боргу ПП «МАЛЛАТІ» з податку на прибуток, позов підприємства про вжиття відповідних заходів задоволенню не підлягає.
Відповідно до ст. 9 КАС України розгляд та вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 та ч. 1 ст. 73 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
Частиною 1 ст. 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні.
Під час перевірки правомірності оскаржуваних рішень суд враховує, чи прийняті вони з використанням повноважень та спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискредитації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь яким несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
З огляду на зазначене та оцінюючи у сукупності встановлені обставини і перевіривши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову позивача, оскільки ПП «МАЛЛАТІ» не виступає підприємством державної власності, а тому податок на прибуток підприємств сплачуваний ним зараховується як в держаний так і до місцевого бюджету.
Керуючись ст..ст.9, 241-246 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову Приватного підприємства “МАЛЛАТІ” (65011, м. Одеса, провулок Онілової, 8/10 код 32642097) до Головного управління ДФС в Одеській області (65025. м. Одеса, вул. Ак. Заболотного, 38-А код 39398646) про зобов’язання відповідача внести до Реєстру заяв про повернення суми податку на додану вартість відшкодування необхідні дані відмовити повністю.
Рішення набирає законної сили відповідно до ст.255 КАС України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 293, 295 та п. 15-5 розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Іванов Е.А.
.