Постанова № 73300996, 04.04.2018, Василівський районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
04.04.2018
Номер справи
311/1014/18
Номер документу
73300996
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 311/1014/18

Провадження № 3/311/317/2018

ПОСТАНОВА

Іменем України

04.04.2018 м. Василівка

04 квітня 2018 року Суддя Василівського районного суду Запорізької області Сидоренко Ю.В., розглянувши адміністративний матеріал (протокол серії ГП № 387654 від 12.02.2018 року), який надійшов з Дніпрорудненського ВП Василівського ВП ГУНП України в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, працюючого вантажником на ПрАТ «ЗЗРК», зареєстрованого та фактично мешкаючого за адресою: вул.Кірова буд. 65 с. Мала Білозерка Василівського району Запорізької області,

за ч.1 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В С Т А Н О В И В :

12.02.2018 року до Василівського районного суду Запорізької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ГП № 387654, складений 12 лютого 2018 року інспектором СРПП Дніпрорудненського ВП Василівського ВП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_2, в якому зазначається, що 09 лютого 2018 року, о 21-00 годині, ОСОБА_1, знаходячись за місцем мешкання, виражався нецензурною лайкою, хватав за одяг та руки, чим спричинив фізичний біль та сімейне насилля у відношення своєї сестри ОСОБА_3, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 , вважаю, що матеріал про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1, складений за ч.1 ст.173-2 КУпАП, підлягає поверненню до Дніпрорудненського ВП Василівського ВП ГУНП в Запорізькій області для належного оформлення, оскільки при складанні дільничним інспектором протоколу про адміністративне правопорушення допущено ряд порушень КУпАП.

Положеннями статті 245 КУпАП визначено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення, в тому числі в ході складення протоколу, збору необхідних доказів, є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом., що зобов'язує працівників поліції належно виясняти необхідні для притягнення особи до відповідальності обставини, збирати про це докази.

Відповідно до приписів ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які факти дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Крім того, відповідно до вимог статті 256 Кодексу України про адміністративне правопорушення, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначається: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягується до адміністративної відповідальності.

При підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення в порядку ст.278 КУпАП судом встановлено ряд недоліків, які перешкоджають розгляду адміністративного матеріалу по суті, а саме: наданий до суду протокол про адміністративне правопорушення не містить: повних анкетних даних про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, а саме: відсутні повні дані про її сімейний стан особи, наявність на її утриманні неповнолітніх та/чи непрацездатних осіб та кого саме, а також достовірних відомостей про те, чи притягувався ОСОБА_1 раніше до адміністративної, кримінальної відповідальності, не долучено повних даних, які характеризують його особу, відсутні відомості про наявність (відсутність) тяжких захворювання, перебування ОСОБА_1 на обліку у вузьких спеціалістів медичних закладів (нарколога, психіатра тощо), уповноваженого органу з питань пробації, наявність соціальних пільг, групи інвалідності, також протокол не містить відомостей про розмір його доходів (заробітку) у разі офіційного працевлаштування, також наявність перебування ОСОБА_1 на обліку Пенсійного фонду та отримання пенсії, із зазначенням її щомісячного розміру, у відповідності до вимог ст.256 КпАП України.

Крім того, у складеному протоколі, в порушення вимог ст.256 Кодексу України про адміністративне правопорушення, чітко не викладено об’єктивної сторони правопорушення, передбаченого ч.2 ст.173-2 КУпАП України, не зазначено суб’єктивну сторону правопорушення (ставлення до наслідків), яка характеризується наявністю вини у формі прямого чи непрямого умислу, а також мотиви та мета вчинення правопорушення, не конкретизовано суть вчиненого правопорушення, у протоколі не відображено щодо наявності чи відсутності речових доказів по справі, місце їх зберігання, у разі наявності та подальшого вилучення з місця подій.

Крім того, у змісті складеного протоколу про адміністративне правопорушення чітко не відображено в чому саме виразилося насильство в сім”ї ОСОБА_1, відсутнє посилання на нормативно-правовий акт, яким передбачена відповідальність за вчинення насильства в сім”ї. Також, складений протокол не містить чіткого відображення місця вчинення адміністративного правопорушення, яке інкримінується ОСОБА_1, в порушення вимог ст.256 КУпАП.

Також, додані до складеного протоколу матеріали не містять документальих підтверджень наявності родинних відносин між особою, яка притягується до адміністративної відповідальності та потерпілою ОСОБА_3

В протоколі про адміністративне правопорушення відсутні будь-які відомості щодо того, якими саме доказами, передбаченими в ст.251 КУпАП, підтверджується вина ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.173-2 КУпАП. Відсутні в матеріалах справи письмові пояснення свідків-очевидців подій за обставинами, які інкримінуються ОСОБА_1

Також, у разі заподіяння потерпілому матеріальної (моральної) шкоди, про це також зазначається в протоколі та на підтвердження розміру заподіяної шкоди (матеріальної та/або моральної) до матеріалів складеного протоколу повинні бути додані належні та допустимі докази на підтвердження даних фактів.

Разом з тим, до складеного протоколу про адміністративне правопорушення не долучено відповідної та належно оформленої згідно вимог ст.175 ЦПК України, заяви потерпілої особи про відшкодування винною особою (чи особами) заподіяної потерпілій (власнику пошкодженого майна) матеріальної та/або моральної (немайнової) шкоди з вирішенням даного питання під час розгляду справи, відповідно до положень ч.1 ст.40 КУпАП та з відповідними і належними документами на підтвердження розміру шкоди, заподіяної власнику майна.

Згідно п.16 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 22.12.2006 року № 10 "Про судову практику у справах про хуліганство", судам належить забезпечити своєчасний і правильний розгляд адміністративних справ про дрібне хуліганство. За відсутності даних, необхідних для своєчасного, всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин справи, і неможливості їх доповнити, суд повертає матеріали органу внутрішніх справ для додаткового оформлення.

Крім того, надісланий на адресу суду адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 складає світлокопії документів: письмових пояснень осіб, тощо, замість їх оригіналів або світлокопій, завірених належним чином відповідною уповноваженою особою, що є порушенням при складанні та оформленні матеріалів справи та направлення їх до суду для розгляду по суті.

Таким чином, для своєчасного, всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності із Законом, суд приходить до висновку про повернення протоколу про адміністративне правопорушення до Василівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області для належного оформлення відповідно до вимог чинного законодавства України.

З урахуванням вищевикладеного, суд вважає, що адміністративний протокол складений неналежним чином, а тому підлягає повторному поверненню органу, що його склав.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 173, 256, 278, 283, 284 КпАП України, суддя -

П О С Т А Н О В И В :

Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення - повернути до Василівського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області - для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя

Василівського районного суду

Запорізької області ОСОБА_4